Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Úvodní znělka k seriálu Picard [VIDEO]

čt 23. ledna 2020      autor: omi      přečteno: 1585x      komentáře: 14

Vložit nový komentář

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - čt 23. ledna 2020 - 17:27

masakr! jak ze vzpoury trochu... každopádně nečekaně klidné a pěkné

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - čt 23. ledna 2020 - 19:19

Tak jsem videl epizodku a klobouk dolu, je to prenadherne zatim...

admirál pcermis
pcermis - čt 23. ledna 2020 - 19:45

Nejsem úplně zastáncem znělky DSC a tady ta je hodně podobná ale na druhou stranu proč ne. Za mne moje nejoblíbenější znělka je na VOY má všechno co mě se líbí pohled na loď, super hudbu ale hlavně průlet vesmírem a spousta planet, :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 23. ledna 2020 - 20:13

Znělka i mě hodně připomíná tu z Discovery, ale rozhodně to není na škodu, aspoň podle mě ne. V rámci Treku jsem nikdy neměl vyhraněný názor v rámci znělky, takže jsem žádnou výrazněji nepreferoval a následně s ní neporovnával ty ostatní. Líbí se mi, že je to zase něco jiného, že tam lze najít podobnost s jiným Trekem (výše zmiňovaná Discovery) a zda se to bude průběžně měnit a vyvíjet je myslím docela možné, ale uvidíme. Za mě rozhodně spokojenost :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Ferri Brodge
Ferri Brodge - čt 23. ledna 2020 - 22:23

Tak jak u vás?
Líbí se mi příběh. Ale nelíbí se mi styl. Efekty, které dneska už nikoho nenadchnou, klišé nad klišé. Pár světlých momentů, ale celkově to zabíjí pokus o to všechno vysvětlit překotně a v tak jasných pseudonáznacích, že kdyby dali úvodní text před epizodu a vykašlali se na zbytečné kontexty přímo ve scénáři, bylo by to výrazně lepší. A to, že to je natáčený v pseudovintage interiérech, které jsou jen o chlup méně nevkusné než duhově olepené fotoalbum v Generations, to mě tam trápí asi nejmíň.

A upřímně - Star Trek za tím nevidím. Ani Picarda. A myslím si, že se to úplně nezlepší. Jediný plus bod za [spoiler] ten drobný technoblábol o neurálním něčem, co už jsem zapomněl. Takže za mě zatím nic moc. A to jsem se těšil spíš na temperament senila z OGT, který by tu až moc vážnou a přitom úplně kartonovou atmosféru myslím docela ustál.

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - čt 23. ledna 2020 - 23:11

jak jsem psal výše, já byl nadšen... neni to tng era to je jasný, a ani nebude, ale: aspon to zachovává vzhledy lodí cca jak jsme byli zvyklí (doufám, že esi ještě bude ent D na scéně ve flashbacích tak tam nebude to trapný vzduchoprázno a v tom turbolift), picard je dobrej i po letech je to prostě super se na něj koukat...vyloženě motion picture zde fakt stačí :) a příběh má nakročeno zajímavým směrem...ano taky mi štve, že dnes musí být vše "temné", aby to někoho dnes zaujalo... ty 90kové naivnější vize budoucnosti jsou bohužel pryč, ale co už.. když todle překonáme a vyzobem si to pro nás nostalické např a příjemné, zbyde nám opravdu pěkný star trek na dnešní dobu a to je fajn...

kapitán Matteo
Matteo - pá 24. ledna 2020 - 11:40

Hudba ze znělky se moc líbí. Po zhlédnutí prvního dílu nebylo to špatný, zajímavý děj , v archivu málem slza ukápla, asi budu mít problém rozeznat romulana od vůlkance... celkem se mi to i líbilo a dál jak to bude pokračovat mě žene zvědavost.

Člověk musí být trochu šílený, aby se nezbláznil. :-D
praporčík ada1987
ada1987 - pá 24. ledna 2020 - 21:11

zaujimava znelka. trochu mi pripomina Discovery. viete mi poradit, kde by som si mohla pozriet 1.cast? dakujem.

admirál pcermis
pcermis - so 25. ledna 2020 - 10:48

Oficiálně na CBS All Access či na Amazon Prime jsou ale i jiné cesty,....

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 25. ledna 2020 - 11:49

znělka dobrá, odpovídá asi ději (teď jsem chtěl napsat FILMU :D), no na fanfáry Voyageru s jeho uchvátnou animací se to rovnat nemůže.. a trošku moc exekutivních producentů tam mají :D

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - so 25. ledna 2020 - 14:09

Skvelé! Fantastické! Super! Picard jednoducho potvrdil to že prečo je pojem Star Trek populárny už viac ako 50 rokov. A som rád že sa začali točiť experimentálnejšie Star Treky. Myslím aj Discovery ktorý nadovšetko zbožňujem! A hejteri choďte do análneho otvoru :D

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 25. ledna 2020 - 22:24

Prometheus: Znělky na Picarda a Discovery se mi líbí moc obě dvě, po audio-vizuální stránce já osobně nemohu nic namítat. Známý sice říká, že Picard nemá po hudební stránce žádné výrazné "téma", ale úplně mi to nepřijde. Věřím že za nějaký čas se většině trekkies a pravidelných diváků při prvních vteřinách znělky instantně vybaví Picard. U Discovery to tak už nejspíše funguje.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Garak
Garak - út 28. ledna 2020 - 12:32

Znělka je sympaticky klidná, atmosférická. Dává to smysl u seriálu, kde hlavní postavou je slavný osmdesátník. První díl za mě super. Tempo vyprávění rozhodně není rozvláčné, ale zároveň ani tak zběsilé jako u Discovery. Jsem zvědavý, co bude dál.

podporučík David
David - st 19. února 2020 - 21:52

19.02.2020 - Mám shlédnuto cca 80% prvního dílu Star Trek Picard.

Tedy upřímně... strašně jsem se toho bál, ale tohle je ten Star Trek který se ztratil na dlouhých 11 let. Tohle má konečně ducha! Jasně... PC model Data není úplně dokonalý, nebo je Spiner hold už moc starý.

...

Teď už jsem dokoukal celý díl. A říkal jsem si... hele... ono to vypadá jako by byli v borgské krychli! A ona to opravdu byla borgská krychle! Žádný slabomyslný pivovar!

Zatím jsem nadšen. A poprvé po 11-ti letech se těším na další díl!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG