Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Co by bývalo mohlo být, kdyby nebylo nového filmu

so 30. dubna 2011      autor: omi      přečteno: 4730x      komentáře: 30

Vložit nový komentář

kadet cairo
cairo - so 30. dubna 2011 - 10:14
Já osobně bych bral radši tohle než poslední film ,který sem ani nedodíval. On nový film převrátil taky na co došlo a udělal ze Star Treku akční jízdu pro náctileté. A pokud to měl pod palcem Singer tak si myslím ,že by to dopadlo dobře.
podporučík sorc
sorc - so 30. dubna 2011 - 10:37
Takže kdyby se ta abramsovo hrůza netočila, moc by nám to nepomohlo... No aspoň by to neničilo těch 40 let, ale celkově by to mohlo být ještě horší než Abrams Trek.
poručík Tommy
Tommy - so 30. dubna 2011 - 11:39
Podle mě by nic nebylo, ikdyby nebyl Abramsův skvělý film...
komodor William Kirk
William Kirk - so 30. dubna 2011 - 12:37
Nemyslím, že by to bylo horší než Abrams, přeci jen Singer je Singer... Nebezpečí, v co by se bylo bývalo mohlo (:-D) zvrhnout je, ale také bych to bral raději než AbramsTrek.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
praporčík Polux
Polux - so 30. dubna 2011 - 12:39
"Jedním jsem si však jist, fanoušci by pravděpodobně spokojení nebyli, protože by jim to "jejich" vesmír obrátilo naruby."

Už jen pro zjištění, zda by to tak bylo, bych existenci této série uvítal. Nehledě na samotné případné kvality výsledného díla je to ve srovnání s Abramsovým počinem naprosto totéž - vytržení určitých stávajících prvků (početně zastoupených v menší než malé míře) a jejich zasazení do zcela přepracovaných reálií (navíc naprosto převrácených ve vztahu k původním).

Kupodivu se fanoušci proti pojetí takovým způsobem (tj. Abramsovým) nevzbouřili a co víc, projevili s ním větší, čí menší spokojenost. Alespoň zde na serveru mám pocit, že nás o tom někteří jedinci chtějí přesvědčit:-)
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - so 30. dubna 2011 - 12:41
Co se týká samotného konceptu:
Myslím, že (skoro) každý fanoušek si představu (nebo přímo koncept), jak by náš fenomén mohl dále pokračovat (ať už ve filmové, nebo seriálové podobě) sám stvořil (nepočítám se mezi výjimky, já tedy rovněž). Při jejich srovnání (ve smyslu radikálnosti směru, nikoliv kvality, nebo celkového pojetí) koncept uvedený v článku, dle mého mínění, vychází jako průměrný (tj. na půl cesty mezi pokračovat ve šlépějích předchůdců x zahodit všechno za hlavu a podat to po svém).

Přece jen si dokážu představit mnohem radikálnější uchopení (29. století; UFP již neexistuje; Země a další bývalé členské světy jsou okupovány nepřátelskou rasou; hnutí odporu, koncentrující se na Vulkánu, se připravuje dobýt ztracené pozice zpět; snaha vybudovat novou UFP atd. atd.), ale naproti tomu také mnohem konzervativnější (25. století; všeobecný rozmach a prosperita; nové objevy (planety, rasy, organizace), pokrok v technologiích (lodě, zbraně) atd. atd. - v podstatě podobný evoluč
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - so 30. dubna 2011 - 12:41
ní skok jako mezi TOS x TNG).

Nehledě na to, zda by se tento koncept opravdu dočkal realizace - pravděpodobně by však ještě před tím došlo k jeho opakovanému přepracování (jak už to v těchto fázích přípravy bývá) a je otázkou, zda by se pouze zapracovaly drobné změny, nebo by proběhlo přepsání materiálu v převážné míře / zcela - oceňuji jeho tvůrce za rozmanitost v použitých prvcích (výsadková obálka, druh z plynného skupenství, palubní počítač obdařený AI) a drobné odkazy na předchozí díla / tvůrce (Kirk, M.A.J.E.L.).

Na závěr si jen dovolím dodat, že sám za sebe bych přesto "hlasoval" více za konzervativní podobu (přibližně podobnou uvedené výše) případné nové série.
Star Trek - The future already today©
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - so 30. dubna 2011 - 14:04
sem moc ráda že JJovo pokračování existuje
ale tahle vymyšlená věc by byla ÚŽASNÁ !
"What you think about and thank about, you bring about."
admirál flotily Iconer
Iconer - so 30. dubna 2011 - 14:09
Tohle je rozhodně zajímavé, na to bych se hned kouknul :-)
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
 Adam Konečný
Adam Konečný - so 30. dubna 2011 - 14:15
Zní to zajímavě. První co mě dostalo je rozpadající se Federace...
podporučík Lukas
Lukas - so 30. dubna 2011 - 16:48
O tomhle konceptu jsem četl už před pár týdny. Ačkoliv bych pokračování ST přesně v takovéto podobě moc nechtěl, oceňuju přístup jeho autorů. Je z toho, podle mě vidět, že ST pro ně není jen píseček na kterém se můžou dle libosti vyřádit. Přinášejí tam řadu zajímavých nápadů a myšlenek, jako třeba vývoj klingonské společnosti (což by bylo ostatně docela logickou událostí, každá společnost se v čase vyvíjí), nebo lidsko-centrismus (na který narážela už Azetbur ve ST6, a já si ho taky v mnoha epizodách všímám). Mimochodem autoři konceptu ten lidsko-centrismus mysleli jako alegorii na současný ameriko-centrismus. Nápad s rozpadem Federace a její obnovou se trochu podobá nevyužitému Roddenberryho návrhu na pokračování ST ze kterého po jeho smrti vznikl seriál Andromeda. Andromedu nechám stranou, ale ty zde uvedené důvody pro které by se měla Federace rozpadnout určitě nejsou nijak mimo kolej. Bylo by zajímavé je prozkoumat a třeba bychom v nich našli i něco povědomého.
viceadmirál Sokar
Sokar - so 30. dubna 2011 - 16:57
Ani dříve jsem nebyl moc nadšený z JJ Treku, teď mě mrzí dvojnásob. Tohle mohlo být úžasné, prostředí, postavy, a hlavně nastínění vývoje jednotlivých ST druhů a civilizací, to všechno tady zní skvěle. Škoda, že se ST místo toho vydal "jednodušším" směrem, ale co se dá dělat. Je ironické, že právě seriál, který měl být mimo jiné i o určité degeneraci člověka (odpoutání od výzkumu na úkor pouhého užívání si sebe sama), byl zavrhnut ve prospěch JJ projektu, jehož forma je právě důkazem o odklonu lidstva (či minimálně jeho fantazie) od zkoumání a příklonu k akci a prvoplánované zábavě a užívání si.Pokrok nezastavíš..
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
podporučík Lukas
Lukas - so 30. dubna 2011 - 16:59
I přes to, že tenhle koncept obsahuje spoustu radikálních změn, většinu z nich bych zřejmě nevnímal jako nějaké převrácení vesmíru na ruby (jako to udělal Abrams), ale spíš jako evoluci ST vesmíru do pro Federaci doby temna.

Jak říkal Polux, i já mám pár svých nápadů jak bych si představoval pokračování ST, ale ať už by měla zvítězit jakákoliv koncepce, byl bych radši, kdyby na ní pracovali Singer a jeho kolegové. Mam z nich určitě lepší dojem než z Orciho a Kurtzmana.
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - so 30. dubna 2011 - 18:06
Privítal by som s radosťou nový seriál ale ktovie ako by dopadol u divákov ktorý by ho prestali sledovať a bol na tom podobne ako Star Trek: Enterprise.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - so 30. dubna 2011 - 20:28
to Omi) Jak by tento seriál zničil existují vesmír, když se odehrává víc jak 600 let v budoucnosti za Nemesis? Problém STA je v tom, že se celý odehrává v alternativním vesmíru a veškeré doteď platné reálie poslal k šípku. Na poprcorn je to dobré, jinak je to k ničemu.
podporučík Khan
Khan - so 30. dubna 2011 - 21:27
Zdegenerované lidstvo...jak originální. Koncept jako takový není až tak zlý, ale asi bych se nesmířil s jeho aplikací na svět Star Treku. Zejména představa nesmrtelné Federace, jak se rozpadá v prach...už jen toto je heretické. Ale co se mi líbí je myšlenka zasadit děj dál do budoucnosti, to je myslím to, o čem Star Trek je a ne tvořit prequely a prequely prequelů a tak.
kapitán flotily Tess
Tess - so 30. dubna 2011 - 23:09
Já s JJ světem nemám problémy; pro mě prostě existuje paraelně s originálem. Naopak se mi to AU dost líbí.
Ten seriál by taky mohl být zajímavý, zvláště obsazení posádky lodi, jestli teda lidstvo zlenivělo a ztloustlo ;)
Ne, nevím, jestli bych takový seriál chtěla sledovat, ale proti "ochutnávce" bych nebyla. Třeba by to dopadlo dobře.
kadet tomix
tomix - so 30. dubna 2011 - 23:27
tiez si myslim, ze nie je problem sa vratit k hlavnej trek linii, ved to nie je zas tak tazke odignorovat jeden, dva jj filmy:)
pozrime sa na to takto: kto vlastne je zodpovedny za uspech jj Star Treku - no predsa z velkej casti uplne bezni ludia, ne-trekisti, a im bude uplne jedno kde kedy preco a ako sa bude odohravat novy trek serial, hlavne nech je to cool, takze pointa je v tom, ze ak by bol novy serial a bol by na dobrej urovni (a pri singerovi a spol. si myslim ze by bol) vadilo by vobec niekomu ze abramsov trek ignoruje?
kadet tomix
tomix - so 30. dubna 2011 - 23:35
a mimochodom ten singerov koncept sa mi zda super, schopni scenaristi by s takym materialom urobili divy, a sice sa mi jj trek celkom pacil, ruku na srdce ( alebo na st badge) fakt by som bol radsej keby sa pokracovalo v budovani historie ST nielen v online hrach a alternativnych vesmiroch
kadet BMAJTZ
BMAJTZ - ne 1. května 2011 - 15:05
Fanouskem noveho treku vicemene nejsem ale tenhle koncept by se mi fakt libil. Lehke upravy bych u toho udelal ale spokojeny bych byl. Hlavne by me zajimalo jak se vyporadali za tech par stoleti s borgy a jak to bylo s objevovanim dalsich casti galaxie. Jinak posadka zni hrozne cool.
komandér Sargon
Sargon - ne 1. května 2011 - 18:09
Já bych s tohohle byl asi nadšenej. Zní to fakt moc dobře a uvítal bych to. Jenže mě se líbil a Abramsův film, mě se holt líbí skoro všechno.
 Adam Konečný
Adam Konečný - ne 1. května 2011 - 21:56
Určitě bych něco takové chtěl vidět, nový film se mě líbil.

Opravdu by mě zajímal ten skok mezi TNG a FEDERACÍ. Ta technika v té době, warp motory by asi už nebyly a tak dále.

Je to škoda no.
kapitán flotily Cestovatel
Cestovatel - po 2. května 2011 - 10:50
Mě se teda takový koncept nelíbí (i když by se samozřejmě v průběhu nátáčení některé věci ještě změnily). Hlavně mi vadí ten velký časový skok. Na Star Treku se mi vždycky líbila ta historická provázanost a postupný vývoj (ENT-TOS-TNG,...). Zkuste navázat seriál z dnešní doby na příběhy ze stoleté války.

Další věcí je ta temná doba. Neříkám, že by mělo být všechno OK, ale byla by škoda ztratit tu vizi lepší budoucnosti.
kapitán flotily HKMaly
HKMaly - po 2. května 2011 - 20:29
Me se to celkem zamlouva ... zvlast kdyz to srovnam s Abramsem. Myslim ze s tim casem to prepiskly, jak asi chteji predvest technologicky pokrok po takove dobe, ma druhou stranu i takhle to koliduje s tim ze jeste ve 29. stoleti ma federace casove lode ... ale rozhodne to vypada jako sympaticka posadka.
kadet Feidias
Feidias - út 3. května 2011 - 11:14
Teda spoustu dobrých nápadů. Tohle by mě asi bavilo. Já jsem už víckrát říkal, že Andromeda je dobrý nápad. Akorát hrozně blbě zpracovaný. Jediné co mě štve je zas nová rasa padouchů. Už je jich tam dost, spíš by to mohlo řešit rozbroje (a nemusí to být jen válka) mezi stávajícími rasami a trochu je prohloubit, udělat je propracovanější.
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - út 3. května 2011 - 15:59
Mám sice ráda trochu toho temna, to je jako koření, co ozvláštní tu ideální společnost. Není TAK ideální, ale pořád je to světlá budoucnost. Vývoj ras, dobrá, ale tohle mi přijde jako převrácení ras. Jistě, lidská společnost, lépe národy, tam je to vidět lépe, se taky vyvjely. Myšlenky jsou jiné, než před pětseti lety. Nicméně ten časový skok je imo přespříliš. Mám ráda provázanost vesmíru a tohle je už dost mimo. Federace není Federace, Cardassiani nejsou Cardassiani (tedy ti ze seriálu, tihle se jakoby vrátili ke "kořenům"). Jen u těch Ferengi bych řekla, že je to zajímavý vývoj. Pořád Ferengi, jen trochu jinak. Mám ráda prozkoumávání a objevování, nemusim, když se to pere mezi sebou. Tedy, to spojené. Nevím, jak bych se na to dívala, kdyby to opravdu vzniklo. Alespoň by to tedy bylo více mimo časové údobí, které mě zajímá. Naznačená zápletka zní alespoň zajímavě, ale v prostředí, které je mi cizí. Ještě ty témata společnosti nezní špatně. Posádka zněla potenciálně!! zajímavě. ...
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - út 3. května 2011 - 16:00
...Pesimistické vize jsou dnes koukám mnohem více "in". Možná kdyby přišla další světová válka, tak by po ní zas vznikalo něco optimističtějšího.
Nikterak to ovšem opět neobhajuje "jedenáctý film", i kdyby to bylo špatné. Ale nemohu se ubránit pocitu, že konec článku je taková další malá agitačka na "jedenáctku"...
kapitán Bedraz
Bedraz - st 4. května 2011 - 16:34
Me by zajimalo, jestli by byl Alexander Kirk nejak propojen s puvodnim Kirkem. :) Jinak namety pekne, realizace by samozrejme mohla dopadnout vselijak - ale Singerovi bych verila.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán G´Quan
G´Quan - st 11. května 2011 - 18:44
Musím přiznat, že potom co jsem přečetl tento článek, jsem ještě více rád za náš starý dobrý svět z 24. století. Myslím, že by se seriál mohl nakonec u fanoušků chytit.
Ale já bych s ním měl problém.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 8. února 2014 - 15:57
Hlavně složení posádky mi trochu vrtá hlavou, i když kočičí žena by mohla být v pohodě :). Je fakt, že tu Andromedu mi to místy připomínalo silně (a protože ji nemusím) držkovala bych, ale pravděpodobně na seriál koukala. Navíc výběr jmen - všechno kombinace čehosi, co už tu bylo v podobě bez nápadů. Ale rozpad Federace mě rozesmál a přijala bych to. Vesměs zajímavé. Nevím, jestli zajímavější než JJ filmy, protože mně se ten první líbil, druhý moc ne, ale určitě vznikají i horší šílenosti :) než tohle.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG