Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Discovery střípky: hold Shatnerovi, nové epizody a úspěch na síti

pá 6. října 2017      autor: Bedraz      přečteno: 2238x      délka: 3 min      komentáře: 5

Jason Isaacs jako kapitán LorcaMáme za sebou třetí epizodu Star Trek: Discovery „Context is for Kings“, kde se nám konečně představila titulní loď a její posádka. USS Discovery pod velením kapitána Lorcy zatím spíše vypadá jako obří USS Mystery, ale možná do tajemství její posádky a celého fungování vnese trochu světla komentář herce Jasona Isaacse, který kapitána Lorcu ztvárnil.

Jason Isaacs o kapitánu Lorcovi a pokloně Shatnerovi

Na závěr třetí epizody jsme se podívali do Lorcova „kabinetu kuriozit“, který herec komentuje následovně:

„Prohráváme tuhle válku a já získal svolení udělat všechno, co je třeba k tomu vyzkoušet, jak ji můžeme zvrátit v náš prospěch. A tak mám ve své soukromé studovně cokoliv, co chci, včetně zbraní, plynů, jedů, tvorů… všechno to, co nám může poskytnout výhodu, bude-li to správně prozkoumáno. A proto někdo jako já dostal loď a povolení odstartovat (nikoliv však v záři reflektorů), abych zjistil, zda nemohu přijít s nějakým řešením, jakýmkoliv šikovným řešením toho neodkladného zničení.

Takže to mohou být želvušky, nějaká klingonská zbraň nebo spóry… Prostě na něco přijít musím a musí to být rychle. A potřebuji správné lidi, aby mi pomohli, a to je jeden z důvodů, proč chci mít v týmu Michael Burnhamovou. Je připravená porušit pravidla… Je to někdo, kdo je opravdový stratég a kdo mi podle mého názoru bude věrný, protože jsem jí dal druhou šanci.“

Tomu, kdo byl z prvních dojmů z chování kapitána Lorcy stejně rozpačitý jako já, obzvláště ve srovnání s kapitánkou Georgiou z pilotu, věnuje Jason Isaacs následující objasnění:

Landryová Lorcovi: Kdykoliv, cokoliv, kapitáne.„Myslím, že si v rámci tradice startrekových kapitánů a vůbec alfa samců, kteří se dostanou na vrchol, vypěstoval dobrý vkus a oko na ženské důstojníky. Upřímně nevím, jak to bude fungovat s Burnhamovou. Nevypadá, že by ji tohle zajímalo, ale on a Landryová (bezpečnostní důstojnice z poslední scény třetí epizody, pozn. redakce) zcela jistě mají vztah za hranou pracovních povinností. Ale takhle jsem hrál své scény se všemi ženami na palubě, ať to tam scénáristé měli, nebo ne. Mimochodem, to je můj hold Shatnerovi. Vždycky jsem měl za to, že ačkoliv byla původní série zrozena z boje za občanská práva a stála u zrodu feminismu, měla také do jisté míry ducha Jamese Bonda. Bylo jasné, že kapitán Kirk to uměl s každým členem posádky v minisukni, takže tohle je pro něj taková malá poklona. Budu to hrát, i když je to jen v mé hlavě. (Směje se.)“

Novinky od CBS a tituly 5. a 6. epizody

V neděli 8. 9. (potažmo v pondělí 9. 9. v devět ráno našeho času) bude mít premiéru díl „The Butcher’s Knife Cares Not For The Lamb’s Cry“ (Nůž řezníka se nestará o nářek jehňátek). Také však již víme názvy dalších epizod. Pátá epizoda se jmenuje „Choose Your Pain“ (Zvol si svou bolest), USA premiéra 15. 10., šestá epizoda nese název „Lethe“ (Léthé – pravděpodobně podle řeky zapomnění z řecké mytologie), USA premiéra 22. 10., další díly pak následují až do 12. listopadu. Nakonec jich bude na podzim odvysílaných devět, namísto oznámených osmi. Zbylých šest příběhů uvidíme od ledna 2018.

Služba CBS All Access je zatím velmi spokojená se sledovaností nového Star Treku – je to nejpřehrávanější premiérový seriál a počet předplatitelů narostl až o dvě stě procent v meziročním srovnání (což doufáme, že vypadá dobře i v absolutních číslech :) ).

PS: Kdo sleduje seriál na Netflixu, již se jistě seznámil s bonusovou show „After Trek“, připojenou za každým dílem. Pokud jste se zároveň stali fanoušky mimozemského důstojníka Saru, určitě mrkněte na následující video.

Zdroj: trekmovie.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 6. října 2017
přečteno: 2238x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG