Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozšířený trailer na Discovery

ne 23. července 2017      autor: Bedraz      přečteno: 1659x      komentáře: 38

Vložit nový komentář

podporučík surel
surel - ne 23. července 2017 - 11:49

Pokud jsou to nějací "pre" historičtí Klingoni, tak doufám, že je do 10ti let stihnou vyhubit, aby nepřekáželi současnému kánonu. :D

admirál pcermis
pcermis - ne 23. července 2017 - 19:41

Pokud ten vzhled a všechno nějak vysvětlí tak nemám nic proti a nápad se mi docela i líbí. Pokud to bude jako v ENT kde vysvětlily původ plochých čel v TOS tak za mne paráda. Já spíše pevně doufám v to že v druhé upoutávce nahodily většinu akčních scén aby zaujaly ale seriál jako takový bude klidnější. Mít takto akční Star Trek by z nás asi úplně moc neuvítalo. Akčních Sci-fáren máme až až.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán Sural
Sural - ne 23. července 2017 - 21:45

První půlka traileru výborná, skvělá kombinace akčních scén, konverzací a klidnějších scén. Druhá půlka byla taková rozevlátá (chápu, je to extended trailer). Každopádně jsem zvědav a myslím, že Discovery většinu z nás příjemně překvapí (až na ty klingony :-/).

Nejšťastnější člověk je ten, který si dokáže užít každou chvíli v jakékoliv situaci.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 24. července 2017 - 12:33

Ta druhá půlka mi přijde jako kopie prvního Netflix traileru... Tj. extended trailer jsou 2 v jednom, nový + starý v. netflix. Otázka, na kterou zatím neznám odpověď: Existují také 2 verze nového traileru? Jedna CBS pro Sev. Ameriku a druhá Netflix pro zbytek světa?

komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - po 24. července 2017 - 15:09

"Normální" Klingoni samozřejmě byli v ST Enterprise (včetně mutace do pseudo-lidské podoby), takže bych předpokládal, že tihle "pra-Klingoni" by existovali paralelně s nimi - něco jako běžní Andoriani a Aenarové.

A ohledně té "první otevřeně přiznané gay postavy v dějinách Star Treku" si taky nejsem jistý - chronologicky asi ano, ale z hlediska tvorby tu už byl v posledním Linově filmu Sulu, i když v Kelvin Timeline.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 24. července 2017 - 16:12

Praotec: Otázka, jestli gay postava nebyla v případě DSC ohlášena dřív než v případě STB? No asi ne.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 24. července 2017 - 18:39

Mně se tedy nový trailer hodně líbí. Je to vizuálně působivé, dynamické, efektní, čili přesně to, co Star Trek potřebuje. A na rozdíl od řady ostatních se neobávám toho, že by kvalita scénářů zaostávala, už jen proto, že není z čeho tak usuzovat. Trailer je tak pěkně sestříhaný, že odhaluje jen pár indicií, ale nedá se z něj nic jasného vyvodit. Samotného mě taky překvapuje, jak mi stále méně a méně vadí nový vzhled Klingonů. Záleží mi hlavně na tom, aby seriál fungoval dobře sám o sobě, kontinuita je podle mě spíš vedlejší, ale každý má priority jinde. Navíc si také myslím, že pro odlišnost Klingonů by se snadno dalo najít nějaké prosté pohodlné vysvětlení a tím se to vyřeší. Třeba je to opravdu jen speciální ceremoniální loď a od toho se odvíjejí i kostýmy, no a masky Klingonů mohou prostě reprezentovat další jeden poddruh, nebo prostě nějaké etnikum. Nakonec, Klingonská šíře je rozlehlá a jejich druh velmi starý, měli by být druhově rozmanitější. Jejich lodě jsou také úplně jiné, ale pěkné. Rozhodně lepší, než "bug of prey" z Do temnoty. Ale hlavně federační jsou moc pěkné. Divím se, že titulní loď se v traileru mihne jen jedinkrát a nic z ní není pořádně vidět, zatímco Shenzou je tam k vidění neustále...? A čím dál víc mě přitahuje postava kapitána Lorcy. Bude v něm něco víc, než se zdá.

Já to i docela vnímám tak, že DIS bude reprezentovat první kanonickou gay postavu ve Star Treku, protože Sulua ani po Beyond prostě jako gaye nedokážu vnímat. Beru ho spíš jako bisexuála, který se ve dvou různých realitách dostal do různých okolností a v jedné si za partnerku zvolil ženu, ve druhé muže, pokaždé s nimi měl dceru. Ale bisexuální postavy byly ve Star Treku dříve, třeba Kira ze zrcadlového vesmíru, nebo Ezri tamtéž. A víc queer postav by se našlo. Ale gay, to snad až v Discovery. Otázka je, jestli to tam vůbec bude hrát nějakou roli. Možná to ani nebude stát za povšimnutí. Ale to by na druhou stranu bylo nejspíš nejlepší. Lepší než tokenismus :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - po 24. července 2017 - 19:49

Ad Sulu - zajímavě řečeno, ale ano, asi by se to tak dalo brát, když už máme i v tomhle dvě různé reality. :)

Samozřejmě nepočítám nekanonické postavy z knih, jako je poručík Hawk (prý se o jeho orientaci uvažovalo i pro film, ale nakonec to neprošlo) a jeho partner, Trill Ranul Keru.

podporučík Soong
Soong - út 25. července 2017 - 09:11

Osobne nemam nic proti homosexualni orientaci, ale prijde mne, ze je to jen a jen nejaka soucasna pseudo-moda. Pokud to neni nejak pribehove podlozeno, tak je prinos absolutne nulovy (viz. Sulu). Dela se okolo toho jen a jen humbuk a odvadi pozornost od dulezitejsich problemu/otazek. Gay mensina dnes neni nijak omezovana ci znevyhodnovana a tutis to cele uplne postrada jakykoliv smysl...

Nebo jinak. Zkusim se vas tu zeptat. jesli si myslite, ze to bude horsi/lepsi ST, kdyby tam nebyla oficialne priznana gay postava nebyla?

admirál flotily omi
omi - út 25. července 2017 - 12:26

Humbuk se kolem toho dělá jen proto, že to právě spoustě lidí vůbec normální nepřijde. Osobně bych to teda taky uvítal bez toho teatrálního upozorňování, ale myslím, že to své opodstatnění mít může podobně jako Uhura v TOSce.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík vlasopes
vlasopes - út 25. července 2017 - 14:56

Jenže UHURA v TOSce byla za zcela jiných okolností.

podporučík Soong
Soong - út 25. července 2017 - 15:03

2omi: dovolim si nesouhlasit. To, ze tolik ST fans je z toho tak moc "paf" je proto, ze drive ST pootviral dvirka k ruznym spolecenskym tabu. Jak jsi treba napsal, tak otazka cernosske rovnopravnosti byla v 60 letech uplne nekde jinde nez je dnes vnimani homosexuality. Tu porovnavame proste neporovnatelne. Dnes jsou tvurci ST zcela vycpeli a bez napadu a fanousci se chytaji kazdeho stebla. Proste ST v teto veci nejak nema uz vubec co nabidnout.

Homosexualita je dnes v holywoodskych filmech/serialech zcela bezna a nikoho uz neprekvapi, kdyz je hlavni hrdina jine orientace. U nas v Evrope jsme to dotahli nekde az do uplne absurdity (viz. londinske metro). Samozrejme puritani se vzdy, zvlaste v USA, najdou, ale pro ty ST nikdy svym ateistickym pojetim ani moc nebyl urcen. ST fans jsou obecne vzdy spise (ci velmi) liberalniho pojeti. Homosexulani tema ma v tomto vice nez 30 let zpozdeni. Myslim, ze bychom meli chtit vic nez tyto soucasne spolecenske drobecky :-)

admirál flotily omi
omi - út 25. července 2017 - 15:53

Já obecně moc nemám rád hledání důvodů, proč by někdo jinej neměl něco dělat. Stěžuješ si na humbuk kolem gaye ve Star Treku, ale přijde mi, že ho tu sám přiživuješ. Fakt jsem u nového traileru nečekal, že se bude řešit tohle. :)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík Soong
Soong - út 25. července 2017 - 16:26

No jednak jsem toto tema nezacal ja a jednak jsem spis mluvil obecne to tom, ze tvurci ST jsou tematicky v haji. Na to jsem se snazil hlavne poukazat. Cela diskuze/tema vyse je spis jen povestne "vrteti psem". Dnes ST zije uz jen v knihach. Fanouskovskou filmovou produkci uz take radsi zarizli, pac byla moc nebezpecna a mohla hrozit urcita revolta a tim i odliv dolaru.

Discovery bude jiste suprovej sci-fi serial. Urcite jej zacnu sledovat a dam mu sanci, ale uz to nebude ST (tak jako posledni 3 filmy)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 25. července 2017 - 16:58

Souhlasím s omim, přesněji s tím co napsal ohledně vnímání homosexuality a toho, že to většině lidem nepřijde normální atd. Takový je i můj dojem ze současné situace. Ani já bych nikdy nečekal, že se bude řešit něco takového, ale je to zase jen o tom, jak moc jsem zapomněl na to, jací lidé jsou a jak málo stačí, aby byl oheň na střeše. Už i ST Beyond jsem absolutně nechápal tu nevoli vůči tomu, že Sulua v tomto díle označili za gaye a že měl ve filmu tu kratičkou scénku se svojí dcerou a přítelem (možná partnerem). Mě to přišlo úplně v poho, žádnou zlost či jakékoli negativní či nechápavé emoce to ve mě nevyvolalo a naopak mi přišlo, že to autoři pojali velice pěkně a mile, navíc i když se o tom tolik psalo, tak ve filmu to bylo více méně velice diskrétní, žádné velké haló. A ono se okulí nějaký ten pátek, a je to tady znova. A někteří to zase nemohou div ne rozdejchat...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - út 25. července 2017 - 22:36

Asi nemá smysl zabíhat do diskuzí o tom co je a co není RODINA, ale ... nepostřehl jsem v traileru žádnou homosexuální postavu.

Vadí mi monstrózní chodby na lodi, rychlopalné fazerové kanóny, a silová pole s "vánočním" vzorem.

A jen tak mimochodem ... určitě už do toho období ... 10 let před Kirkem ... patří nouzová zadržovací silová pole nebo cely se silovým polem? Tady nevím, ptám se.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 25. července 2017 - 23:03

Tak jo...
- Je mi s podivem, že zatím nikdo o traileru neřekl, čím překypuje - klišé. A to se dá nabírat vidlemi. "Up is down, lost is found; run!" - omg :)
- Sonequa [sonekua] je mi sympatická jak vzhledem, tak hlasem. Není to Hannah John-Kamen z Killjoys, ale taky dobrý.
- Uniformy se mi zamlouvají, jak jsem už někde psal - to na těch bocích je kvůli optickému zeštíhlení. Parádní uniformy některých armád dělají různé podobné fígle taky. I se teoreticky dá okecat souběžnost s Cage; což u těch deltiček už moc nelze, ale rád bych upozornil, že součástí obou univerz je i Kelvin, takže to není nový problém ;)
- Klingon ship na planetě se zelenou lávou... To je tak děsně videoherní!
- Vzhled Klingonů se dá okecat na 47 způsobů. Pokud se v seriálu objevíc TOS-like Klingoni alespoň jednou, beru to.
- Federation starship jsou katastrofa! U Shenzhou neshledávám žádné opodstatnění v černém pruhu a insigniích na obou bocích. To je přístup "buďme odlišní za každou cenu".
- Doufám, že ta vypálená delta v poušti není součástí seriálu.
- Je fakt, že mohli zničit jinou než Europu. Ale osobně si myslím, že za to může americká arogance/ignorace.
- Jak tam ostatní Klingonci kopou do té Klingonky na zemi #facepalm.
- Silný Abrams vizuál mi vadí - Lodě mají enhanced průzory, a ne obrazovky, phasery jsou pulzní, všechno je strašně tmavé a bez lens flares při výstupu z warpu bych se teda klidně obešel.
- Mudd - No, když to musí být... Aspoň to není Bajoranka jako u Abramse.
- Je tam strašně digi-bordelu a celé je to hozené do nějakého prapodivného sépia filru. Z celého traileru mám pocit, že jsem viděl jenom zlatou a modrou.
- Vzhled Discovery může být okecán Lorcovou hláškou "we're creating a new way to fly". její přechod do warpu vypadá hezky, ale obávám se, že tohle je přesně ten jediný úhel, ze kterého může ta loď vypadat k světu.
- Zbytek věcí je mi tak nějak jedno.
- Zatím to vypadá jako kříženec SW a Mass Effectu s trekovými prvky. Dívat se budu, nadšení ale žádné moc necítím. Jako Star Trek to rozhodně nevypadá, to nemá důvod si namlouvat.

praporčík lamicz
lamicz - st 26. července 2017 - 14:47

No, jak bych k tomu všemu řekl asi tohle - pokud to přiláká mladé, zaujme je to, a díky tomu se třeba mrknou i na jiné ST seriály, jsem navýsost spokojen. Však o mne už ani v podstatě nejde, já budu mít vždycky nejlepší to první, což byl VOY. Doba se změnila a dnes jsou úplně jiné možnosti, tak proč jich zas nevyužít. Neměl jsem rád JJ Trek, ale pouze do letošního Animefestu. Tam totiž mne poznalo plno lidí, kteří se k ST dostali přes JJ filmy. Primárně to jsou fanoušci anime nebo her a na to se podívali, protože je to zaujalo vizuálně. No a někteří začali zjišťovat dál kolem ST univerza, a zjistili, že např. TNG nebo ENT jim vyhovuje víc. Super na tom je to, že si může vybrat každý - svižnou akci (JJ) či space operu (ST: The Motion Picture)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 26. července 2017 - 15:58

lamicz: Tak! ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 26. července 2017 - 19:45

lamicz: Třeba bude Discovery obojí v jednom :) Z trailerů je zřejmé, že se pokoušejí o dynamičtější a efektnější vizuál typický spíše pro film, ale z logiky věci není možné, aby akce a efekty podobně jako v některých filmech "přehlušily" seriálové vyprávění. Takže teď jde jen o to, jak zajímavý příběh bude vyprávěn.

Soong: Buď rád za tu postavu gaye. Alespoň je zas proti čemu protestovat, no ne? Hlavně je ale znát, že zkušení hateři dovedou vzít jakýkoliv sebemenší detail a uhnětou z něj litanii o tom, jak je veškerý novější Star Trek ve všech ohledech dílem zkázy :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - čt 27. července 2017 - 12:33

Jen takovej dotaz k oné homosexualitě: Je tu vůbec někdo, komu to vadí? Nebo se o tom jen žvaní, protože se o tom prostě žvaní? :)

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 27. července 2017 - 13:06

SSE: Imho to vadí každému, komu vadí, když se o tom byť jen mluví :) Přitom jediné, o co tu šlo, než to Soong rozmáznul přes celou diskuzi, bylo zařadit to do nějakého historického kontextu vývoje podobných tendencí ve Star Treku, čili typická geekovská debata o tom, jak to celé do sebe navzájem zapadá.
Jinak nevidím důvod, proč by takovou informaci tvůrci nemohli anoncovat. Nijak se to neliší od dalších podobných oznámení o jiných postavách, například o vulkánské výchově hlavní hrdinky seriálu, nebo o druhovém původu nového mimozemského člena posádky Saru. Zvláštní, že tyhle ostatní indicie o postavách seriálu nikoho nepohoršují a smí se o nich dokonce i volně diskutovat :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 27. července 2017 - 16:13

s.s.enterprise: Mě osobně to nevadí vůbec, ale dost dobře si nelze nepovšimnout těch, kterým to dost dobře nějakým způsobem vadit může. Plus tací, kteří se k tomu otevřeně nedoznají, nebo si to plně neuvědomují... Jinak to jako obvykle dobře zhodnotil Eodeon *thumbs up*

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet mirRa
mirRa - pá 28. července 2017 - 10:02

No mně to neustálé akcentování gay orientace vadí také. Star Trek je o toleranci, ne o prosazování genderové politiky. Nebo si myslíte, že když se točily staré Treky, ať už TOS nebo TNG, tak se vytáhla na tu dobu "tabuizovaná" tématika a rvalo se to všude do novin? Proti gayům nemám nic a o pár známých "to" vím a nemám s nimi žádný problém. S čím problém mám, je neustálé vnucování "správného názoru". O tom Star Trek opravdu není.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 28. července 2017 - 11:37

mirRa: A já si třeba myslím, že především přesně o tom Star Trek je a odjakživa byl, resp. TOS byla a v TNG se od toho částečně ustoupilo. O prosazování ideálu vyspělé a spravedlivé společnosti, což s ohledem na menšiny znamená rovnoprávné společnosti. Ale nikdy to nebylo žádné "vnucování", ostatně, nikdo není povinen se na to dívat.

Schválně jsem si dohledal, co je to to "neustálé akcentování gay orientace" a vyhledávač mi našel pouhé čtyři aktuality vydané zde na portále za poslední rok, které v souvislosti s Discovery zmínily mimo jiné i informaci o gay postavě v seriálu. Tak jestli tohle je to neustálé vnucování, tak to už musí být jeden hodně zanícený homofob, aby se mu to jevilo příliš. Bez ohledu na to, jestli si to sám přizná.

V Rusku by se ti líbilo. Tam mají úplně stejný názor na věc. Proto tam zavedli zákony zakazující tzv. "propagaci homosexuality", což v praxi znamená, že se o tom na veřejnosti pod pohrůžkou trestu nesmí ani mluvit a seriály a filmy, ve které se cokoliv podobného vyskytuje procházejí cenzurou. Ale oni ti cenzoři prý také proti nikomu nic nemají :)

A slovo tabu bych proto do uvozovek nedával. Dokud jsou tu společnosti jako ta ruská a dokud jsou tu lidé jako ty, kteří by rádi zakazovali o jistých věcech mluvit, pak je tabuizace rozhodně velmi aktuální problém. Vlastně více než kdy dříve. Jak už totiž naznačil Jakkob nad tebou - jen proto, že to nenapíšeš "na plná ústa", z toho nedělá o nic méně diskriminační výroky.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet mirRa
mirRa - st 2. srpna 2017 - 09:52

Eodeon: nikdy bych nečekal, že budu nucen někoho inzultovat ve star trek stránce, ale ty jsi mě k tomu doniutil. jsi hlupák. vkládáš mi to úst názory, které jsem neřekl a vykládáš si to, co jsem řekl, úplně naopak a tak, jak se ti to hodí. pokud se mi něco nelíbí, napíšu to na plná ústa, a nelíbí se mi úzkoprsí, egoističtí omezenci, jako jsi ty.

nikde jsem ani nenaznačil, že by ve ST neměla/nemohla být gay postava, napsal jsem, že to mělo být prostě jen přirozeně ukázáno v seriálu, ne k tomu vydávat TZ, ke které se pak ještě opakovaně vyjadřuje x lidí.

k tvým 4 článkům: do google, když zadám "star trek discovery", najde mi cca 10 500 000 odkazů. když zadám "star trek discovary homosexual", najde mi to 11 200 000 odkazů. vím, že to není přesné měřítko, ale už to něco naznačuje. A co je vydáno na portále, který zveřejní 1-2 články do týdne, je statisticky nevýznamné.

jediný, kdo tady nekoho diskriminuje jsi ty. ale to je ostatně vlastnost všech Hatefree "bojovníků". Jakmile má někdo názor opačný od vašeho, začnete jej úrážet, ponižovat a dělat z něj homofoba/xenofoba/rasistu - dle aktuální potřeby. a oroto ti odpovídám stejnou mincí. slušnou odpověď si totiž ani nezasloužíš.

admirál flotily omi
omi - st 2. srpna 2017 - 10:06

mirRa, Eodeon: Myslím, že jste oba trochu zbytečně překročili téma do osobní roviny. Skrývání komentářů na základě nahlášení nevhodného obsahu provádět nebudu. Eodeon tě v druhém odstavci za nikoho neoznačil, to mi přijde vztahovačné. Naopak ty jsi ho označil zcela jmenovitě. Ale uznávám, že třetí odstavec můžeš vnímat osobně a bylo to zbytečné, ostatně podobně je na tom tvůj poslední odstavec. Tudíž dejme tomu, že jste si kvit. Pokud chcete v tomhle směru rozhovoru nějak pokračovat, předejte si prosím třeba e-maily, ale tady v něm dál nepokračujte, jinak komentování tohoto článku uzavřu. Vzájemné osočování k rozvinutí diskuze o novém traileru nebo Discovery obecně nijak nepřispívá.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 2. srpna 2017 - 11:29

omi: Ke svobodě slova patří i to, že za cokoliv, co kdo napíšeme, musíme přijmout odpovědnost, a totéž právo mají i všichni ostatní - vyjádřit se a konfrontovat. Na tuhle zodpovědnost je třeba pamatovat obzvlášť ve chvíli, když se chystám vyřknout nějaký společensky vzato nebezpečný názor. Některé z takových by prostě v civilizované společnosti neměly zůstat bez reakce a občas jsem dost zklamaný tím, že se nenajde nikdo další, kdo by se vůči tomu ozval.
Ale jelikož z toho posledního výstupu se stejně zdá, že věcná diskuze byla převrácena v čistě osobní "diskuzi", je zjevné, že tento konkrétní dialog žádné plody nepřinese a nebudu na něj reagovat. To spíš na tebe, aby se vymezil vůči tomu "vzájemnému osočování", protože ze své strany si nejsem vědom, že bych se toho dopustil. Ale v posledku je to jedno :)

Chcete-li tu někdo raději probrat redesign Klingonů, uniformy, lodě, cokoliv jiného týkající se Discovery, já rozhodně uvítám změnu tématu a nové postřehy.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet mirRa
mirRa - st 2. srpna 2017 - 12:26

Eodeon: do osobní roviny jsi to posunul ty, když jsi mě nepřímo nazval homofobem a přímo doporučil vycestovat do Ruska. že byl tento útok hloupý, je snadno dokázat tím, že mám pár přátel a námých mezi 4% menšinou a ani k jednomu z nich se nijak "fóbně" nechovám a nikdy jsem se ani nechoval. Což jsem jasně řekl již v mém prvním příspěvku, což jsi ale částečně ignoroval a částečně překroutil. Jenomže to jsi musel udělat, protože jinak by nebylo možné mě označit jako homofoba. Já nikde ani neřekl, že se o té gay postavě nemá/nesmí mluvit. Řekl jsem, že mi vadí, že se z toho dělá jedna z "featur" seriálu, což mi přijde hloupé. V dnešní době, kdy v západním světě mají homofobní tendence jenom omezenci (a v těch méně tolerantních zemích bude scéna stejně vystřižena), nemá toto jedin výchovný efekt. Vžďyť existuje seriál Transparent, který je jen o LGBT komunitě - a opět, nikdo normální s ním problém nemá. Proč tedy Star Trek tuto "problematiku" tolik akcentuje? Možná kvůli marketingu. A právě to je jeden z důvodů, proč se mi to zdá špatné. Naznačuje to, že se nás bude nová ST buď snažit "vychovávat", anebo ještě hůř, že v ostatních oblastech je natolik nezajímavý, že se musí vytáhnout alespoň jedna výrazná vlastnost show - a to jakkoliv okrajová.

A žádný společensky nebezpečný názor jsem neřekl. Řekl jsem názor, který ti byl proti srsti, což jsi ve své boharovnosti nebyl schopen skousnouit a právě proto jsi mě ihned začal urážet. Oháníš se svobodnou diskuzi, ale mě za ni pranýřuješ na základě naprosto subjektivních názorů, navíc z velké části lživých a/nebo ignorantských. By mě zajímalo, co tě na Star Treku baví, když právě zásada neútočit na někoho za jiný názor, je jeden ze základů filosofie této utopické společnosti.

.......>

kadet mirRa
mirRa - st 2. srpna 2017 - 12:28

>.......

Baví mě, jak i v odpovědi na omiho v podstatě bagatelizuješ všechny své útoky proti mně jako "neuvědomuji si urážku" (která byla očividná) a v podstatě to shrnuješ jako "nemá říkat, co neodpovídá současné politické korektnosti". Jeden moudrý muž kdysi řekl: "Je lepší lidi vést, než tlačit." První polibek černé ženy a muže na TV obrazovce měl daleko lepší účinek na diváky, když se k jejich "šoku" odehrál a ukázal, že je to možné a nikomu to neubližuje. Naopak zdůrazňování gay postavy ještě před samotným začátkem vysílání jen proto, aby se jasně řeklo, že se "s nimi v budoucnu počítá", je hloupé. V TOS se snad NIKDY neřešilo, že Uhura je černá. Prostě tam byla a fungovala jako každý jiný člen posádky. Ano, je možné, že média a texasani z toho byli na prášky, ale to bylo poplatné době. Dnes není nutné médiím ani texasanům - a ani průměrně inteligentnímu středoevropanovi - vysvětlovat, že být teplý sice není normální (statisticky), ale není na tom nic špatného.

podporučík Soong
Soong - pá 4. srpna 2017 - 10:11

Co je horsi pro lidskou prirozenost/smysleni? Sex vramci jednoho druhu ci mezidruhovy sex? Myslim, ze ten mezidruhovy a toho je ST plnej a nesetakl jsem se z zadnym fans, kterymu by to vadilo. Proc je tu tedy tolik konflitni diskuze a proc toto tema tolik porad nekterym vadi? Budu se opakovat, ale cele je to "Vrteti psem".

2mirRa: Uplne chapu tvoji reakci. Cela tato diskuze je krasnou sociologickou sondou mezi mistnima trekkies. Je az desive, ze pokud clovek nema smysleni ve stylu PraguPride, tak je hned homofob. Je super, kam to mistni trekkies komunita dotahla.

2Eodeon: Oprosimte, ti mas problemy se ctenim ci pochopenim psaneho textu? Jak jsi prisel na to, ze jsem zkuseny hater, kdyz se vubec nezname? Vim, ze nejsu zadne spisovatel, ale z toho tematickeho hovna se snazis uplest bic ty, ne ja (ostatnim se omlouvam za toto expresivni vyjadreni). Zkusim ti to napsat jeste jedno, aby jsi to pochopil. "Mne nevadi gay postava. Mne vadi to, ze je to hlavni tema vetsiny diskuzi a ze je to asi to jediny, cim se snazi autori ST: Discovery oslovit fans, protoze vi, ze je to "jedovate" tema ve spolecnosti." Chapes?

kadet mirRa
mirRa - so 5. srpna 2017 - 14:47

Soong: přesně tak. a nejlepší je, že on už neodpoví, protože "je to pod jeho úroveň a nemá to smysl": Ve skutečnosti nemá jak argumentovat. Jeho pozice je čistě ideologická. A tam argumenty většinou ani nejsou, jen přesvědčení.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - so 5. srpna 2017 - 17:15

Soong: Diskuze byla dokonale přátelská, než jsi do ní vstoupil. Příčinu konfliktu tedy logicky hledej na své straně a ve svém vulgárním a neurvalém způsobu vyjadřování. Spolu s tím druhým účtem jste dosud jediní, koho irituje, když se toto téma objeví ať už v aktualitě nebo v komentáři. Čili, dobře jsem pochopil, že tvá stížnost otevřeně nesměřovala na přítomnost gay postav ve Star Treku, ale že jí napadá nepřímo prostřednictvím snah sabotovat diskuze a články na toto téma. Myslím, že fanoušci mají právo dopodrobna rozebírat jakýkoliv sebenepatrnější detail Star Treku a těžko budou ustupovat snahám o cenzuru. BTW ačkoliv jsem se v předminulém příspěvku odrážel od mirRova vzteklého výstupu, ta zmínka o Rusku byla zároveň a především opožděnou a přenesenou reakcí na tvé tvrzení, že "Gay mensina dnes neni nijak omezovana ci znevyhodnovana", které je samozřejmě nesmysl od reality vzdálený tisíce světelných let. Stačí se trochu zajímat o dění ve světě. A to je případ i dalších menšin. Pokusy o trivializaci a bagatelizaci diskriminace, její popírání a snaha o její zneviditelnění je jedním z hlavních důvodů, proč je tak těžké s ní bojovat, čili kdokoliv se v tomto smyslu otevřeně vyjadřuje, ten (nepřímo) útlak menšin podporuje, ať už tedy z hlouposti či ze zlého úmyslu, v posledku na tom nezáleží.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Soong
Soong - ne 6. srpna 2017 - 02:30

2Eodeon: to myslis vazne? :-D Prosimte, odcituj me tu, co je podle tebe me "vulgarni a neurvale chovani"? Jsem velmi zvedav a rad se necham poucit. Pokud mas namysli muj pokus o modifikaci, u nas na Morave, hojne pouzivane vety: "Z hovna bic neupletes", tak za to jsem se ostatnim diskutujicim omluvil.

A pokud si predstavujes "dokonale pretelskou diskuzi", kdyz treba pises na adresu mirRa, ze je zaniceny homofob, tak mas opravdu zajimavej zebricek hodnot. Ja jsem z jeho komentaru nic takoveho nepozoroval. Naopak u tebe mam vic a vic pocit, ze tim, jak exponovane tu reagujes a utocis na ostatni, se z nejakeho duvodu spis ty stydis za svoji sexualni orientaci. Ale to je jen muj osobni pocit.

A opet ses dopoustit zmateni pojmu. Schvalne jsi posunul oblast diskuze, aby se ti to hodilo do kramu. Bavime se tu o americkem serialu a ten je primarne urceny americanum. V nasledujicich komentarich jsem i nekolikrat napsal, ze gay postavy jsou v hollywoodske produkci dnes zcela bezne. To, ze v Rusku ci jinde ve svete jsou gayove v dosti spatnem postaveni jsem nikde nespochybnoval. Mluvil jsem o americke filmove produkci a o neschopnosti scenaristu ST zaujmout nejakym neotrelym tematem. Nepodsouvej mne tady tedy veci, ktere jsem nerekl! Proc toto porad dokola delas?

2mirRa: Souhlasim s tebou. "Kde neni idea, nastupuje ideologie"

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 6. srpna 2017 - 12:29

Soong: Omluva, která bezprostředně následuje urážku, je jasný alibismus, který na věci nic nemění. Kdyby nebylo účelem agresivně napadat ostatní, téhle formulaci by ses prostě vyhnul. Na druhé straně výraz "homofobie" není urážkou, ale popisem, navíc velmi přesným, pro nesnášenlivou a společensky nebezpečnou ideologii, kterou se zde snažil šířit. Což je ostatně i tvůj případ. Tvé popírání existence diskriminace, tvé snahy o zákaz diskuzí a článků na související témata a nyní tvé snahy podsouvat ostatním jinou sexuální orientaci, to všechno jsou evidentní projevy homofobie.
Člověk opravdu nemusí být zástupcem určité sociální skupiny, aby se mohl aktivně prosazovat dodržování jejích práv. Stejně jako člověk například nemusí být žena, aby mohl být feministou, což demonstruje i mé vlastní feministické přesvědčení. Opět platí, že nebýt předpojatý, snadno by sis toto předem domyslel a stereotypní spekulace o cizí identitě by tě ani nenapadly.
Možná je tvé popírání upřímné, možná si opravdu nejsi vědom významu toho, co říkáš, ale jak jsem tě už upozornil posledně, to není omluva. Formuluj svá slova lépe (což už s ohledem na pravopis zjevně neděláš) a dobře se rozmýšlej, jak může vyznít to, co se chystáš napsat, pokud do nich tedy upřímně nechceš vnášet tu zatím velmi zjevnou nesnášenlivost. A když už něco takového poznamenáš, i kdyby pouze pro nevhodně zvolená slova, měl bys za své výroky přijmout zodpovědnost místo podobného vykrucování. Takže když budu parafrázovat tvou otázku, pokud se tedy nechceš vyjadřovat jako homofob, proč to v každém dalším příspěvku stále dokola děláš?

A lžeš, není pravda, že bys ve svém "smělém" výroku omezil na americkou produkci. Byl formulován naprosto obecně a odrážel ses v něm od Star Treku, který je všem dobře znám svou ambicí o univerzální přesah a reflexi dobových společenských otázek v globálním měřítku. Představa, že by Star Trek měl být tematicky omezen fyzickými hranicemi USA je jednak uvažování také svým způsobem omezené a jednak je to další příklad alibismu, kterým se snažíš zpětně otupit ostří svých drzých prohlášení. Jinými slovy, tohle už se ti okecat nepovede. Důstojnější by bylo se raději ani nesnažit.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík Soong
Soong - ne 6. srpna 2017 - 16:50

2Eodeon: Jasne, jsem homofob. Proto je jeden z mych nejlepsich pratel gay :-) Az s nim zase budu na podzim nahatej v saune, tak jej budu muset varovat :-D aspon bude dobry tema k diskuzi :-) Dalsi diskuze je s tebou zbytecna.

Ale uprime rikam, ze me to tvoje napadani vubec nevadi. Ty me neznas, neznas moje nazory a postoje. Vubec nic o me nevis a neznas muj zivot a to, co jsem v zivote prozil. Stale tu jen klickujes a utikas sem a tam. Snizujes se k osobnim utokum a k pseudo-inteligetnim narazkam a urazkam. Jediny, s cim s tebou souhlasim je, ze muj pravopis je opravdu katastrovalni. Bohuzel jako dyslektik mam v tomto smeru (nejen v tomto) urcite problemy. Proto se timto tobe i ostatnim omlouvam.

Na zbytek uz nebudu reagovat. Myslim, ze jsem toho napsal uz dost a nezavysly ctenar si urcite udela nazor sam. Tak se tedy mej hezky a preju vse nejlepsi ve tvem osobnim zivote. Cus!

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 6. srpna 2017 - 17:10

Soong: Původně jsem nechtěl, ale když jde o smířlivá slova, tak myslím, že by zaznít měla. Tvůj poslední vzkaz totiž opravdu působí upřímně a nutí mě myslet si, že cokoliv špatného jsem cítil v tvých předchozích vzkazech, mohlo být skutečně nezáměrné. Jeden můj kamarád, víceméně snášenlivý člověk, který z menšin žádnou radost nemá, ale je ochoten je strpět, často opakuje takovou frázi, když někdo naznačí, že by se mohl chovat jako lakomec. Pokaždé řekne "Copak já jsem ňákej Židák?". Říká to naprosto bezelstně. Vůbec si neuvědomuje, jak nenávistně to vyznívá lidem okolo a nechápe, proč to pokaždé budí rozpaky. Antisemita on opravdu není. Jen prostě nemá ve zvyku uvážit, jak jeho slova působí. Jestli to tedy i v případě nás dvou byl celou dobu spor spíše o slova a o volbu slov a ne o názory, je to tak lepší. Jsem rád. Nic ve zlém tedy. A s tím pravopisem doufám, že jsem se tě nedotkl. To byl jen postřeh k podpoře tvrzení, že to po sobě nečteš. Mám pár přátel se stejným problémem - pár by se jich našlo i tady mezi trekkies -, z nichž jeden vystudoval žurnalistiku. Z jeho zkušeností vím, že se s tím prostě musí bojovat. On každý svůj odstavec zkoumá úhoz po úhozu přinejmenším třikrát. Má to těžší než ostatní, o to větší respekt si zaslouží. Tu narážku jsem nemyslel zle a omlouvám se, jestli tak vyzněla. Samozřejmě ani tobě ze své strany nepřeji nic zlého a díky.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán Andypos
Andypos - čt 10. srpna 2017 - 03:07

Já doufam že ti Klingoni jsou třeba nějaký geneticky vyšlechtěný super Klingoni určený k boji, něco jako Khan a jestli to tak bude tak to beru ale trochu mi vadí ty uniformy protože v době se nosily jiný ale doufam že to má taky nějaký rozumný vysvětlení třeba že ta posádka je nějaký speciální útvar.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG