Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Elba: hlavní záporák filmu Star Trek: Do neznáma není Gorn

so 16. dubna 2016      autor: little borg      přečteno: 2245x      délka: 2 min      komentáře: 11

Idris Elba jako Krall ve filmu Star Trek: Do neznámaIdris Elba - herec, který má za sebou role ve velkofilmech jako Thor, Prometheus nebo Pacific Rim, se rozpovídal o svém angažmá v chystaném Star Trek filmu s podtitulem Do neznáma. V rozhovoru pro Entertainment Weekly nás vzal na palubu hvězdné lodi Enterprise coby hlavní záporák. Elba prozradil něco málo o své roli  i dalších zajímavostech z natáčení.

EW: Vaše postava je opředená tajemstvím. Řekněte nám všechno...
Hraju Kralla. To je člověk s určitým posláním. Říkám člověk, ale to on není. Nebo ano?

Asi každý chce vědět: Je to Gorn?
Ne.

Je zcela novým druhem ve Star Trek světě?
Ano. Zajímavý je jeho postoj k tomu, co symbolizuje a zastává Enterprise. Krall je postava, která hluboce nenávidí, podle mého názoru zaslouženě nenávidí Federaci. Je to vlastně o politice. Je tam určitá paralela k tomu, co se teď děje v našem světě. Ne každý je spokojený s těmi, které každý nazývá "hodní hoši".

Někteří Star Trek padouši byli fyzickou hrozbou, a pak byli záporáci jako Khan, kteří přišli se všemi typy megalomanských projevů. Přiklání se Krall na některou z těch tradičních stran?
Krall je predátor. Není to ten typ, co by pronášel velké proslovy. Jde si za svým. Pokud to znamená dělat něco na vlastní pěst, mimo svoji armádu, nebojí se to provést.

Jaké bylo pracovat v masce?
Můj den začínal v 4:15 ráno. V křesle maskérny jsem seděl asi do půl osmé, a natáčení začalo kolem 8:30 a skončilo asi v 9 večer, nebo později. Pak domů, odpočinout si, vyspat se, a pak zase vstávat brzy ráno, a to celé dokola. Byl to rozhodně velmi náročný proces. Hodně jsem se naučil o práci v masce, jak to může ovlivnit výkon. Mimochodem - jsem klaustrofobik; nemám rád gumové masky na obličeji.

Měl jste oblíbenou Star Trek postavu, na které jste vyrostl?
Upřímně, mojí oblíbenou postavou ze seriálu byl Clark Kent. Clark Kent? [smích] Promiňte, jiný seriál! Kapitán Kirk byl můj oblíbenec. Tvořil DNA tohohle seriálu, Kirk byl nejúžasnější herec na place.

Jaký vztah má Krall s Kirkem ve filmu Do neznáma?
Práce s Chrisem [Pinem] byla stará dobrá legrace. Je to zábavný kluk, a skutečný profesionál. Ale pokud jde o Kralla a Kirka… můžeme říct, Čelisti a Dory?

Film Star Trek: Do neznáma má premiéru 21. července 2016.

Zdroj: EW.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 16. dubna 2016
přečteno: 2245x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG