Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Štíty ze Star Treku se mohou stát realitou

ne 7. listopadu 2010      autor: axiom      přečteno: 4079x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

kadet Mishaczeck
Mishaczeck - ne 7. listopadu 2010 - 11:11
„Ten nápad je skutečně jako ze Star Treku ... štíty hvězdné lodi Enterprise k ochraně před protonovým zářením...
Mozna se pletu, ale neslouzi k ochrane pred zarenim a malymi casticemi deflektor? Ten vytvari pole nekolik milimetru nad povrchem lodi a chrani tak posadku i trup lodi pred kosmickym prachem, zarenim apod.
Jeden člověk nemůže změnit svět, ale všichni by se měli chovat jako by tu moc měli.
admirál thestral
thestral - ne 7. listopadu 2010 - 11:16
Mishaczeck: Ale je to uvedené jako citace nějakého člověka, tak ať už je to kanonicky správně, nebo není, když to někdo někde řekne, cituje se přesně tak, jak bylo řečeno..
kadet Mishaczeck
Mishaczeck - ne 7. listopadu 2010 - 11:34
Tomu ja rozumim. Kazdopadne cely clanek pojednava o stitech (i nadpis).
Jeden člověk nemůže změnit svět, ale všichni by se měli chovat jako by tu moc měli.
admirál flotily axiom
axiom - ne 7. listopadu 2010 - 12:40
Mně na tom zaujalo to, že se vědci pracující na řešení problémů současné kosmonautiky odvolávají na realie ze Star Treku. Ono zmíněné téměř totožné je asi silně přehnané. Ale je to citace.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
komandér TREKr
TREKr - ne 7. listopadu 2010 - 14:00
No když si to vezmete kolem a kolem tak mnoho dnešních vynálezů bylo "proklamováno" či "prorokováno" v různých SciFi - třeba ponorky a stroje smrti od Julese Vernea. Máme už iPad - další "kopie" ze SciFi.

Myslím si, že lidi co nejsou pro scifi a částečně jej zatracují by měli přehodnotit svůj postoj, protože podle mého názoru se tam skrývá pohled do naší budoucnosti. Ne přesný, ale týkající se nápadů možných řešení. Navíc když vzniká kvalitní SciFi tak na něm pracuje tým hodně chytrých lidí co se snaží vymyslet něco co by mohlo být jednou reálné, takže říkám, jen častěji se nechat motivovat ST či jinými a máme tady nadsvětelné kosmické lodě dříve :D
praporčík Ondra
Ondra - ne 7. listopadu 2010 - 17:36
Chtěl bych komentovat to, že cesta trvá minimálně 18 měsíců... To platí v případě použíti klasického raketového paliva. Dnes už se testují iontové a plazmové motory, které by tuto dobu zkrátili tak na 1/3.

Ionotovým motorem je vybavená sonda, která má za misi přistát na jednom asteroidu, po té znovu odstartovat a přistát na druhém. Viděl jsem hezkej rozhovor s šéfem projektu, který se taky odkazoval na ST, kde Scottie mluví o intových motorech cizí lodi.

Plazmové motory mají být testovány tuším 2011, nebo 2012 na ISS, NASA předala projekt komerční firmě. Má být použit několika minutový pulz, který má zajistit stabilní orbitu stanice po několik měsíců...
podporučík Lukas
Lukas - po 8. listopadu 2010 - 00:37
Mishaczeck: S tím deflektorem máš pravdu, ale autor citátu se také v podstatě nemýlí (i když o tom možná ani neví). Jak deflektor, tak štíty pracují v podstatě na stejném principu. Akorát že parabola deflektoru ještě navíc dopředu před loď vyzařuje silnější paprsek, kerý vychyluje meteoridy a různé větší předměty z letové dráhy lodi. Což je další věc, kterou budou muset dnešní vědci ještě vyzkoumat pokud máme cestovat vesmírem nějakými rozumnými rychlostmi.
podporučík Styx
Styx - po 8. listopadu 2010 - 11:10
Ondra: Já měl za to, že je lod pomocí motorů pouze navedena na správnou dráhu a poté pohon obstará gravitace. Kdyby měl raketový motor běžet 18 měsíců, tak by potřebovali nádrž nezměrných rozměrů (pokud tedy nechtějí použít jen nějaké pulsy).

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG