Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek 3 stále bez režiséra

út 17. prosince 2013      autor: little borg      přečteno: 2906x      komentáře: 32

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - út 17. prosince 2013 - 09:42
Já bych nejradši viděl na režisérském křesle opět JJ. Jeho práce nebyla vůbec špatná, má zkušenosti a s odstupem času si byl schopný přiznat i těch pár drobných chyb.

A když ne JJ, pak jedině Sokar.:-) Po absolvování dramatického zpracování Dvanáct rozhněvaných mužů divadelním tělesem TyJáTrek jsem si jistý, že by tohle nebyl problém.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 17. prosince 2013 - 11:12
Souhlasí s JJem, jeho práci sem si velice oblíbil a i těch pár chybiček sem mu vždy odpustil. V rámci někoho jiného jinak nemám moc velkou představu, bohužel.. :-/
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík Soong
Soong - út 17. prosince 2013 - 12:03
At daji vedet Shatnerovi, ten to urcite vezme :-)
nadporučík Q-Ball
Q-Ball - út 17. prosince 2013 - 13:18
A co tak ta lepsia varianta... Nimoy ?
kapitán G´Quan
G´Quan - út 17. prosince 2013 - 13:22
Také bych opět na režisérsérském křesle rád viděl Abramse. I přes transwarpový transportét a warp jádro, které bylo postaveno pomocí technologie Pánů času, se mi poslední Star Trek jeho režie velice líbil. :-)
podporučík Khan
Khan - út 17. prosince 2013 - 13:25
Tak nějak se zdráhám uvěřit, že by po vlažných reakcích nezasvěceného publika a kontroverzním přijetím ze strany fanoušků se zápočtem nepříliš výrazných tržeb ST III. nějak brzy klepal na dveře - bez ohledu na to, co studia, režiséři, herci a uklízeči sálů tvrdí. JJ bych bral, ale pochybuji, že když ho pustili k SW, že by měl chuť se vracet.
admirál Fanda
Fanda - út 17. prosince 2013 - 13:38
Khan: Já myslím, že "neúspěchy" budou rychle zapomenuty a stejně na ten nový Star Trek přijdou opět všichni trekkies a někteří několikrát. Navíc bude výročí 50 let a schopní hollywoodští PR manažeři vyrejžují zlato i na sebevětší ptákovině. Já mám v realizační tým naopak důvěru a věřím, že načasování bude tak akorát a hlavně ve slibovaném termínu.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 17. prosince 2013 - 14:14
Chyby v Abramsových filmech jsou namnoze scenáristického druhu, i když si to režisér ohlídat měl, kor když má sám značné zkušenosti se scenáristikou, svojí čistě režijní práci odvedl skvěle. A přeci jsem rád, že dělá Star Wars a třetí Star Trek v novém vesmíru připadne jinému režisérovi. Chce to totiž větší rozmanitost, jiný přístup, jiný styl, něco nového. O tom přeci Star Trek mimo jiné je a vždy byl, o nových možnostech a o rozmanitosti. Takže osobně bych chtěl právě toho Cornishe a štve mě, že se všude najednou píše, že vypadl ze hry, ale nikdo nikde neuvádí důvody. Wyatta bych také bral. A ještě spíše Singera. Na jednu stranu jsem rád, že už má zase v rukou své X-meny, ale na druhou stranu bych ho raději viděl u toho Star Treku. Spekuluje se ještě o řadě dalších, ale to jsou převážně režiséři stupidních komedií a packalové typu Rattnera. Možná ten Edgar Wright by šel, ale tam bych měl menší obavy. Každopádně to nejspíš dopadne tak, že i největší odpůrci posledních dvou filmů budou brzy vzpomínat na "zlatého Abramse".
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 17. prosince 2013 - 14:25
Khan: Jaké vlažné reakce? Tím myslíš těch 7,9/10 na IMDb? A kontroverzní reakce fanoušků někoho ve studiu zajímají, si myslíš? Divil bych se s přihlédnutím k tomu, jak málo fanoušků je vlastně v poměru k celému cílovému publiku, a s přihlédnutím k tomu, že pravidelně každý nový film větší či menší kontroverzi ve fandomu způsobuje. Já toho tolik nepamatuji, tyto souvislosti jsem začal vnímat až s příchodem Vzpoury do kin, ale už i na ní se snesla vlna kritiky a pozdější Nemesis od fanoušků schytal pomalu stejně velký úder, jako ty Abramsovy filmy a u široké veřejnosti dopadl mnohem hůř soudě z návštěvnosti. Kdo se po tom všem nad reakcemi fanoušků ještě pozastavuje? BTW tržby možná nejsou miliardové, ale rozhodně dost dobré na to, aby Star Treku zajistily přežití i do třináctého filmu.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
bez hodnosti Rici_Taylor
Rici_Taylor - út 17. prosince 2013 - 14:34
Hlasuju pro Singera :) ... del Torro by taky uměl...nebo Nolan....určitě se toho ujme někdo, kdo sebe i ST ukáže v dobrém světle ;)
kadet BERmaestro
BERmaestro - út 17. prosince 2013 - 16:08
Eodeon ... taky pozoruju v naší komunitě že jakmile vyjde nový trek tak ho nejprv všichni s obrovskou vervou odmítnou za něco co je největší hloupost a pak příjmou... viz Star Trek Enterprise.... bohužel nechápou že tím vlastně škodí sami sobě a místo toho aby si nový Star Trek film užívali tak přeci nebudou chodit na něco co už vůbec není Star Trek ..... Navíc se neomezí tímhle ještě nám všem začnou vysvětlovat jak je ten nový Star Trek špatný....
praporčík Kapitán Jonathan Archer
Kapitán Jonathan Archer - út 17. prosince 2013 - 16:30
Rád bych, kdyby tam byl opět JJ Abrams. Už jsem si na to jeho "podivuhodné" dílo zvykl. Navíc konečně ví co udělal špatně a nebojí se to přiznat. To ho na mém žebříčku posouvá vysoko.
kapitán StyXik
StyXik - st 18. prosince 2013 - 09:44
Začínám se vážně bát, že ještě budem rádi vzpomínat na éru JJTreku. Celej filmovej svět stejně jde od desíti k pěti a dobrejch filmů je každoročně míň a míň :(
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
podporučík czspockcz
czspockcz - st 18. prosince 2013 - 10:01
Jistě že by byl nejlepší tvůrce tak slavného filmu jako je Khanův hněv.
podporučík David
David - st 18. prosince 2013 - 10:16
Kdybych mohl hlasovat, volil bych Davida Carsona nebo Jonathana Frakese. A samozřejmě scénáristy Ricka Bermana,

Michaela Pillera či Brannona Bragu, přirozeně díky své oblibě prvního a třetího filmu Nové generace.
podporučík Khan
Khan - st 18. prosince 2013 - 10:56
Ne, Eodeone, nemyslím si, že studia dělají filmy pro fanoušky, či jakoukoliv takto specifikovanou skupinu. Na druhou stranu doufají, že pokud se film ukáže jako neúspěch, najde se skupina, která jej podrží, i když menšinová, ať už po stránce pozitivní kritiky nebo výdělků. V případě treku bylo nevysalovené přání, že tento film bude přijat trekkies. Pokud ne, nebyl by důvod tam dávat klasické reference a upomínky na star trek universe.

První JJtrek dosáhl toho, že si jej všimli netrekkies a vzali jej poměrně dobře. U trekkies bohužel rozdělil fandom na tři strany. V praxi se setkáváme se dvěma, hate group a love group, neboli ty, kteří film nesnáší a ti, kteří jej mají v oblibě. Třetí skupina se moc neprezentuje, to jsou ti, kterým je to šumák. Výdělky nebyly nebeské, ale do propadáku tomu chybělo dosti. Kritiky skvělé.

Druhý film byl dražší a dosáhl následujícícho. Z části trekkies, co brali předchozí film, většina byla spokojená, z těch, co nebrali předchozí film moc lidí druhou šanci nedalo a ti co dali se povětšinou zatvrdili ve svém předchozím názoru (Znám ale i výjimky). Jenže, mnozí netrekkies, kterým se líbil předchozí film, už tak nadšení nebyli a to mám ověřené na mnoha případech ve svém blízkém i dalekém okolí. Film se jim zdál komplikovaný, zmatený a obecně horší než předchozí. Mezi soudobou konkurencí film navíc rychle zapadl a brzy se o něm přestalo mluvit. Jelikož je zjevná degradace zájmu a přijetí ze strany všech skupin, vzhledem k vyšším nákladům, a k výsledkům, které jsou sice dobré na Star Trek, ale v lepším případě vlažné ve srovnání s ostatními filmy této kategorie mi prostě nepříjde, že by kdokoliv nějak spěchal s dalším trekem (pokud s tím opravdu nezamotá to výročí). Toť vše.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 18. prosince 2013 - 11:49
Snad to zase nebude tak zlé, nebo v to aspoň doudám... Mě osobně Into Darkness přivedl zpět ke Star Treku jako takovému a drží mě to už celkem dlouho, za což jsem fakt vděčný. Tohle nesvedl ani první film... Sám o sobě nevím zda bych druhý vyzdvihl nad první, ale je fakt že když si chci pustit ST třeba jen jako zvukovou kulisu k nějaké práci, tak si pustím Into Darkness. Neim jak to říci, ale asi tak, že Into Darkness má podle mě více ST šťávy, nebo zkrátka něco v tom smyslu. Dodnes se mi třebas velice líbí obrácená situace v reaktoru a Spockův výkřik "Khaaan". Že je originál lepší, o tom žádná, ale stejně mě u tohohle přeběhl mráz po zádech. Já si myslím že druhej film se rozhodně nemá za co stydět, ať už jde o ohlasy či výdělky a snad se třetího dílu za nějaký rozumný čas dočkáme...
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 18. prosince 2013 - 19:55
Khan: To jsem se ti právě snažil naznačit. Že bys neměl zobecňovat na základě nahodilých ohlasů ze svého okolí a raději místo toho věřit statistikám a podle těch si STID vedl mimořádně dobře jak u širokého publika (IMDb), tak u kritiků (Metacritic, Rotteny), tak u fanoušků (anketa na Trekmovie) a vzhledem k tomu, že u SF blockbusterů nejsou žádnou výjimkou i projekty ztrátové, studia si váží jakéhokoliv ziskového projektu. Ano, STID možná není Iron Man 3, za kterého se v červnu zavěsil v kinech, ale vydělal. Tržby měl dokonce větší, než první film. Pravda, také byl dražší, ale pokud studio výrazně sníží rozpočet pro třetí film a tržby se budou pohybovat ve stejných číslech, bude to stále velký úspěch. I kdyby film dostal do kapes filmových magnátů "jen" nějakých sto milionů, pořád by stálo za to si s tím třetím filmem dát záležet.

Mimochodem, ty odkazy na starší filmy v STID bych vůbec nevnímal jako nějaké perličky pro fanoušky. Vždyť ony to ani vlastně nejsou pouhé odkazy, ale promyšlená tvůrčí hra s různými texty. Tvůrci si uvědomují velmi dobře, že dílo, které tvoří, není v ničem originální a ani nemůže být, když je zatíženo bohatou padesátiletou historií Star Treku. Soukromě se baví tím, že převracejí ty a ty situace, vytrhávají z kontextu motivy a umísťují je do nových kontextů a vytvářejí koláž, jejíž odkrývání může být zábavné pro kohokoliv, kdo původní texty zná. A Původní seriál, Khanův hněv, Neobjevenou zemi a další nejen startrekové texty zná široký okruh fanoušků S&F, nejen skalní tzv. trekkies. Od těch by naopak bylo vysoce arogantní myslet si, že tohle všechno se ve filmu vyskytuje jen kvůli nim, abych tak parafrázoval Spocka z Cesty domů :)
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Khan
Khan - st 18. prosince 2013 - 23:56
Tak snad mně jen reakce některých lidí přiměly vidět věc příliš černě. Pokud se pletu, budu za pár let příjemně překvapen. Pokud ne, alespoň nebudu ještě více zklamán.
podporučík Khan
Khan - čt 19. prosince 2013 - 00:01
Jo, ještě drobnost. Nemyslím, že odkazy na předchozí filmy či seriály jsou tam kvůli fanouškům sci-fi obecně. Na rozdíl od trekkies, obecný fanoušek si tak snadno nezařadí ten či onen odkaz do širšího obrazu, aby pochopil, co tím tvůrci filmu vlastně mysleli. Tudíž a jdu hluboce do sebe a nevnímám to jako aroganci, to stále považuji za pokus sáhnout do duší trekkies (myšleno lidí majících kladný vztah přímo ke Star Treku).
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. prosince 2013 - 13:51
Khan: Ani netvrdím, že odkazy jsou přítomny pro potěchu SF fanoušků. Jen tolik, že nejen nepočetní trekkies jsou schopni si jich povšimnout. Naopak tvrdím, že tyto odkazy nejsou nutně ústupkem žádné skupině, ale tvůrčí hrou s inspiračními zdroji. Ale srovnání, které uvádíš, je také zajímavé. Mám ale pocit, že je to přesně naopak, než jak říkáš. Že totiž fanoušci Star Treku jsou tu ve srovnání s obecně filmovými fanoušky ve velké nevýhodě právě proto, že mají každý konkrétní motiv fixovaný na konkrétní kontext původního textu, který pro ně totiž má význam kultu, a to jim logicky může v některých případech bránit od těchto souvislostí odhlédnout a uvědomit si, že tvůrci zde s vypůjčenými motivy pracují kreativně a vytvářejí mezi nimi zcela nové souvislosti. To jsem se snažil popsat na konci mého článku "Tresť", kde píšu, že podobnost končí u jednotlivostí, zatímco filmy jakožto celky jsou zcela odlišné. Mojí teorii potvrzuje i reakce fanoušků. I zde na portálu se přeci objevilo obrovské množství kritiky, která tvrdila, že STID je jen bohapustou kopií Khanova hněvu, což je samozřejmě naprosto absurdní. Ano, je to hybridní film, ale vše, co do něj bylo vypůjčeno z minulých filmů a seriálů, bylo silně modifikováno. Trekkies to ale často vůbec nejsou schopni vidět. Možná právě jejich těsný vztah k původním textům, od kterých nemají takový odstup jako od nových filmů od Abramse, jim znemožňuje (abych tě citoval) "pochopit, co tím tvůrci filmu vlastně mysleli". BTW z tvého nicku soudím, že i pro tebe má Khanův hněv status kultovního filmu. Pletu se? :)

A souhlasím, že pročítat se reakcemi fanoušků může často vzbuzovat dojem, že ohlas je převážně negativní, i když to tak není. Psal jsem to už na několika místech, ale podle mě je to zkrátka tím, že spokojený fanoušek si prostě film v klidu a tichosti vychutná a nemá důvod svůj názor hlasitě vnucovat ostatním, zatímco ten nespokojený se právě bude hlasitě, opakovaně a na mnoha místech nechávat slyšet. Ale naopak s tebou nesouhlasím, když píšeš o třech skupinách, na které fanoušky nejnovější film rozdělil - na ty, kteří to milují, ty, kteří ho nenávidí a ty, kteří jsou lhostejní. Četl jsem i hodně reakcí, které spíš poukazovaly na nějakou střední polohu. Například od fanoušků, kterým se film nelíbil, ale uznali mu několik plusů, nebo od těch, kteří ho mají rádi, ale s několika důležitými výhradami. Mezi ty druhé například počítám sám sebe.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Khan
Khan - čt 19. prosince 2013 - 14:10
Předně k tvému dotazu, Khanův hněv je film, který mně před více jak dvaceti lety ke Star Treku přivedl. Takže, asi ano, je to pro mně verze kultovního filmu.

Add rozdělení skupin: tou třetí skupinou jsem nemyslel lidi, kterým je film lhostejný, ale ty, kteří neřeší narušení nějaké kontinuity či domnělých ideálů, ale také nepatří do té skupiny, které by film posadil na sedinku... takže nejspíš si v tomto rozumíme. Já osobně sebe sama řadím do té skupiny, kteří film docela žerou (sedinkář :) ), nezaujatě uznám každou kravinu, kterou film prezentoval, ale to mi nebrání v tom si jej nehorázně užít. Nemám ani problémy se změnou hávu z ryze pseudo-intelektuální zábavy do více mainstreamově zaměřené efektní podívané. Star Trek jde s dobou a ne proti ní. Pokud trojka bude, a já bych si to přál, tak se těším, ale zatím mně nic nezbavilo pocitu, že jediná věc, která drží Star Trek nad propastí zapomění ze strany filmového průmyslu, je síla značky. A ta nevydrží věčně.
podporučík Khan
Khan - čt 19. prosince 2013 - 14:16
Jen taková doměnka, pakliže příjmu tvé vysvětlení odkazů na Star Trek Universe pro netrekkies coby odkazů, které si tito lidé nezařadí do kontextu širšího obrazu dějů a které samy o sobě v kontextu děje daného filmu nemusí být vždy bez znalosti toho, na co se odkazují, správně nebo plně pochopeny, pak další vysvětlení, jak si vysvětlit, že jej tam tvůrci dají je, že jsou líní vymýšlet originální zápletky a záplaty pro hluchá místa ;-). Nebudu teď vehementně tvrdit, že to tak občas není, ale to už raději budu věřit své verzi. Je méně bolestivá.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. prosince 2013 - 14:48
Khan: Nerad bych, aby to vyznělo tak, že všichni trekkies ten odstup postrádají. Ne všichni. Někdo je schopný se svým vlastním diváckým zážitkem kreativně pracovat a vědomě ovlivňovat své reakce a pocity. Mně ale osobně Khanův hněv k srdci nikdy příliš nepřirostl. Mám ten film rád, velice rád, ale není to pro mě kult. A tak přirozeně nemám problém, pokud si odtud tvůrci jiného filmu něco vypůjčí, zasadí to do nových souvislostí, nebo to variují atd. Ale pro fanouška, pro kterého je Khanův hněv nedotknutelný a nezměnil by na něm ani úhel kamery v jediném záběru, ten nejenže v tom může vidět až ikonoklasmus, ale jeho nekritické přijetí původního filmu mu může a priori zabraňovat pohroužení do nového filmu. Jistě si také četl reakce fanoušků, kteří tvrdili, jak je při sledování pobouřila scéna Kirkovy smrti a jak je rozčílilo, že si tvůrci vůbec dovolili vztáhnout ruku na nejsilnější moment Khanova hněvu. Problém je nakonec už v tom, že rozeznat intertextový odkaz, navíc silně citově podbarvený, prostě může diváka vytrhnout z iluze flmu, umístit ho do značného odstupu, a připravit ho o emoce, které by scéna měla vyvolávat. I já sám, ačkoliv se mi dlouá řada scén líbila a prožíval jsem je, jsem se ve chvíli Kirkovy smrti necítil nijak dojatý (při prvním zhlédnutí). Přitom hrozící Spockova smrt ze začátku filmu mi připadala emočně velice silná. Ono to s velkou pravděpodobností může být způsobeno tím, že začátek filmu na Nibiru není přímým odkazem na žádný text a diváky nevytrhává z iluze (tedy pokud nejsou na 3D projekci a neuhýbají před letícími šípy apod.), zatímco variace na Khanův hněv zkrátka staví mezi diváka a film určitou vzdálenost, takový vynucený odstup. Každý divák si s tím poradí jinak, někdo vůbec a film mu to zkazí. Každopádně v takových chvílích jsou ve výhodě nefanoušci, nebo vůbec ti, kdo Khanův hněv neviděli a k tomu filmu nepřirostli. Je k tomuto odstupu nic nenutí, na jejich zážitku nic neubírá. Takže pokud by tvůrci mínili souvislosti tohoto druhu jako bonusy pro fanoušky, mohl se jim podařit pravý opak. Já si přesto myslím, že jen chtěli zužitkovat bohatství minulosti Star Treku. Vždyť kreativní práce na hybridním filmu je mnohem náročnější, než jít zcela novým směrem. A v takovém případě by se zase ozvali spousty fanoušků, že postrádají užší vazby na dřívější Star Treky a že jim nový film Star Trek ničím nepřipomíná a že si tím pádem ani nezaslouží nazývat Star Trek a byli bychom tam, kde jsme teď. To se člověk nezavděčí :)
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Khan
Khan - čt 19. prosince 2013 - 15:26
Tak přesto, že mám Khanův hněv rád, nejedná se o slepou lásku, stejně jako v případě Into Darkness.

Co se Kirkovi smrti v STID týče, se scénou mám problémy... ale úplně z jiného důvodu. Ani v nejmenším mi nevadí paralely na Khanův hněv (to neříkám jako potenciálně zažraný fanoušek Khanova hněvu, ale je to prostě fakt), ale ani první ani druhý film mně nepřesvědčil o přátelství Kirka a Spocka, proto mi Spockova reakce přišla... neadekvátní a příliš umělá. Na rozdíl od Khanova hněvu, jejich přátelství v JJtreku se neopírá o dlouhé roky společné služby, zážitků a vzájemné pomoci. Scéna právě proto působí nuceně a rušivě.

Chápu, že zrovinka výkřik "Khaaaaan!" bude asi patřit k popkulturním odkazům, které identifikuje i spousta netrekkies, což je jediný důvod, proč jej tam filmový štáb dal, ale emotivní hloubka Spockovi reakce zcela chybí.
nadporučík Captain_P
Captain_P - čt 19. prosince 2013 - 15:36
Natáčení třetí Treku by klidně mohl vzít Roland Emmerich - mohl by tak pokračovat v destruktivním trendu novějších filmů. V tomto případě by ale po zničení Vulkánu a San Francisca nejspíš následovala zkáza celé Federace anebo přinejmenším pár planet (určitě by si to kluk ušatá užil). Ne, to jsem si dělal legraci, nicméně kdybych se měl zamyslet, kdo by po JJ převzal režisérskou sesly, tak to opravdu netuším. Líbil se mi První kontakt, ale Frakesovi bych to nesvěřil, ne po Flynu Carsenovi, je to spíš televizní režisér. Osobně by se mi líbil ten Singer... Ale mám pocit, že takové štěstí mít nebudeme a dopadne to hodně špatně.
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. prosince 2013 - 15:48
Khan: To já si právě myslím, že k tomu, aby se mezi lidmi vytvořilo přátelství, není třeba žádného pádného důvodu. Někdy to prostě zafunguje, někdy ne. Vysvětlit se to nedá. První Abramsův film byl celý založen na tom, že Kirk a Spock k sobě prostě patří a celý vesmír by byl naruby, kdyby se spolu nespřátelili. Je to osudové. Má to tak být. To mi jako motivace plně stačí. Dřívější startrekové filmy na kompoziční motivaci tolik nespoléhaly. Vztahy mezi postavami vlastně nemotivovaly vůbec, počítaly s tím, že je diváci dávno znají ze seriálů. V nových filmech to pouto bylo nutné nově ukovat a to navíc ve výhni velmi rozmáchlého děje a na to, že tvůrci měli tak málo prostoru, jim tam ta chemie mezi Spockem a Kirkem zafungovala svkěle. V době Do temnoty se znají už rok. Kdoví, co všechno se mezi nimi ještě mezitím stalo. Osobně jsem hrál ještě letošní videohru, která je také celá postavená na tom, že se jeden bez druhého neobejdou, neustále si zachraňují život a v každé situaci se spoléhají pouze jeden na druhého. No a pak je tu fan fiction, které pokud čteš, také mohlo dodat nový rozměr vztahu, který vnímáš mezi Kirkem a Spockem. Alespoň v mém případě jedno konkrétní fan fiction hodně pomohlo. Z tvých jiných komentářů na portálu tuším, že máš startrekové literatury načteno hodně, takže třeba i té fanouškovské. Mimochodem, ten výkřik mi také přišel bez emocí, když jsem film viděl poprvé. Ale to vysvětluji právě výše popsanou teorií. Ale při každém zhlédnutí fungují očekávání a divácké reakce jinak, takže je docela možné, že při druhém či třetím zhlédnutí budeš i ty zjišťovat, že mimo jiné i tuto scénu vidíš najednou jinýma očima. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se ještě předtím neutvrdíš v prvním dojmu.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál flotily omi
omi - čt 19. prosince 2013 - 16:31
Khan, Eodeon: Prosím nedělejte si z komentářů pod článkem soukromou diskuzi a nechte prostor i ostatním čtenářům.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. prosince 2013 - 18:14
omi: V čem je naše diskuze soukromá? Copak nějak někomu bráníme se zapojit?
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Khan
Khan - čt 19. prosince 2013 - 18:43
Eodeon: Neutvrdím, film jsem viděl už několikrát a to, co mi nějak vadí prostě filtruji. ST literaturu jsem dřív četl hodně, v posledních letech již jen poskrovnu.

Omi: Snažil jsem se, aby diskuze nebyla příliš vzdálená tématu. Pokud jsem se odklonil příliš, pak se omlouvám. Pokud ne, nevidím ve svém či Eodenově počínání nějaký vážný přestupek, nicméně pro mně je věc uzavřena, takže už žádné sáhodlouhé odepisování nebude. V komentářích tohoto článku, každopádně.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. prosince 2013 - 18:46
Khan: Mojí reakci najdeš na diskuzi.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - pá 24. dubna 2015 - 21:19

Já bych byla ráda za JJ.

Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG