Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Picard zpátky ve formě

čt 14. února 2019      autor: Bedraz      přečteno: 1902x      komentáře: 17

Vložit nový komentář

admirál flotily Iconer
Iconer - čt 14. února 2019 - 15:03

Těším se, doufám, že se seriál povede.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 15. února 2019 - 15:50

Haha, prvních pět hodin se bude odehrávat na vinici, kam vysloužilý kapitán odešel na odpočinek. A odpočíval tak dlouho, že už ani hrozba Romulanů ho ze židle nezvedne :). A dalších pět hodin budou sestříhané záběry z předchozích dílů, tématicky laděné dle scénáře seriálu :).

Néé, já nechci kapitána o dvacet let staršího, já si ho chci pamatovat, když byl v nejlepčích létech :). ... ... ... Ale asi neodolám, no, zvědavost mě přemůže. A pak se dám na víno...

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 15. února 2019 - 22:01

Nikdo z žijících ST herců si nezaslouží comeback víc než Stewart. Na Picarda se těším, ať už nás po všech těch letech překvapí sebevětší proměnou. Věk je jenom číslo. Pro některé lidi určitě. Pro Stewarta definitivně.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál flotily Iconer
Iconer - út 19. února 2019 - 10:02

Doufám, že mu vymyslí nějakou důstojnou zápletku, aby to stálo za to. Ty řeči kolem, že to bude "úplně jiný Picard" mě straší. Ale je to přesně to, co jsem chtěl - příběh mého oblíbeného kapitána v budoucnosti. Potenciál to má.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 19. února 2019 - 19:48

Já jsem zvědavý na to, zda se skutečně do příběhu zakomponuje zničení Romulu a tím se kánonicky potvrdí to, co říkal Spock v prvním JJ Treku...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 19. února 2019 - 20:03

Jakkob: Podle toho, co jsem tak různě četl, by zničení Romulu mělo být jedním z nejdůležitějších faktorů za změnami, kterými Picardův život mezi Nemesis a příštím seriálem prošel.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
bez hodnosti filbar
filbar - st 20. února 2019 - 17:53

Já jsem zvjedavý jestli tam bude nějaká kontinuita s knížkama z této doby.

kadet mirRa
mirRa - čt 21. února 2019 - 13:52

To zničení Romulu si mohli odpustit a s klidným srdcem vyhodit celý obsah JJ universa do koše a tvářit se, že nevznikl.

kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 21. února 2019 - 21:35

mirRa: súhlasím! som presne toho istého názoru

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 22. února 2019 - 09:17

mirRa & Com. Togo: S takovou by potom mohl kdokoli volat po negaci jakéhokoli ST filmu či seriálu, jako že třeba někomu se nepozdává Generations, protože tam zemřel Kirk, tak to znegujme a přiveďme ho zpět k životu, no ne.. ? Já tohle moc nechápu, jako že mimo destrukci Romulu se JJ Treky Primárního vesmíru nijak nedotýkají a ani ho nijak neovlivňují a přeci jen se stále najdou tací, kteří by všechny JJ Treky nejraději nadobro sprovodili ze světa... A to byste si vzali na triko, že byste spoustě trekkies i běžným mudlům nadobro a na základě vašich popudů odebrali něco, co mají třeba dost rádi.. ? Nebylo by prostě nejlepší Kelvin Timeline prostě ignorovat a nechat ho těm, kteří si ho užijí?

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet mirRa
mirRa - pá 22. února 2019 - 10:13

Jakkob: jenomže tamto byla jedna časová linie. JJ Trek je restart a udělání "věcí jinak", co se týká Prime universa, nevidím důvod, proč by měl jakkoliv adoptovat JJ Trek události. Prostě Abrams si vymyslel, že pošle Spocka do minulosti, aby ji kompletně změnil, čímž Prime svým způsobem "zrušil".

A my to rozhodnutí budeme poctivě ignorovat. Není problém.

admirál flotily omi
omi - pá 22. února 2019 - 12:48

mirRa: Tak ty cesty časem do minulosti nebyly v ST snad poprvé. V knížkách i STO si se zničením Romulu docela zajímavě poradili a i když mi to přišlo zbytečný, myslím, že to ve výsledku ST vesmír ozvláštnilo a posunulo dál podobně jako Dominionská válka - přenastavily se mocenské vztahy v kvadrantu.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 22. února 2019 - 17:48

mirRa: Jak píše omi, tak v rámci světa ST to nebylo vůbec poprvé a alternativních realit jako je Kelvin Timeline máme už taky několik, přičemž nejvýznamnější a nejznámější je asi Mirror Universe, kde je taky oproti Primárnímu Vesmíru spoustu věcí jinak...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 22. února 2019 - 21:50

Jako někdo, kdo rozehrál STO teprve nedávno a má romulanský story arc v čerstvé paměti, musím horlivě odkývat, co píší Jakkob s Omim, protože hra s motivem zničení Romulu dost intenzívně pracuje a proměna politické situace v kvadrantu, kterou to způsobilo, je fascinující a pro mě jako pro fanouška velice příjemná a osvěžující. Ani jsem si do té doby neuvědomil, jak moc mě otravoval ten status quo dodržovaný v seriálech. V TOS to byla jasná alegorie studené války, vysoce aktuální a tudíž vysoce smysluplná. Dvě mocnosti na sebe míří arzenálem přes neutrální zónu a totální válka je neustále na spadnutí. V Nové generaci už byl ten koncept krapet přežitý, ale budiž. Dnes... sice není úplně neaktuální, ale rozhodně to chtělo konečně někam posunout. Válka s Dominionem a Shinzonův převrat trochu vybočily ze zažité situace, ale ta se posléze zase vrátila do starých kolejí, jakoby nic. Čili zničení Romulu byla pro Trek skvělá věc. To nejenže mi nevadí, ale velice to oceňuji. Tedy s odstupem. Spíš mi na zásazích Abramsova filmu do primární linie vadilo to, že z ní vzalo Spocka, a že do značné míry popřelo smysl vší jeho práce na znovu sjednocení. To měl být Spockův testament. Nevím, jestli se tomu věnovali autoři knih, nebo tvůrci STO v pozdějších částech tamního příběhu, ale bojím se, že možná ne. A tak bych dost ocenil, kdyby na to navázali právě v Picardově seriálu. Ostatně, máme i komiks, který ukazuje, že se Picard bude po odchodu z Flotily věnovat kariéře diplomata. Takže tudy očekávám, že se dost možná bude ubírat i seriál.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 23. února 2019 - 08:33

Eodeon: Já mám pocit že v STOčku je Spock poměrně dost řešený a že hlavně díky jeho zásluze se Romulanská Republika spojila s Federací a že těch zářezů tam má mnohem víc a mj i proto má svoji sochu nejen na Vulkánu, ale právě i v novém hlavním městě Romulanů...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán Commander Togo
Commander Togo - st 27. února 2019 - 22:55

Chápem ako to Jakkob Killer i omi mysleli. Ale aj tak sa stotožňujem s tým čo píše mirRa. No uvidíme ako to celé dopadne. Som zvedavý kam sa Picard posunie a celý príbeh okolo neho.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 1. března 2019 - 22:15

Jakkob: To bude tím, že mám v tuhle chvíli sice dokončený story arc "Romulan Mystery", ale ještě ne "New Romulus", takže nejspíš proto jsem zatím na nic, co by se týkalo Spockových zásluh při hraní nenarazil. To přijde asi až na tom Novém Romulu, předpokládám.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG