Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Střepy Axanaru aneb Jak býval mohl vypadat nejlepší fan film

st 13. března 2019      autor: Eodeon      přečteno: 1521x      komentáře: 4
kapitán Bedraz
Bedraz - so 16. března 2019 - 10:35

Děkuji za skvělý článek a shrnutí, být to se mi také zdá, že naděje na jakékoliv dokončení už pohasla... :(

Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 18. března 2019 - 09:02

Já měl taky čas si to konečně celé přečíst a připojuji se k díkům za pěkný článek a shrnutí dosavadního (ne)dění okolo Axanaru. Abych se přiznal, tak nebýt toho článku, tak jsem úplně zapomněl, že se nějaký Axanar připravoval... Jako že Prelude to Axanar je pecka, kterou si nosím sebou na mobilu a pouštím když mám cca těch 20 minut čas na super fan Trek, ale upřímně celá ta anabáze okolo toho soudního sporu, nastavení guidlines a následného hate(u) vůči CBS je u mě už dávno pasé... Pokud nakonec zbytek Axanaru vyjde, tak budu určitě rád, ale pokud ne, tak ne a truchlit kvůli tomu nejspíše nebudu...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 18. března 2019 - 11:18

Jakkob: Já už se po tom také aktivně nepídím. Proč také, když je Treku všude plno? Když byl Axanar v začátcích, měli jsme jen kelvinovy filmy a navíc se čtyřletými odstupy a nic víc. I knih u nás vycházelo málo. Fan filmy se jevily jako nadějná alternativa, kde uspokojovat hlad po nových rozšířeních světa. Dnes už takový půvab nemají s vidinou toho všeho, co se chystá z oficiální tvorby.
Ale občas na mě skrze mnohé kontakty, které jsem kdysi ve fanfilmovém světě vybudoval, vybafne nějaká novinka, a tak jsem narazil i na Burnettovy stránky a zdálo se mi, že tohle si sdílet zaslouží. Ono totiž, i když Axanar přeci jen vznikne, bude to v hodně odlišné podobě oproti tomu, na který jsme se všichni svého času těšili. Jiný formát, jiná délka, jiný režisér. Navíc zemřel Richard Hatch, bez kterého to už vůbec nebude ono. A to je důvod, proč si ocenění zaslouží každý pramen o tom, jak měl Axanar vypadat původně. Jak by vypadalo to, o co už jsme definitivně byli ochuzeni. A tahle videa jsou víc, než jsem kdy čekal, že budeme moci vidět a pro mě bohužel potvrzují, že ten film by býval byl úžasný.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 18. března 2019 - 12:22

Eodeon: Já se po tom, přiznám se, nepídil vůbec, kor po tom co se ohlásila Discovery, natož pak, když se začala vysílat... Ale uznávám, tohle si jistě zasloužilo sdílet a je od Tebe milé, že jsi to sepsal i pro ostatní do toho parádního článku.

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG