Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Dočkáme se přeci jen remasterování DS9? Vychutnejte si v HD operaci Návrat [VIDEO]

so 4. března 2017      autor: Ampik      přečteno: 2232x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

podporučík Lostie13
Lostie13 - so 4. března 2017 - 20:34

Já si momentálně vychutnávám DS9 na Netflixu, ale pravda, kvalita obrazu je stejná jako všude jinde. Jsem pro HD rozlišení za každou cenu a rád přispěji, jak budu moci. Ten seriál jsem si zamiloval!

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
admirál flotily Iconer
Iconer - so 4. března 2017 - 23:26

Pěkné video. Ano, remasterování DS9 bych si přál. Bohužel to tak nevypadá.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 5. března 2017 - 16:17

Ukázka je to sice kratičká, ale i tak je na to radost koukat. Ne snad, že by normálně nebyla, ale na HDčko si potrpím a tohle prostě vypadá o moc líp. Na YouTube jsem psal našel ještě pár dalších ukázek, ale jak říká Iconer - i když bych remaster DS9 a VOY moc přál, asi to nakonec stejně nedopadne...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán Commander Togo
Commander Togo - ne 5. března 2017 - 17:21

Veľmi by som si želal Full HD aj pre DS9 a ešte oveľa viac pre Voyager. Je mi jasné, že asi sa toho nedožijeme. Čo si ale myslím, že by bolo reálne a je škoda že sa nad tým neuvažuje je to, že by mohli urobiť aspoň niektoré "špeciálne" alebo "veľmi vydarené a populárne" epizódy z oboch týchto seriálov. Tak ako pri TNG vydali samostatne veľké dvojepizódy - The Best of Both Worlds, Redemption, Unification, Chain of Command, All Good Things. Tak z DS9 a VOY by mohli tiež vydať vo Full HD aspoň pár takýchto epizód, keď už je problém urobiť celý seriál. Napr. DS9 Emissary, The Way of the Warrior... VOY Scorpion, Endgame, ... Tam by mohli urobiť efekty aj úplne nanovo, prípadne sa nejako pohrať s tými starými a náklady by boli prijateľné.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - ne 5. března 2017 - 19:54

Tahle ukázka není remasterovaná z DVD (upsacle), ale je to 1080p render původní scény. Pro tehdejší střih byl použit render 480p, u sezón 3 až 5, potom 480i a první dvě řady jsou dělané stejnou technikou jako TNG, tj. modelové efekty jsou povětšinou praktické a VFX se dodělávaly na videopásek. To je právě problém remasteru DS9, téměř každá řada by se musela předělávat jinou technikou - myšleno vizuální efekty. Scan filmového negativu by se prováděl stejně jako u TNG.

kapitán Andypos
Andypos - ne 12. března 2017 - 23:08

Mě se ta ukázka moc nelíbí, vypadá to jako počítačová hra ty původní záběry vypadají dost realisticky takže pokud to budou dělat takhle tak jsem proti remasterování když se podíváte na ty původní záběry tak uvidíte že vypadají daleko líp. Já bych byl pro to aby to vypadalo jako ty původní záběry ale bylo by to jenom HD.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 16. března 2017 - 10:35

Já se tedy naděje na upgrade DS9 na HD rozhodně nevzdávám. Dokonce si myslím, že je to naprostá nutnost, pokud má být odkaz Star Treku zachován do budoucna, protože technika se prostě vyvíjí určitým směrem a pokud ji Star Trek nebude moci následovat, pak prostě zůstane zapomenut.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG