Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Můj pohled na Star Trek: Do temnoty

st 26. června 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 4575x      komentáře: 101

Vložit nový komentář

bez hodnosti Diegina
Diegina - st 26. června 2013 - 10:42
Zásadně s touto recenzí nesouhlasím, a to na tolika úrovních, že to tu ani nehodlám rozepisovat. A tak jen jedna věta: toto nové pojetí ST je právě to, co mě přimělo k ST se vrátit právě PROTO, že to není ta unylá nudná břečka posledních let, kde se u filmů dalo v klidu usnout a ani toho nelitovat. Jeden z nich jsem ani nikdy nedokoukala do konce a žádný z ST po Prvním kontaktu mi nestál za dobrovolné opětovné zkouknutí. Tento alternativní vesmír je ale naopak něco, co to konečně oživilo, jen většina zarytých trekkies není schopno zjevně pochopit základní princip AU: vše je dovoleno.
admirál flotily Slávek
Slávek - st 26. června 2013 - 10:42
Budu za rejpala, já vím, ale... Já toho snesu celkem dost, ale hned tři chyby v titulku článku jsou na mě moc! :) Mohu jen pro klid své duše poprosit redakci o nápravu? (název posledního filmu, spojovník místo pomlčky, malé o ve slově "Obrácený")
Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
kadet dadis
dadis - st 26. června 2013 - 11:04
Dovolil bych si nesouhlasit.
kapitán flotily Johanson
Johanson - st 26. června 2013 - 11:08
Chyb je tu sice jako máku, ale nenech se odradit. S naprostou většinou v článku napsaného já naprosto souhlasím a je to také můj názor, i proto mi v kině tento film stačil jen jednou a i tak nás málem vyvedli ven, když jsme se smáli na celé kino u trapnoscény s Kirkovou smrtí.
komandér Eva Dat
Eva Dat - st 26. června 2013 - 11:21
Ahoj cestovatelko,
až na to, že jsem neměla šanci všechny "mouchy" vychytat, je to skvěle napsané, a rozhodně by jsi měla pokračovat. Nenech se odradit, přesně jak řekl Johanson :-)
praporčík Zephram
Zephram - st 26. června 2013 - 12:26
Líbí se mi, že je tu i kritický pohled z druhé strany :-].
admirál flotily omi
omi - st 26. června 2013 - 12:41
Zephe a přitom stačilo, aby si někdo dal tu práci a napsal svůj kritický pohled jako normální článek, místo spamováním a dohadováním se ve dvaceti navazujících komentářích. A za to patří cestovatelce obrovské díky! Jen tak dál!
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
nadporučík Damar
Damar - st 26. června 2013 - 12:50
"Jinak raketoplán Entreprise vypadá jak z hvězdných válek"...
Ak myslíš loď, ktorá letela na Kronos, tak to nebol federačný raketoplán, ale skonfiškovaná obchodnícka loď, ktorá skutočne pripomínala Millennium Falcon...
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 12:54
Já to tery rozepíšu, téměř vše totiž má svoji logiku:

Protože je jsou ve filmu střípky ST, tak to není propadák??? A co Avatar, Titanic, Avengers, SW, Pán Prstenů,...???

Ent je pod vodou, protože si to vymyslel mladej Kirk, Scotty na to ve filmu přeci sám nadává...

No tak se ten raketoplán rozbil, no co už..
Cold fusion... beru to jako zkratkovitý název na ultimativní technologii ala Red Matter, no je to spíše scénaristická technologie, nežli fyzikalní záležitost.

Marcusová nebyla dřív na můstku...

Spacejump bez raketoplánu chápu tak, že je to kvůli senzorům nepřátelské lodi. Raketoplány by byly zničeny.

Gravitace v oné výšce je BUG, no naštěstí tam toho není víc než v už uvolněné ukázce..
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 12:55

Obrácený Khanuv hněv:

Mě to přijde v pořádku, navíc je to snad dokonce ustředni motiv filmu, že v alternativním vesmíru se dějí věci podobně a přitom jinak. Spockovo KHAAAAN je pro mě ale strojené a NE-uvěřitelné. S Khanovou krví je píš otázka, proč by nemohla léšit i když už by byl Khan mrtev? :) Drsení hlav v pořádku, když je tak silnej, tak proč ne?

Lidi v torpédu jsou OK, i když ne tak originální pro ty, co viděli celou TNG :)
podporučík Khan
Khan - st 26. června 2013 - 13:43
Film se mi naprosto líbil i navzdory logickým chybám a občasné melodramatičnosti, která šla zcela bokem. Tak jako všechny podobné velkofilmy je plný chyb, ale opakem by byl logicky vychytaný film, u kterého by polovina obecenstva usnula a ani jedna půlka by ho nechtěla vidět znovu. Většina Trekových nepřesností se dá okecat, ale nabídnu jedno, které se mi nedaří vysvětlit i když se moc snažím. Proč se snaží zajmout Khana kvůli krvi, riskujíc život několika dalších lidí, když mají zbytek jeho posádky v cryospánku se stejnou biologickou jedinečností? A malá poznámka na závěr: Odkdy trvá cesta na Kronos kratší dobu než mně z mého zaměstnání na zastávku MHD?
podporučík vlasopes
vlasopes - st 26. června 2013 - 13:46
Byl jsem zde asi první, kdo poukazoval na chyby ve ST ID, a to především dějové, ale i ST chyb tam je dost. Být na Qonos-u a zpět za méně jak 24h je např. jednou z nich. Nicméně, i přes tyto nedostatky považuji 13 za daleko lepší než 09 a to z několika důvodů. Nesouhlasím s tezí, že 13 je pouhý scifi thriller. Naopak. Má v sobě daleko více současných témat než např. TWOK či 09. Nejde jen o otázku terorismu jako hrozby pro západní společnost. Ta super torpéda jasně narážejí na problematiku GWoT a použití tzv. Drones - bezpilotních letadel na území třetích států. Admirál Marcus jasně ukazuje militaristickou část USA a možná i samotného Bushe a jeho známou doktrínu z 2002 - unilateralismus a preemptivní útok. Kirk zase představuje tu lepší (možná současnou vládu demokratů v USA) část, že i přes rozkazy zabít Khana, má svědomí a řídí se pravidly, chce Khana dostat před spravedlivý soud, pád Dreadnoughtu připomíná 9/11 atd.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 13:48
Aha, to s tou krví ostatních augmentů máš pravdu a asi to ani nikoho jineho nenapadlo. Je dosti zasadni problem.. Snad by bylo vysvetleni, že je nechteji probudit, ale to je blnost, mohli by je nechat v bezvedomi.. a taky tedy Uhura keca, ze je Khan "only chance to save kirk", to vypada na fatalni BUG :(

ad cesta na Kronos)
předpokládám, že mají rychlějí warp (ve scénáři)...
nakonec vzhledem ke zrychlenému vývoji v JJ versu bych čekal, že po pár filmech začnou s mezigalaktickými lety..
admirál flotily omi
omi - st 26. června 2013 - 14:02
Nad tou krví jsem taky přemýšlel, a možné vysvětlení je, že prostě na ostatních neprováděli žádné testy, nemohli tedy vědět, nebo mít jistotu, že má krev ostatních naprosto stejné regenerační vlastnosti. Jako předpoklad je to určitě fajn, ale nevím, jestli bych na to vsadil Kirkův život.

Co se týče cesty na Kronos, tak mě celkem pobavila představa titulku "O dva měsíce později..." nebo sestřih scén, kdy všichni jen sedí a koukají na obrazovku na ubíhající hvězdy. No vážně nevím, jestli by ten film byl pak lepší, i když by více reflektoval reálie původního Trek kánonu. :)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Sokar
Sokar - st 26. června 2013 - 14:08
Khan: Jen predem ujasnim, novy film se mi celkem libil, resp. urcite vice nez 2009. Ale neda mi to se zeptat na duvod nazoru: proc by logicky vychytany film mel byt nudny, aby u nej obecenstvo spalo? Beru to obecne, ne jen ve vztahu k ST.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál Fanda
Fanda - st 26. června 2013 - 14:18
A já mám hlavně radost, že fandom ST má potřebu nový film tak komentovat a diskutovat o něm, což svědčí o velkém zájmu, který ten film vyvolal. A to je dobře, protože je to signál pro studio, že jde správným směrem.

Sám se řadím mezi (u)spokojené fanoušky ST, kterým se film líbil. A troufám si tvrdit, že kladné a záporné reakce jsou minimálně 1:1, spíš bych řekl, že je více těch (u)spokojených.:-)

Pokud jde o logičnost, nemyslím si, že by nový ST byl natolik postavený na hlavu oproti jiným ST filmům nebo seriálovým dílům... je jasné, že někde je takových "hloupostí" méně, někde více, ale nebuďme "hnidopiši".:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kadet Hundur
Hundur - st 26. června 2013 - 14:21
Ono s warp stupnicí je to kapitola sama o sobě, technici, inženýři a podobní magoři jistě ví své...
To, že postupem doby nabývala warp stupnice brutalitu scénáristů jako mech vodu je pravda, leč JJ tohle dokonale zabil už ve svém prvním počinu Země-Vulkán w4 za pár hodin max... Kronos jenom potvrzuje. Jako by získaly nějaké součástky z Narady (náhodou upadlé), objevili v nich zázračné warp cívky 24-25 století, dosahující podle tehdejších starých měřítek w20 (podle nových cca 9.9 +-) a aby neříkali moc velká čísla, tak celou stupnici šoupli o nehorázně velký kus.

Inu, co za rychlosti nás čeká příště, přátelé?
Jen tak mimochodem: w5 podle starých měřítek je rychlost okolo 150c, takže uletět světelný rok vám potrvá něco přes dva dny a ne pár minut, jak to zhusta všichni naznačují :D
We are Starfleet officers! Weird is part of the job. (cpt. Janeway)
praporčík Polux
Polux - st 26. června 2013 - 14:42
Ad oživení Kirka krví Khana vs ostatní vylepšení v hibernaci - pokud si pamatuji scénosled dobře, tak Spock "šel" po Khanovi čistě z důvodu pomsty za smrt přítele a fakt, že s pomocí jeho krve lze oživit Kirka byl zjištěn jen tak mimochodem. Poté proto použili již vyzkoušenou Khanovu krev a nezdržovali se s odběrem a testovánm vzorku u jiného hibernovaného vylepšeného.

TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 14:45
omi: no ono by stačilo, kdyby tam střihli příběhovou linii odjinud a pak se na tu lo%d vrátili a už by to nebylo tak do očí bijící..
... nakonec on JJverse je poskládaný po někud dětsky v tom, že to vypadá, jakoby v Galaxii byly všechny hvězdy a planety vedle sebe, on )plně ignoruje obrovské vzdálenosti mezi slunečními soustavami,.. bylo to v komixu Countdown (hvězda ničící okolí), bylo to v prvním filmu (neutrální zona uvnitř sluneční soustavy a cesta na Vulkan za par minut, Vulkan viditelny z Delta Vegy) a je to i ve filmu tomto.. :(
podporučík Khan
Khan - st 26. června 2013 - 14:49
Špatně jsem se vyjádřil. Nicméně kdyby se děje ve filmu řídily dannými zákonitostmi ať už z pohledu Star Trekovského canonu, tak z hlediska toho, jak by se takové jevy konaly ve skutečném prostředí, těžko bychom se dočkali vizuálně opulentního spektáklu, který je nahláškovaný od začátku do konce. Film je a vždy bude uměleckým stvárněním pomyslné skutečnosti s dávkou nadsázky. Pokud se budeme dívat na cokoliv televizního okem skutečného života, pak neprojde sítem kritiky absolutně nic.
Z hlediska canonu pak musím dodat, že je sice krásné nadávat na to, že nové filmy se nedrží pravidel vytvořeného světa, ale Star Trek si snahou o co nejkomplexnejší svět utáhnul vlastní oprátku. Právě proto restartovaná verze vytvaří svá vlastní pravidla.
Mám rád Star Trek již víc než dvě desetiletí a rmoutí mně, že nový film ukázal, že snaha stát se snesitelnějším obecnému publiku vyvolala pouze relativní úspěch, mnohem více pak to, že ho nepodpoří komunita, která se pyšní tím, že patří k nejvěrnějším.
podporučík Khan
Khan - st 26. června 2013 - 14:50
Polux: Máš absolutní pravdu, nicméně Spockovi motivace stranou, stále to nevysvětluje McCoye a Uhuru. Pakliže nepříjmeme premisu, že Khanova krev je prostě odlišná od jeho soukmenovců.
admirál flotily omi
omi - st 26. června 2013 - 14:51
Tak když se Enterprise dostala do středu galaxie, nebo za okrajovou bariéru galaxie, a pasažéři zestárli sotva o pár hodin, taky v tom nebyl problém. Jestli on nebude ten problém někde jinde. ;)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán StyXik
StyXik - st 26. června 2013 - 18:01
Johanson: A já myslel že sem byl jedinej kdo se chechtal na celý kino ...
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
komandér cestovatelka
cestovatelka - st 26. června 2013 - 19:19
tak díky za komentáře z některých se poučím.
A ten Omiho první komentář mi lichotí.Dík
___________________________________________
K těm co se líbí JJTrek. Já vám váš názor neberu, ale neberu vás jako plnohodnotné trekkies, protože jste nikdy nepoznali co v sobě skrývají ty dvě slůvka (star trek).
Hlavně to co bylo drahé Roddenberimu...
Víte on byl voják a když jsem se tohle dozvěděla tak jsem pochopila proč chtěl star trek takoví jaký ho udělal, ano vlastně nechtěl serial, ale realitu. Pro kterou stvořil ST...Dokud tohle nepochopíte tak jste něco míň než lidí kteří ST nesnáší...
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
podporučík Khan
Khan - st 26. června 2013 - 19:31
:-)
komandér cestovatelka
cestovatelka - st 26. června 2013 - 19:40
Můj názor je možná radikální, ale já star trek pravě pro to miluji ne-li jsem jím posedlá. Star trek pro mě není jen serial či film je to pro mě hned od prvního zhlédnutého dílu životní filozofie...
s.s.enterprise : Film opravdu není propadák.
Já tam nepíší střípky ST, ale střípky ST citů a to je velký rozdíl.Prostě jsou tam záblesky toho proč star trek miluji zableskl citů ne falše a násilí něco ryzejšího co znají jen pravé trekkie
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 19:55
cestovatelka: Mě se ten JJ ST líbí, ale je fakt, že uplně jiným zhpůsobem, než TOS filmy a celá TNG+ éra, která na mě působila jaksi "jinak". No já bych to připisoval nostalgii, ale pokud je ti 15 a ten rozdíl mezi ST a JJ ST cítíš podobně, tak na těch starších prostě "něco" bude :)
komandér cestovatelka
cestovatelka - st 26. června 2013 - 20:07
tady je taková rímovánka ktrá má vsobě i můj nazor:
Už Roddenberry chtěl žít ten sen, který se hvězd dotýká. Žít pro ten ideál, který přežívá v nás. Snažíme se žít den za dnem pro svůj sen. Pro rychlost, která je rychlejší než světlo a pro černý den i noc a pro hvězdy kolem nás. Pro nové planety a rasy. Pro ty herce, kteří jsou nám blíž než kdy dřív. I jedinec může vše změnit a posunout nás k hvězdám. Ale ty hvězdy jsou přece v nás. Měli-by jsme zlomit to zlo v nás a jit v jeho šlépějích a nebát se zla kolem nás. My bychom měli byt ti dobrý a nebát se změn co přinesou nám tu budoucnost, když jsme Roddenberryho děti a máme ho v sobě tak se spojme a uzkutečme ten sen který dnes je jen sen ale zítra může být realita. Najděme mezi sebou Zefram Cochrane který změní dnešní svět, ale dnes se to zdá jako sen ale, když budeme chtít tak jednoho dne procitneme. Vždyť já sem důkazem toho že star trek stále žije a když se nás najde víc tak zítřek je náš a hvězdy též. Vždyť ten ideál je v nás přenes
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kadet Grit_du_Alatriste
Grit_du_Alatriste - st 26. června 2013 - 20:08
Já se vyjádřím jasně - chtělo se mi z určitých věcí blít. Sice hudba a efekty nádhera ale zbytek šílenost. Má hláška "No to si dělaj prdel" při prvních záběrech na Klingona, jež zazněla v kině pobavila nejen Johansona ale asi 90 procent kina. Pak proběhlo pár hlášek jiných též vtipných a rozhovor při filmu s Praotcem neměl chybu. Takže asi takhle tento film je dost dobrý sitcom, nasmál jsem se ale pak jsem si uvědomil že se mi to nezdá a chtělo se mi nejen blít. Hlasitě jsem to projevil i při odchodu z kina a byl jsem zralej leda do šaškárny.
Není důležité co si o mě kdo myslí, důležité je co si myslím já!
komandér Darkknight
Darkknight - st 26. června 2013 - 21:21
Jak vpravdě startreková myšlenka...
komandér cestovatelka
cestovatelka - st 26. června 2013 - 21:22
Darkknight: A není to správné?
Ps na to kolik mi je mě to samotnou udivuje že se bráním tomu kolem nás....
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 26. června 2013 - 22:17
Já bych spíše myslel, že člověk, co ostatní fanoušky ponižuje z pozice jakéhosi "Star Trek nazi" nikdy plně nepochopil, jaké důležité poselství v sobě ta slůvka "star trek" doopravdy obsahují. To celé téma kdo smí a kdo nesmí být považován za fanouška na základě toho, co má rád, je ze své podstaty diskriminační demagogie a je mi dost líto, že to zasáhlo už i trekkies.

s.s.enterprise: Jinak, já nejsem astrofyzik a nijak moc tomu nerozumím, ale co přesně je špatně na supernově ničící Romulus v prvním filmu a komiksu Countdown. Kdyby se například v nám nejbližší sluneční soustavě změnila některá hvězda v supernovu, copak by následný efekt nezasáhl oblast o rozloze několika světelných let a neohrozil i nás? Tím nepředjímám odpoveď. To je jen zcela naivní otázka laika.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 22:22
Eodeon: Protože materiál, který ona supernova vychrlí do okolí a který měl zničit nejen Romulus, ale snad polovnu kvadrantu, by se šířil vesmírem rychlostí mnohem menší, než je rychlost světla. Tj. ohrožení okolních hvězdných systémů by zdaleka nebylo tak akutní jak bylo v komixu předvedeno... Civilizace by měli i stovky až tisíce let na přestěhování ... Je to dáno právě těmi nepředstavitelně obrovskými prostory mezi jednotlivými slunečními soustavami, které Abrams, resp. spíše jeho scénaristé, ignorují :(
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 26. června 2013 - 22:26
V onom komixu dokonce Spock sledoval tu supernovu dalekohledem... a přitom opět vzhledem k rychlosti světla nemohl ještě vidět problém... a on ho viděl... Tedy pokud i v případě Romulského prostoru (stejně jako Vegy u Vulkanu) nebyla ta supernova hodně blízko Romulu.. centrální hvězda jejich systému to být nemohla, protože to by pak jeji zničeni i před vybuchem znemožnilo obyvatelnost Romulu...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 26. června 2013 - 22:27
s.s.enterprise: Komiks jsem četl před premiérou prvního filmu a detaily si nepamatuji. Kolik tam tedy bylo (zhruba) uvedeno, že mají na záchranu Romulu času?
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
viceadmirál Sokar
Sokar - st 26. června 2013 - 22:30
I když bych osobně raději viděl jiné cesty, po kterých se ST mohl vydat, např. [link] jsem rád, že tu s námi stále je, nyní ve formě novinky STID. A je i dobře, že se někomu líbí a někomu ne. O tom přeci je I.D.I.C. a co lépe ST symbolizuje.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 26. června 2013 - 22:33
Přesně tak.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor William Kirk
William Kirk - st 26. června 2013 - 23:11
První Abrams-Trek opravdu nemám rád a milé slovo bych pro něj asi nenašel, i kdybych tři dny hledal, ale "Do temnoty" se mi líbil a přiznávám, že hodně. Klidně bych řekl, že je pro mě snad i pravým opakem toho prvního a že se tvůrci hodně poučili. Finále a "Khaaaaaan!" mi vykouzlilo opravdu široký úsměv na tváři a nijak mě to nepobuřovalo. Klingoni mě překvapili, spíš než Klingony mi připomněli mimozemšťany z Aquitaru ze starého seriálu Power Rangers.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kapitán G´Quan
G´Quan - čt 27. června 2013 - 01:00
Víte, já si myslím že ty dvě slůvka (Star Trek) znamenají pro každého z nás něco jiného. Každý v nich vidí to, co vidět chce a pokud se zde najdou tací, kteří budou o druhých říkat, že nejsou plnohodnotní trekkies jenom pro to, že se jim líbí nový Star Trek... Nevím jestli mám smutně kroutit hlavou nebo se smát. Mimochodem, moc pěkný článek. ;)
praporčík Kubol
Kubol - čt 27. června 2013 - 07:30
V životě jsem musel nespočtukrát slýchat, jaká je Star Trek blbost a ptákovina, ale nečekal bych, že budu svůj oblíbený seriál bránit na statrekových stránkách ve startrekovém fóru před lidmi, kteří jsou trekkies.
Častokrát jsem označil epizody ST jako slabé, nedotažené, klišovité; nikdy jsem ale nesahal k výrazům jako "hnus" či "na blití". ST funguje jako celek, jehož jednotlivé části jsou produktem řady tvůrců, vyvíjejících se v čase a prostoru.
Jednotlivé epizody a filmy (vč. STID) mají své chyby. Pokud ovšem někdo na film jde s tím, že se mu nebude líbit, vypíchne na něm právě nedostatky, pokud jde na očekávanou zábavu, nedostatky přehlédne.
A pokud jde o slůvka "Star Trek", tedy Hvězdné putování, myslím, že jej naplňují asi 2 filmy ze 12, přesto i zbytek je, byl, a bude Star Trek.
admirál pcermis
pcermis - čt 27. června 2013 - 08:02
Pěkně řečeno mírně jadrně ale pěkně. Zde je vidět a je to i smutné že spousta lidí nepochopila to co Star Trek skutečně znamená nebo tozapomněla a nebo nikdy nepochopila :-(

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet pittrek
pittrek - čt 27. června 2013 - 08:16
Nazor od cloveka, ktory vyrastal na TNG a potom pokracoval cez TOS, DS9, VOY a Enterprise ...

- TOS a TNG su skvele serialy, TAS ma niektore diely nudne, ine su trochu zaujimave, DS9 zacal byt zaujimavy az pri vojne s Dominiom, VOY bola priserna blbost a Enterprise bol opatovne vynikajuci serial (vratane uvodnej skladby)

- filmy : TOS filmy mam rad vsetky, vratane 5, z TNG filmov sa mi pacil jedine First Contact

- JJ Trek 09 - patrim medzi ludi, ktory ho povazuju za ODPAD, ja by som isiel dokonca dalej a nazval ho jednym z NAJHORSICH filmov, ktore som za posledne roky videl

Napriek tejto "predispozicii" som zariskoval, a na Into Darkness som isiel. Je to OBROVSKY POKROK voci Trek 09, ale stale to "neni ono". Je tam jednoducho prilis vela nezmyslov (autorka clanku vymenovala len par), napriek tomu som si film celkom uzil. Druhy krat nan istotne nepojdem, ale Bluray si kupim. Rozhodne som z kina odchadzal s pocitom, ze svoje peniaze som neminul zbytocne.
admirál Fanda
Fanda - čt 27. června 2013 - 09:39
Jsem rád, že nejsem jediný, kdo "významně nadzvedl obě dvě obočí" nad názorem, kdo je a kdo není "plnohodnotný trekkie". Celý fenomén je tak pestrý, že každý si v něm může oblíbit to své... někomu se líbí "kecacý" epizody, jiný má rád vesmírné bitvy. To vše ale je Star Trek. Co bych ale řekl, že je jednou z hlavních myšlenek celého fenoménu, tak je tolerance.;-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál flotily omi
omi - čt 27. června 2013 - 09:51
Ty jo, to jsme se fakt dostali až k "já jsem pravej trekkie a kdo se mnou nesouhlasí, tak je chudák a vůbec ST nerozumí"? Teda zlatý poměřování kdo má víc kartiček/figurek/knížek, viděl víc dílů, umí citovat víc hlášek a zná zpaměti víc názvů epizod. To mělo sice úplně stejnej efekt, ale aspoň to bylo zábavný. Jen mě zaráží, že se tímhle ohánějí právě ti, kteří vyčítají nuTreku, že je hloupý a nelogický.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
nadporučík little borg
little borg - čt 27. června 2013 - 10:10
Největší vtip je, že o tom, co je a není Star Trek, rozhodují tvůrci. Ne fanoušci. Já to respektuju. Něco se mi líbí, něco méně, ale beru to.

Mimochodem díky všem těm diskuzím od roku 2009 ohledně nového zpracování filmového Star Treku jsem si vytvořil celkem silnou hroší kůži. Vlastně dnes ani nelituju, že jsem nešel na fanouškovskou premiéru "Do temnoty", protože mnozí mí přátelé nebyli znechucení z filmu, ale z reakcí okolo sedících. Těžko si člověk užije film, když mu do toho druzí neohleduplně kecají a hláškují, že ano?!

Star Trek (2009) a Star Trek: Do temnoty nikdy neměly ambici být hlubokomyslným filmem ve stylu Star Trek: The Motion Picture...

Na druhou stranu bych za sebe neváhal srovnávat nové filmy s Khanovým hněvem nebo Prvním kontaktem. Nezlobte se na mě, ale tam jde o startrekové myšlenky asi tak hodně jako v Prci, prci, prcičky o globální oteplování. V roce 1982 fanoušci Khanův hněv kritizovali, dnes ho velebí... Uvidíme, co udělá čas s Abramsovým dílem.
podporučík vlasopes
vlasopes - čt 27. června 2013 - 10:37
Krásně řečeno little borg. Přesně pro tenhle důvod jsem se na míle vyhnul předpremiéře s trekkies. Zhnusit si to umím i sám a nemusím k tomu mít kecy fanoušků, jak je možný tohle a tohle. Nemám nic proti názorům, ale když jde kino, mám rád klid a ne kecání do všeho možného. Od premiéry SW III, kde jsem právě toto zažil, se snažím takovým projekcím vyhýbat. A stejně musím na obyčejný projekci skončit vedle nějakého 'znalce', který svým sousedům neustále něco mlel a měl snad ke každý věci připomínku. Názor na film nikomu neberu, ale někteří z nás by se měli naučit elementární slušnosti chování v kině a měli by respektoval ostatní, kteří se chtějí v klidu dívat a nechat si své dojmy, pocity a kecy až po filmu.
admirál Kyle
Kyle - čt 27. června 2013 - 10:51
No pro mě film jedno pozitivum má, vytáhl jsem kolegyni z každodenního shonu a ona se opravdu odreagovala. Ne že by se mi ten film nějak závratně líbil, spíše na opak. Ale když pomáhá odreagovat se, tak myslím, že i to je smysl Star Treku. Takže z ryze drze sobecky osobního hlediska jsem spokojen.
De profundis clamo ad te domine.
kadet Pozemstan
Pozemstan - čt 27. června 2013 - 11:50
Zajímavý článek, i když je zase až moc přísný, ale subjektivní pohled oceňuji. Je také dobře, že se zde rozpoutala diskuse s mnoha rozličnými názory, i když označení někoho jako méněcenného trekkieho, a zrovna autorkou, právě k ST s vulkánským IDIC, jak bylo již zmíněno, asi moc nepatří...

Ve filmu lze nalézt hodně chyb či nesrovnalostí, ale to platí i o předchozích filmech včetně Khanova hněvu. Dobrá je třeba poznámka o možnosti použít raketoplány k cestě na Vengeance, ale nevím, jestli byl na Enterprise funkční hangár a volná cesta k němu...

Ano, násilí nepatří k hodnotám reprezentovaným ST, alespoň jeho ústřední mocností UFP, ale někdy, jak ukázal ST již mnohokrát, je nutno i "humanitní ideály" bránit proti útoku... STXII může být problematický zradou admirála, ale i to jsme již v ST viděli několikrát a odpovídá to nevyzpytatelnosti lidského faktoru. Musím připomenout, že jde asi o první ST film, kde nebyl hlavní "záporák" zabit (ve dvou přežili kladní "protivníci"). :-)
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 11:58
StiXik. No určitě si nebyl sám, toho bych se nebál :-)

Také bych netvrdil, že ten komu se to líbí je nutně méně trekkie, nebo snad naopak. Nicménéně je faktem, že s ohledem na nové filmy, přibylo náhle mraky rádoby ST odborníků, kteří za poslední dobu vynesli na světlo světa své i špatně literárně zdařilé články v různých časopisech. Kteří jsou schopni říci v jedné větě: "Jsem Trekkie, mám rád Star Trek, hlavně dva poslední Abrams filmy. Ty předchozí Star Treky mne nijak nezaujaly a tak jsem je ani všechny neviděl." Načež se odebere napsat 5 stran textu o vzniku Star Treku, velmi nevhodnou, nevzdělanou a ještě k tomu i novnířsky špatnou, formou. A za tento prvek vděčíme JJ Treku a není to ten, za který bych byl rád. A mám za to, že něco podobného tu asi cestovatelka chtěla říct, byť se u toho nechala až příliš unést emocemi. Dospěl jsem totiž k názoru, že ti trekkies, kterým se to líbí, mají pocit, že je ostatní odsuzují, protože se jim to líbí a on to není star trek... (viz dále)
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 12:05
Zatímco ti, například já, kterým se to nelíbí, zase mají pocit, že že je ostatní odsuzují. Protože citace "Ty kreténe se s tím smiř tohle je Star Trek a jinej nebude." Tohle je citace a do sprostšího slova přenesené vlastně cokoli co mi kdo z těch co se jim to líbí kdy řekl.

Obé varianty mi nicméně přijdou smutné. Oba dva pohledy jsou bohužel velmi zaujaté. Není se čemu divit.

Co vadí na novém treku mě? Že s tím původním trekem to už moc co dělat opravdu nemá. Protože to prostě nemá ani tu základní logiku. Čím to je? Protože je to film poplatný době, kdy dnes naprostá většina filmů nemá žádnou logiku a jedná se o bezduché expoze na pozadí polonahých žen a neandrtálských mužů.ST09 je zkousnutelná věc, tak nějak trek mimo mísu, ale ok. St 12 se u mě řadí na přesně stejnou úroveň filmů jako je 2012,Valkýra,Jumper,Looper a podobné pseudo filmy.Které se dnes dají oznčit jako Vysokonákladové Béčko.Svůj názor, nikomu ovšem nevnucuji, jen si myslím, že mám stejné právo ho sdělit jako každý.
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 12:07
Jo než mi sem někdo napíše, že i dřív byly neodborné a špatné články o treku v časopisech, pak ten rozdíl je nasnadě především tím, že před deseti lety se alespoň pisatel netvářil jako odborník a neoháněl se věcmi o kterých nic nevěděl, které uměl správně vynechat, zkrát, nebo nerozebírat. Zatímco dnes si každý myslí, že po přečtení Wikipedie je odborníkem na slovo vzatým.
kadet Pozemstan
Pozemstan - čt 27. června 2013 - 12:13
Ad rozličné diskusní názory, je příjemné vidět i zdánlivě nečekané reakce: Diegina coby fanynka TOS hájí nejnovější filmy. Johanson, podle mých omezených znalostí spíše "militarista", přitakává článku odsuzujícímu násilí. :-) Ale to je právě IDIC...

Jinak naprosto chápu, pokud se u scény s umírajícím Kirkem zejména příznivci ST II smáli, nebo se jim dělalo špatně. I když ST II není můj nejoblíbenější film, sám jsem se poprvé v kině dost kroutil v křesle a závěrečný Spockův výkřik "Khaan!" završil celkové vyznění jako špatné parodie... V jednu chvíli jsem si říkal, že by si to možná zasloužilo odejít ze sálu, i když jsem to nemyslel tak vážně. Pár lidí však za chvíli skutečně odešlo - a to jsem nebyl na fanouškovské projekci.

Jenže při druhém zhlédnutí, kdy jsem se více vcítil do děje a již nehrozil prvotní šok, vyzněla scéna úplně jinak - v alternativním vesmíru logicky, až pocta ST II (pro znalé), navíc překvapivě dobře zahraná - právě zde mi Quinto nejvíce připomínal Nimoye...
kapitán StyXik
StyXik - čt 27. června 2013 - 12:16
Jen taková poznámečka na okraj, tyhle hádky kdo je a kdo není pravověrný Trekkie jsou vždycky když dojde něco nového ... znám lidi co prostě neuznávaj ani ENT a dokonce ani TOS a jako Star Trek pro ně prostě existuje jenom ta svatá trojice TNG, DS9, VOY (já mimochodem za nejlepší Treky považuju TNG a DS9 a to protože se navzájem krásně doplnily, ale to sem řešit nechtěl ...) a teda nikdy by mě nenapadlo na ně nadávát že nesjou fanoušci.

Já sám JJTrek neuznávám jako ST a uznávat asi nebudu, ale to není hlavní problém, problém u těch filmů je celkově styl jakým jsou natočeny a který se mi prostě nelíbí (celkově tyhle letní trháky jsou většinou kravina vedle kraviny, hlavně jednoduchost, akce a spoře oděné lidské samičky). Psal sem to tu už hodněkrát, ale prostě kvanta moderních filmů mě neosloví, právě kvůli té břidkosti příběhu, přemírou akce atd ... ale to je o mojím náhledu.

You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kapitán StyXik
StyXik - čt 27. června 2013 - 12:18
ST ID podle mě selhal i jako film, protože vím že na něj nadává i kvanta lidí, kterejm sem pak musel vysvětlovat kdo vlastně ten Khan měl bejt atd ... takže asi tak. Nikomu neberu že se mu film líbí. Včera sem třeba koukal na Nemesis a ta je taky podle mě dost slabej film, ale je tam hold Enterprise E s Jean Lucem a jeho posádkou, což je prostě pro mě slast :)
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kapitán StyXik
StyXik - čt 27. června 2013 - 12:18
Jinak sorry za překlepy a chyby, píšu z práce :-D
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kadet Pozemstan
Pozemstan - čt 27. června 2013 - 12:26
Uznávám, že se v souvislosti s "JJ ST" také trochu bojím vlny nových fanoušků, kteří si již pod ST představí jiný styl a možná zcela jiné hodnoty (jakkoli i v tom novém ty původní alespoň částečně zůstávají), vše předchozí odsoudí atd. Ale to asi patří k vývoji a rozhodně to není problém samotného filmu a tvůrců.
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 12:35
StyXik: Souhlas. Přesně to jsem chtěl říct.

Pozemšťan: :-) Neznalost v tomto případě omlouvá. Nejsem "militarista" tedy v tomto smyslu slova. ;-)

kadet Pozemstan
Pozemstan - čt 27. června 2013 - 12:50
Johanson: Aha, tak to se omlouvám. :-) Ale, jak jsem psal výše, pokud jde o počet "záporáků" zabitých "kladnými hrdiny", vychází tento film i na Star Trek překvapivě nenásilně (i když několik vedlejších postav také odpravili)... :-)
kapitán StyXik
StyXik - čt 27. června 2013 - 12:55
Pozemstan: To jen problém komunity, ale zase by to byla nuda, kdyby jsme se nehádali ... ehm teda nevedli debaty :)

Ale já si nemyslím že nový filmy budou mít nějakej vliv na nějakej radikální příliv fanoušků ... Pro dnešní mládež (si připadám jako blázen když něco takovýho píšu) podle mě je to jenom film na jedno zkouknutí, pochybuju že v něm budou něco hledat nebo se zajímat o předchozí filmy a seriály a pokud jo, tak mám pochybnosti o tom že zvládnou komplet TNG, protože jsou tam strašný efekty (tohle není z mojí hlavy) ... o takové TOSce se pak ani nemá cenu bavit ...
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 12:55
Nemyslím, si, že by u treku šlo o to co se tam děje. Ale jak se to tam děje. A to bylo vždy poněkud odlišné od zbytku universií (Kurňa jak se tohle slovo převádí na množné číslo? :-D ) Ale tak jsou fani, kterým se líbí provedení, Jsou ti, kterým se líbí design, jsou ti, kterým se líbí příběhy, jsou ti, kterým se to líbí, páč je to ve vesmíru, jsou ti co se jim nelíbí, že je to ve vesmíru. A jsou ti, kteří čtou mezi řádky a kteří nečtou mezi řádky...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 27. června 2013 - 15:20
Nových fanoušků bych se neobával proto, že kdyby si i mnozí ze zdejších sáhli do svědomí, dost možná by zjistili, že to první, co je přimělo ST sledovat, byly fantastické efekty, vesmírné cesty a futuristické prostředí, samé porvchní věci na efekt. Ocenění témat, o kterých to je, přišlo až po určité době a s určitým odstupem. Věřím, že to platí přinejmenším o naprosté většině těch, kteří ST objevili během svého dětství a dospívání. STID nabízí těch efektů dost a znám lidi, které předchozí film - jejich první setkání s ST - přiměl sledovat TOS a stát se fanoušky.

BTW fanoušek je ten, kdo se za něj považuje. I zde se vyskytuje mnoho těch, kdo se málo vyznají. Já je nevyháním. A pokud jde o laické články, ty vídám pořád, naposledy preview na STID v Pevnosti. Nijak mě to nebolí.

Pokud jde o názor, že ti, kdo oceňují Abramsovy filmy, jsou prostě příliš hloupí a film nedokáží "číst"... no, já vlastně ani nevím, co na to slušného napsat, nebo zda taková podpásovka stojí za seriózní reakci.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet Hundur
Hundur - čt 27. června 2013 - 15:54
Johansone, já bych byl s klidem prase (nebo targh) a nechal to vyskloňovaný jak to je :D

Ono z pohledu té 'mladší generace' - problém dalšího zájmu bude nejen kvůli mizerným tehdejším efektům - holt doba je doba - ale že mladí jsou neskutečně líní a proč by se měli vůbec namáhat... "a sedm řad, a tolik dílů?! a víc seriálů??!!"
prostě je to na ně po těch letech tvorby moc a Prima Cool to asi nezachrání (byť jim žehnej Q).
Navíc dneska je většina diváků naladěna na naprosto tuctové filmy, kde děj není hlavní myšlenkou, jako u starých filmů. Co si budeme povídat - jak často někteří z vás občas utrousí (i já když mluvím o sobě): ta mládež je ale pitomá a neumí ocenit pravou krásu... Jo, a teď co nám za takovýchto lidí vyroste?

A co se týče 'býti či nebýti trekkiem': jakmile o vás nějaký další trekkie může s klidem říct, že jste pochopili alespoň z části podstatu celého Star Treku a máte ho alespoň trochu rádi, tak jím jste a nikdo (ani Q) vám to nemůže nikdy vzít. Abrams neabrams.
\\//_
We are Starfleet officers! Weird is part of the job. (cpt. Janeway)
nadporučík little borg
little borg - čt 27. června 2013 - 16:21
Eodeon mi mluví z duše. Díky moc!
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 27. června 2013 - 18:02
Eodeon: Já nechci tady moc pokračovat ve flamu, jelikož to je spíš tak na rozmluvu u piva než na netu :-D Ale chci jen reagovat na ty efekty.. Pamatuju si kdyz jsem videl poprve TNG a vubec poprve ST. Nahodou sem to zapnul u obeda. Bylo to divny. Divny cela divny xichty. Divnej kapitan. Fuj vesmir. A vůbec s emi to nelíbilo. Vůbec. Jen díky tomu, že to běželo v době, kdy sem obědval a nic dalšího nebylo v TV na koukaní jsem shlédnul tak 15 epizod. A to co mě k tomu donutilo dál koukat byly zápletky. Efekty rozhodně ne. A kdybych měl koukat na efekty asi bych nikdy nekoukal na Babylon 5. Mluvím tu samozřejmě jen za sebe, ale psal jsi ruku na srdce a tak jsem si ji dal :-)

Hundur. Vsichni jsme pras.. targové, to si nevybereš :-D
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 27. června 2013 - 18:25
Johanson: Já také neříkám, že co jsem napsal, platí o každém.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
bez hodnosti Pomeranc
Pomeranc - čt 27. června 2013 - 20:30
Já jsem měl ze ST09 před lety radost, protože znovu vrátil na plátna moje nejoblíbenější univesrum. Byl to restart/remake a bral jsem ho jako nový začátek. Tešil jsem se, že v pokračování to vypukne a ten obrovský vesmír novým způsobem znovu ožije a Ent se vydá tam, kde ještě nebyla. Inu, z toho pohledu je to průser, protože celý film neposunul posádku ani Ent vůbec nikam! Naopak zrecykloval co se dalo jak ze ST tak SW. Což mě teda asi mrzelo ze všeho nejvíc, protože když jsem se sám sebe zeptal na konci filmu: Kde jsme to teda skončili? Musel jsem si odpovědět, že v úplně tom samém místě jak skončil ST09. To, že JJ nerespektuje trekovské zákony už pak jen dotváří mé zklamání. Celkový dojem z filmu pak už nemůže být nic jiného, než jen podívaná na efekt, kde hrajou bezvadní heci, na které je radost se koukat. U vzájemného špičkování postav jsem se opravdu bavil. I proto je škoda, že spousta věcí na plátně nedává smysl. Ale jestli to někoho přivedlo k TOS či TNG... :))
komodor William Kirk
William Kirk - čt 27. června 2013 - 23:42
Johanson: nejsi sám, komu přišel Trek divný, když ho viděl prvně. Mně taky a taky se mi to poprvé nelíbilo, dokonce jsem to ani nedokoukal :-D (byl to úplnou náhodou Khanův hněv) a teprve s odstupem času to ve mně začalo hlodat a teprve třetí a čtvrtý film, když je myslím z odstupem několika týdnů vysílali, ze mě udělaly fanouška :-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 08:38
Johanson: Babylon 5 je v tomhle skvělej příklad, nechápu proč ho kvanta lidí odsouděj jenom kvůli efektům a přitom má B5 jeden z nejlíp napsanejch příběhů co sem kdy viděl :)

Jinak ty efekty ... ony můžou bejt efektní a není nutná komplet CGI grafika, třeba mě se strašně líbí práce s modelama lodí. Což mi připomíná, že mi v JJTreku chybí nějaká klidnější scéna, abych si mohl prohlídnout nějakou loď :( Prostě nic nemá na odlet Enterprise z doku v TWOK (Motion Picture) ... u toho pořád slintám blahem :D
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
komandér cestovatelka
cestovatelka - pá 28. června 2013 - 09:16
Johanson: Ja asi v sobě měla trekkii od začatku. Bože kdiž jsem viděla poprvé střetnutí na farpointu. Přemyšlivý Picard a proste vše. Efekti byly užasne nepřemyšlela jsem o nih v dichu dnešni doby.Ja obecně přemyšlím o vecech jinak...

k tomu ze jsem se vyjadřila moc emotivně. To neni pravda.Ti radoby fandové jsou jak zhoubný nador musime je odstvyt od ST jinak oni zničí vše v co věříme.
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 09:50
cestovatelka: Trošku fanatismus nemyslíš? ... nebo snad jinej názor než tvůj není správnej a je nutno ho zadupat? Tohle mi něco strašně připomíná ... (Neříkám že já sám se občas rád nepohádám, ale většinou to končí nějakou shodou)
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
admirál Fanda
Fanda - pá 28. června 2013 - 09:54
cestovatelka: A nenapadlo tě, že třeba mezi těmi, kterým se JJtrek líbí mohou být i ti, kteří vyrůstali u starších seriálů? A možná těm úplně novým fanouškům budeme ještě vděční, protože skalních fanoušků ST není tolik, aby se velká studia v budoucnu rozhoupala k natočení dalších filmů nebo seriálů.

A to nemluvím o motivaci velkých studií, aby přistoupila třeba k remasteru starších dílů, vydání kompilací na moderních nosičích jako je BR atd. Pokud nebudou fanšouci, skončí celý Star Trek nejpozději s naší generací.

Btw. Co si asi mysleli trekkies, kteří vyrůstali na TOSce o trekkies vyrůstajících na TNG? Určitě mezi nimi také byly názory, že "tohle není už ten správný star trek" a "oni zničí vše v co věříme".:-) ... a nebýt těchto fanoušků, tak skončil celý Star Trek na VHSce a ruku na srdce, kdo máte doma ještě funkční video, které používáte?:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 10:06
Fanda: Já sem si TNG z VHS přenesl kdysi na PC :-D

Jinak já mám dojem že zrovna TNG nebyla ze začátku v USA mezi Trekkies (ortodoxníma) moc dobře přijatá ... tam byly výhrady snad ke všemu, včetně toho že Galaxy vypadá moc luxusně atd..
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
bez hodnosti Riker
Riker - pá 28. června 2013 - 10:17
Star Trek bvl takzvane znicen a zprznen nescislnekrat. Prvni zdlooouhavy film, kde Spock navic vypada jako hrabe Dracula. Nahrazeni Kirka plesounem Picardem! I Spiner myslel, ze to skonci po prvnim rocniku. Prvni cestu do temnoty predstavoval Deep Space 9 - zadne "boldly go", temnejsi temata a je to bez Enterprise! A pokazde jsme slyseli, ze je to odklon od tradic. Abramsuv cross-over Star Trek Wars neni zadna vyjimka.
praporčík homer
homer - pá 28. června 2013 - 10:26
ufff, tedy ja se do diskuzí moc nezapojuji, ale tohle je na mě dost silný kafe. Trekkie jsem byl ještě když cestovatelka nebyla na světě. Viděl jsem už mockrát všechny seriály i filmy a to i ty nové. A podle cestovatelky jsem rádoby fanda jen proto, že se mi líbí JJ filmy a je třeba mě odstranit??????? Děvče, děvče skoukni prosím ještě jednou všechny filmy a seriály, které ty považuješ za "ty pravé" a všímej si co si tam myslí o fanaticích. Bohužel jsi vůbec nepostřehla že celým Star Trekovým universem se táhne jedna ústřední myšlenka a tou je TOLERANCE! To slovo ti podle tvých reakcí opravdu nic neříká. Nikdo ti přeci nevnucuje aby se ti JJtrek líbil. Každému se líbí neco jiného. O tom to přeci je. Pak se můžeme u pivka dohadovat který seriál je lepší, který díl má hlubší myšlenku a můžeme se i hádat, jak řekl StyXik, všichni se občas rádi pohádáme. Ale všechno je to (nebo by mělo být) v přátelském duchu. Tohle opravdu není tolerance, kterou hlásal Gene, ale nefalšovaný fanatismus
admirál flotily omi
omi - pá 28. června 2013 - 10:29
cestovatelka: Hele a jak si to odstavování představuješ? Já že to asi potká polovinou redakce tohohle portálu, když jsme pro tebe ten zhoubný nádor, který ti ničí vše v co věříš. Tak abych věděl, na co se připravit. ;)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Fanda
Fanda - pá 28. června 2013 - 10:31
StyXik: Tak to já jsem na tohle levej.:-) Na VHSce ho stále mám a video mám právě kvůli těmto pár kazetám stále ještě funkční (u rodičů ve svém mládeneckém pokojíčku:-) ).

No jasně, že když vyšla TNG tak se pár skalních fanoušků kouslo a řeklo, že tohle je špatný. A stačilo 25 let a je z toho kulťák pro ortodoxní trekkies.:-)

Počkejte jak se nám naši vnuci vysmějí, až je budeme nutit dívat se na "film pro pamětníky" STID.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 10:51
omi: Já to vidím asi na matrace u zdi :-D
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
praporčík homer
homer - pá 28. června 2013 - 11:11
což takhle všechny fanoušky JJtreku hybernovat a poslat do vesmíru. Tak mě napadá taková malá lodička Botany Bay :)
podporučík Khan
Khan - pá 28. června 2013 - 12:12
Homer: To bych bral, třeba bych se vzbudil do tolerantnější doby.

Cestovatelko: Tvůj názor na to, jaký je JJTrek se možná nikdy nezmění, ale za pár let se možná změní tvůj názor na to, co jsi tu psala. Škoda, že jako jeden z "vyhlazených" tu už nebudu. :-)
kapitán G´Quan
G´Quan - pá 28. června 2013 - 12:14
Já se hlásím dobrovolně! Božínku...ještě mě tady budou chtít popravit za to, že mám rád Star Wars. :D
kapitán G´Quan
G´Quan - pá 28. června 2013 - 12:18
Asi si na FF přibalím neprůstřelnou vestu a plynovou masku. Jen tak pro jistotu. ;)
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 12:22
Možná bych si měl upravit profil, sice nemám JJTrek rád, ale pořád tam můžou bejt nepřátelské názory ... :-)

Btw. Trošku se nám to tu zvrhlo ta debata :-D
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
komandér cestovatelka
cestovatelka - pá 28. června 2013 - 20:19
Ten odstavec nebyl myšlen pro Trekkies co začínali na Rodenberimu ST (spíše na jeho myšlence), ale pro ty co začínali na JJtreku na něm začínaly!

Omi: zrovna ty my připadáš jako správný (děláš pro nás toho hodně...) a pardon troch jsem se sama nerozmyslela jak to správně sepsat..
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 21:11
Super ... já začal na Khanově hněvu, tam dělal Roddenbery jenom konzultanta, takže se mám odtud smazat nebo jak?

Uvědom si pls co říkáš ...
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
komandér cestovatelka
cestovatelka - pá 28. června 2013 - 21:27
Ne ten film má pořed jeho myšlenky a ta zavorka!!!!
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
komandér cestovatelka
cestovatelka - pá 28. června 2013 - 21:44
StiXik: na profilu máš ještě vtipně vylepené TNG :D (no tak nevin jestli ti věřit)
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 21:48
Tahle debata nemá smysl, to bych si musel s tebou vyříkat z očí do očí, jinak hrozí neuvěřitelnej flame (tohle je pořád nic) ...

Žij dlouho a blaze
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kapitán StyXik
StyXik - pá 28. června 2013 - 21:57
OK ... poslední reakce:

TWOK bylo moje první setkání se Star Trekem, ale tehdá sem to nebral jako součást nějakýho universa a myšlenek. To všechno u mě přišlo až s TNG ...

To je to samí jako že první anime co sem kdy viděl byla Princezna Mononoke (kdysi na ČT2), ale anime sem začal pořádně koukat a mít rád až když se mi do ruky dostal Death Note ...

Takže mě pls netahej za slovíčka, nevíš s kým si zahráváš. Protože já sem hrozná povaha, hlavně pokud mě někdo bezdůvodně zvedne mandle :-D
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
komandér cestovatelka
cestovatelka - pá 28. června 2013 - 22:06
StyXik: pardon já to pochopila tak že tvůj první pochopený. Za to se hluboce omlouvám...
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - so 29. června 2013 - 00:16
Co přesně má Khanův hněv za Roddenberryho "myšlenky"? Pokud vím, film tematizuje život oddaný mstě a duševní schopnost člověka čelit smrti. Vůbec nevím, že by to mělo ve Star Treku precedent. Nezaujatému pozorovateli by mohlo snadno připadat, že film má s Původním seriálem společného právě tolik, co Do temnoty.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Iris
Iris - so 29. června 2013 - 13:10
ST je skvělá zábava, ale jsou to jen filmy a seriály, brát ho smrtelně vážně je podle mě hloupost a zábavu to člověku dost kazí.
Per aspera ad astra.
komandér Darkknight
Darkknight - so 29. června 2013 - 13:32
Ano, ano! Povstaňme s loučemi v rukou a upalme tu chamraď za to, že jsou nebezpečně odlišní! Oh my :)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 1. července 2013 - 21:29
Nojo, no. Prostě ses blbě vyjádřila, my to tu blbě pochopili. To se stává.
Mně se to stalo nedávno u jedné knižní recenze. Popravdě těch posledních sedmdesát příspěvků v diskusi jsem tam už ani nečetla, protože bych někoho musela poslat... do temnoty.
Ono je hrozně fajn vztekat se u počítače, ale k čemu je to dobré, žejo :).
Z ničeho si nic nedělat, to se třebas já učím celý život. Hele, ale ono je to někdy hrozně těžké, když máš chuť někomu nakopat a on je jenom virtuální :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
poručík Veczi
Veczi - po 1. července 2013 - 21:45
taky se pridam a primo rikam ze komentare jsem cetl jen do pulky zhruba..
nektere veci z clanku byly vysvetleny a nevim zda i ta moje, ale problem s gravitaci a blbovatosti toho neni.. pze pokud jste si vsimli coz ja teda tak pochopil, tak Enterprise mela problemy se systemem umele gravitace, to ze tam pak clenove posadky padaji ruznymi smery chapu jako ruzne chyby gravitacniho systemu, takze nekde proste gravitace byla naopak a jinde jinak.. ja to teda nepochopil jako to, ze Zeme pritahuje cleny posadky..chapu ze lod padala a k tomu ze diky problemu se systemem umele gravitace je posadka pritahovana ruznymi smery.. chape to jeste nekdo takhle? Me to prijde jasne..
poručík Veczi
Veczi - po 1. července 2013 - 21:50
jo a jeste jedna vec, smrt kirka mi byla uplne fuk a vubec to pro me byla nejnudnejsi cast filmu..i proto ze mi bylo jasne jak to dopadne.. ovsem mile me prekvapil Spock, ktery sel po Khanovi a troufam si rict, ze to bylo fakt dobreee :D
kadet CaptainFidler
CaptainFidler - po 1. července 2013 - 23:22
no mně se film líbil. Měl trochu slabší momenty sice možná, ale zase si myslím, že Spock se třeba celkem vytáhl, ukázal svoji lidskou stránku a na mě to působilo dobře. Já jsem rád, že byl ST oprášen a rozhodně ho nevidím až tak kriticky. Ale hlavně, přesně jak bylo zmíněno výše. Je to o toleranci všechno ne? Někomu se může líbit to, co jinému ne, ale kvůli tomu přece nikdo nemusí nikoho shazovat tady ne? Jak se říká sto lidí...:-)
bez hodnosti maxicz
maxicz - út 2. července 2013 - 19:25
bohužel máš pravdu, doufám, že to budou neoficiální ST filmy
bez hodnosti Vlado
Vlado - čt 11. července 2013 - 10:51
hm, tak asi takhle.článek ke kterému je tato diskuze není recenze,je to pohled na film. recenze se "subjektivně" snažííí!! o vyvážený pohled na věc(film) a měli by je psát lidé zasvěcení do "témy" filmu.
tenhle pohled ovšem už kvůli zaujatosti je prostě jenom názor.a že je zaujatý svědčí poměr kladů a záporů filmu.
odborníků na to v jaké výšce je jaká gravitace se najde mraky, cold fusion-waw už dnes víme jak dalekosáhlý účinek má,proto to smíme kritizovat...a pod...
článek vnímám jako zklamání z filmu, to je ok. TNG, TOS,na tom sem vyrostl a JJfilmy se mi moc nezamlouvají,ale mám je taky rád svým spůsobem.co ale odsoudím je autorčin "naci" pohled na ostatní trekkie, to jako že tedy NEEE.Roddenberryho láhev se třese!
ostatně kolik "pravých" trekkie si může za to že vlastně ST "postupně odcházel" do hlubin vesmíru?70% diskuze sem přečetl, ostatek už nešlo...i herci ST to vnímají "mnozí trekkie" jsou "chorobně" zahleděni do něčeho co si sami vytvořili z původní myšlenky ST.proberte se!
bez hodnosti Vlado
Vlado - čt 11. července 2013 - 11:03
a do kina jsem šel na půlnoční premiéru, našlo se několik uniforem, co mně potěšilo, ale mnohem víc mně potěšil přístup těchto "uniformovaných", že byli kultivovaní, neremcali a hlavně se zabavili. JJfilmy taky řeší aktuální témata, jako tomu bylo i u TOS filmů (méně už TNG filmy). mám rád i pátý film, i devátý, i TMP se mi líbí, a chápu když někomu ne. neberu ho ale tak, že neví o čem ST je nebo, že se jenom chce chytit na nějakou novodobou vlnu a "spráskám" ho pohledem. to že se někomu začne líbit ST díky JJfilmům, no a? mnozí se kvůli tomu podívali i na starší filmy, seriály. vždyť o to jde. kdyby ta nová krev nepřišla, můžem si ST točit doma a potom si ho i kritizovat, protože nikoho by to nezajímalo!
názory v novinách typu ST mně nezajímal a ST od JJ mně zajímá svědčí o "profesionalitě" autora a vydavatele. to bych sem netahal jako pohled lidí na film a postoj k ST! a koho to inspiruje, tak je taky jenom člověk, sám časem pochopí co fenomén ST opravdu je zač. ;)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 24. září 2013 - 15:53
Po pár týdnech jsem si ho pustila pěkně v pohodlí domova, v češtině a v klidu. Bylo super, že to, nač jsem nadávala - extra bombastická akce - na monitoru tak nepůsobí a za to jsem ráda. Ale ty WTF momenty (jako: honíme padoucha, najdeme ho a on nejspíš neví, že se blížíme... Ale pro jistotu mu zavoláme a řekneme mu, že se blížíme), ty mi to celé zkazily. Furt tak nějak půl na půl s tím, že příběh stál za prd, ale posádka se mi líbí.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kadet Jura
Jura - pá 29. srpna 2014 - 19:46

Já si myslím, že většina lidí co tento film zná, neviděli celý původní Star Trek (nemyslím jen TOS, ale i TNG, DSN a ENT), protože jak píše autorka nemá to startrekovskou myšlenku, pouze to je zabíjení, kirkovi úlety, "vtipný" (z mého pohledu spíše trapný) scénky, například jak Kostra pronásleduje Kirka s hyposprejem a píchá má kde co na každém rohu.

Doufám, že někdy budou producenti pracovat na novém seriálu, ovšem né v tomto stylu, protože to by se potom nemělo jmenovat Star Trek, ale nějak jinak.
A co mi opravdu nejvíce vadí, tak jsou Spockovi emoce, chápu zemřela mu matka a stalo se toho spousta, ale opravdu musel až takhle podlehnout emocím?

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG