Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Star Trek: Spojená federace fanoušků

po 25. listopadu 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 3523x      komentáře: 27

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - po 25. listopadu 2013 - 14:10
Tohle je ale obrovské sousto. Pro někoho ve Tvém věku a s Tvým nadšením by to ale nemuselo být nereálné. Budu držet palce a rád se připojím, až budete mít "porodní bolesti" za sebou.:-)

Btw. Nějaká podobná aktivita sdružující fanoušky napříč celým světem ještě neexistuje? Já to nevím... třeba ano a ČR v ní zatím není. Tohle by chtělo zjistit a než zkoušet nový projekt takového rozsahu, tak možná zkusit připojení k už stávajícímu projektu - pokud tedy už existuje.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík Soong
Soong - po 25. listopadu 2013 - 14:59
No napad je to hezky, ale myslim, ze je to trochu velke sousto takto prozacatek. Osobne bych nejdrive zkusil podobnym zpusobem "sjednotit" cesko-slovenske fans. Pokud by se ukazalo, ze je tato myslenka zivotaschopna, tak bych pokruccich zacal se sousednimi staty (Nemecko, ...).
praporčík Kapitán Jonathan Archer
Kapitán Jonathan Archer - po 25. listopadu 2013 - 15:51
Hezký napád, ale trochu nereálný (můžu se samozdřejmě mílit). Souhlasím s Fandou, co se pokusit udělat něco jako Spojená federace fanklublů. To už je možné a základ a detaily tvého nápadu by byli stejné, ale nezačínalo by se od nuli. Fankluby by mezi sebou komunikovali, mohli by mít něco jako parlament ve kterém by byli zástupci jednotlivých zemí a klubů. Ale musím uznat že ten nápad je velice pěkný a zajímavý.
admirál pcermis
pcermis - po 25. listopadu 2013 - 15:58
Nápad super a něco podbného funguje ve světe SW - 501 legie která má fanoušky po celém světe včetně ČR ale osobně si myslím že když to do dnes nevzniklo nevím zda to má šanci na úspěch. Ale rozhodně ti fandím. Ale jak tady všichni píšou začal bych po malých soustech Praha, Střední Čechy, ČR, Slovensko,.... uvažovat hned o celem je běh na dlouho trať v podobě mnoha a mnoha let. Ale rozhodně jsem pro ikdyž si myslím že organizace Českých ST fandů je na velmi dobré urovni.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
komandér cestovatelka
cestovatelka - po 25. listopadu 2013 - 18:02
Dìkyvza chválu.

česko samozřejmné planuji, ale tohle je vzkaz memu bidoucímu ja aby neslevovalo ze svíchy idealu.

Pokud máte
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kadet Hundur
Hundur - po 25. listopadu 2013 - 18:16
Cestovatelko přiznej se - že ty píšeš na telefonu... :D

Je nemilé vidět tě takhle se trápit s úklady dotykových klávesnic...Nápad vskutku utopistický, zkusím se toho dožít.
We are Starfleet officers! Weird is part of the job. (cpt. Janeway)
komandér cestovatelka
cestovatelka - po 25. listopadu 2013 - 19:10
Tak když mluvím o těch starkách pokusila bych se je rozjet na adrese startrekconventions.eu nebo na startrekconventions.org, ale potřebuji sehnat kontakty a byla bych ráda kdyby jste mi v tom pomohli kdyžtak posílejte kontakty na e-mail.Dík
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kapitán flotily Ondřej Vacek
Ondřej Vacek - po 25. listopadu 2013 - 20:19
Ahoj cestovatelko myslím si že někdy v budoucnu by to mohlo fungovat ale souhlasám s ostatnímy začít od mála a pomalinku to rozšiřovat ale rozhodně ti držím palce a nepolevuj ve svém úsilí a sám se rád k tomuto projektu připojím .
nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř
viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - po 25. listopadu 2013 - 21:16
K nápadu: Nápad je to vskutku ambiciózní, jen co je pravda. Budu určitě sledovat jeho vývoj.

Ke sjednocování: Sjednocování se může jevit jako skvělá myšlenka, já osobně však zastávám názor, že rozmanitost je lepší. Pokusy o sjednocování tady ostatně již v minulosti byly a dodal bych k nim asi tolik, že současný stav funguje z mého pohledu zdaleka nejlépe. V tuto chvíli jsou mi známy tři fankluby Star Treku operující na území České republiky.

1) CZ Kontinuum Star Trek fan klub ([link])

2) Trekkies: TNG ([link])

3) Subspace ([link])

Naše aktivity (a i členové) se kryjí, spolupracujeme na akcích, vzájemně se navštěvujeme, bavíme se spolu. Informace o klubech a jejich aktivitách lze nalézt na příslušných www stránkách.

501. legie je kostýmovou organizací. To je trochu něco jiného.
I cesta může být cíl…
podporučík vlasopes
vlasopes - út 26. listopadu 2013 - 08:53
Občas si říkám, kolik času lidi tráví kravinama a rád bych věděl, kde na to ten čas berou. Naprosto souhlasím s těmi, kteří považují tento projekt za nereálný. Sjednocení či snad jen sdílení informací o conech je vcelku reálné, neumím si představit ale nějakou složitější formu spolupráce, natož "vládu". Pokud by takový projekt měl být životaschopný, osobně bych se nesnažil o SK, ale přímo o Německo, kde je, jak jistě sama víš, velmi početná základna fanoušků a jejích případná ochota ke spolupráci Ti jasně odpoví na to, jestli je to tento projekt reálný.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - út 26. listopadu 2013 - 14:01
Milá cestovatelko, je vidět, že tě ST a srazy fanoušků inspirovaly. Tvůj nápad může být velmi inspirativní. Bohužel se zaměřuje pouze na fikční svět, ne na skutečnost. Prostě si kladu otázku, zda má cenu založit mezinárodní organizaci a využívat ji pouze pro fandomešek - bylo by lepší, kdyby se postupnými krůčky snažila prospět Zemi a lidstvu, než cpát peníze do kostýmů a hraček ze seriálu. Myslím, že Gene by to viděl podobně.
"What you think about and thank about, you bring about."
admirál Fanda
Fanda - út 26. listopadu 2013 - 16:57
Já bych po této diskuzi jenom rád doplnil (jako věrný fanoušek star treku), že by sis měla jít za svými sny bez ohledu na to, co říká Tvé okolí. Že Ti někdo říká, že je to velké sousto? Že je to nereálné? Že se Ti to nejspíš nepovede? Možné je všechno... záleží hlavně na Tobě. Byla by chyba dávat si malé cíle (ale pozor, chyba je i dávat si nereálné cíle). Sama uvidíš, jak se Ti to podaří rozběhnout. Je to práce na mnoho let dopředu, takže můžeš v průběhu té doby hodně věcí ještě změnit.

A nic si nedělej z toho, že cpeš peníze do kostýmů a hraček ze seriálu, který máš ráda. Většina z nás to dělá taky.:-) Je to lepší, než si za to kupovat drogy.;-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík czspockcz
czspockcz - út 26. listopadu 2013 - 19:49
Super by bylo, kdyby trekkies z celého světa založili vlastní stát.
Dost illogical ale kdyby něco takového říkaly ve zprávách dostal bych infarkt. :-)
podporučík czspockcz
czspockcz - út 26. listopadu 2013 - 20:13
Poručíkův denník dodatek: Zcela souhlasím s kapitánem Fandou. Dělej to, co uznáš za vhodné a nenech se nikým deinspirovat.

PS: Já mám také Star treku plný pokoj. Třeba že už musím začít rozdávat tribbly. V mém pokoji neuděláte krok aby jste minimálně na jednoho nešlápli. :-)

Lagga_VortaVor: Jak jsem říkal v mém prvním komentáři: Pojďme založit stát! :-)
Myslím to polovážně. :-)
komandér cestovatelka
cestovatelka - út 26. listopadu 2013 - 20:25
czspockcz: Tak pojď dem dělat velké věci(nebo šílenosti? :), ale upozorňuji předem já jsem dost ambiciozní a plna trekkies nápadů.....
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
kadet Grit_du_Alatriste
Grit_du_Alatriste - út 26. listopadu 2013 - 21:05
Já si myslím že myšlenka je dobrá ale zároveň myslím že tak jak to je to funguje perfektně. Dokonale souhlasím se Samuelem a Laggou. Podle mě by prostě Fanové neměli zapomenout na svět okolo a nemělo by se narušovat něco co klape. Leda by to klapat přestalo to je jiná.
Není důležité co si o mě kdo myslí, důležité je co si myslím já!
komandér cestovatelka
cestovatelka - út 26. listopadu 2013 - 21:14
(Grit, Lagga a tak obecně)

Spíš tohle bylo něco jako pouhá sepsaná myšlenka která muže ale spíše nebude uskutečněna. Ač bych ST neměla brát jako životní gro (až lehký fanatismus) tak to tak je protože jsem ve ST vzhlédla a našla jsem v něm svůj vysší cíl, jednoho nápadu bych se nechtěla vzdát a to stránek.
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
podporučík Khan
Khan - út 26. listopadu 2013 - 23:00
Za dlouhé roky jsem potkal spoustu fanoušků, kteří měli podobnou ideu o sjednoceném lidstvu, sjednoceném fandomu, sjednocených srazech, sjednoceném chození na zá...zkrátka a dobře v duchu ideálů Star Treku. Narozdíl od jiných nebudu psát nic o nerealizovatelnosti, či nereálnosti, nebudu ani nikoho odrazovat či utvrzovat v takových myšlenkách a postojích. Zkušenost i zdravý rozum říká, že lidstvo na takové věci není připraveno. Ještě víc to potom platí o fandomech, zejména těch Star Trekových. Proti nám stojí malý počet, nadměrná arogance a přílišná zidealizovanost... ne venku, ale v našich řadách.

Cestovatelko, některé z postojů, které si zaujala v nedávné minulosti naznačují, že i když s láskou hltáš nádherný svět Star Treku a vesele používáš pojmy jako jednota a soudružnost, samotný význam toho všeho jsi zatím pochopila jen částečně. Na jednu stranu ti tvůj lehce naivní pohled závidím, na stranu druhou ti nezávidím nepěkné probuzení, kterému se bohužel, stejně jako každý z nás, nevyhneš.

Buď jak buď je hezké vědět, že jsou mezi námi stále lidé, kteří věří v takové věci, jelikož čím víc takových bude, tím méně nereálná ta myšlenka bude. A to je matematika, ne fikce.
podporučík czspockcz
czspockcz - út 26. listopadu 2013 - 23:16
CESTOVATELKA: Tento projekt podpořím jak to jen půjde. Vzhledem k mému věku tomu asi moc nepomohu ale budu se snažit.
Akorád je velmi zvláštní představa parlamentu. Spíš bych z toho udělal skupinu vůdců fanklubů zapojených do takovéto federace. Ti by jednali např. o natáčení fan filmu atd.... Vlastně by byli jako zástupci F klubů.
Mimochodem šílenost mi není vůbec cizí. O tom svědčí má profilovka a fakt, že jsem ve škole přezdíván jako: ,,Šílený trekkie šprt nerd". :-D. Ale zkracují to na ŠTŠN. Což je illogikální ale kdo z vás se tomu nezasmál.
podporučík czspockcz
czspockcz - út 26. listopadu 2013 - 23:36
Napsáno pěkně KHAAAAAAAAAAAAN!!! E ale... :-) rozhodně si myslím, že takovýto projekt realizovatelný je, za předpokladu sjednocení klubů ČR. Pokud bude ČR jeden velký F klub, začne se o tom mluvit čím dál více více a zase více až třeba i sami zahraniční fankluby budou žádat o vstoupení do této federace.

My, jako fanoušci ST víme, že v ST je jednotnost důležitá a sníme o dni, kdy si budeme moci v novinách přečíst, že se svět sjednocuje. Tak proč? Proč! si tento blažený pocit nedopřát v podobě o menším rozsahu ale principem stejným.
podporučík czspockcz
czspockcz - út 26. listopadu 2013 - 23:41
Všichni toto chceme.
podporučík Khan
Khan - út 26. listopadu 2013 - 23:54
Není, není a ještě jednou není :-) Ne, ale teď vážně, nechci nikomu brát tuhle myšlenku, jak jsem již předhodil, potřebujeme lidi, kteří budou věřit. Bohužel, (nejen) fandom Star Treku je plný lidí s velkými nápady, velkými myšlenkami a představami o zářné budoucnosti. Když však příjde na skutek, jen malé procento je schopné odhodlat se konat a ještě menší procento je schopné něčeho skutečně dosáhnout. Chce to pořádnou dávku asertivity, kreativity, vůdčích schopností, rozumových vlastností, času, prostředků, zdravého úsudku, strategie a plánu, představivosti... mám pokračovat? Ruku na srdce, najít jednoho takového je zázrak, a i na projekt takového rozsahu jako sjednocení klubů by těžko stačil jen jeden.
Mrtvý praporčík - st 27. listopadu 2013 - 19:36
Tento komentář byl nahlášen jako nevhodný.
nadporučík Captain_P
Captain_P - st 27. listopadu 2013 - 19:38
Svět Star Treku je krásný a přiznám se, že tajně sním o své vlastní lodi vybavené přinejmenším fotonovým kanonem, abych mohl všem nepřátelům Federace nakopat zadky, ale žijeme v realitě. Takže souhlasím s Iaggou. Zaměřit se na naši skutečnou, a ne fiktivní budoucnost. Kdyby byla vůle, mohli jsme už dávno letět na Mars, ale místo toho stále paběrkujeme na oběžné dráze Země. A je docela ostuda, že ani NASA už nemá nic, čím by astronauty vynesla do Vesmíru.
Takže sečteno podtrženo, místo Spojené federace fanoušků navrhuji raději založit komplex minimálně warpu tři..-)
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
podporučík czspockcz
czspockcz - po 2. prosince 2013 - 14:57
No. Na warpu se pracuje. Ale... i když se to povede, tak vlády se shodnou na tom, že to nějakou dobu počká. Až to bude levnější až až až až až až až až... a zase AŽ! :-)
nadporučík Captain_P
Captain_P - po 2. prosince 2013 - 20:28
No jasně, Alcubierruv pohon. Tak snad nás nebudou Vulkanci moc brzdit... :-)
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - st 31. prosince 2014 - 22:59
Vulkánci jsou hajzlíci to musíte uznat.
Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG