Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Elba: hlavní záporák filmu Star Trek: Do neznáma není Gorn

so 16. dubna 2016      autor: little borg      přečteno: 2246x      komentáře: 11

Vložit nový komentář

admirál pcermis
pcermis - so 16. dubna 2016 - 11:17

No zvědavý jsem ale jestli se i těším to věru nevím. Myslím že tentokrát předpremieru a podobně vynechám a budu hodně uvažovat zda nato vůbec půjdu do kina,....

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - so 16. dubna 2016 - 12:42

Já chodím do kina na filmy ráda a trochu mne mrzí, že jsem nebyla ani na Star Trek 2009 ani na Star Trek: Into Darkness, takže na Beyond nejspíš vyrazím. Co se týče rozhovoru, zatím toho o filmu moc na povrch nevyplavalo a já jsem ráda, že jsem zase o něco moudřejší

She's our friend and she's crazy!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 16. dubna 2016 - 13:16

Alice: Jn, taky mě to zpětně velice mrzí, ale na druhou stranu... Já se k Treku dostal až po uvedení Into Darkness do kin, vlastně když už to bylo na DVD a jiných nosičích, takže je to ta lepší varianta, ale i tak mě to štve! Co se Beyond týče... Jestli se mi do té doby rozleží ten hate na Paramount a CBS ohledně Axanaru, tak na to asi také zajdu a možné že nejen jednou... Má to čas, premiéra je ještě relativně daleko ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - so 16. dubna 2016 - 14:38

Jakkob: Já jsem viděla oba JJTreky už když jsem byla menší (asi 9 nebo 10 let), ale pak jsem na to zapomněla. Po pár letech přišla TNG a potom jsem se na Star Trek 2009 podívala ještě jednou a uvědomila si, že už jsem to vlastně někdy viděla :)

She's our friend and she's crazy!
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - so 16. dubna 2016 - 14:38

Mám moc rád Gorny a jsem nadšený, kdykoliv se vyskytnou v nějaké hře, komiksu nebo v románu, ale v tomto případě jsem rád, že o Gorny nepůjde, ale spíše o nějakou úplně novou rasu. Zmínka o reflexi současné politické situace je také slibná. Sice to pravděpodobně bude mít ve filmu jen nízkou důležitost, ale tak to ostatně bylo ve Star Treku téměř vždy, nebo alespoň většinou.

Na film do kina se rozhodně chystám. Jinak bych měl nevyhnutelně pocit, že jsem se ochudil o značnou část zážitku, a to ať už výsledná kvalita bude jakákoliv.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 16. dubna 2016 - 20:35

Eodeon: Ty taky rád Gorny? A já si už říkal, že jsem jediný, aspoň tedy v našich končinách.. :) I když jasně, byla by to velice naivní představa, ale je fakt, že obecně vzato o Gornech moc lidí nehovoří, aspoň v rámci favorizované rasy. Je Ti jinak známo, že ve Star Trek Online jsou i jako hratelná rasa? Možná jsem se už někdy zmiňoval, nebo někdo jiný. Co mě jinak trošku mrzí, tak že pokaždé jsou Ti Gorni ztvárněni jinak, aniž by to bylo nějak řekněme rozumně vysvětleno. A nejde jen o nějaké minoritní rozdíly, jako u lidí či jiných ras, ale jde o docela zásadní anatomické rozdíly... Ale i tak musím uznat, že se mi většina inkarnací líbí. TOP je u mě klasické TOS vzezření, a pak ti z JJ univerzia, jak byli ve hře Star Trek: The VideoGame ;)

Jinak také mě napadlo, že bych zkusil kostým klasického Gorna z té ikonické TOSkové epizody, ale absolutně mě nenapadá, jak udělat to svalnaté tělo.. =/

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 17. dubna 2016 - 07:47

Jakkob: STO nehraju, ale tuším něco o tom, že tam mají významnou úlohu. Co se videoher týče, mám Gorny spojené spíš s tituly jako Starfleet Command 1 a 2 (tam lze za Gorny také hrát jako za jednu z frakcí), Starfleet Academy, Klingon Academy (hratelní jen v multiplayeru), prostě klasiky, no a pak ta videohra podle Abramsverza, kde si Gorny dost výrazně upravili, ale mně se to vcelku líbilo. Jinak v komiksech, které znám, se Gornové většinou objevují ve svém klasickém TOSkovém/TASkovém vzezření a nejsou tam až tak vzácní, což velmi vítám, protože to krásně propojuje fikční svět, v němž se rasy z TOS často vyskytují izolované čistě jen na toto období. BTW Ty snahy o inovaci se nejspíše omezují jen na nejnovější videohry.

Kostým Gorna jsem měl příležitost několikrát vidět v různých fanouškovských parodiích a v jednom fan filmu. Ten se jmenuje Red Shirt (2016), ale nejsem si jistý, jestli se to nepíše dohromady, a najdeš ho na YT. Kostýmy tam nejsou nic tak úžasného, ale solidní jsou a na cosplay třeba na con je to podle mě hodně dobré. Na parodie moc paměť nemám. Z hlavy si vybavuji jen reklamu na videohru podle Abramsverza s Billem Shatnerem. To určitě znáš. Bill a Gorn spolu paří tu hru, pak se nepohodnou a zopakují si svůj klasický souboj. Tam je taky takový celkem dobrý kostým. A tuším, že kostým Gorna použili i tvůrci Star Treku Continues v jedné z početné řady video upoutávek ke své v pořadí druhé ki(r)kstarterové kampani, ale možná mi selhává paměť a pletu si to. To jen jako doporučení, kde případně hledat inspiraci.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 17. dubna 2016 - 13:45

Eodeon: Tak nevím jak moc významnou, protože za druhou stranu, tedy Klingonské Impérium, jehož součástí tam Gornové jsou, jsem ještě nehrál, ale do budoucna to plánuji a chci hrát právě za Gorna. Vizuálně jsou tam opět trošku pozměněni oproti klasickému TOS vzezření (líbilo se mi např. že ve hře mají takové normální, reptiloidní oči a nikoli takové ty "vypouklé" oči, jako má gornský kapitán v Aréně. To jsou ve hře nějaké oční ochranné kryty či co), ale jinak si jsou celkem dost podobní ;)

Nad tím kostýmem uvažuji již delší čas, a z Tebou jmenovaných inkarnací jsem viděl asi jen toho z té reklamy se Shatnerem, která je jinak opravdu SUPER! :D Ten kostým tam je dokonalý, ale na takovou úroveň bych to já nikdy nedokázal vytáhnout, takže mi nezbude nic jiného než tiše závidět (v dobrém). No uvidím, ono to na druhou stranu nikam nespěchá...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 20. dubna 2016 - 16:44

Jakkob: Dohledal jsem ti ten fan film "Red Shirt": [link]

Nevím, čím to je, ale pokaždé, když googluju slovo "gorn", ťuknu na "P" namísto písmeme "G". to je asi nějaký podvědomý reflex :D

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - st 20. dubna 2016 - 22:49

Eodeon: jj, takové překliknutí znám :-D

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 28. dubna 2016 - 09:01

Eodeon: Jop, díky moc, kouknu na něj! ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG