Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: V obležení na AR-558

čt 19. prosince 2013      autor: Kyle      přečteno: 2458x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

kapitán StyXik
StyXik - čt 19. prosince 2013 - 09:51
Díky za tohle retro. Osobně mám tuhle epizodu moc rád a to právě kvůli tomu dosti syrovému zobrazení války, které je na svět ST poměrně nezvyklé (a pokud se nepletu, tak před touhle epizodou byla snad jenom jedna trošku podobná a to ...Nor the Battle to the Strong).

Jenom taková malá poznámečka, ostrov v Pacifiku je Guadalcanal a takhle se to píše i v českých publikacích ;-)
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
admirál Kyle
Kyle - čt 19. prosince 2013 - 10:41
Asi ano, nebyl jsem si jistý, jak se to píše, ale strejda google mi to napsal takhle.
De profundis clamo ad te domine.
admirál Fanda
Fanda - čt 19. prosince 2013 - 11:32
Nějaká ta chybička se občas stane, to není žádná katastrofa.:-) Tedy, kdy není v každém druhém slově.:-)

Přiznám se, že DS9 a hlavně sedmou sérii nemám vůbec nakoukanou, takže neuškodí menší připomenutí a zároveň mám inspiraci na dnešní večer.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík vlasopes
vlasopes - čt 19. prosince 2013 - 17:52
Sice válku a způsob jejího vedení viděla tato epizoda jenom z vlaku, ale souhlasím s tvrzením, že na poměry ST jde svým obsahem o dost unikátní epizodu, i když vlastně celé poslední dvě série DS9 jsou zasazeny do období války. Upřímně by mě zajímalo, jak by se ST popasoval s the Bush doctrine, unilateralismem a pre-emptivními a preventivními útoky, které charakterizují minulou dekádu. Problematika drones a GWOT je krásně vidět na posledním filmu, čímž se také dosti odlišuje od mnoha předešlých filmů.
admirál Kyle
Kyle - čt 19. prosince 2013 - 20:45
Prosím o překlad.
De profundis clamo ad te domine.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 19. prosince 2013 - 23:04
Máš tam chybu - je to AR-558. A to číslo není náhodné - je to zároveň produkční číslo epizody, pod kterým byla natočena. A je to suprová epizoda!
admirál flotily Slávek
Slávek - pá 20. prosince 2013 - 05:47
Telemachus Rhade: Ajajaj, máš pravdu. V článku jsem to opravil.
Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
podporučík Khan
Khan - pá 20. prosince 2013 - 08:21
Skvělá epizoda. A doufám ve víc DS9 retros.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 22. prosince 2013 - 23:47
DS jsem od čtvrté řady do konce viděla jednou a některé epizody se mi vyloženě nelíbily. Tahle mi tam vůbec nepasovala, nebo právě naopak pasovala až moc. Nog už nebyl tím uječeným spratkem, i když ten posttraumatický stres jsem mu taky nepřála.

Otázky na konci jsou zajímavé, ale jít do války - jako fakt reálně - k tomu bych musela mít sakra dobrý důvod. Bez ohledu na to, co bylo v DS, jaký by to měl být? Když si vezmu dnešní hrozby a vyberu třeba muslimy. Oni by mě zabili, protože jsem nevěříci špinavá bílá děvka a já bych to měla dělat proč? Protože se mi roztahujou na zahradě ve své zabedněnosti? Protože právě z tohoto důvodu bych jim ráda skočila po krku a v jejich stylu jednala s co nejhnusnější brutálností? O co bych pak byla lepší, když ale už snaha být lepší by se minula účinkem. Přesvědčovat je o toleranci nemá smysl (moje sestra s jedním chodila), tak okrajově alespoň tuším. Znalec díky (teď jsem chtěla napsat Bohu) nejsem a ani jím být nechci. Ale furt tu visí ta otázka. Proč má pro někoho válka smysl a co dobrého z ní vzejde, když její konec předznamenávají hromady mrtvých?
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - po 30. prosince 2013 - 18:15
Jsou i vyšší hodnoty než život.
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG