Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Startrekový vlečný paprsek je možný

po 7. března 2011      autor: Riker      přečteno: 3267x      komentáře: 6

Vložit nový komentář

kapitán flotily Cestovatel
Cestovatel - po 7. března 2011 - 15:00
Zajímavé, ale my trekkies samozřejmě víme, že to možné je. Je to jen otázka času. Stejně tak mě třeba nemůže rozházet nějaký 3D film v kině, když znám simulátor...(a ještě dokonce k tý primitivní technice musíte mít speciální brýle!) :)
admirál Kyle
Kyle - po 7. března 2011 - 21:08
Jasně, že je to možný, vždyť už to několik let využíváme. :-D
De profundis clamo ad te domine.
podporučík Soong
Soong - po 7. března 2011 - 22:19
Diky za clanek, jen bych si dovolil upozornit, ze "vlecny paprsek" je trochu dal. To co je popisovano v clanku se vyuziva "tlaku" fotonu.
Co jsem mohl videt na Akademii Ved, tak dnes se vyuziva trochu jinej princip. Na popis tu neni dostatek mista. Ale co jsem videl, tak dokazi pohybovat pomoci jednoho svetelneho paprsku objekty o velikostech polystyrenovych kulicek ve 3 osach. Pokud by byl zajem, tak bych mohl skusit na toto tema napsat nejakej ten clanek...
admirál flotily Iconer
Iconer - út 8. března 2011 - 08:06
Soong: zájem by byl, tohle téma mě zajímá
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
bez hodnosti Riker
Riker - út 8. března 2011 - 14:54
Doktor Soongu, jestli neco vite, tak to napiste. I mne to zajima. Jednim paprskem pohybuji makroskopickymi predmety? Sem s tim!
podporučík Soong
Soong - út 8. března 2011 - 20:23
Dobre, skusim co nejdriv neco sepsat(cca do tydne). Snad to bude pro vas aspon trochu zajimavy. Nemam moc zkusenosti s psanim takovych clanku...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG