Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

RETRO: Trip by v Enterprise skončil stejně, i kdyby pokračovala

po 17. května 2010      autor: little borg      přečteno: 5642x      komentáře: 20

Vložit nový komentář

 Vulkanec
Vulkanec - po 17. května 2010 - 07:51
Byl to bezva seriál a od 3. sezony jsem jen kulil oči, škoda že to takhle dopadlo a také škoda toho posledního dílu, vyloženě se mi nelíbil.
kapitán flotily Johanson
Johanson - po 17. května 2010 - 08:56
Jako fanda TNG musím říct, že byl poslední díl super. Riker se tam se všema rozloučí, je to začátek Federace, a ještě dostane epizoda Pegasus mnohem lepší osobnější rozměr. A na konci si člověk utře slzu při plůletech Enterprise, a konečně si i začlení Archera k vyvoleným. Nicméně práve Tripova smrt je tam to nejkýčovitější na celé epizodě. Ani se to nepokusí řešit. Prostě se hned rozhodne, že se uškvaří.
nadporučík little borg
little borg - po 17. května 2010 - 09:09
Ale asi Ti nějak, Rosťo, uteklo, že to měl být poslední díl Enterprise, ne jeden díl z TNG ;-)
kadet Garak
Garak - po 17. května 2010 - 09:22
Souhlas. Mám hodně rád TNG a vidět Rikera opět v uniformě by byl skvělý zážitek a nápad, kdyby se jednalo o řadový díl. Ale tohle mělo být rozloučení s posádkou ENT! Na to se trochu pozapomnělo! Tahle parta si jako rozlučku zasloužila mnohem víc než ji zastínit TNG!
kapitán Bedraz
Bedraz - po 17. května 2010 - 10:16
Ano, ten díl je jako finále ENT velmi rozpačitý. Ještěže Tripa aspoň zachránili v knihách. (Tam naopak v úžasně grandiózním ENT stylu. :-) )
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán flotily Johanson
Johanson - po 17. května 2010 - 12:23
No Little to byl tedy přímo liberální komentář. Ne neuteklo. Mě se ten poslední díl líbil. Nebyl blbý jako u VOY. A až na tu Tripovu smrt, byl fakt pěknej. A komu se to nelíbí, ať mi víte co. ;-)
poručík Veczi
Veczi - po 17. května 2010 - 12:33
no tak kdyby Riker nevypadal tak stare tak mozna bych to nevidel tak cerne... mozna by me to pekne prekvapilo a libilo se, ale tak celkove souhlasim s tim ze Tripova smrt je blbe udelana. Vlastne to zjistite nekde v polovine dilu coz bych radsi kdyby to bylo raz na raz..sokove. Proste si ale ENT zaslouzila lepsi konec... a 4ta sezone se mi moc nelibi.. proste jak kdyby nemeli co tocit a museli MUSELI pokryt vsech 20 dilu (nebo kolik) tak ty dily roztahali na dva.. nerikam, ze vsechny byly spatne ale 3ti sezona je nejlepsi
podporučík Commander
Commander - po 17. května 2010 - 13:30
Mně se 4. sezóna Ent moc líbila, nic tam podle mě příliš roztahané nebylo. Ten závěr s TNG tam ale vůbec neseděl. Kdyby Ent pokračovala, byl by to pro mě kvalitou podprůměrný díl a ne závěr seriálu. Ale protože jsem před shlédnutím posledního dílu už četl kritiku, tak mě to nepřekvapilo.
kadet Garak
Garak - po 17. května 2010 - 14:32
Ono jde i o to, že kdo si dost přesně nevybaví díl TNG Pegasus, vůbec vlastně nepochopí, o co v "These are..." vůbec běží. Prostě přešlap vedle.
poručík Tommy
Tommy - po 17. května 2010 - 15:18
To já jsem rád viděl nové krásné záběry Enterprise D. Ikdyž bych tento díl připsal TNG.
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - po 17. května 2010 - 16:43
no říct, že 4 sezona byla o ničem, jak tu někdo uved, to se mi zdá jako rouhání:) -právě ty 3-dílný epizody byly brutusy... to co sme znali z různých náznaků a dostupných informací se ve 4sezoně realizovalo a to se mi moc líbilo... např, proč klingoni vypadali jako kominíci ve starý tosce nebo augments... to byly díly...!
praporčík Polux
Polux - po 17. května 2010 - 17:56
Předčasné ukončení ENT vnímám jako největší kaňku na celém ST a podraz studia na fanoušky zároveň. Přece jen koncept série (vznik UFP) se blížil spíše kontinuálnímu celistvému příběhu DS9, než řadě jednotlivých uzavřených epizod TOS (TAS) / TNG / VOY.

Pro odvyprávění příčin a samotného vzniku UFP tvůrci počítali s rozprostřením příběhu na 7 sezón. Bohužel pro ENT byla série stvořena v období, kdy se netěšil ST jako takový příliš velké podpoře fanoušků. Po ohlášení ukončení série po 4. sezóně, tak byli nuceni "přeskočit" 3 roky následujících událostí a ukázat přímo závěr příběhu. Chápu, že to pro ně nebylo jednoduché, ale očekával jsem lepší rozloučení s postavami, než "These are the voyages..."

Právě při pohledu na skvělou celou 3. sezónu a vynikající dvoj- / troj- díly ve 4. sezóně je velká škoda, že tvůrci nedostali šanci natočit všech 7 sezón. Pokud by tvůrci pokračovali v nastavené kvalitě, myslím, že bychom se dočkali úžasného zakončení celé série.
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - po 17. května 2010 - 17:57
Opět dodám, že pokud by přece jen měl vzniknout tv film, tak sérií, které by se tím nejvíce prospělo by byla ENT (za předpokladu, že film vyplní mezeru mezi 4. sezónou a závěrečnou epizodou ovšem).

Co se týká smrti Tripa, možná to bude znít směšně, ale já litoval odchodu / smrti každé postavy ze všech sérií (Tasha, Wesley, Jadzia, Sisko, Kes, Trip), nehledě na to, zda to bylo "opodstatněné" pro děj, nebo ne.
Star Trek - The future already today©
kapitán G´Quan
G´Quan - po 17. května 2010 - 21:15
Jako díl TNG by to určitě stálo za to...ale zakončení Enterprise?...Myslím si že Enterprise si zasloužila Mnohem lepší zakončení
poručík Tommy
Tommy - po 17. května 2010 - 21:53
Jo no...Třeba, že těsně před smrtí Archera byla vypuštěna Kirkova Enterprise.
kapitán G´Quan
G´Quan - út 18. května 2010 - 09:14
Nebo mohli vydat aspoň nějaký oficiální zakončení Enterprise v češtině...

Možná by tam aji mohlo bít co se stalo se spešl psem admirála Archera :-D
viceadmirál Shane
Shane - út 18. května 2010 - 13:14
Očividně jsem v menšině, ale mně se poslední díl moc líbil.
Když bylo jasné, že seriál skončí předčasně, říkala jsem si, že je škoda, že nestihnou založení UFP a hle oni ho stihli a ještě dle mne moc pěkně zakomponovali TNG, jako pokračovatele. Ráda jsem zas viděla Ent - D a Rikera s Deannou.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - út 18. května 2010 - 20:15
mě přišel ten díl překombinovanej....a koukat na tlustýho Rikera s Troy se mi moc nechtělo.....bylo to perfektní ukázka toho, jak zabít dobrej nápad s časem a propojením seriálů.....prostě to v rámci dílu nedotáhli
"What you think about and thank about, you bring about."
 Adam Konečný
Adam Konečný - st 19. května 2010 - 18:32
Zrovna zkoukám od znova na ENT a fakt mě štve, že to zrušili. Snad v budoucnu natočí film nebo mini serii a nebo snad serial mezi Archerem a Kirkem :(
podporučík sohaj
sohaj - st 19. května 2010 - 19:56
Poslední díl ENT byl pro mě velkým zklamáním:( Končit to o díl dřív, tak by to byl naprosto špičkový seriál. Takhle tam zůstávají menší rozpaky. Takové nedůstojné zakončení.
The Prophets have spoken.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG