Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek v Rudolfinu

st 17. září 2014      autor: tzcomics      přečteno: 2344x      komentáře: 5
nadporučík little borg
little borg - st 17. září 2014 - 09:43

Za organizátory koncertů v Rudolfinu příští týden (24. a 26. 9.) jen chci říct, že nás mrzí absence Star Treku v programu. Důvodem je mimo jiné problém s dodanou partiturou a příliš nabitý program. Věřím ale, že světová premiéra suity z Mumie a další hity jako Přichází Satan!, Vetřelec, Gremlins nebo parádní chorál z filmu Nejhorší obavy jsou víc než lákavé. A třešničkou na dortu bude účast oscarového skladatele Elliota Goldenthala, který uvede Interview s upírem, Vetřelce 3, Tita a zbrusu novou suitu z biografického snímku Cobb (doporučuju na youtube najít).
Osobně se těším na výkony profíků, s kterými spolupracujeme. Filharmonici města Prahy, Český národní symfonický orchestr, Kühnův smíšený sbor, chlapecký sbor Boni pueri a přední české sólistky, mezosopranistka Andrea Kalivodová, sopranistky Christina Johnston a Markéta Mátlová... pod vedením dirigentů Nica Rainea a Jamese Shearmana... to prostě nenechá člověka chladným.
A v pátek 26. 9. se koncertu v Rudolfinu zúčastní skladatel Patrick Doyle. Uvede Thora, Harryho Pottera 4 nebo Zrození planety opic. Skladby, které v Česku (pokud vím) ještě nezazněly.
A nebojte, se Star Trekem máme v rámci Film Music Prague velké plány. V minulosti jsme uvedli Star Trek 2009 a Star Trek: The Motion Picture. To byl jen začátek! :)

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - st 17. září 2014 - 18:53

little borg: Neplánoval se kdysi taky koncert složený jen ze Star Trekové hudby? Mám dojem, že jsem někdy o tom četl, ale pak z toho projektu sešlo...

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
nadporučík little borg
little borg - st 17. září 2014 - 19:22

Tenhle plán byl kdysi v souvislosti s výročním setkáním fanoušků Star Treku. Tehdy ale v Praze nebylo dostatek partitur pro celý koncert.

praporčík homer
homer - pá 19. září 2014 - 19:50

Výborný článek, jsem pravidelným fanouškem Pražského filmového orchestru, poslouchat filmovou hudbu naživo v jejich podání v Rudolfinu je úžasný zážitek. Při některých skladbách člověku běhá mráz po zádech. Už se moc těším na koncert sci-fi hudby v říjnu. A kdokoliv jen trochu váhá, jestli se něčeho takového účastnit či nikoliv, pak rozhodně neváhejte. Rozhodně to bude nezapomenutelný zážitek.

komodor William Kirk
William Kirk - út 23. září 2014 - 18:09

Už se na to zítra těším :-) little borg: Cobb je naprosto parádní soundtrack a jsem moc rád, že tam hudba z Cobba zazní.

"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG