Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kdy už bude ten hyperpohon!

út 26. ledna 2010      autor: Riker      přečteno: 8918x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

kadet Danikr
Danikr - út 26. ledna 2010 - 11:53
článek na Novinkách: Článek na Novinkách je tady:
[link]
kadet Dasstik
Dasstik - út 26. ledna 2010 - 12:35
Jen tak pro zajímavost, na stejném principu fungoval i pohon lodi z filmu Horizont události. Nutno říci, že první let nebyl zas až tak úspěšný :-)
kadet silencer
silencer - út 26. ledna 2010 - 12:48
A nějak tak by mohl začít skutečný DOOM - Hell on Earth. :)

BTW nejsem si úplně jist, ale nebyly Spockovi boty tryskové?
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 26. ledna 2010 - 15:29
No: Tak což o to zařízení bud eoc pěkné, ještě aby pak sestrojili lď, která to celé ponese nkdo v ní přežije. Tohle je pořád hudba příliš vzdálené budoucnosti, možná někteří z nás budou štěstím brečet, až jim odstartje první taková lo´d nad hlavou ve chvíli, kdy je ukládli k věčnému spánku.

BTW: No tryskové bý původně měly. nicméně tryskové boty, které létají i směrem dolů... A stačí včas zastvit a dret pozici hlavou dolu? Spockovi přece šlo něco jako tryska jen ze spodu bot. No co alespoň ž má ENT A 74 palub :-)
podporučík Lukas
Lukas - út 26. ledna 2010 - 16:28
Na rozdíl od toho blafu na Novinkách.cz jsem rád, že tady někdo napsal zajímavý a smysluplný článek. Zejména poslední odstavec toho článku na Novinkách.cz svědčí o tom, že si ten autor někde něco přečetl, vůbec tomu nerozuměl, ale napsal o tom článek.

Každopádně zajímavé bylo sledovat potom tu diskuzi pod článkem. Neuvěřitelné, jaké všechny bludy tam lidi psali. A co hůr, jak moc byli ti lidé přesvědčeni o tom, že svět tak opravdu funguje.
bez hodnosti Riker
Riker - út 26. ledna 2010 - 16:51
Sam jsem zvedav: Kdyz vytvori umelou gravitaci o takove obrovske sile, ktera dokaze zakrivit casoprostor, tak se astronautum asi roztece mozek driv, nez stihnou rict Roddenberry... Ale oni to nejak taky vyresi. Hlavni otazkou zustava, jestli na cestovani k cizim hvezdam opravdu staci jen magnet.
poručík Tommy
Tommy - út 26. ledna 2010 - 17:20
Je to dobré, ale já bych nejdřív věnoval pozornost zbraním, senzorům, impulsu a štítům a hyperpohon nakonec. A ještě by mohli postavit nějakou stanici kolem Země(je možné, že to umožní vesmírný výtah. Tedy jestli se někdy konečně rozhodnou ho postavit) nebo aspoň na Měsíci.
podporučík Soong
Soong - út 26. ledna 2010 - 17:36
Takovy clanky mam strasne rad. A hlavne ty nasledny erudovany diskuze pak pod nima(neni to pripad tohoto serveru ale Idnes ci Novinkam podobnych).
Mimoto by me celkem zajimalo, jestli na ruznych Trek srazech se neporadaji prednasky na takovato temata. Nikdy jsem na zadne akci trekkis nebyl, ale myslim, ze by to nebylo vubec na skodu;)
Osobne rad chodim na prednasky na brnenskou hvezdarnu a celkem casto tam byvaji velmi dobre prednasky(tedy pro laiky i mirne pokrocile...).
kadet Darkmoor
Darkmoor - st 27. ledna 2010 - 07:13
Vesmírný výtah: 2Tommy: Mají s tím pořád spoustu problémů, hlavně s nosným lanem. Teď o tom vyšel na oslu moc pěkný článek. [link]
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - st 27. ledna 2010 - 22:09
Soong: ano, takto zaměřený přednášky se na conech vyskytují docela pravidelně, některé v rámci nějakého Star-seriálu, některé ve vlastní vědecké linii
"What you think about and thank about, you bring about."

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG