Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Co by bývalo mohlo být, kdyby nebylo nového filmu

so 30. dubna 2011      autor: omi      přečteno: 4730x      komentáře: 30

Daniels v budoucnosti Tuhle otázku si určitě položila spousta fanoušků Star Treku. V jejich představách by přišel nový seriál, který by pokračoval nejlépe v budoucnosti hned po skončení posledního filmu - Star Trek: Nemesis. Možností je spousta, výpravy nové lodi kapitána Rikera - USS Titan, úplně neznámá loď, nebo dobrodružství na Akademii Hvězdné Flotily...

Ale ono by to nemuselo být vůbec tak růžové.

Ukončení seriálu Star Trek: Enterprise uzavřelo také 17 let trvající přítomnost Star Treku na televizních obrazovkách. V prosinci roku 2005 se sešli tři velcí startrekoví fanoušci: režisér Bryan Singer (X-Men), oskarový scénárista Christopher McQuarrie (Obvyklí podezřelí) a režisér/dokumentarista Robert Meyer Burnett (Free Enterprise). Při večeři v sushi baru se mimo jiné objevilo téma "Co takhle udělat nový Star Trek seriál?". Seriál by byl produkován Singerovou společností Bad Hat Harry a Singer by také režíroval pilotní díly, ke kterému by napsal scénář McQuarrie. Burnett by fungoval jako výkonný producent. Podobně Singer uvedl na stanici FOX seriál Dr. House. Hrubý návrh dali dohromady v lednu 2006, ovšem tou dobou měl Singer plné ruce práce s dokončováním filmu Superman se vrací a tak chtěli posunout práci na Star Treku na konec roku. V dubnu 2006 však Paramount oznámil, že zahájil spolupráci s JJ Abramsem na novém Star Trek filmu. Tím naděje na seriálové pokračování padly a naše trojice se zaměřila na jiné projekty. Co však obsahoval jejich původní návrh?

Star Trek: Federation

Navrhovaný seriál by nesl jméno Star Trek: Federation. Jeho logo vytvořil startrekový veterán Michael Okuda. Aby byl seriál moderní a sledovaný, měl přijít s provázanější dějovou linkou v rámci sezón a zaměřovat se na současná společenská témata, jako tomu bylo u originální série. Seriál by měl vycházet z prvků, které byly již ustanoveny, ovšem byl by situován v daleké budoucnosti, v roce 3000, kde by vše bylo naprosto jinak, než to fanoušci znají.

Utopie jako cíl je jako oheň jaderného motoru. Utopie je v praxi stagnace, postupně hnije až končí smrtí. Přesně tam najdeme Spojenou federaci planet několik století po posledním "Věku velkého objevování".

Prostředí

 • Pozemšťané jsou tlustí a šťastní. Postupně rezignovali na objevování a v názorech se stali velice sebestřednými.
 • Mnoho "mladších" členů Federace ji opustilo právě lidsko-centrickému přístupu pozemšťanů.
 • Hvězdná Flotila je zastaralá a má málo lodí. Slouží k udržování představy míru a chrání okrajové světy proti cizincům, a šarvátkám mezi sebou.
 • Vulkánci se pomalu odpoutali od Federace a za poslední 3 století vytvořili novou společnost sjednocením s Romulany. Této společnosti vládne romulanská politika spojená s vulkánskou logikou.
 • Bajorané odešli z Federace a zaměřují se na svou víru a komunikaci s Proroky. Stali se takovým "planetárním Tibetem". O jejich světské záležitosti se starají Ferengové.
 • Klingoni se z "vikingských válečníků" přesunuli spíše k "Mýtickému stylu" dobývání (jako dynastie Tchang). Létají v elegantních lodích, s Federací udržují diplomatické vztahy a svou říši rozšiřují dobýváním.
 • Cardassiané se stali civilizací umělců a filozofů a jsou oddaní myšlence, že galaxie je pouze místem pro testování věřících.
 • Ferengové již nejsou pro výsměch, ale stali se mocností. Ženy byly zrovnoprávněny (včetné ženy jako Naguse) a Ferenginar září na vrcholu kapitalismu. Ferengové také prodávájí Bajorské náboženství, včetně poutí k Bajorské červí díře.

Mise

Do tohoto momentu vstupuje nový silný a nemilosrdný protivník, který se nazývá "Scourge". Ten zaútočí na federální loď USS Sojourner, která je spolu se dvěma základnami zničena. Je jen jediný přeživší. Po tomto incidentu z Federace vystoupí Vulkán, Bajor, Betazed a jiní. Ve Federaci tak zbyde pouhých 20 světů obklopených Klingony, Ferengy, Cardassiany apod. Zainteresovaný admirál lobuje za postavení nové lodě - první Enterprise po 300 letech. Tato loď se má oficiálně vrátit k prozkoumávání, ovšem její pravá mise je zjistit, kým je "Scourge" a zachránit Federaci.

Posádka

 • Enterprise, která disponuje novými technologiemi a novou, asi 400 členou, posádkou.
  • Je o trochu větší než Voyager, ale zdaleka ne tak velká jako Battlestar Galactica
  • V talíři se nachází centrální šachta, kde se střetávají všechny chodby a vytváří tak jakési společenské centrum.
  • Mobilní výsadkové moduly jsou standardní kabiny, které lze modifikovat pro různé mise. Jsou veliké asi jako autobus.
  • Výsadková obálka je generátor silového pole, který je možno "vystřelit" na povrch nehostinné planety, kde vytvoří prostředí, v kterém se může výsadek pohybovat.
  • Jádro motoru má poháněné mikrosingularitou, jako romulanské lodě v TNG.
  • Maskovací zařízení. Je možností, šlo by využít pro tajné mise, ovšem ztěžovalo by psaní scénářů.
 • Kapitán Alden Montgomery je pro Federaci takovým "kapitánem Amerika". Vzorný důstojník, který bude bohužel brzy zabit.
 • Komandér Alexandr Kirk, jediný přeživší Sojournerského masakru, je vyřazen z Flotily, ovšem po smrti kapitána a prvního důstojníka je dosazen do velení Enterprise. Na masakr si bohužel nevzpomíná, ovšem jeho paměť skrývá klíč ke všemu.
 • Nadporučík Chel Forlaan, je kočičí žena (Ektosian) na postu bezpečnostního důstojníka. K Flotile se přidala ze zábavy. Občas se poddává své neuvěřitelné zvědavosti (chová se jako kočka).
 • Nadporučík Sergei Kenyatta je komunikační a politický důstojník. Geneticky upravený člověk z Proxima Centauri, který má perfektní fyziologii a vylepšené mentální schopnosti. Vyniká v matice, jazycích, technologii a diplomacii, ovšem má problémy s osobními vztahy.
 • 76tá Distilace Modré (Diz) je hlavní inženýr, který si rozumí spíše se stroji, než s humanoidy. Pochází z plynného druhu, ale používá "oblek", aby lépe interagoval s posádkou. Vypadá tedy jako hubený muž, ale může být spatřen i ve svém plynném skupenství, nebo se změnit v tekuté, či pevné. Není to však měňavec.
 • Dr. Felicity Chen je kyberneticky vylepšená na základě (nyní bezpečně domestikované) borgské technologii. Má integrováno mnoho přístrojů, takže ke skenování nepotřebuje trikordér, k léčení používá implementované nano-ostny. Stále však bojuje se svou lidskostí.
 • M.A.J.E.L. (Multitronic Architecture Junction/Interactive Energetic Library) je počítač Enterprise s vlastním vědomím a emocemi, který řídí loď.
 • Admiral Nelscott, admirál Flotily, která rozpoznala hrozbu Scourge a iniciovala stavbu Enterprise. Není na palubě lodi, ale vydává rozkazy z velitelství.

Nic z tohoto se nerealizovalo, ovšem myslím, že stále můžeme být rádi, že náš oblíbený seriál pokračuje, kromě nového filmu v nové realitě, dál v mnoha knižních řadách a hře Star Trek: Online. Z takovéhleho konceptu by se mohla vyklubat další Andromeda, nebo Stargate: Universe. Na druhou stranu je také velmi podobný počátku Star Trek: Enterprise. Koncepty jsou hezká věc, ovšem samotné provedení je věc druhá. Jedním jsem si však jist, fanoušci by pravděpodobně spokojení nebyli, protože by jim to "jejich" vesmír obrátilo naruby.

Zdroj: trekmovie.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: so 30. dubna 2011
přečteno: 4730x
komentáře: 30
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG