Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku

čt 2. listopadu 2017      autor: Fanda      přečteno: 3269x      komentáře: 14

Vložit nový komentář

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 2. listopadu 2017 - 12:36

Parádní článek, díky za něj Fando! :) Podobný, ale jenom TOP 10 jsem si nedávno znovu pouštěl na kanálu WatchMojo na YouTube, ale tam pravda zahrnovali více méně jen ty majoritní padouchy. Velké plus za Gorna, jehož jsem velký fanoušek a snad trošku škoda, že se zde nenašla samostatná příčka pro Borgskou královnu.. :) Já osobně bych jinak ještě neváhal zařadit např. Mudda, který se objevil 2x v TOSce, jednou v TASce a nyní účinkuje i v Discovery, a třeba i takový V'Ger byl velice zajímavý a netypický "protivník"...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - čt 2. listopadu 2017 - 15:37

Velmi zajímavé... Na první místo bych asi Khana nedosadila... Nevím, pro mě zůstávají nejhoršími Borgové. Možná bych dokonce do své top 15 dosadila druh 8472 z Voyageru. Rozhodně si svou zápornou roli sehrál.

She's our friend and she's crazy!
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 2. listopadu 2017 - 16:38

Osobně bych za nejmocnějšího nepovažoval humanoida, kterého by jednoduše zastavil vycvičený ozbrojený tým, tím myslím třeba nějakého Klingona.

Myslím si, že nejmocnější je Q (a další Q) a můžeme být jen rádi, že je s federací momentálně zadobře nebo neutrální.
Hodně mocní jsou pak Borgové i Měňavci.
Nebezpeční a mocní byli také falešný bůh a Armus, ale naštěstí nedokázali utéct ze své planety.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 2. listopadu 2017 - 17:36

Jak jsem mohla zapomenout na Příšeru z M 113 -:)))? Vypadá jako moje šéfová a je rozhodně nebezpečná :). Obě dokážou z lidí ždímat sůl. Ta z mého okolí ji z nás dostává potem, tedy krutopřísnou prací. Rura penthe hadr, hrůza, děs. A přitom té z M 113 určitě jenom chyběly minerály :).

Osobní žebříček? Borgové vedou, pak už je to brnkačka :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 2. listopadu 2017 - 17:52

No... vlastně Anorax by mohl vyřešit úplně všechno :). Ale za jakou cenu?

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
nadporučík Damar
Damar - pá 3. listopadu 2017 - 08:16

Podľa mňa tam patria aj Xindi.

praporčík ada1987
ada1987 - pá 3. listopadu 2017 - 09:37

damar-suhlasim.

A kde su Romulani? napr. Tomalak

admirál Fanda
Fanda - pá 3. listopadu 2017 - 13:12

Eeee, vám se taky nikdo nezavděčí.:-))) Jsem rád, že se článek líbil a jak jsem tam psal, s autorem článku se také neshodnu na některých nominacích. Mně hlavně zaujalo, že jsem na ten článek narazil na webu, který se primárně věnuje úplně jiným věcem a potěšilo mě, že mají přesah i do tak klíčové rubriky, jakou je Star Trek.:-)

Nepřátel a syčáků se objevilo v ST samozřejmě strašně moc a každého "děsil" asi někdo jiný a to je dobře.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 3. listopadu 2017 - 18:36

Já bych ani tak neměl kandidáty, kteří mi v seznamu chybí, jako spíš jednoho, který mi tam trochu přebývá. Bytost Q jsem nikdy za kdovíjakého padoucha nepovažoval. Určitě se tak do značné míry projevoval, hlavně ze začátku, ale vlastně už v tom Farpointu se ukázalo, že si s lidmi spíš jen hrál, bavil se na jejich účet a hlavně se jim pokoušel být jakýmsi průvodcem na cestě ke zlepšení. Nikdy jsem nevěřil, že by jeho hrozba, že zničí lidstvo, pokud Picard neuspěje v tom kterém testu, byla opravdová. Připadalo mi to od začátku jen jako takové zastrašování pro efekt. Právě proto mě trochu překvapilo, když jsem kdysi zaznamenal podobný žebříček jako zde a Q v něm také figuroval. Protivníkem on do značné míry je, to ano, ale já ho tak i přesto vlastně nevnímám.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán Andypos
Andypos - so 4. listopadu 2017 - 04:17

žebříček je zajímavý ale s tim pořadím nemůžu souhlasit a chybí mi tam několik protivníků, a to třeba Nagilum z dílu TNG 2x2 "Kde vládne ticho"

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 4. listopadu 2017 - 14:47

článek je napsaný pěkně, ale s výběrem nejmocnějších protivníků už moc spokojen nejsem:

1) Q je tam správně, možná není přímo nepřítel, ale protivník/soupeř v "šachové hře života" rozhodně je, takže tam patří a to možná hned na druhé místo za:

2) život/životní překážky - pokud se do výběru dostali Klingoni jako celek, je přeci do něj možné zahrnout i mnohem širší zevšeobecňující skupiny a tou nejširší je pak život a otázka jeho kvality a reprodukce - což je navíc přesně to, co Q v rámci jeho soudu s lidstvem zvažoval jako trest.

3) Obludy jako Gorn, které nejsou schopné opustit vlastní silou planetu bych za významné protivníky vůbec nepovažoval a do výčtu nepatří.

4) Ve výčtu naopak chybí protivníci jako Lore, Aronnax (VOY Year of Hell) a další postavy ovlivňující časové kontinuum (a že jich nebylo málo např. kapitán Braxton (VOY Relativity) a opravdu spousta dalších, a dále všichni masoví vrazi jako např. Shinzon.

5) Pokud jsou tam Klingoni, tak tam musí být i všechny ostatní rasy se kterými Federace vedla válku nebo ozbrojený konflikt, ve kterém hrozil Federaci zánik (tj. nejen Borgové, ale i Romulané, Kardasiani, 8472 a mnohé další). Nicméně je to opravdu zevšeobecňování a pokud má daná rasa konkrétní vedení, tak tím protivníkem by měl být onen vůdce.

bez hodnosti Marek2003
Marek2003 - po 6. listopadu 2017 - 10:13

Zdravím všechny diskutující i autora.

Prvně bych chtěl poděkovat za pěkný žebříček padouchů. A je mi jasné že je to celkem subjektivní téma, každý vnímá padouchy jinak. Ale co mi zde chybí je "Ochránce" který je v prvním dvojdílu st-VOY, který si pohrával s rasami/planetami/loděmi ... dělal pokusy na inteligentních bytostech a přesouval je mezi kvadranty.

kadet Pozemstan
Pozemstan - po 6. listopadu 2017 - 15:41

Gorn nebyl jen nějaká příšera. Šlo o vyspělý druh schopný cestovat warpem, na podobné technologické úrovni jako lidé. Gorn se objevil i např. v zrcadlovém vesmíru v Enterprise a podle polooficiálních informací má, byť před oficiálním prvním kontaktem s tímto druhem, gornskou kostru na palubě Discovery i kapitán Lorca. Pokud jsou v seznamu klingoni či romulané (Nero - ano, také mi chybí třeba Tomalak nebo i romulanští komandéři a komandérky z TOS), pak tam rozhodně patří i gornové, ale i tholiané a další druhy...

Gornský kapitán, se kterým byl Kirk nucen bojovat primitivními prostředky na planetě, tam byl stejně jako on přenesen vyspělejším druhem metronů. Podobně vnutili lidem a klingonům mír mocní organiané. Je otázkou, zda po bok Q (a třeba Zemana z Gothosu) nezařadit mezi protivníky i tyto supermocné druhy, z nichž některé v TOS byly vyloženě zlomyslné.

Mezi "příšery" s omezeným vlivem, vázané na svou planetu, které bych do seznamu možná nezařazoval, patří spíše "bůh" či Armus, možná Příšera z M-113, která je ale zákeřnější, pokud jde o možnost utajeného přemístění...

Naopak bych na seznam zařadil třeba druh 8472 nebo krystalickou entitu.

kadet captain
captain - so 11. listopadu 2017 - 18:07

Diky. Výborný článek. Jen namátkou, už zaznělo. Chybí Sulibani z ENT, a také Xindy. Pak jistě Romulané, Cardasiane, Breenove z dob TOS, TNG a DS9. A nezapomeňme na Orchrance, Hirogeny a mě oblíbence druh 8472 z tekutého prostoru z doby VOY. No a samozřejmě nakonec první zaporácí z The Cage, Talosiane, telepatická rasa z Talosu. Popřemýšlet by se dalo ještě o mnoha dalších...např Sonda ze 4 filmu či V`ger z The Motion Pictures, S'ona z 9 filmu, prétor Shinzon z Nemesis atd. Ale jak řekla Guinan, Borgové jsou čiré zlo. Ti jsou prostě best!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG