Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Discovery střípky: hold Shatnerovi, nové epizody a úspěch na síti

pá 6. října 2017      autor: Bedraz      přečteno: 2239x      komentáře: 5
viceadmirál Shane
Shane - so 7. října 2017 - 06:19

Jsem ráda, že CBS je spokojeno s nárůstem předplatitelů. Snad se tedy dočkáme i dalších sezón :).
Na hodnocení postav je sice ještě brzy, ale zatím jsem spokojená se všemi. Nejoblíbenější je pro mne zatím kapitán Philippa Georgiou, jsem zvědavá, jestli ji ještě uvidím.

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
podporučík surel
surel - so 7. října 2017 - 11:20

Leda ve flashbacku a na to bych moc nespoléhal. První dvoudíl podle mne byl prostě úvod do série, která to jen bude rozvíjet. A na sledovatnost bych v tuto chvíli moc nedal. Teď se dívají všichni, protože chtějí vidět nový ST, ale pokud budou pokračovat v nastoleném kurzu, tak odpadne neprve řádka ortodoxních ST, kterým nový styl nesedl a pokud se objeví další zajímavé seriály, budou zároveň odpadat i nový diváci, kteří jsou přelétaví. Pokud si seriál nevytvoří vlastní fan základnu nebo nebude jeho děj výjimečně dobrý, postupně upadne. Ale třeba se mýlím. :)

bez hodnosti lala
lala - so 7. října 2017 - 22:34

Takže v jednom měsíci jsem ze zvědavosti začal sledovat první díly dvou nových seriálů ...

The Orville má za sebou 5 epizodu a poslední dvě epizody už nenechají nikoho na pochybách, že předlohou je TNG. Způsob výpravy, způsob střihu obrazu i hudby, základní filozofie … a v neposlední řadě úvodní znělka alá Voyager a díly rozdělené do epizod
ST: Discovery má za sebou 3 epizodu. První dvě jsem nedokoukal v celku a přeskakoval některé nudné pasáže (a že jich bylo) … 3 epizodu už jsem ale dokoukal se zaujetím … a čekám, jestli další díly ten třetí neshodí

Tak a teď k načasování … zajímavé

The Orville viditelně čerpá z tradice, která provází Star trek po celou dobu, ale v názvu Star trek nemá. Pokud si odmyslíte vtípky, které někomu třeba nepřipadají moc vtipné, tak se od TNG, která vznikla v roce 1987, moc neliší … krom toho některé postavy (i když s jiným charakterem) jde s posádkou Enterprise 1701 D jednoduše zaměnit … takže se nemohu zbavit pocitu, že načasování premiéry Orvillu bylo naplánováno (geniálně) záměrně, aby cíleně zachytilo fanoušky, kteří budou z Discovery zklamaní.

A myslím, že se producentům podařilo cíl naplnit. K dnešnímu dni má The Orville na IMDB 7.6/10 (11 175) a ST: Discovery 7,3/10 (14 711).

ST: Discovery v názvu Star trek má, ale dlouhodobou tradici nerespektuje, včetně dějové (technologické) posloupnosti, kterou víceméně všechny ST seriály jakžtakž udržely. Po zhlédnutí 3 dílu nechápu, proč producenti nevystavěli úplně nový seriál mimo ST, který by si určitě získal stejně fanoušků jako např. The Expanse. Pokud bych netušil, že sleduji ST a ve třetím díle by nebyl viditelně „odznak“, tak bych asi vůbec nepřišel na to, že koukám na ST.

Současná poloha ST mi připomíná příběh Stargate. Universe byl dokonalý seriál srovnatelný s Galacticou a kdyby nenesl nálepku Stargate, tak by neskončil druhou sérií. Totální změna konceptu „franšízy“ je asi pro fanoušky neskousnutelná … tak uvidíme, jak to dopadne v tomto případě.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 9. října 2017 - 00:25

Shane/Xyll: Kapitánka Phillipa mi taky zatím ze všech postav sedla úplně nejvíce, ale ne snad, že by mi ostatní postavy neseděli... Naopak všude zdůrazňuji, že mi už od první epizody sedí v podstatě všichni, a vlastně i klingonské charaktery mi velice sedly (takový T'Kuvma měl a má můj obdiv také).
Jinak i já moc doufám v další série a proto mi spokojenost CBS taky velice lahodí a jsem za to rád, snad to tak vydrží ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Hundur
Hundur - so 14. října 2017 - 08:17

Mne tedy Discovery sedlo, byť trpím při nenávaznosti techniky a vynálezů (zejm. holografie, byť její využití je asi zatím nejlogičtější a nejpřesvědčivější). (SPOILER!) Hlavně se těším až tvůrci vysvětlí následné nevyužívání sporedrivu (KONECSPOILERU!).

Přestože je cpt. Georgiou zahrána perfektně a jako kapitán působí skvěle až bezvadně, tak mne za srdce příliš nechytla (je asi tak dokonalá, až mne trochu nudí), což nemůžu říct o Lorcovi, ten se mi líbí daleko víc - hodně mi připomíná mého oblíbence Siska, když perlil v In the pale moonlight atd. Vtipná je spolubydlící Burnhamové, dává hezky najevo, že ne všichni důstojnící a členové posádky jsou kovaní z oceli a s nervy pevnými jak... no, zase jsem u té oceli (sakra).

Klingoni jsou až na ten vzhled boží. Zejména mne těší, že se masivně používá klingonština (pastva pro uši) a není to dabované. Qapla'!

Úspěch série podle mne bude spočívat i v tom, jestli CBS nakonec uvolní starší epizody (typu minulá řada apod.) k volnému, nebo aspoň levnějšímu shlédnutí, a prodej vysílacích práv některé ze stanic se sci-fi žánrem, pokud to tedy nebude chtít vysílat sama. Jinak se počty diváků (resp. zájemců) už nezvednou a postupně to může vést k dalšímu předčasnému zániku nadějného seriálu.

@lala: díky za tip na The Orville, nějak mne to zatím minulo, ale podle traileru to vypadá jako dobrá konina, takže jdu torrentit.

We are Starfleet officers! Weird is part of the job. (cpt. Janeway)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG