Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Raketoplány končí a co dál?

pá 7. května 2010      autor: Riker      přečteno: 4825x      komentáře: 23

Vložit nový komentář

kadet Handy
Handy - pá 7. května 2010 - 09:10
Chápu, že uhlídat ekonomiku tak velkého zřízení, jako jsou Spojené státy musí být obtížné, ale kvuli jiným věcěm obětovat něco, jako je vesmír, mi přijde jako ignorance. :)
poručík Veczi
Veczi - pá 7. května 2010 - 13:52
nadruhou stranu... pokud chce svet dobyvat vesmir..musi se spojit.. USA prece nelitaji do vesmiru kvuli svetu, ale kvuli sobe. Kdyz na to ted nemaji prachy tak holt nebudou litat.. zadarmo ani kure nehrabe a my se na jejich objevech vsichni vezeme.. je to stejne jako kdyz jeden maka a druhy se flaka doma na podpore za stejne prachy :D Je to skoda, ale musime je proste pochopit. Joo kdyby se udelala svetova agentura, kde by vsichni makali spolu a cely svet nejakym svym zpusobem prispival tak jo.. to by slo, ale to je utopie.. Proste to ted nejde.. do vesmiru necekam ze bych se podival tak mi to je celkem fuk ac jsem fanda sci-fi a mrzi me to.. Hodne lidi si totiz mysli, ze cim drive ve vesmiru budeme tim vic a driv STAR TREK.. coz je blbost :D Nj lidi.. nedame to a proto se divame na ST :) aspon ta predstava je krasna
poručík Tommy
Tommy - pá 7. května 2010 - 14:00
Kdyby se zřídila na měsíci základna, tak by to lidstvu prspívalo. Obamu bych už nevolil. Stejně už ztratil hromadu voličů... .
kadet Handy
Handy - pá 7. května 2010 - 14:32
Veczi: V tom je problém celého lidstva, všichni myslej na sebe, nikoho spolupráce ani nenapadne.
Tommy: Myslím, že jakejkoliv pokrok spojenej s dostatkem moudrosti lidstvu prospěje.
poručík Veczi
Veczi - pá 7. května 2010 - 15:10
Tommy.. by jsme tam teprve museli doletet.. oprava.. USA nebo nekdo z tech kdo litaji :D / litali :D
admirál flotily omi
omi - pá 7. května 2010 - 15:23
Tak tam šlo hlavně asi i o ty už proinvestované peníze na projekty, které se teď skončily (takže vyhozené peníze) a další investice, které se budou muset dát, aby lidé dostali odpovídající práci...
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
poručík Tommy
Tommy - pá 7. května 2010 - 15:26
Určitě by se na měsíc dostali. Buď s pomocí Rusů nebo po svým.
podporučík Lukas
Lukas - pá 7. května 2010 - 18:05
Já doufám, že této situace využije aspoň trochu ESA. Byla by to dobrá příležitost i pro naše vědce a možná i kosmonauty.
bez hodnosti Riker
Riker - pá 7. května 2010 - 18:50
Obamův velký plán:
1) Zrusit protiraketovy stit. Predhodit CR Rusum.
2) Neutocit na Iran jinak nez jenom slovne. Nechat musulmany, aby si v klidu dostaveli svoje bomby.
3) Zlikvidovat NASA. Premenit NASA z kosmicke agentury na "ustav pro vyzkum globalniho oteplovani".
Uz chapu ty vtipy o tom, ze Usama bin Ladin prodelal plastickou operaci a nyni se skryva v Bilem dome. Je to pry Obama.
podporučík Lukas
Lukas - pá 7. května 2010 - 20:14
Riker: Copak mír a bezpečí ve světě se dá vytvářet pouze zbrojením a výhrůžkami? Ono je jasné, že když upřímně a neultimativně nabídneš ruku, tak že to protistrana nemusí přijmout, ale jedinou alternativou už pak je jen budování vojenské převahy a to, kromě jiného, není ani levné. Amerika má velké dluhy, zejména teď po krizi. Měli by snad šetřit na zdravotní péči? Čím dřív se USA dostane z velkých dluhů, tím dřív bude moct pokračovat ve zkoumání vesmíru.

PS: Chceš říct, že jakýkoliv muslim = terorista, nepřítel? I kdybys to tak třeba nemyslel, tak si to tak řekl. A na to je třeba dávat si pozor.
poručík Tommy
Tommy - pá 7. května 2010 - 20:27
Lidé mají důvod existence jen takový, aby kritizovali...Ikdyž souhlasí většina, tak se vždy najde někdo, kdo nesouhlasí.
bez hodnosti Riker
Riker - so 8. května 2010 - 12:54
@ Lukas: Mir se udrzuje rovnovahou sil. Pokud vojensky oslabim svou zemi, jen tim podnecuji jeji protivniky, ze ted je ten vhodny okamzik k utoku... A co se islamu tyce: Star Trek vzdy prosazoval rovnost muzu a zen. Dovedete si predstavit na mustku muslimku zahalenou od hlavy k pate, ktera odmita podat muzum ruku? Islamsky pristup k zenam se podoba pristupu Ferengu... Islam musi ujit jeste dlouhou cestu, nez bude schopen se integrovat do cehokoli, co se podoba nasi fiktivni Spojene Federaci Planet.
podporučík Lukas
Lukas - so 8. května 2010 - 16:05
Riker: Tím, že vojensky posílím svojí zem akorát nutím druhou stranu, aby udělala totéž, protože je začnu já vlastně víc ohrožovat. Výmluva, že to dělám proto, že předtím vojensky posílili svojí zem zase oni vede do beznadějného kruhu. Rovnováhu hrůzy se každá strana snaží vždy převrátit ve svůj prospěch. Tohle vede neustále k většímu rozdělování lidí na různé skupiny/strany/rasy a neustále to prohlubuje propast mezi nimi. Jedni na druhé se koukají skrz prsty, házejí všechny do jednoho pytle a už i podvědomě je vnímají jako něco horšího, než jsou oni sami. Ep.TOS-71 rozhodně nebyla jen o nesnášenlivosti mezi černými a bílými. Je ta druhá skupina (ať už kterákoliv) skutečně tak hrozná jak se povídá? Čím víc se lidé kategorizují, tím víc se o jejich skupinách jako o celku mluví negativně. Když takhle mluvím o každém Arabovi jako o teroristovi, každém romovy, jako o zloději, každém Maďarovi jako o svini, to se nedivím, že se oni ke mě nemají také žádný kladný vztah.
podporučík Lukas
Lukas - so 8. května 2010 - 16:07
Ano, ST prosazuje rovnost, ale stejně tak prosazuje i respekt a úctu odlišnostem, k cizím názorům, způsobům i vírám. ST nikdy nebyl pro víru, ale nikdy proti žádné víře či kultuře s ní spojené ani nevedl, a to ze zásady, žádnou křížovou válku. Nelíbí se ti, že muslimské ženy chodí zahalené? Co tě vede k názoru, že po všech se chce, aby všechny nosily burku? Co tě vede k názoru, že každá to dělá z donucení? Nelíbí se ti, že nějaká žena odmítá sex před svatbou? Že každou neděli jde do kostela? Že z důvodu své víry by na sebe nikdy nemohla vzít minisukni? Budeš jim to tedy zakazovat, jako něco zpátečnického? Budeš je poučovat s tím, že naše kultura jim může jít příkladem? Mluvil si o rovnosti mužů a žen. Copak to tu snad máme? Akorát na papíře. Rozdělování lidí do různých skupin... třeba na skupinu žen a skupinu mužů... to tu bylo po tisíce let. Lidem se to zarylo do podvědomí i do společenských zvyklostí.
podporučík Lukas
Lukas - so 8. května 2010 - 16:09
Je mnoho lidí, kteří tak podvědomně uvažují a dokonce je stále dost lidí, kteří toto rozdělování stále podporují. Překonávání takovýchto škatulek je těžké a trvá desetiletí až staletí. Proto bychom se ani neměli snažit takovéto škatulkování lidí podporovat. I když to k tomu hrozně svádí. Budování míru a přátelství není zdaleka tak jednoduché a prosté jako vést válku, ale pokud tu má opravdu vzniknout bezpečný svět, někdo musí nabídnout ruku jako první a zariskovat tím. Ve ST to byl Surak, kdo zariskoval a poslal posly míru k ostatním vulkánským frakcím. Ty posly zabili. Co následovalo? Odveta? Ne. Přišli další poslové míru. Tady v našem světě je to Obama, kdo nabízí mír. Dobře si uvědomuje, že Arabové, to nejsou jen Usáma Bin Ládin nebo prezident Ahmadínežád, ale že to jsou i lidé jako je král Abdalláh nebo Mír Hosejn Músáví.
podporučík Lukas
Lukas - so 8. května 2010 - 16:09
A co se Rusů týče, tak tam se mu také zatím vcelku daří. Oteplení vztahů mezi USA a Ruskem i smlouva START 2 rozhodně napomáhá k lepšímu řešení světových problémů víc než než předchozí ochlazení vztahů s Ruskem. Samozřejmě že bojovat za mír neznamená být naivní a nabídka většího přátelství s Ruskem neznamená dovolit Rusku dělat si co chce.
bez hodnosti Riker
Riker - so 8. května 2010 - 22:27
@ Lukas: Nejste nahodou totozny s panem Lukasem Lhotanem? [link] Pokud ano, stalo by mozna za to, kdybyste napsal clanek, jak se slucuje byti muslimem a byti trekkie. Pokud muslim fandi ideam Gene Roddenberryho, tak je mozna nadeje, ze se islam jednou zreformuje a zhumanizuje.
podporučík Lukas
Lukas - so 8. května 2010 - 23:35
Nejsem Lukáš Lhoťan. Jsem jen trekkie, který fandí ideálům Gena Roddenberryho o vzájemném soužití, respektu a nekategorizování lidí na základě jejich původu nebo přesvědčení.

Islám je rozhodně zajímavé téma k prostudování. Takový tajemný nový svět. Jsou tam věci, se kterými nesouhlasím, ovšem to není případ pouze Islámu. Každopádně pokud bych je chtěl poučovat o tom jak mají správně žít, to bych si napřed jejich víru a jejich způsob života musel důkladně prostudovat a také pochopit. Zatím bych si troufl maximálně na rovnocennou výměnu názorů.

Mimochodem, náboženská inkvizice nebo domluvené sňatky, to je něco z čeho i my sami pocházíme. A není to tak dávno. Takže bych určitě Islám neoznačoval předem jako tak beznadějnej případ barbarství.
bez hodnosti Riker
Riker - ne 9. května 2010 - 14:30
@ Lukas: Obavam se, ze toto je debata na tema PRIME DIRECTIVE. Mame se vmesovat, kdyz uvnitr jine kultury vidime bezpravi? A naopak, maji imigranti pravo predelavat kulturu hostitelske zeme - to je taky poruseni Prime Directive. Ani hrdinove naseho serialu v tom nemeli moc jasno... Prime Directive tak trochu vychazi z Vestfalskeho miru po 30.lete valce... jejda, to je skoro na samostatny clanek.
podporučík Lukas
Lukas - ne 9. května 2010 - 15:59
Problém je, že k vměšování tu už došlo. My se tu teď musíme potýkat s už tisíciletými následky. Nezbývá nám než snažit se chovat co nejvíc korektně, slušně a trpělivě. A to i když se k nám protistrana tak chovat nebude. Smazat nevraživost a předsudky formované už od křižáckých válek není otázkou jednoho vyjednávání. [link]
 cita174
cita174 - po 31. května 2010 - 13:25
stop raketoplanom
uz si niekto vsimol ake skody napachali raketoplany,a teraz ake pocasie je ,katastrofa,staci si pozriet datum vypustenia hlavne tazkych rakiet a ake prudke zmeny pocasia nastali,toto nikto neskuma?ked neboli rakety ani take zmeny pocasia neboli,vyse 5000 startov ved to su otrasy na zem pri starte,zamyslite sa
podporučík Frankenstein
Frankenstein - po 31. května 2010 - 13:39
Proč na měsíc?Až to bude možné tak hned na Mars
nadporučík Michel_RD5692
Michel_RD5692 - so 14. dubna 2012 - 14:29
Vy s tím naděláte, tak Amíci přestanou lítat do vesmíru, no a co? Bez nich se přece svět nezboří. Byli jsme před Amerikou, budeme i po ní.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG