Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

A máme odstartováno, Bratře!

pá 25. ledna 2019      autor: Bedraz      přečteno: 1629x      komentáře: 13

Vložit nový komentář

viceadmirál Sokar
Sokar - pá 25. ledna 2019 - 19:38

Díky Bedraz za pěkné shrnutí. První i druhý díl zkouknut a docela bavilo. Víc, než první sezóna, která už na mě byla hodně temná (paradoxně mirror díly se mi líbily nejvíc). Pike sympaťák, Tilly, moje DSC láska, má svůj prostor a sem tam odlehčená atmosféra určitě prospívá. Snad to nepřeženou s tím náboženstvím, každopádně, těším se na další.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
podporučík vlasopes
vlasopes - pá 25. ledna 2019 - 20:46

Eden epizoda byla rozhodně hodně ve stylu old-school ST, (režíroval ji Frakes) i když už dávno tenhle námět byl jinde - lidská kolonie na druhém konci vesmíru, unesená kdo ví kým. Hned se mi vybavila ENT a Delphic Expanse. Pike je zatím asi to nejlepší z druhé řady.

kapitán flotily Johanson
Johanson - pá 25. ledna 2019 - 21:52

Za mě u první epizody druhé řady platí pár věcí. Zaprvé a poprvé v Discovery začaly mít nějaký smysl i dialogy. Jednání postav a jejich motivace zde byly vcelku pochopitelné a narozdíl od první řady nebyly mimo mísu. Pike je tu podán spíš jako mladší verze Pika z JJ versa, ale s postavou Pika z Klece se to zrovna srovnávat nedá, tenhle pán je moc vojensky upnutý, a ačkoli se snaží vystupovat jako "Hodnej strejda" nějak mu nevěřím nos mezi očima... Epizoda měla už standardní akční rozměry, jejichž tempo bylo tak akorát. A nějak nám zmizela chaticky poskakující kamera... A tak jsem rád, že do budoucnosti dorazil stabilizátor obrazu. Mno A teď ještě ten ždibíček aby to byl Star Trek.. Budu mu říkat feeling... Všiměte si, že nekomentuji pointu epizody. vlasopes: čistě s úsměvem míněná ironická poznámka: "Jako je to první a do včerejška jediná epizoda druhé řady, tak je to konstatování o Pikovi, takový trochu podobný větě našeho řidiče: "Jsem nejkrásnější řidič v plzeňské oblasti." s jedním zubem a třema vlasama měl pravdu.. Byl totiž jediný řidič plzeňské oblasti."

podporučík Lostie13
Lostie13 - pá 25. ledna 2019 - 22:00

Snad se k té druhé sérii už také co nejdříve dostanu. Každopádně pěkné shrnutí, děkuji za pěkné "navnazení" na úvod druhé série.

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 26. ledna 2019 - 14:42

Johanson: Ano, pamatuju si jak jsme to loni (a nejen my, že) odhazovali "Do neznáma", co nejdál prostě. Nyní se to obrací, Orville začíná kulhat a DIS se "postartrekovává". Druhá epizoda, až se tu o ní začne diskutovat, mě velmi překvapila a byla opravdu startrekoidní. Nevím, zda k tomu přispěl Number One jakožto režírovač, ale vážně paráda.

kapitán flotily Johanson
Johanson - so 26. ledna 2019 - 19:44

Rampa: Já jsem dalek toho dělat předčasné soudy. a o pokulhávání Orville nic nevím. Podle mě je druhá řada lepší jak ta první, poslední díl, je dokonce celkem trekovo MacGyverovský :-D Ale říkám, nechvalme dne před večeří a osobně budu doufat, že pokud se něco nebude muset učit od nuly bude série s Picardem, tam bych byl opravdu nerad zklamaný, ostatní se prozatím dá nezařazovat celkem snadno.

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - ne 27. ledna 2019 - 11:03

Johanson: Tak ted nevím, o kterém posledním dílu je řeč -esi Orville nebo DIS? :) Není to jen můj pocit, už jsem četl vícero názorů. Orvillu v druhé sezoně něco chybí prostě. Právě ta poslední epizoda působila hrozně lacině a nedotažene, i když myšlenka to byla zajímavá. Naopak DIS se v posledním díle hodně postrartrečila. Ano, taky se už zdržuji zatím finálních soudů. Hodnotím to samozřejmě epizodu po epizode s tím, kam se to pravděpodobně ubírá... a to kam míří nyní DIS se mi zamlouvá víc než kam míří teď ORV...

podporučík Lostie13
Lostie13 - ne 27. ledna 2019 - 21:03

Tak jsem se dnes ráno konečně dostal ke shlédnutí první epizody Brother. Na začátek musím říct, ze je docela peklo sledovat Discovery souběžně s VOY. Ty seriály jsou odlišné jako oheň a voda. Pomalejší rozjezd jsem poměrně čekal, většinou to po napínavém cliffhangeru bývá. Souhlasím s tím, ze některé scény mohly být klidně levnější se stejným efektem, ale ta záchranná mise byla lahůdková. Pike zatím sympatický, o Spockovi si uděláme obrázek až v dalších dílech, ale mohlo by to nakonec být zajímavé, překvapilo mě, že hlas Spocka z nahrávky na konci epizody připomíná hlas pana Nimoye v TOSce, za což jsem rád. Scenáristicky první epizoda lehce pokulhává, ale mělo to své momenty. Vize toho “Anděla” měla správný feeling, který od space opery očekávám. Jen mi v první epizodě připadalo jaksi “přeženskováno.” Působí to velice nuceně a je z toho bohužel cítit aktuální tlak na hollywoodské genderové normy. Zajímavé je, že s rekapitulací Voyageru, které se souběžně věnuji, mi to nucené nepřijde. Ženské hrdinky ve Voyageru mě neskutečně baví, ale v Discovery bohužel nikoliv. Dnes jsem také rozkoukal první sérii The Orville, který mi aktuálně připadá, po pár epizodách, mnohem zajímavější. Doufám, že se tedy Discovery do dalších dílů zlepší.

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
admirál flotily omi
omi - po 28. ledna 2019 - 13:20

Musím říct, že se mi tahle epizoda celkem líbila. Jen mi přijde pořád nešťastné, že tam pořád zakomponovávají naprosto zbytečné kraviny, protože jim to přijde cool. Zvlášť, jestli teda vážně přešvihli budget na efekty. Mluvím konkrétně o scéně kdy se Pike transportuje na Discovery. Následuje téměř minutová chůze různými koridory až do opuštěné chodby, kde je konečně přístup k turbovýtahu. Následně vidíme, že Discovery je vlastně jen prázdná slupka plná kolejnic pro výtahy. Jsou to sice kraviny, ale mě to zbytečně kazí celkový zážitek.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Johanson
Johanson - po 28. ledna 2019 - 15:33

JJ Omi, Ten turbovýtah nad pivovarem byl celkem vtipný. Minimálně víme, že na té lodi je hodně místa :-D

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - po 28. ledna 2019 - 19:31

No ten výtah.... no comment, to bylo snad ještě horší než trubky a válce v ST 2009 :D. Todle je fakt trapný a nechápu absolutně proč nám to takle předhazujou. Vypadá to pak, že lod je větší zevnitř než zvenku...což jsme viděli vlastně už v jedné epizodě ENT. :D

kadet Giskard
Giskard - út 29. ledna 2019 - 18:34

Mně tedy spíše zaujalo to, že v čase 44:58 zasáhne shora trup talířové sekce část asteroidu a způsobí na něm docela dlouhý šrám ze kterého odlétává materiál. Je to těsně poté, co Saurovi oznámí, že štíty slábnou, následně posádka ohlásí "zásah na pravoboku". Takže to štíty dost pravděpodobně neustály. Přesto nejsou hlášené žádné škody, v dalším díle bude trup jistě jako ze škatulky. A navíc v tom šrámu mohl zůstat kousek materiálu asteroidu, nemuseli se stresovat při výsadku.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 30. ledna 2019 - 10:15

rampa: Jop, ten záběr během přesunu v turbovítahu mě taky docela zaujal a docela by mě zajímalo, co to přesně bylo za prostory, když si tam tak poletovaly ty drony, work bees či co to vlastně bylo.. ? :) Ale nějaké kritické závěry bych z toho asi nedělal a ani nevyvozoval, proč taky.. ? Ale zvědavý jsem, a třeba se to od ofic. zdrojů/tvůrců nějak odůvodní či vysvětlí, jistě by to bylo fajn...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG