Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Ron Moore o návratu Star Treku na televizní obrazovky

st 5. února 2014      autor: omi      přečteno: 2178x      komentáře: 20

Vložit nový komentář

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - st 5. února 2014 - 20:35
Představa je to fascinující, ale spíš než výběr tvůrce by mě trápil výběr námětu. Já... vlastně ani nechci nový námět, já chci další řady Enterprise, FŇUK -:))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Fanda
Fanda - st 5. února 2014 - 21:08
Je mi to jedno. Ani jeden z těch seriálů, které dosud vyšly nebyl špatný, naopak. Určitě bych chtěl Enterprise (F? G?). Do minulosti už bych se vracet nepotřeboval, klidně nějakou Další Novou Generaci.:-)

Každopádně jsem optimistou a věřím, že se v našich životech dočkáme ještě několika seriálů z ST univerza a můžeme jen doufat, že budou stejně kvalitní jako ty předchozí, aby se staly legendami. A aby měly alespoň 7 řad.:-) U Enterprise jsou 4 řady pro mě obrovským zklamáním a klidně by mohli v mezičase, než načnou úplně nový seriál, dotočit Enterprise. Herci jsou tam skvělí a mají pořád ten správný věk.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík Wornos
Wornos - st 5. února 2014 - 21:11
Myslím že Moore by bol skevelá voľba predsa už ma skúsenosti .... a to čo dokázal s Galacticou .. ak by takú prácu s postavami preniesol aj do ST ... mohlo by to byť veľmi zaujímavé ... ešte k tomu soundtrack od Beara McCreary-ho ..... a máme najlepší seriál 10ročia
podporučík sorc
sorc - st 5. února 2014 - 21:36
Souhlasím, že ST je hlavně o těch seriálech, kde si mohou dovolit mnohem víc než ve filmech. Kdybych měl Moora posoudit podle BSG, určitě bych musel vzpomenout spoustu kvalit, ale přeci jen nechci, aby se v posledních řadách z dobrého sci-fi stalo špatné fantasy, jako tomu bylo právě u Galacticy (a některých dalších seriálů, ale ty s tím nesouvisí).
kadet Pavel Votrubec
Pavel Votrubec - st 5. února 2014 - 22:22
Chybí ST seriál z pohledu třeba Klingonů.... nebo jiné ST rasy...
admirál Kyle
Kyle - čt 6. února 2014 - 08:17
Podle mě by mohl být i zajímavý námět třeba z prostředí akademie. A nebo navázat na Star Trek: Voyager a tam by se mohli propojit osudy v téměř všech posádek.
De profundis clamo ad te domine.
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 6. února 2014 - 09:53
Já bych byl pro seriál Enterprise F s úplně novou posádkou. Rád bych viděl další novou generaci, s podobným námětem, který známe ze starších seriálů.
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 6. února 2014 - 13:59
Úplně souhlasím, že Star Trek má domovinu na televizních obrazovkách, nikde jinde neukáže svou pravou sílu. Akademie je na mě moc statická, chci zase Enterprise a proletět se trochu po vesmíru - známém i neznámém. A klidně bych skončila zase sto let do budoucna, ale je mi jasné, že při dnešním tempu změn se futuristické, a optimistické!, koncepty vymýšlejí těžce.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 6. února 2014 - 14:44
Souhlasím s Bedraz. Chce to novou generaci. Posunout to časově o století dopředu a natočit seriál, který by mohli sledovat jak noví diváci, tak fanoušci těch starších. Sice myslím, že těch lodí jménem Enterprise tu bylo až moc a chtělo by to originálnější název, ale to už je detail. Hlavně aby něco bylo. Ale jsem optimista a myslím, že je to jen otázkou času, kdy se ST do televize vrátí. Moora bych jako tvůrce příštího ST seriálu bral.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor Leiah
Leiah - čt 6. února 2014 - 16:44
Co třebas nová Enterprise z Časoprostorové flotily Federace? Možnost cestování v čase by určitě dala vzniknout spoustě nových a neotřelých příběhů (a dala by se dobře propojit s předcházejícími seriály)..
Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.
podporučík sorc
sorc - čt 6. února 2014 - 17:19
Leiah: Já se obávám, že by to dopadlo jako Doctor Who, kde si v každém díle vymýšlejí nesmyslná pravidla, aby nějak vysvětlili proč je možné zrovna to, co se v tom díle má stát, a hned v dalším všechny ty pravidla poruší a vytvoří nová. Možnost neomezeného cestování v čase je zkrátka moc. Nevadí mi, když si seriál vytvoří vlastní pravidla, která zcela neodpovídají skutečnosti, ale musí je pak dodržovat. A to by, tak jako u DW, byl velký problém.
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 6. února 2014 - 17:29
Cestování časem, pokud by ho dobře využili, by bylo krásné téma. A porušování kontinuity bych v případě dobrých příběhů klidně uvítal, nakonec nemusí být každý trek "telenovelou" na pokračování. Dá se točit co díl to samostatný příběh, vztahy postav a pravidla - ostatně krom DS9 a částečně VOY to tak často bylo :) Např. najdeme technologii, použijeme, zapomeneme. Jinak by to ani nešlo, loď i posádka by po pár sezonách byla tak "vylevlovaná" že by se proti ní nedalo postavit nic.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 6. února 2014 - 18:00
Nová generace ze zrcadlového vesmíru a v úvodu by zaznělo "často porušujeme Základní směrnici. Je to naše vina, naše veliká vina... Ale netrápí nás. Oprskle se vydáváme tam, kde už jsme byli mockrát a kde nás lidé kdoví proč vidí neradi, abychom vybrali daně a šířili naše hodnoty... A ty, kteří protestují pak s největší radostí odešleme tam, kam se dosud sice nikdo fyzicky nevydal, ale vlastně už tam byl mockrát."
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - čt 6. února 2014 - 18:06
Mě by se líbilo kdyby se nový seriál odehrával někde po DS9. Aby tam třeba byl vidět další vývoj Dominionu, jestli se Odovi podařilo tuhle zlou říši přebudovat a splnit tak poslední přání Weyouna VI. Ale s novou posádkou, ve které by byl i nějaký Vorta:)
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
praporčík Polux
Polux - čt 6. února 2014 - 19:08


Star Trek byl vždy (alespoň pro mně) o cestě stále vpřed a pohledu do budoucnosti. Myslím, že by se v tom mělo pokračovat. Chci vidět na tv obrazovce nové postavy (a vztahy mezi nimi), nové světy, nové příběhy, světy a dobrodružství a samozřejmě nové technologie a techniku (lodě!), nikoliv nestále recyklovat (a.k.a. remakeovat, rebootovat, restartovat) již dříve jednou viděné.

Doba od konce poslední série pokročila a s ní ruku v ruce i úroveň vědeckého poznání a trikových technologií ve skutečném světě, čehož by mohla být nová série hrdým nositelem. Doufám jen, že se nového přírůstku do rodiny ST dočkáme, aniž bychom museli čekat dalších 10 let, a že se bude moci bez váhání postavit po bok svých (dnes již kultovních) předchůdců.
Star Trek - The future already today©
podporučík sohaj
sohaj - pá 7. února 2014 - 12:35
Co třeba... Star Trek: After Federation :)
The Prophets have spoken.
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - pá 7. února 2014 - 18:49
O čem by to bylo? Že by na místo Federace nastoupil přebudovaný Dominion?:)
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 7. února 2014 - 22:34
O tom, jak se všechny vesmírné základny rozpadají a zarůstají mechem a plevelem. Nejrozšířenějšími životními formami se stanou kočky a indické placky. A o tom, jak to na Zemi nikoho nezajímá, protože Lidstvo vynalezlo "povznesení," takže na fyzické cesty kosmem kašle :). Plevelem zarůstají i veškeré hvězdné brány a vesmír zabraly živoucí lodě, které se k smrti nudí. A teď - co dál -:))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál flotily omi
omi - pá 7. února 2014 - 23:53
Tak ono nápadů už tu bylo opravdu opravdu dost: [link] [link] [link]
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík sohaj
sohaj - so 8. února 2014 - 22:28
Jana: mno, takhle do extrému jsem to nemyslel, ale proč ne. Lidské fantazii se meze nekladou :-)
The Prophets have spoken.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG