Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Braga: Enterprise měla být víc jako Abramsův film

st 11. srpna 2010      autor: little borg      přečteno: 3494x      komentáře: 15

Brannon Braga Zástupy hostů se střídaly na Star Trek conu v Las Vegas. A jedním z nich byl i někdejší producent a scénárista Brannon Braga, který je podepsaný pod řadou startrekových počinů od Voyageru, přes Generations a První kontakt až po seriál Enterprise. A právě o posledním se zmínil možná nejvíc...

Původní nápad pro Enterprise: "být víc jako film J.J. Abramse, jako budování Hvězdné flotily". Seriál, který je víc odvážný a jehož celá první sezóna se točí kolem Země a končí startem první hvězdné lodi.

Studio nápad nepřijalo a chtělo, aby seriál byl "lodní show". Nelíbilo se jim taky začínat v minulosti, tak přišli s nápadem zahrnout do něj časovou studenou válku.

Časová studená válka byla původně nápadem pro jiný seriál Brannona Bragy.

Důvod, proč seriál Enterprise vypadal víc futuristicky než původní Star Trek, byl prostý. "Museli jsme ho udělat víc cool", poznamenal. "Nechtěli jsme se vrátit k barvám 60. let, chtěli jsme udělat něco retro, ale abychom se zavděčili i dosavadním fanouškům", a Braga odkázal na Enterprise v Abramsově filmu: "tenhle můstek vypadá futurističtěji než cokokoli, co jste dosud ve Star Treku viděli."

A pokud jde o designové rozdíly? "Koho to zajímá!? Myslím, že je to víc o postavách, než o výpravě," dodal Braga.

Zdroj: TrekMovie.com, TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 11. srpna 2010
přečteno: 3494x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG