Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Filmové adaptace Karla Čapka s herci Star Treku

út 15. října 2013      autor: sarao      přečteno: 4650x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - út 15. října 2013 - 09:45
Doufám, že to vyjde. Obě knihy jsem četl. Válku s mloky jsem zhltnul už jako prcek ve speciálním díle Komety jako komiks.:-) Navíc jsme si v létě udělali rodinný výlet do "Čapkárny" ve Staré Huti, kde jsme se fotili s dobovým plakátem na divadelní představení RUR.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál Kyle
Kyle - út 15. října 2013 - 10:36
Jen si říkám, jak to dopadne s dnešní přílišnou americkou tendencí. Trochu se obávám, aby z toho nevyprchalo naše češství a jistá epická poetičnost Karla Čapka..
De profundis clamo ad te domine.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 15. října 2013 - 19:44
Mrkla bych se na filmy. Pokud budou, zajdu na ně, ale na druhou stranu nevím, co si mám myslet. Skoro si říkám, že některé věci by měly zůstat jenom na papíře. Působí to na mě drobet... divně (nedokážu definovat) a vyloženě "kýčovitě" se mi psát nechce. Pro to zase nemám tolik informací a vlastně se mi líbí snaha to zfilmovat...
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
praporčík Jakub The Engineer
Jakub The Engineer - st 16. října 2013 - 00:17
Jana Dvořáčková: S tím, že některé příběhy by měly zůstat jen na papíře úplně souhlasím.
viceadmirál Sokar
Sokar - st 16. října 2013 - 09:28
Robotí klasika a Chase Masterson? Hudba pro mé uši i krásný vizuál pro mé oči :)
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
podporučík vlasopes
vlasopes - st 16. října 2013 - 10:16
Tak tohle si teda rozhodně musím nechat dát ujít!!
admirál Fanda
Fanda - st 16. října 2013 - 10:56
Když jsem kdysi slyšel, že natočí Pána prstenů, tak jsem se zhrozil. Cožpak to vůbec jde? Zachytit Středozem, celou tu tolkienovskou atmosféru... a výsledek? Když teď čtu Pána prstenů, představuji si jednotlivé hrdiny tak jak mi je ukázal Peter Jackson. Jinými slovy, nejsem zastáncem odsouzení něčeho předem, ať už k tomu mám sebevětší despekt. OK, někdy jsou vyjímky, které potvrzují pravidlo - např. o Kameňáku 4 jsem věděl, že to bude něco otřesného ještě před tím, než to šlo do kin.:-) Ale tomuhle určitě dám šanci a jestli projekt dotáhnou do konce, tak si jej rozhodně nenechám ujít!! :-)

Některé příběhy skutečně patří jen na papír, ale dobře zpracovaný Čapek by mezi ně patřit nemusel. A protože si nemyslím, že by zrovna Chase Masterson nebo tým kolem tohoto projektu spadal mezi pop main stream Hollywoodu, nemám ani skepsi k "americkému zpracování".
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
praporčík Zephram
Zephram - čt 17. října 2013 - 20:45
Každopádně jsou to naprosto ideální filmy na nějakou hromadnou projekci, resp. hromadnou návštěvu kina. ... Na pojetí jsem docela zvědav, nebude to jednoduché.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG