Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Star Trek: Spojená federace fanoušků

po 25. listopadu 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 3522x      délka: 2 min      komentáře: 27
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

FlagMožná je nápad na Spojenou federaci fanoušků od začátku jen nereálný sen, ale říkám si, proč se o něj nepodělit. O této myšlence od počátku věděly jen dvě osoby – moje mamka, která netušila, o jak téměř utopistickou ideu jde, a pak kamarádka, kterou jsem s ní seznámila na Warpu 03. Byla to právě ona a její nadšení, co mi dodalo odvahu seznámit vás s tím, jak vidím budoucnost trekkies já.

Sám Roddenberry chtěl, aby se lidstvo spojilo, a proto bych byla ráda, když bychom my, fandové jeho odkazu, aspoň částečně splnili jeho sen o jednotě.

První fáze

Prvním krokem mohlo být něco méně náročného, například vytvoření stránek shromažďujících informace o všech pořádaných conech, i těch zahraničních. Stránky by samozřejmě musely být multijazyčné, začít bych chtěla s češtinou, angličtinou a němčinou.

Poté by následovalo založení samotné Spojené federace fanoušků. Mojí první volbou na její členy jsou Američané a Italové.

Návrh vlajky

FLAG

Vlajka by byla obměnou té, kterou známe ze Spojené federace planet, jen s několika úpravami. Kromě změněného nápisu by hlavní odlišností byly ve hvězdách vyobrazené hlavy zakládajících signatářů, případně vlajky zemí.

Akademie a uniformy

Akademie by byla pouze centrálním, administrativním bodem, a každá ze zemí by měla nejlépe svou vlastní. Já bych se pokusila vytvořit tu naši.

Jednotlivé země by si vždy mohly navrhovat své vlastní uniformy. Ty by musely splňovat jedinou podmínku, že ponesou název své země s přívlastkem „Fleet“. Naše se může jmenovat Czechoslovak Fleet (jako ve hře Star Trek Online), anebo jen Czech Fleet.

Na pravém rukávu, blízko ramene, může být umístěna nášivka s vlajkou nejvýznamnějšího klubu.

Zde je můj návrh uniformy (zadní strana by byla stejná)…

unyforma 0101

Já osobně si tuto uniformu nechám ušít, ale až přijde ten správný čas.

Vláda

Jakmile bude fungovat Akademie, tak proč nemít i vládu? Každá země by si do štábu volila 5 až 10 zástupců, ideálně z řad starších. Funkce prezidenta by byla čistě reprezentativní, volen by byl na období pěti let. Nosit může speciální uniformu.

Funkce štábních důstojníků by byla o hodně důležitější, jednalo by se o lidi, kteří by měli za úkol připravovat cony. Do této činnosti by se samozřejmě mohl zapojit i samotný prezident.

Aktivity

Členové Spojené federace fanoušků se mohou spojit k vytvoření fanfilmu. Myslím si, že by se Star Trek měl rozvíjet směrem do budoucnosti, proto by se mi osobně líbil námět s 26. nebo 29. stoletím. Mohli bychom vytvořit nové lodě a prostředí, případně o účinkování ve fanfilmu požádat i samotné trekové herce.

Je mi jasné, že by tento plán nebyl záležitostí na několik dní nebo týdnů, zrealizovat projekt takového rozsahu trvá celé roky.

komandér cestovatelka
autor: cestovatelka
vydáno: po 25. listopadu 2013
přečteno: 3522x
komentáře: 27
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Pět let aktivně mezi Trekkies  -  út 9. června 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Pan Spock  -  po 19. září 2016
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG