Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Spiknutí (Conspiracy)

čt 13. března 2014      autor: Fanda      přečteno: 3117x      komentáře: 12

Vložit nový komentář

poručík Veczi
Veczi - čt 13. března 2014 - 11:35
shodou okolnosti jsem tenhle dil videl minuly tyden a napadlo me presne to co fanousky v zahranici.. dle meho to bylo mysleno tak, ze se ti smejdi jednou vrati.. a je sakra skoda, ze tomu tak nakonec nebylo.. je to cele takove vubec neukoncene, ale treba to nekdy nekoho trkne :) pocit z konce dilu byl takovy, ze chci videt vic a vedet jak to vlastne s tim signalem dopadlo.. ovsem nikdy uz neuvidim :(

Male zamysleni na konec.. nebyli to Goa´uldi? :D
podporučík David
David - čt 13. března 2014 - 15:45
Veczi - čt 13. března 2014 - 11:35

Zrovna jsem chtěl napsat něco ve stejném smyslu: "Goa´uldi dostali spoustu prostoru ve Stargate." :-)
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 13. března 2014 - 18:02
Vidím, že máme podobný vkus. Aj ja mám veľmi rád túto epizódu. Podľa mňa jedna z najlepších v celej prvej sezóne. A samozrejme absolútne súhlasím aj s tým, že by si to zaslúžilo pokračovanie. A vôbec navadí, že by to bolo aj takto neskoro. Skrátka sa hmyzáci cestou na Zem nejako zdržali. To sa dá vysvetliť napr. obrovskou vzdialenosťou, technickými problémami či konfrontáciou s inou rasou. Ale hmyzáci na Zem nezabudli - to mi verte! :-)
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - čt 13. března 2014 - 18:30
Taky mám tuhle epizodu ráda.
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
admirál Fanda
Fanda - čt 13. března 2014 - 20:51
Třeba se někdy dočkáme pokračování od CZ Kontinuum Pictures v rámci Chybějících příběhů.:-))

Tématicky se ten díl pěkně hodil po retru Jany z minulého týdne, kdy psala o tom, jak Borgové vyslali signál do vzdálené části galaxie se souřadnicemi Země.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
bez hodnosti filbar
filbar - pá 14. března 2014 - 10:18
K Borgům mám jenom toto - škoda, že Janewayová na konci VOY borgy zničila.
poručík Veczi
Veczi - pá 14. března 2014 - 12:09
filbar: tomu never ;)
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - pá 14. března 2014 - 18:24
COŽE? Ona zničila Borgy?
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
kadet pittrek
pittrek - pá 14. března 2014 - 18:28
Len jeden komentar - to, ze Borgovia mali byt hmyzaci nie je nazor, ale fakt, viackrat potvrdeny z oficialnych zdrojov, myslim ze to bolo spominane aj na oficialnom DVD/BD. Rovnako ako aj dalsia epizoda The Neutral Zone mali spolu tvorit "intro" k dvojdielnemu Borgskemu pribehu, ktory mal otvarat druhu seriu (prave borgovia mali byt ti neznami cudzinci niciaci zakladne na oboch stranach neutralnej zony). Lenze v USA vypukol medzi prvou a druhou seriou strajk scenaristov, co znamenalo, ze ziaden profesionalny scenarista nesmel pisat nove scenare a namiesto Borgskej dvojepizody ako uvod 2. serie zrecyklovali stary scenar k The Child. Ked strajk pominul, vratili sa k napadu s Borgmi, ale v zmenenej forme - z kobyliek niciacich jednu planetu za druhou urobili kyborgov asimilujucich ine rasy do svojho spolocenstva.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 14. března 2014 - 19:19
Fanda: Původně to byl signál pro Borgy, ale zachytili ho tihle invazivní potvoroidi a vidíš, jak to dopadlo. Víc než ty mršky samotné mi přišlo hnusné, jak Riker míchal rukou ty červy. To je scéna, na kterou si vzpomenu, když třeba zvědavou rukou šmátralkou čechrám obsah pytlíku oříšků :). Retro pěkné.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Kyle
Kyle - so 15. března 2014 - 09:24
Tohle je první epizoda, na kterou si vzpomínám. To byl můj start do světa Star Treku. Jó to už je let.
De profundis clamo ad te domine.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 15. března 2014 - 13:13
Ano, goauldi a taky Trillí symbionti, nebo ten brouk z ST2/11.. takže z biologického hlediska to bylo v ST několikrát.. Z hlediska konspirace a infiltrace zase posloužili měňavci v DS9.. takže téma zpracované a rozvedené nakonec bylo vrchovatě..

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG