Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Ron Moore o návratu Star Treku na televizní obrazovky

st 5. února 2014      autor: omi      přečteno: 2177x      délka: 2 min      komentáře: 20

Ronald D. MoorePřed téměř devíti lety skončilo natáčení posledního seriálu Star Trek: Enterprise. Mnoho trekkies si přeje, aby se Star Trek vrátil v seriálové podobě na televizní obrazovky. Spolu s tímto přáním je mimo jiná často zmiňováno jméno startrekového matadora Ronalda D. Moorea. Ten je samozřejmě nejvíce proslulý rebootem Battlestar Galacticy, ovšem předtím se podílel na produkci seriálů Star Trek: Nová generace, Star Trek: Deep Space Nine i Star Trek: Voyager. Při nedávném rozhovoru s Moorem o jeho posledním počinu, seriálu Helix, proto došlo i na otázky ohledně budoucnosti Star Treku.

„Myslím, že doma je opravdu v televizi. To je to, čím Star Trek v jádru skutečně je – televizním seriálem. Filmy jsou dobré a vážně obdivuji, jak skvěle se s posledními dvěma JJ Abrams vypořádal, ale srdce a duše této frančízy touží po návratu na televizní obrazovky. Příběhy, které zpracujete ve filmu nejsou toho typu, který celý fenomén proslavil. Filmy prostě musí být orientované na akci. Sázky musí být co nejvyšší. V ohrožení musí být Země, Federace nebo celý vesmír. Vše se musí točit kolem kapitána a možná ještě jedné další postavy.

Seriály se zaměřovaly na morálku. Byly více tematické a z různých pohledů zkoumaly naši společnost. Občas byl v sázce život jediného člena posádky, jednoho cizího světa nebo Enterprise. Mohli jste vyprávět příběh pouze o Datovi nebo McCoyovi nebo o postavách z podpalubí. Star Trek pro mě představují seriály. Filmy jsou fajn, ale podle mě, jestli má tento fenomén pokračovat, musí se jeho příběhy vrátit na televizní obrazovky.

Upřímně bych opravdu rád zase pracoval na Star Treku, ale bohužel nemám žádnou představu, o čem by měl být. Neříkám, že vím, jak by měl nový seriál vypadat. To nevím. A dokud nebudu nějaký nápad mít, možná bych se tomu neměl věnovat.“

O novém startrekovém seriálu se spekuluje již opravdu hodně dlouho, ale zda a kdy se nějaký objeví, to je ve hvězdách. Jak se díváte na představu nového seriálu vy? Byl by tím pravým tvůrcem Ron Moore, nebo byste si představovali raději někoho jiného? Podělte se o svůj názor s ostatními v komentářích.

Zdroj: digitalspy.co.uk
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 5. února 2014
přečteno: 2177x
komentáře: 20
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG