Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Finále první série Star Trek: Discovery

čt 15. února 2018      autor: Lostie13      přečteno: 1775x      komentáře: 6

Vložit nový komentář

komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - čt 15. února 2018 - 13:19

Pokud se o (našeho) Gabriela Lorcu zajímáte více, doporučuji nejnovější knihu Daytona Warda z řady ST Discovery "Drastic Measures", kde spolu s Philippou Georgiou řeší následky masové vraždy kolonistů Katem Kodosem na planetě Tarsus IV. A doporučuji číst až ÚPLNĚ nakonec.

podporučík Lostie13
Lostie13 - čt 15. února 2018 - 13:57

Děkuji za tip, po knize se podívám. :) Momentálně mám tedy před sebou celou sérii nově vydaných ST knih od Brokilonu, ale snad si udělám čas i na zmíněné Drastic Measures. Děkuji.

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
viceadmirál Shane
Shane - st 21. února 2018 - 01:53

Pěkné shrnutí. Poslední dvě epizody se mi taktéž líbily a je pravda, že finále by si zasloužilo alespoň tři epizody, ale i tak jsem se dobře bavila a na druhou sezónu jsem pořádně natěšená :).

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - čt 22. února 2018 - 13:07

To co je v článku nevyslovené nejvíc vystihuje to, co tomu seriálu chybí. Samé pěkné scény, ale hlavní příběh je tak trochu odfláknutej, prvoplánově zamšřenej na samé zvraty, ale některé zvraty pak nejsou holt úplně uvěřitelné. Např. způsob ukončení války byl šitý horkou jehlou.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 22. února 2018 - 13:50

s.s.enterprise: To že o tom autor v článku nepíše ještě neznamená, že to je skutečně nějaký nedostatek, resp. chci říci, že každý si v Treku hledá a nachází to své a co jednomu přijde jako nedostatek jinému jako nedostatek přijít nemusí. Já třeba na příběh dám a vůbec mi nepřijde špatný, ani jakýkoli z toho co jsi zmiňoval. A i když i na mě bylo ukončení války trošičku uspěchané, tak to ve finále žádnou zlou krev nedělalo...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet tomix
tomix - so 3. března 2018 - 22:24

Epizody v Mirror Universe sa mi dost pacili, potom nasledovala 14. epizoda, kde ma navnadili s tym, ze Disco skoci dovnutra Qonosu, parada, s tym sa dalo fakt dobre pracovat. Miesto ale zaujimavej epizody som dostal pomerne nudnu zalezitost a aj pomerne hlupu - takze Federali vlozia osud Federacie do ruk cisarky z Mirror Universe? Kristepane. A ked ju presvedcia, ze bude lepsie sekat dobrotu, tak to po nej nechaju prevziat hentej klingonke, ktora tam ma nulovu reputaciu, len bombu po ruke. Co keby jej napadlo, obratit sa potom proti Federacii? To by boli admirali vyhukani. To je tak hrozne napisane, az mi bolo do placu. Nehovoriac o tom, ze z toho jaskynneho napadu vela neostalo, namiesto toho mi naservirovali akysi biedny Orionsky market, ci co. Strasna epizoda podla mna, kde za pozretie stoji len tych par poslednych sekund s Enterprise.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG