Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Postavit Excelsior

ne 1. prosince 2013      autor: William Kirk      přečteno: 3245x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

praporčík Kapitán Jonathan Archer
Kapitán Jonathan Archer - ne 1. prosince 2013 - 09:08
Už se těším, v budoucnosti bych si ji asi taky postavil - pokud ale uděláš tento návod. Letos bych si chtěl postavit Voyager od Revellu, už se na něj moc těším.
podporučík czspockcz
czspockcz - ne 1. prosince 2013 - 10:01
Ten Voyager mám a byl jednoduchý. Stavěl jsem ho asi týden. Já tam ještě dělal elektroinstalaci která se opravdu vyplatí.
Tip: dejte si tam vlastní elektroinstalaci. Bude vám na to stačit: energobaterie 4,5 V, 10 nebo 16 led žároviček (podle toho, jestli jako já dáte do primárního trupu malou žárovku) (jedna to pěkně osvětlí), 4 ploché baterie (d= asi 1cm)
!!!GONDOLAMI SE NEDAJÍ SPOJIT KABÍLKY SE ZBYTKEM LODI!!! proto budete muset v gondolách udělat samostatnou elektroinstalaci.
ZAPÍNÁNÍ: Pokud netrváte na tom, že váš Voyager bude na stojánku, tak v sekundárním trupu kousek od dolního phaseru je malý otvor na stojánek. Tam se dá zevnitř prostrčit spínač. V gondolách jsem ale musel zezdola udělat dvě malé dirky a spojuji tam drátky. Aby to bylo co nejméně nápadné.
komandér cestovatelka
cestovatelka - ne 1. prosince 2013 - 10:09
Bojím se pustit do tak náročné práce!
Co po nás zůstane není tak důležité jako to jak jsme žili. (kapitán Picard)
admirál Fanda
Fanda - ne 1. prosince 2013 - 10:50
Klobouk dolů!
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál VThor8
VThor8 - ne 1. prosince 2013 - 11:38
czspock: mylíš se s tím že gondoly se nedají spojit káblíky se zbytkem lodi. A dokonce jde s nimi i pohybovat. Samo to může někdo udělat i nepohyblivé, je to stejně většinou na výstavu. Je to složitější a chce to trochu práce s nářadím, ale není to tak složité.

Nebyl by špatný kroužek modelářu pro různé fígle od různých stavitelů, slyšel jsem již zajímavé návrhy zpracování.
praporčík Kapitán Jonathan Archer
Kapitán Jonathan Archer - ne 1. prosince 2013 - 15:08
Díky za nápady :-). VThor8 s tebou už jsem o tom diskutoval u tvého článku k Voyageru, tam si mě hodně inpiroval. Takže teď si musím najít čas a klid, koupit si vše potřebná a o vánočních svátcích to hezky postavit. czspock cz zkoušel si tam opatrně vybrousit mezeru? Já to sice ještě neviděl, ale trocha a šikonosti a máš to. Sice se může stát, žu už budou nepohyblivé, ale mohlo by to tak jít.

A ještě k té modelařině ohledně ST: na mém oblíbeném webu (car-model-kit.cz) aktualizovali nabítku ST modelů. Mají konečně Enterprise NX-01 (délka 60 cm) od Polar Lightu, už po ní slintám přes rok!
komodor William Kirk
William Kirk - ne 1. prosince 2013 - 15:34
Fanda: díky :-)

Kapitán Jonathan Archer : budu se snažit na každý týden dát jeden článek s postupem. Dát loď dohromady je jedna věc, barvení pak bude ve druhé fázi.

czspock cz, VThor8: já bych se jednou rád odhodlal k osvětlení klasické Enterprise od Revellu.

Jinak předpokládaná délka tohoto Excelsioru je 72 cm.

Rady zkušených modelářů by se mi určitě hodily, stopro, až budu zkoušet tu revellovskou Enterprise :-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
viceadmirál VThor8
VThor8 - ne 1. prosince 2013 - 16:17
K modelu Voyager u těch gondol je potřeba vybrousit otvory aby se dal drátek vést, aby byly ohebné je lepší použít ohebnější lanko místo drátu..také co mi bylo zde poraděno dát nějakou pěvnější ohednou trubičku a v ní vést lanko.

William Kirk: tak bých se pustil do dalších věcí, mám jeden rozpracován, na další nejsou finance a ještě musím zpracovat ženu, prý na ty krámy není doma místo :-)

No jinak modelářů je tu spousta a je škoda, že své rady nejde tak lehce prezentovat, nezbývá než to hodit někam ke článku nebo diskuze...já své články občas kontroluji jestli nepřibyl..

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG