Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Enderova hra – literární skvost na stříbrném plátně

so 7. prosince 2013      autor: David      přečteno: 4598x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

bez hodnosti Trip
Trip - so 7. prosince 2013 - 12:54
Pěkný článek, Endera mám moc rád s tvým hodnocením filmu ve vztahu ke knize naprosto souhlasím:-)
bez hodnosti MartyMcFly
MartyMcFly - so 7. prosince 2013 - 13:04
U 2001 je logické, že se podobá knize, protože kniha byla napsaná až na základě scénáře :)
podporučík A´déla
A´déla - so 7. prosince 2013 - 14:34
Od toho varování se spoilery jsem to raději nečetla :D Právě totiž čtu knížku Enderova hra a chci se nechat překvapit. :)
kapitán flotily Siridar
Siridar - so 7. prosince 2013 - 15:26
Ohledně I, robot naprosto souhlasím. Myslím, že při uvedení premiéry museli v New Yorku zaznamenat menší zemětřesení z toho, jak se Asimov točil v hrobě. Že udělali se staré panny Calvinové ve filmu sex bombu, to bych jim ještě odpustil, ale že Asimovův celoživotní odkaz -- myšlenku kterou propagoval ve všech svých robotických románech a povídkách -- tedy že se nemusíme bát tzv. Frankensteinovského komplexu a že od vzpoury robotů nás ochrání nějaké bezpečnostní prvky vložené do jejich konstrukce (např. 3 zákony robotiky) -- že to zcela ignorovali a roboti se ve filmu opravdu vzbouřily to bylo moc.

Jinak také souhlasím, že Enderova hra je na Holywood neobvykle věrně zpracovaný román a film samotný je povedený kousek.
podporučík David
David - so 7. prosince 2013 - 17:05
Za tu 2001 Vesmírnou odyseu se omlouvám. Povídku Hláska sice v podvědomí mám (i když jsem ji nečetl), ale opravdu jsem si po většinu času představoval, že kniha byla dřív než film. Ačkoli jak jsem si dnes ověřil, film vznikal za spolupráce Kubricka a Clarka, takže jsem snad až tak moc neujel.
admirál flotily axiom
axiom - so 7. prosince 2013 - 17:11
A to je kniha Enderova hra jen prvním dílem celé ságy. Další svazky nás zavedou zase někde úplně jinde a mnohé se vysvětlí. Ale to asi nikdo nezfilmuje.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
bez hodnosti MartyMcFly
MartyMcFly - čt 12. prosince 2013 - 11:07
David : S tou 2001 to nebyla kritika, jen takové upřesnění. Většina lidí si myslí, že je film podle knihy :( Myslím, že kniha vznikla během příprav a natáčení ale na základě scénáře, takže tam jsou drobné odlišnosti oproti konečnému filmu.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG