Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

To nejlepší z Treků – The Orville ukázal svou Identitu

út 5. března 2019      autor: Bedraz      přečteno: 1960x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

admirál flotily Iconer
Iconer - út 5. března 2019 - 11:21

Tenhle dvojdíl byl skvělý!

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
viceadmirál Sokar
Sokar - út 5. března 2019 - 13:38

Díky Bedraz za pěkné shrnutí. I mě se dvojdíl moc líbil. Sice mám raději ty dramedy/romantické/vztahové díly, kde si myslím, že je Orville nejsilnější, ale užil jsem si to náramně. Zápletka se stroji je klasika klasik nejen v ST ale i ve SF; tady je pěkně podaná, celé to drží ten TNG náboj, prostě star trek, na kterém jsem vyrůstal a cítím se v něm doma. A závěrečné řešení, když nám teče do bot, strčíme před sebe na jatka lokální Klingony, to je zase DS9 jak vyšitej :)

Těším se na další díly.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kadet captain
captain - út 5. března 2019 - 19:57

Díky za výstižné shrnutí. Pořád říkám, že Orville je víc Trek než Disco Trisco. Na takový dvojdíl se v DSC ještě nezmohli. Nejen v tomto díle bylo mnoho jasných odkazů jak na TNG, tak na DS9. Možná ve druhé řadě maličko chybí ten humor ala Červený trpaslík, avšak pevně věřím, že Orville si zaslouží i třetí řadu. Za mě zatím velmi dobrý až výborný, což bohužel o DSC říci nelze. Ps. Lepší vesmírnou bitvu má už snad jen DS9.S06E06.Sacrifice of Angels, když proti sobě stály flotily Dominionu s Cardasiany a Federace, do čehož přispěchali na pomoc Klingoni, prorazili linie Dominionu a kapitán Sisko s Defiantem zabránil posilám Dominionu proletět červí dírou (s menší pomocí "proroků")...

poručík Kasandra
Kasandra - út 5. března 2019 - 20:26

ooo, myslím že je už čas, aby som si Orville konečne pozrela :D samé dobré pocúvam

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 6. března 2019 - 12:49

Orvill Identity má v sobě i mnohé prvky BSG, SG-1 a SGA. Už jen název Kylon je velmi podobný Cylonům z BSG. Co se týše vesmírné bitvy, tak pominuli SW a zaměřím se na ty více sci-fi, byla krásná a pro mě jedna z nejlepších ta ve Star Wreck In the Pirkining.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - st 6. března 2019 - 12:51

Nicméně k samotné epizodš: zážitek skvělý a uzavření děje do dvou epizod má zjevně své výhody... Ono když se v dnešní době většina seriálů zaměřuje na nekonečný děj, je toto příjemné osvěžení a pozitivní bod pro přehlednost děje zvláště v případě sledování po jednotlivých epizodách a ne na jeden zátah.

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 7. března 2019 - 19:49

Parádní shrnutí a bezvadný dvoudíl. Bitva byla také velmi efektní. Po těchto epizodách se děj Orville a vztahy vůbec mezi lidmi posunou zase o něco dál. Akorát doufám, že to neztratí vtip. Ten mám u Orville moc ráda. Krásně se zatím vyvážila zábavná i taková ta mravně-poučná linka a hezky to do sebe zapadá.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG