Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Památník

čt 23. ledna 2014      autor: Kyle      přečteno: 2454x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - čt 23. ledna 2014 - 09:56
Moc pěkně zpracované retro. Takto navržený pomník plní svou úlohu beze zbytku. Lidstvo by také takový potřebovalo. Přijde mi, že poslední dobou se spousta hrůz minulosti velmi snadno zapomíná nebo zkresluje, aby jejich výklad byl (nejen) "politicky korektní". A nemám na mysli pouze 20. století.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál Kyle
Kyle - čt 23. ledna 2014 - 23:19
Tak nějak to bylo míněno.
De profundis clamo ad te domine.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 24. ledna 2014 - 19:24
Z tohoto dílu mám vždycky akorát husinu. A napadá mě, jak by asi vypadala naše společnost, kdyby takové "památníky" fungovaly. Chápejte, vlezete na místo, kde se odehrálo něco historicky významného a tímhle stylem si to připomenete. Bylo by to, jak by řekla Sedná - "hrubé, ale efektivní." Ale kam se vrtnout, aby vás nějaký ten výlet do minulosti nepotkal? A co teprve adrenalínoví sběrači zážitků, kteří začínají tradičně v Japonsku, vezmou to přes Sibiř a Polsko, kus dolů - projedou skoro celou Evropu, zabrousí přes sever, Anglii a předtím ještě severské státy Evropy... Pak přistanou v koloniích Anglických a jsou svědky stovek příběhů mapujících osudy, které mnohé nešťastníky donutily pendlovat mezi kontinenty. To v rámci tisíciletí, vždy a všechno precizně směrováno k těm "nejšťavnatějším" kouskům. To by bylo na světě pokory - mít tohle i jako formu trestu za cokoli počínající drobnou krádeží...
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 24. ledna 2014 - 19:26
ehm... počínaje drobnou krádeží. Jsem se tak rozrušila, až to nebylo hezké -:))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 24. ledna 2014 - 19:30
Jana: Forma trestu, říkáš. To mi trochu připománá epizodu "Ex post facto".
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál Fanda
Fanda - pá 24. ledna 2014 - 20:35
Eodeon, Jana: Připomnělo mi to tu samou epizodu. Takové tresty bych zavedl také, kdyby to bylo technologicky možné.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 25. ledna 2014 - 17:42
To by bylo hodně ošklivé. Hodila by se pojistka, aby neviní trpět nemuseli. Systém by rozpoznával trestance a ty, kteří se chtějí jenom vzdělat. Zároveň s ohledem na věk a duševní stav, aby z lidí některé zážitky neudělaly psychouše. No a pak by samozřejmě existoval černý trh - jako v "Náhodných myšlenkách."
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG