Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Braga: Enterprise měla být víc jako Abramsův film

st 11. srpna 2010      autor: little borg      přečteno: 3494x      komentáře: 15

Vložit nový komentář

podporučík David
David - st 11. srpna 2010 - 07:19
Škoda že nejsem v balíku a nemůžu být producent. To by viděli jak se dělá Star Trek.

Za sebe říkám, že Enterprise byl povedený seriál. Jestli Braga říká, že můstek NX-01 je nejfuturističtější z těch co jsme dosud viděli, já si dovolím říct, že vypadá technicky bližší naší době. Design samotné Enterprise je možná neobvyklý, ale zas působí křehce. U mě by seriál neutrpěl, ani kdyby NX-01 měla klasičtější design.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 11. srpna 2010 - 08:37
Přesně tak, o designu to není, ani o tom jak moc je to "kůl". Snad na to jednou někdo přijde.
admirál flotily Margh
Margh - st 11. srpna 2010 - 08:57
David: "a Braga odkázal na Enterprise v Abramsově filmu: "tenhle můstek vypadá futurističtěji než cokokoli, co jste dosud ve Star Treku viděli.""
tahle věta se vztahuje k můstku ST11

jinak naprosto nesouhlasím s tímto: "A pokud jde o designové rozdíly? "Koho to zajímá!?"
mě to zajímá!!! :D a troufám si říci, že podobných fanoušků je hodně...
admirál flotily omi
omi - st 11. srpna 2010 - 09:48
Margh: zrovna jsem teď koukal na kanonizaci zdrojů a rozdíly v designu, obsazení různými herci (viz. Saavik) a tak nenarušuje kánon. Takže ano fanoušky to zajímá, ale design se vyvíjí a vážně jsem rád, že nezůstali u TOS kulis :) Nakonec i s designem NX-01 jako modifikované Akiry se fanoušci smířili :)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 11. srpna 2010 - 09:56
Tvůrci DS9 vzali i design jako kánon a Trials and Tribble-Ations je jedna z nejlepších epizod právě tím jak dokázala být věrná originálu. Takže asi tak.
admirál flotily omi
omi - st 11. srpna 2010 - 10:24
Myslím, že Trials and Tribble-Ations je trochu něco jiného (i záměrem) než celý nový seriál, ale chápu, že je to věc názoru.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
poručík Veczi
Veczi - st 11. srpna 2010 - 10:49
nenavidim abrams trek hlavne za vnitrnosti lodi!!! Venek no dobre to jsem nejak zkousnul..
v Ent se mi to libilo.. byl to fajny serial a stve me ze skoncil :(
kadet Feidias
Feidias - st 11. srpna 2010 - 11:27
Škoda té Enterprise no. Pořád mi tam něco chybělo. Čekal jsem pořád, že se to víc rozjede. Romulani apod. Ta 3 a 4 série už na působí hodně, že neveděli co s tím. Nepatřím k těm fanouškům, kterým se líbila 4 série. To už ta 3 byla lepší.
poručík Veczi
Veczi - st 11. srpna 2010 - 15:42
3ti se mi libila ale 4ta ani ne no
poručík Tommy
Tommy - st 11. srpna 2010 - 16:03
Mně se líbí všechny, ale nejvíc ta třetí...
komodor William Kirk
William Kirk - st 11. srpna 2010 - 18:00
Braga podle mě zase nedomyslel, co říká: ano, není to designu, ale o příbězích, postavách... a proto je otázka: proč "nedodržet" design, když to o něm není? To by pak přeci bylo jedno, že by něco vypadalo retro. Jinak se vzhledem ani interiéry NX 01 problém nemám, i když sekundární trup mi chybí. Že je to o.k. předvedlo setkání s Definatem.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
praporčík Polux
Polux - st 11. srpna 2010 - 20:44
Pokud by Braga dostal zelenou ke konceptu ENT tak, jak je uvedeno v článku (seriál, který je víc odvážný a jehož celá první sezóna se točí kolem Země a končí startem první hvězdné lodi), obávám se, že by ze ST jak jej dosud známe pravděpodobně moc nezbylo. Tím mám na mysli, že by po mizerném ratingu skončil po odvysílání pilotu / pár dílů a vůle studia ST oživit formou dalšího filmu (jako se to stalo v případě ST XI) by byla velmi malá, ne-li mizivá.

Možná se pletu, ale takovým popisem mi na mysl vytane Ze Země na Měsíc, natočeno free-cool-in stylem ve ST kulisách, což je něco zcela jiného, než si průměrný fanušek představí pod titulem Star Trek. Nezáleží na tom, jak by výsledné dílo bylo kvalitní, fanoušci jsou prostě navyklí na tradiční koncept "toulek po hvězdách". Taková série by proto jistě měla ještě menší úspěch než ENT, která byla jen trochu něco jiného (počínaje znělkou, kterou nemám rád), než se dosud na TV obrazovkách pod titulem ST objevovalo a přesto ve výsledku u
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - st 11. srpna 2010 - 20:47
fanoušků pohořela. To však nic nemění na tom, že bych takové pojetí ENT uvítal a velmi rád v TV spatřil.

Naopak nemohu souhlasit s názorem, že na rozdíl od postav není důležité prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají. Bohatá historie, trvající 40 let, dělá ST tak vyjímečným kulturním fenoménem, jakým je. A právě jednotlivé prvky, které jsou součástí této historie, tvůrci vytvářeny po mnoho let a všemi následovníky dodržovány a dále rozvíjeny (lodě, rasy, uniformy, planety, předpisy, technologie a mnohé další), jsou tím, co mnoho fanoušků má na ST nejraději a obdivuje (včetně mě). Nehledě na to, že právě ENT byla ve srovnání se ST XI důkazem toho, že lze natočit Star Trek moderním, divácky atraktivním, stylem bez toho, aniž by se odchýlil od kontinuity, nebo kánonu.

P. S. Škoda, že celá Enterprise je vlastně nedokončené torzo jedné velké ságy (zrod Federace), finální epizoda to tragicky dokazuje. Stále mám za to, že ENT byla studiem přímo poškozena a je tak největším
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - st 11. srpna 2010 - 20:48
"hříchem", kterého se studio na ST dopustilo.
__________
Star Trek - The future already today©
Star Trek - The future already today©
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - čt 12. srpna 2010 - 16:00
tak pro mě je star trek hlavně o designu... hlavně nad federačníma loděma vždycky slintam:)

postavy mám až na druhém místě...

a co se týče tý časový války, tak bohužel spadám taky do té kategorie fanoušků, kterým se nelíbilo, že nový seriál je z minulost a přijali ho víc díky časové válce... líbí se mi třeba epizoda voy relativity, škoda, že další vývoj startreku nebyl třeba poskok do 29. stol. a tam se odehrávající příběhy... i když chápu, že seriál, kde hlavním tématem je cesty časem, by chtěl poořádně velkou fantazii, co by se furt točilo... takhle dostanem akorát dycky jen ochutnat...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG