Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek 3: Kdo nahradí Abramse v režisérském křesle?

st 7. srpna 2013      autor: little borg      přečteno: 3785x      komentáře: 15

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - st 7. srpna 2013 - 09:50
Ukňouraní fanoušci star treku vyštípali JJ Abramse... se nedivím, že preferuje jiné příležitosti, když trekkiům se nezavděčil. Nezbývá než doufat, že to dobře dopadne.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kadet Flia
Flia - st 7. srpna 2013 - 10:23
Snad mozna konecne nejaky reziser co nenatoci akcni film (sracku).Co predvedl Abrams za posledi dva filmy uz doopravdy stacilo.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - st 7. srpna 2013 - 11:32
co se na to koukat tak, že JJ měl koule to rozjet a teď ruku k dílu přiloží dobrý opičář ?
"What you think about and thank about, you bring about."
admirál Fanda
Fanda - st 7. srpna 2013 - 11:37
Myslím, že akčnější nádech celému ST jen prospívá. Ruku na srdce, jaká témata se vám líbila na ST nejvíce? Třeba válka s dominionem? Nebo třetí řada ENT, kde je boj proti Xindům? Co třeba: "To nejlepší z obou světů"? Vycházím z diskuzí k tématům "Má nejoblíbenější epizoda". Nemá smysl si hrát na to, že "kecacý" epizody jsou nejlepší... ST prostě vybízí k pořádným vesmírným bitvám a JJ alespoň mně dal to, co se mi líbí - pořádnou akci.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál Fanda
Fanda - st 7. srpna 2013 - 11:39
... to samozřejmě neznamená, že bych si liboval v utrhaných končetinách, hektolitrech krve a vyhřezlých vnitřnostech. Stačí když to efektně bouchá.;-)

Btw. Kecám, těm hektolitrům krve se nebráním... ale do ST se to nehodí, to uznávám i já.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán StyXik
StyXik - st 7. srpna 2013 - 12:00
Ehm ... jako to nejlepší z obou světů nebo 90% epizod z DS9 kde je válka s Dominionem je sice akční, ale ne akční v dnešním slova smyslu.

Máš pravdu že vesmírny bitvy jsou fajn, ale jsou taky v seriálech líp natočení a ne systémem debilní kamery co skáče pořád vlevo vpravo, výbuch, řev, nahá bloncka, výbuch ...

Schválně se podívej na poslední dvojepizodu DS9, tam je kamera přibitá nad Defiantem, kterej prolítá skrz Flotilu Dominionu. Dokonce ani v ENT není tak strašná kamera jako v JJTreku ... jako já bych se rád podíval na nějakou akční scénu, ale to by musela ta kamera bejt aspoň 10s vklidu ...

Stejně, všechny bitvy v JJTreku strčí do kapsy bitva v mlhovině Mutara, která je prostě nepřekonatelná 8-)

Jinak já sem rád že to JJ balí, ještě by si mohl vzít ty scénáristy, ale to by bylo moc štěstí najednou ... já sem JJ neměl rád nikdy, nechápal sem ten povyk okolo LOST, který prostě šli mimo mě. Takže sem byl zaujatej už od začátku, ale co už ...
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kadet pittrek
pittrek - st 7. srpna 2013 - 12:33
Fanda - moje oblubene filmy :
Star Trek TMP - ziadna akcia
Star Trek 2 TWOK - malo akcie, viac dramy
Star Trek 4 - dobrodruzna komedia
Star Trek 6 - drama s trochou akcie
Star Trek First Contact - akcna scifi komedia

Je mi jasne, ze som v mensine, ale jediny aspon trochu akcny Star Trek film ktory sa mi pacil bol First Contact. JJove filmy povazujem za odpad, ale u Into Darkness je badatelne obrovske zlepsienie.
kadet pittrek
pittrek - st 7. srpna 2013 - 12:35
PS vojna s Klingonmi v DS9 bol priserny napad, nastastie si to vcas uvedomili a v priebehu 1 sezony ju zrusili. Vojna s Dominionom bola ovala lepsia, ale taktiez tie najlepsie epizody z toho obdobia boli "vojnove dramy" a nie akcnakyy
admirál Fanda
Fanda - st 7. srpna 2013 - 13:11
StyXik: Nejsem náročný divák a poskakující kamera mi nepřijde jako rušivý element. Chápu ale, že to může mít každý jinak. Navíc trpím zvláštním kulturním postižením, takže se mi líbí vše co je hodně barevné, efektní, kýčovité...:-)

Pittrek: Schválně jsem zmiňoval jen témata ze seriálů - film už beru jenom jako něco navíc a je fakt, že ty moc akční nejsou a přesto jsou dobré. Dřív jsem neuznával Insurection a Final frontier, ale v poslední době jsem si je pustil s delším odstupem a zjistil jsem, že nejsou vůbec špatné. Na druhou stranu, do kina bych na to nikdy nešel, za to na JJ trek ano.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán StyXik
StyXik - st 7. srpna 2013 - 13:22
Fanda: Já teď fakt nevím kdo s tou "akční kamerou" vlastně přišel, ale už je to dýl co se prostě objevuje v hodně akčních filmech ... nejsem přímo proti tomu, když je kamera jakoby součástí děje, ale nemyslím si že to patří třeba do těch vesmírnách bitev. Tenhle efekt kamery, která je součástí dění se mi líbí třeba v Band of Brothers nebo Black Hawk Down, celkově si myslím že tady k těm válečnejm filmům se to i hodí, ale pořád je to trošku jinej styl než prostě lítání v CGI efektech mno :(

Jako pokud se ti líbí efektní a barevné filmy, co jsou točeny jenom pro ty efekty, tak máš dnes hold velkej výběr. Já tyhle filmy rád nemám ... dokonce ani nevím jestli se někdy donutím třeba do Pacific Rim, i když asi budu muset, protože mi už několik lidí tvrdilo že je to podle Neon Genesis Evangelionu, což se mi teda těžce nezdá ...
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
praporčík Polux
Polux - st 7. srpna 2013 - 14:17
"Vzpomeňme, že podobná situace byla třeba u filmu Star Trek: Nemesis a režie se nakonec ujal nezkušený střihač Stuart Baird."

Stuart Baird je naopak velmi zkušený střihač (a schopný, nutno dodat). Co se týká režijní filmografie - před Nemesis natočil dva filmy. Takový Nicholas Meyer například před TWOK měl za sebou jeden. Závěr?

Zajímaly by mne ty pevnější základy této spekulace (protože nic jiného tato zpráva není, stejně jako v případě zmiňovaného Jona M. Chu). Mám dojem, že takovýchto "zaručených" a "naprosto jistých" oznámení, kdo že to usedne na režijní stoličku, se ještě dočkáme spousty (dokud Paramount nevydá oficiální stanovisko). To ale samozřejmě neznamená, že bych někoho jako je Rupert Wyatt neuvítal.

TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
nadporučík little borg
little borg - čt 8. srpna 2013 - 10:35
ad Pollux: u Stuarta Bairda myšleno režijně nezkušený, upravil jsem.
praporčík Polux
Polux - čt 8. srpna 2013 - 13:10
@little borg Vím, jak jsi to myslel, proto ta poznámka Stuart Baird vs Nicholas Meyer. Podle čeho prosím Tě rozlišuješ, zda jde o zkušeného, nebo nezkušeného filmaře? Po kolika filmech se z nezkušeného filmaře stane zkušený?

TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 9. srpna 2013 - 18:07
Vyvoláváte tu zbytečné spory, tím spíš, když jediným argumentem je srovnání, které dává vždy jen relativizované výsledky. Ano, ve srovnání s Meyerem se Baird až tak nezkušený zdát nemusí, ve srovnání s Wisem ale zas jako naprosto nezpůsobilý začátečník. Tohle je věc názoru, a tak se v této při zákonitě pravdy nedoberete. Chápu, když někdo kritizuje špatný výklad něčeho faktického, ale tohle je jen neopodstatněné rýpání.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík David
David - po 12. srpna 2013 - 09:24
Fanda - 07. 08. 2013 11:37:01
Myslím, že akčnější nádech celému ST jen prospívá. Ruku na srdce, jaká témata se vám líbila na ST nejvíce?


Ruku na srdce?
Co třeba Voyager, epizoda Pathfinder (6x10). Nebo epizoda V jedinném okamžiku (6x12).
Co TNG, epizoda Vnitřní svetlo?
Co epizoda Průzkumníci z Hlubokého vesmíru 9?
To jsou například mé oblíbené ukázky Star Treku.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG