Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Picard zpátky ve formě

čt 14. února 2019      autor: Bedraz      přečteno: 1907x      délka: 2 min      komentáře: 17

Stewart is back!Jak se blíží začátek natáčení Star Trek seriálu v hlavní roli s Patrickem Stewartem, není od věci si zopakovat, co zatím o sérii víme. Patrick Stewart je angažován nejen jako herec, nýbrž i jako výkonný producent, a nedávno prozradil, že natáčení začne v dubnu někde ve střední Kalifornii. (Zajímavá zmínka, protože například ateliéry Paramountu, tradičně spojené se Star Trekem, jsou na jihu). Sám se začal zase dostávat do formy cvičením pilates a za dva týdny se přesouvá do Kalifornie, kde bude v péči „nejlepších trenérů, co může L.A. nabídnout“.

Herec, kterému bude v létě 79, se ovšem s ohledem na seriál cítí plný sil a počítá až s třemi sezónami. Zatím je zpracováno deset dílů, tj. výsledkem má být „desetihodinový“ Picard film… a jak nedávno řekla v rozhovoru Sonequa Martin-Green (Michael Burnhamová z Discovery), seriál se dost možná bude i „Picard“ jmenovat. Na veškeré detaily bylo uvaleno přísné embargo, víme však, že se setkáme s Picardem o deset či dvacet let starším (od událostí v Nemesis) a velkou roli bude hrát zničení planety Romulus v roce 2387 (jak ukázal Star Trek film z roku 2009).

Návrat Patricka Stewarta ke Star Treku vzbudil samozřejmě velké emoce a naděje – včetně odezvy u některých starších slavných kolegů. Ve veřejně vysílaném podcastu se například vyjádřila Whoopi Goldberg, že by se nebránila vystoupení v nové picardovské sérii. Jelikož je postava Guinan příslušníkem dlouhověkého druhu, není takové cameo vyloučeno. Naopak jiní členové posádky TNG se dali slyšet, že s účastí na seriálu nepočítají.

Samotný tvůrčí tým seriálu však stojí za zmínku: Michael Chabon (držitel Pulitzerovy ceny a scenárista Short Treku), Akiva Goldsman (producent, který přešel od Discovery), James Duff (nominovaný na Emmy) a Kirsten Beyer (výkonná editorka Discovery známá svými knižními pokračováními Voyageru).

Zdroj: trekmovie.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 14. února 2019
přečteno: 1907x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG