Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Kroužek expertů (Think Tank)

čt 12. prosince 2013      autor: Fanda      přečteno: 3074x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 12. prosince 2013 - 16:44
Dobrý výběr epizody, sám jí mám moc rád a zdá se mi v kontextu seriálu výjimečná a jak píšeš, velmi rafinovaná. Líbí se mi, že se nebojíš přiznat, že Voyager je tvůj oblíbený seriál. K významům epizody bych dodal i upozornění na určitou dosebezahleděnost, licoměrnost a prospěchářství současné vědy, kdy pokrok, výzkum a všeobecný prospěch často nebývají prioritou, narozdíl od prestiže, postavení, akademických výhod a vzájemného soutěžení.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál Kyle
Kyle - čt 12. prosince 2013 - 18:32
Upřímně řečeno mě tahle epizoda trochu děsí, a proto se mi moc nelíbí.
De profundis clamo ad te domine.
podporučík Khan
Khan - pá 13. prosince 2013 - 09:08
Add ten citát... Star Trek umí dávat opravdu správné příklady, co? :-) Jinak epizoda je fajn, také bych ji ve Voyageru zařadil k těm zajímavějším.
admirál Fanda
Fanda - pá 13. prosince 2013 - 09:27
Eodeon: Jak nemůže mít někdo rád Voyager a tetu Káťu?:-) Jinak s Tvým názorem souhlasím. Ono to prospěchářství se netýká jen současné vědy.

Kyle: Co Tě na ní děsí? Přemýšlel jsem o Retru na epizodu "Na radu lékaře" z ENT, ta třeba děsí mě... když tam Phlox potkává "mrtvou" Hoshi apod. Brrr. Btw. Nechceš zase napsat nějaké retro? Nejlépe z DS9? Tenhle seriál nemám tak nakoukaný (až na výjimky) a jak jsi psal retro na díl Ve jménu pokroku, tak se mi to moc líbilo.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál Fanda
Fanda - pá 13. prosince 2013 - 09:28
Khan: No ten citát jsem si odpustit nemohl.:-) Není nad to, když si mladí fanoušci Star Treku najdou nějaký vhodný vzor do života.:-) Pod tenhle citát bych se podepsal i sám.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 14. prosince 2013 - 11:01
Máš dobrý vkus na zvláštní epizody. I já ji mám ráda.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Fanda
Fanda - so 14. prosince 2013 - 20:25
Nechtěl jsem psát hned zkraje Retra na takové pecky jako To nejlepší z obou světů, Rok ďábla apod.:-) I když kdo ví, co dostanou čtenáři trekkies.cz (dodatečně) pod stromeček.;-) Tedy, jestli nebude moc velká tlačenice na ten sváteční čtvrtek.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 15. prosince 2013 - 10:45
Tak peckou je pro každého něco jiného, takže se dá v podstatě napsat retro na všechny díly, čímž by mohlo přestat platit i omezení na získání odznáčku. Sadistický jedinec, který má rád Equinox a Rok pekla a fandí Xindům, by pak byl ve svém živlu z jiného pohledu -:))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
Mrtvý praporčík - út 11. února 2014 - 21:10
Tuhle epizodu nemám zrova v lásce ale docela pěkný.
Někdy i samotná cesta může být cílem.(kapitán Kathryn Janewayová)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG