Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pošlete do vesmíru svou DNA

ne 23. dubna 2017      autor: Fanda      přečteno: 1654x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 23. dubna 2017 - 18:40

Super, jestli mi někdy odeberou nevidomé oko, nechám si ho v lihu a šup s ním na Europu :). To by bylo, aby se z toho nevyvinula chobotnice Jája :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
praporčík Goodman
Goodman - ne 23. dubna 2017 - 21:49

Nerad kazím někomu radost, ale má to hned dva podstatné háčky. První je ten, že vesmír je fakt drsné místo. Pokud se bude jednat o DNA vzorek biologického původu, tak v kapsli nepřežije (pokud tedy nebude nějak hi-tech vybavena a hlavně chráněna vůči smrtícímu záření - to DNA poškodí zcela spolehlivě). Druhá je ta, že to porušuje mezinárodní pravidla. Není možné poslat jen tak organický vzorek na Měsíc nebo kamkoliv jinam. Kvůli možné kontaminaci atd. je to přísně zakázáno. Nabízí se tedy možnost vyslat DNA třeba v elektronické formě na flash disku apod.

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.
nadporučík Dominik
Dominik - po 24. dubna 2017 - 00:53

Goodman: To byl komentář ve stylu Sheldona Coopera :D Případné zájemce hrozba zničení DNA asi neodradí. Romantickou duši každého cestovatele, průzkumníka a třeba i fanouška Star Treku potěší už samotný fakt, že jeho lidský pozůstatek bude putovat podle slavného hesla "...tam, kam se dosud nikdo nevydal". Osobně mě také moc neláká představa být navěky pohřben na hřbitově.

admirál Fanda
Fanda - po 24. dubna 2017 - 12:44

Jana: No jasně, cokoliv odpadne nebo bude odoperováno, tak šup s tím do vesmíru.:-)

Goodman: Tak jako věřím, že jsou lidé, kteří proti takovým aktivitám budou neustále hudrat, ať už se bude jednat o popel, dna, peníze, cíl cesty, filosofii atd., tak věřím, že jsou i lidé, kterým symbolické poslání sebe sama do vesmíru udělá dobře. Nekažme jim radost a poklepejme si na čelo někde stranou.;-)

Dominik: Líp bych to nenapsal.:-)

Btw. Myslím, že to byl Eodeon, kdo mi napsal pod ten vesmírný pohřeb v diskuzi příspěvek, že je úplně jedno, jestli se necháme vystřeli po smrti do vesmíru, protože dříve nebo později tam stejně naše ostatky skončí, až dojde ke zničení Země a celé sluneční soustavy... což se samozřejmě stane, jakmile dojde Slunci šťáva.:-) Tedy, pokud budou platit zákony o zachování hmoty a energie.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
praporčík Goodman
Goodman - po 24. dubna 2017 - 18:18

Domnik: :D

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 24. dubna 2017 - 19:16

Goodman: No vždyť kvůli tomu jsem zmínila tu Europu. Letos se dočkáme konce sondy Cassiny v atmosféře Saturnu, aby právě nedošlo k ohrožení ledových měsíců případným bordelem ze Země. Co by potom napáchalo moje oko :), protože já ho fakt nepotřebuji, dalo by se slušně využít. Ale v kosmu by se z něj stala jenom divná skleněnka, no -:))).

Jinak tedy pokud bych se chtěla vydat do vesmíru - i v mrtvém stavu, tak jedině za účelem oživení "někde jinde." Všechno ostatní by bylo hrozně potupné. Vezmi si, někde objeví chumáč chlupů v pixle a přečtou si "Samice se světlou pletí, dvě a dvě končetiny, problém se štítnou žlázou, váha, výška..." Ale nepoznají zaboha, kým jsem byla, o což bych je jako znovuoživený exemplář prostě nepřipravila. Hnedle by mě pak poslali zpátky :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál pcermis
pcermis - po 24. dubna 2017 - 20:58

No to je lidovka. :-) Ale stálo by to zato, už mám na měsíci pozemek tak proč se na něj nepodívat aspoň v této formě. :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 24. dubna 2017 - 23:21

Mít zbytečných těch několik set tisíc, tak bych do toho klidně šel. A stačil by mě jen ten popel, jako to bylo u Scottyho :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
bez hodnosti acrux
acrux - út 25. dubna 2017 - 00:27

Já poletím celý a živý. Mám na to ještě nějakých 50 let, to dám :).

"We do these things not because they are easy, but because they are hard"

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG