Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Lower Decks po čtyřech epizodách, aneb proč je lepší než Discovery

út 1. září 2020      autor: Johanson      přečteno: 1263x      komentáře: 64

Vložit nový komentář

viceadmirál Sokar
Sokar - út 1. září 2020 - 09:39

Díky Johansone. Přečteno, vychutnáno, podepsáno, každý řádek, každá větička. Od ryzosti a propracovanosti detailů v LD až po mýdlo ve sprše Claudie Schiffer - ano, kdo by nechtěl :)

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 1. září 2020 - 15:54

Pěkný článek, a v rámci LD s ním ve všem souhlasím (pár výhrad bych měl k jiným věcem, ale to tady nebudu pitvat). Nicméně je škoda, že podobný pohled, jakkoli se zdá snad až zřejmý, není napříč diváky i samotnými trekkies ve velkém sdílen a najde se spousta takových, kteří v tom nic dobrého a ani startrekového nevidí... I když tomu se zase tak moc nelze divit, když trekkies s oblibou hejtí každý nový Trek už od TNG :))

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 1. září 2020 - 18:04

Tady se jen přihlásím k autorství korektur ;) Nicméně jsem rád, že článek našel někde uplatnění a pokud se publiku líbí, pak jedině dobře. U mě neprošel za "fatty kámošku" a "mýdlo v číkoli sprše". V poslední řadě pak za poněkud zbytečný hejt Disca, ale to už je drobnost; a je-li navíc prezentován jako názor, a ne recenze, kterou to původně mělo být, je to zcela v pořádku.

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 1. září 2020 - 18:29

Bene, u tebe článek na portále nezůstal a to především z toho důvodu, že jsi svou korekturu podal jako cenzuru textu. Zasahoval si do podstaty sdělení vět a nepřenesl si přes srdce, že vyjadřuje jiný názor, než máš ty. Chtěl jsi po mě změny, které zcela ten článek otáčely do roviny, do které napsán nebyl. Zároveň jsi věc podal, jako kdybys snad byl vrchní redaktor novin, který za články snad platí, protože jinak si tvůj přístup nelze vysvětlit, což mimo jiné dokládá i tento arogantní komentář o tom, jak přes tebe zrovna tenhle text neprošel. On totiž přes tebe neprošel trochu jiný text, to zaprvé, a za druhé článek dle tvých požadavků, bych zase nehodlal vydat nikdy já ;-) A to je ten důvod, proč jsem jej z tvého portálu smazal a nehodlal na něm uveřejňovat. Nicméně díky, za koment. Článek jsem sice na Trekkies ještě několikrát upravil, ale předchozí korektura pravopisu je tvá, to je prva a tím myslím, bych to uzavřel.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 1. září 2020 - 19:25

Pro pořádek: Přišly mi tam nějaké věci nevhodné - viz výše - tudíž jsem to u sebe nevydal. Není to ani arogance, a už vůbec ne cenzura. Nejsem veřejnoprávní médium – byť je koncepce veřejnoprávních poplatků lákavá :-) Názory má u mě XY lidí, včetně tebe ;) Vyříkáno? :-)

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 1. září 2020 - 19:41

Ten nadpis článku je trocha zvláštny, lebo porovnávať Lower Decks s Discovery je podľa mňa nezmysel. Nič proti autorovi článku nemám ale vždy budem tvrdiť že každá séria Star Treku je originálna a nemá zmysel tvrdiť že onen alebo ten Star Trek seriál je najlepší a ďalší najhorší. Inak je Lower Decks pecka humorný seriál a onedlho začína moja milovaná a druhými nenávidená Discovery :D

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 1. září 2020 - 20:10

Prometheus: Tak u některých Treků to přímé srovnání asi není tak úplně zavádějící a celkem se to dá, u Lower Decks už to tak jednoduché myslím není a jediné, s čím by šlo LD asi srovnat nejlépe je v článku zmiňovaná TASka. Osobně ale souhlasím s tím, že srovnání s DIS mi přijde zcela zavádějící, nejen skrze vizuální zpracování, ale i pro zcela odlišné pojetí. Vůbec mi přijde, že LD jsou na poli Treku jeden z nejoriginálnějších počinů vůbec, něco takového tu zkrátka ještě nebylo.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 1. září 2020 - 20:44

Bene ty si prostě pleteš jablka a hrušky. Chtěls to celé předělat, já ne. Tudíž jsem svůj článek vydal jinde. Nevím co je na tom nepochopitelného. Pokud se tu chceš tahat za triko, že u tebe to neprošlo, řekl bych, že reklamu serveru si teď děláš sám. Určitě teda reklamu pro další potencionální autory ;-)

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 1. září 2020 - 20:47

Jakkob Killer: Animovanú sériu som videl dvakrát a je to vlastne pokračovanie Originálnej série. Páčilo sa mi to ako každý Trek seriál :D Beriem všetko a nie som nevďačný fanúšik ako iný experti :))))

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 1. září 2020 - 21:45

Prometheus: Mám to docela podobně, taky s povděkem beru co je, a když se mi něco třeba nepozdává, tak se na to nedívám a podívám se třeba jindy, až to ve mě do toho momentu, až se podívat budu chtít, dozraje :) Skutečně mi pak nejdou na mysli takoví ti fanoušci, kterým se něco nelíbí a přesto se skoro až sebemrzkačsky nutí do další a další projekce, nejspíše pro to, že podle nich by měl každý fanoušek všechno vidět, ať se mu to líbí, nebo ne... To já mám teda mozek a rozum a do ničeho se nenutím, a fanouškem jsem pořád.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 1. září 2020 - 21:53

Okay :-)

Prometheus, Jakkob: Souhlas. Disco je jednak jiný seriál, úplně jiný styl, ale potom také dítko zcela jiného produkčního týmu. Pokud bychom chtěli srovnávat v rámci moderního Treku, pak můžeme vlastně až od DIS 2x08.

kadet Garak
Garak - st 2. září 2020 - 13:22

Johanson: Tvé výše uvedené zkušenosti se nedivím. Lehce arogantní způsob, jakým Telemachus Rhade tady na fóru dlouhodobě rdousí názory, které se od těch jeho liší, nešlo přehlédnout.

Jakkob Killer: Mně se DIS například vůbec nelíbí, přesto se na 3. sezónu chystám. :-) Důvod? Ta naděje, že se v tom konečně objeví něco, co bych pro sebe nazval ST feelingem, je příliš lákavá. Jde o čistě subjektivní pocit, pojetí DIS mě kompletně míjí. Ovšem konec 2. sezóny naznačuje příchod určitých změn, takže.. jdu znovu na to. :-)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 2. září 2020 - 15:06

Garak: To je pěkný důvod k těšingu na 3. sezónu DIS, to kvituji :) Mj i proto, že se mnohem spíše setkávám s názory, nebo asi by bylo lepší napsat s přístupem, kdy dotyční z projekce nic nemají, neužívají si to, důvod k radosti či těšení se jim to taky nijak nepřináší a přesto všechno v projekcích a sledování pokračují (a následně to pak patřičně zhejtí na nějaké webové diskuzi), takže je opravdu milé narazit na takový to názor, který má aspoň nějakou logiku, nebo jak se říká hlavu a patu :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál flotily omi
omi - st 2. září 2020 - 15:52

Proč si nezahejtit, když to člověk dokáže podat slušně a hlavně vysvětlit svůj úhel pohledu. To pak dokážu pochopit a většinou mi přesně tohle v diskuzi trošičku chybí.

Jak tak koukám na Lower Decks, tak je ale modernější být hrubý, sprostý a vysmívat se. Přesně to Marinerová dělá a očividně to spoustu lidí baví. Nakonec, po vzoru prvního důstojníka pak můžeme oponentovi propíchnout nohu oštěpem, abychom mu dali najevo svou pravdu. Ještěže tohle do té online diskuze naštěstí neprobublá. :D

Jako uznávám, že v tomhle je Lower Decks trendy. Neřídit se fakty, mít svou hlavu, být neurvalý, případně až sprostý a jít si svéhlavě za svým přes mrtvoly. Tenhle hulvátský styl chování reflektuje aktuální situaci hodně věrně a spoustě lidem se to očividně líbí a vábí je (ano narážím na některé naše i zahraniční politiky). Na Star Treku se mi líbilo, že reprezentoval budoucnost jako vyspělou civilizaci, a i tak dokázal být veselý a lákavý. Tenhle styl vtip pro vtip, kdy většina misí končí kvůli egu úspěchem jen díky náhodě se mi prostě nelíbí. Ale jak jsem psal, vizuálně je to hezké, je tam spoustu narážek na předchozí ST a dívám se na to primárně kvůli té naději, že to bude obsahovat něco, co se mi zalíbí.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 2. září 2020 - 16:02

omi: Ohledně LD naprostý souhlas.

kadet captain
captain - st 2. září 2020 - 17:32

Tak ono takřka skoro všechno je lepší než Disco Trisco. Tam je prostě všechno špatně, a nebýt toho, že první sérii zachránil ač temný Gabe Lorca, a druhou Chris Pike, tak bychom už ani žádné DSC nehovořili. I tak nám přece jen dala něco dobrého, nový Trek s Pikem, jeho Enterprise a její posádkou. Už aby to bylo!

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - st 2. září 2020 - 17:45
Tento komentář byl nahlášen jako nevhodný.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 2. září 2020 - 18:15

omi: Jenže právě ta slušnost a snaha o to vysvětlení u toho hejtu obvykle schází, naopak jsou to velice často názory prezentované skoro až hulvátsky a stylem, že se věci mají tak jak dotyční říkají (protože to tvrzení podporuje tuna videí a rekcí na YT a netu obecně) a z kohokoli, kdo má na věc jiný názor, se dělá ignorant, ne-fanoušek atd. Způsob jakým to vysvětlíš a odůvodníš ty bohužel není standard, spíše výjimka co potvrzuje jinak smutné pravidlo...

Jinak stran LD... Nějaké velké sprostoty a neurvalosti si tedy nejsem vědom. Jako že ano, něco málo tam tu a tam padne, ale že bych celou show charakterizoval právě tak jak jsi popsal, nebo že bych tak charakterizoval Backett, to rozhodně ne. Přitom sám nemám vulgárnost rád a snažím se jí vyhýbat kde to jen jde, a ani ji nijak nevyhledávám, ale v rámci konceptu LD mi to nijak nevadí. Asi proto, že mi tam toho tolik a v nějaké velké míře nepřijde. Naopak asi dost oceňuji, že je to podané "tak akorát" a jeden se s tím lépe ztotožní, hlavně tedy s těmi postavami. V takové TNG to moc dobře nešlo, nebo aspoň já tam mám s těmi postavami právě ten problém, že tam jsou více méně všichni strašně moc dokonalý, korektní a i když je to jako vizi budoucí generace lidstva super, tak vůbec nemám důvod zavírat oči nad tím, že i v té době se tam dají najít lidé, co se chovají, mluví a jednají jako... lidé :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 3. září 2020 - 11:41

Omi, já si nemyslím, že tam jde o to hrubiánství. však ona Martinézová taky celkem často naráží a není to jediný člověk v seriálu. První důstojník je parodický archetyp Kirka, potažmo Rikera, to je ostatně ta scéna, kterou v článku zmiňuju. Ale máme tu víc postav a s ohledem na parodizaci a komedializaci celkového tématu, mi to přijde jako celkem OK, Ostatně jde o pro forma Simpsnovy ve Star Treku.

Nicméně, jak bylo zmíněno i v jiných komentech, v porovnání s Disco, je to co je tady špatně jeh ohodně slaboulinkým odvárkem na vršku puklice od hrnce, ve kterém vře všechno co jsi řekl právě u Disca. Jak bylo zmíněno jinde, je kapitánka v LD nekometentní, kde já už jsem to.. jo vlastně kapitánka Discovery, byla celkem nekomepetentní velitel.. jenže kdo na té lodi byl vlastně kometentní k hodnosti a pkonům, které tam měl? Jediná kmeptentní osoba, byl nakonec Pike, jehož výkon se zase ztrácí v záplavě zbylyých nelogičností, záměrných obrácení a rádoby cool věcí, které ve skutečnosti cool nejsou.

Možná není fér tyhle dvě věci srovnávat (Už jen proto, že LD je Trek a Disco je cosi neforemného v koutě mé koupelny) ale, jsou to teď dvě poslední natočené věci a v čláku jsem napsal. Ten podstatný rozdíl mezi těmihle dvěma je hlavně v tom, že LD si narozdíál od Disca nehraje na něco co není a netvrdí, že to je něco, na co nemá. Prostě lehká, oddechovka, ve star trek duchu s humorem, který může a nemusí sedět každému.. V tom si myslím, LD splňuje všechno co má.

admirál flotily omi
omi - čt 3. září 2020 - 12:56

Mě srovnání LD a DSC nevadí. Klidně i srovnání obou s TOS a TAS. Každé má svoje specifikum, dejme tomu jsou jiný žánr, ale určitě se dají najít věci a roviny, které porovnat lze.

Jako postavy LD se dají asi hodně jednoduše popsat jako parodie té které jiné ST postavy, ale ve výsledku z toho vychází valná většina jako puberťáci (včetně kapitána, prvního důstojníka, admirála, druhého kapitána, ...) a ve výsledku mi to spíš připomíná epizodu VOY Žij rychle a blaze. Nebo ještě trochu epizodu VOY Z masa a kostí, jen pokud by si na flotilu nehráli 8472, ale Ferengové. Když už srovnáváme se Simpsnovými, tam myslím dokážu najít větší charakterový rozdíl mezi hlavními postavami, než v LD. Tady mi všichni fakt připadají jak hašteřiví puberťáci a v tom stávající post-faktickou dobu a žabomyší války na sítích opravdu reflektují dost dobře.

Nemyslím si, že by DSC bylo tak nekompetentní i když přiznávám, že mi tam postavy povětšinou sympatické taky úplně nejsou. Ale tam mi spíš vadí cool efektní styl na úkor smysluplnosti a vysvětlení. Po epizodě DSC prostě jen přemýšlím, co se tam sakra stalo a proč, po epizodě LD si prostě řeknu, že příběh a vizuál fajn, jen ty postavy se chovají hrozně. A to má LD v podstatě polovinu času na epizodu oproti DSC.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - čt 3. září 2020 - 13:20

Johanson, omi: Ďalší dvaja nevďačníci :D Zase môžem čakať zmazanie môjho komentára :D

admirál flotily omi
omi - čt 3. září 2020 - 14:05

Promethus: Ale kdeže, stačí se tu jen vyjadřovat slušně, třeba neposílat ostatní za jejich názory na ona místa a tak. Fakt nechápu, proč si lidi zvykli na opačný názor okamžitě reagovat urážkami. I když o tom tady vlastně celou dobu píšu, že. :D Ale je zajímavé, že píšeš, že bereš všechno a nejsi nevděčný. Jiných názorů se to očividně netýká.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 3. září 2020 - 14:19

omi - rozumím. U DIS jsem první sezónu měl takový ten facepalm pocit asi každých 6 minut v každé epce v tom smylu jakože : "Proč, to udělal/a?" "Co to je?" "To je slepá?" etc.. v zásadě asi takový ten pocit, jako když sleduješ Bčkový horor postava dělá ty kraviny, jakože se jde podívat někam, kam bys sám už v danou chvíli nevlezl a pod... A to jsem prostě nějak nevydýchával. Žádnbou logiku jsem v tom nikdy nikde nenašel. a to to začlo hned na začátku jakože : "Proč jí vykládá, co je cílem mise, když už evidentně končej? To jako nevěděla, proč tam jsou?" "Kdo si sakra myslí, že při začínající písečné bouři, loď najde v písku vyšlapanou deltu??? a to se tam jen a jen kupí a kupí... U druhé řady, jsem při prvních dílech začal mít pocit, že se Disco vyrovná alespoň nejhorším epkám voyageru, ale i tenhle záblesk, byl zabit s nástupem sekce 31... A to byl asi moment, kdy jsem i přestal chápat pointu děje... V konečném důsledku vůbec nechápu o co v Discku vlastně šlo, co bylo cílem. Ale možná v tom hraje i roli fakt, že jsme to sice měl puštěné, ale nedokázal jsem se na to ani soustředit, protože mě to prostě nebavilo. A myslím, ž eposlední epky jsem ani neviděl... Nicméně u LD, jakjo souhlasím s tím postavovým rozdělením, myslím, že se to třeba i zlepší, ale asi tohle mi tak nějak u kreslené grotesky prostě nevadí... Je to něco jako Nemesis.. Disco- příliš mnoho boom efektů a děje, až je z toho hrnec co vbaří kočička s pejskem.. Ale kdyby se to dávkovalo pomaleji a logičtěji, třeba to zkousneš.. (To je můj pocit z fgilmu Nemesis) :-D

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - čt 3. září 2020 - 14:45

omi, Johanson: Ale ono je to tak aj v reálnom živote. Niekto napr. berie život vážne a nad všetkým sa pozastavuje že prečo je to tak a druhý človek si vie spraviť srandu z hocičoho a je taký po celý svoj život. Ako ja, mám 32 rokov ale niekedy si pripadám ako keby som mal len 12 rokov :D A riešiť kopu vecí v danom seriáli nemá naozaj zmysel, veď to je fikcia a nie fakt preboha :D Treba si len sadnúť a vychutnať si to :D

admirál flotily omi
omi - čt 3. září 2020 - 14:49

LD v tomhle asi hodně pomáhá epizodičnost. Koukneš na 20 min a funguje to, drží to pohromadě. V DSC podle mě nezvládají roztažení story arcu přes celou sezónu. Když si zjišťuješ informace ze zákulisí, tak to smysl dává, ale čistě jen z dívání na epizody to nepochopíš, a to je podle mě špatně. Netuším, jestli to způsobují škrty scénáře nebo to skončí na podlaze střižny. Efekty a cool faktor by mi asi zas tak nevadil, kdyby to stálo na srozumitelnym příběhu. Jenže místo příběhu z toho vyčnívají spíš právě ty cool hlouposti.

Věřím, že se to ještě trochu vykrystalizuje. Přeci jen to jsou jen 4 epizody. A čtyři "hlavní" postavy od sebe rozeznatelné přeci jen jsou - vzdorovitá puberťačka (co všechno ví, všechno zná a všude byla), svědomitý nezkušený šprt, nadšená naivní nešika a šikovný asociál. Tak třeba se i ty zbylé postavy vyprostí ze škatulky generických neurvalých puberťáků. :)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily omi
omi - čt 3. září 2020 - 14:53

Prometheus: Zrovna jsem dneska narazil na knížku pojednávající o vzniku fandomu. Lidech, které jen nebavilo sedět, dívat se a neřešit, ale chtěli si se svým oblíbených světem hrát a tvořit v něm. A bylo to složité, protože se všechno nedalo naklikat v aplikaci. Díky tomu vznikly i cony a další dneska už samozřejmě věci. Já nikomu neberu, že se rád jen baví, já se rád ve věcech zase hrabu a přemýšlím o nich. Přej nám to. A neboj, jako děcko si občas připadám (a chovám se) taky. ;)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - čt 3. září 2020 - 15:03

omi: Tak aj ja o veciach premýšľam a musím sa priznať že od skončenia druhej série Discovery veľakrát rozmýšľam nad tým ako to bude prebiehať v tretej sérií :D Ale zase netreba to brať vážne lebo je to len seriál a niekedy má od faktu dosť ďaleko.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 3. září 2020 - 18:04

omi: Podle mě LD nabírají na síle s každým vydaným dílem, třeba ten dnešní, jakkoli bych tomu ještě před cca 1/2 hodinou nevěřil, mi zase přišel o kus lepší než ten předchozí :) A jinak jsi naprosto suprově vystihnul ty jednotlivé postavy, to sedlo na každou z nich náramně ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 3. září 2020 - 18:48

jj ten popis postav jsi vystihnul skvěle, když se rozhlídnu po fandomu, tak proto jsem to tak napsal, to jsou prostě fanoušci, každý si tam může najít sebe. Osobně vím, kterým lidem z fandomu, která role skvěle sedí jako zadek na hrnec :-D

kapitán Andypos
Andypos - po 7. září 2020 - 23:55

Nemyslím, že se dá Lower Decks porovnávat s jakýmkoliv předchozím Star Trekem, protože je to víceméně jiný žánr. A co mi na tomhle článku opravdu vadí je, že obdiv k jednomu seriálu se zvrhl v kritiku jiného, stejně dobrého. Lower Decks není ani lepší ani horší než Discovery, je jiný, a každý z nich je dobrý z jiných důvodů. Mě osobně baví oba seriály, je škoda že někteří fanoušci mají potřebu kritizovat právě Discovery, svého času na tom byl i zmiňovaný Enterprise s oblíbeností podobně.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 8. září 2020 - 07:16

... kdyby jenom Enterprise. Každý nový Trek byl od uvedení TNG svého času velice nepopulární, tedy myslím mezi fanoušky a to je již premiéra TNG nějakej ten pátek za námi a ta situace je s novými ST seriály a jejich přijetí fandomem stále stejná, a stejná asi bude i nadále...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
viceadmirál Sokar
Sokar - út 8. září 2020 - 09:13

Ta "situace" bude vždycky. A Trekkies v tom nejsou nijak specifičtí. Jakýkoli fenomén, co je tu takhle dlouho, si prožívá totéž. Star Wars, Docvtor Who, Bondovky. Půl století je zkrátka hodně, styl vyprávění a natáčení se prostě mění. A někomu vyhovuje víc to, někomu ono. A není to tím, že by si starý fanoušek nezvykl na nové. Jsou 20tiletí co viděli všechno až teď a líbí se jim nejvíc TNG a jsou 60tiletí, co sledují ST dekády a fandí Discovery. A buďme za to rádi, že není jedna pravda, jeden vkus :)

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 09:19

Andypos. Měl jsem sem tam výtku, k Voyageru, když běžel. Tam šlo o jistou nekonzistenci postav, tak jak se charaktery ohýbaly podle potřeby dílu. Enterprise celá ta záležitost s Xindi tam prostě neměla být. Nemesis - je film, který neměl vzniknout. Neumím si u něj vybrat zda je horší než JJ trek II, nebo není.. Skoro bych řekl, že až na scény s romulany, je Nemesis horší jak Disco, co se kvality týče. A to je tak nějak v kostce asi všechno co mi na celém Star Treku vadí, všechno ostatní se mi vlastně líbí, nebo to budou nějaké diskuse na úrovni detailů. Ale Disco... Disco je něco co mě dokonce jako fanouška bytostně uráží. Uráží mě, ty nedokončené pointy, protože je nikdo dokončit neumí, uráží mě ty mizerné herecké výkony, uráží mě to, jak se to chová k předchozím trekům, jak si to z nich dělá blázny a přitom mi to s úsměvem tvrdí, jak tohle je ten jediný pravý Star Trek. Nikomu nehodlám brát, pokud se mu Disco líbí. Ale taky si rád řeknu svůj názor, takže to zkuste taky respektovat, že se to někomu nelíbí. Stejně jaké já respektuju, že někomu se nelíbí TNG, nebo Lower Decks, někomu se nelíbí TOSka... Mě prostě Disco jak už jsem řekl, doslova uráží. Tak si dokonce myslím, že jsem v článku byl k ní ještě hodně hodně slušný a mírný.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 8. září 2020 - 16:37

Sokar: Proč se ale potom mnozí trekkies pyšní, či spíše chlubí tím, že jsou fandom a lidé lepší, nebo spíše smířlivější a přístupnější, když to právě tady v tom jmenovaném případě (a nejen v tom) není vůbec pravda? Kde se vzal ten poměrně dost rozšířený mýtus o tom, že trekkies jsou "víc fajn" než-li jiní? Tohle já moc dobře nechápu, a přijde mi to jako velká ostuda...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 18:50

Sokar: Súhlasím s tebou! A najhorší sú podla mňa ortodoxný trekkies ktorý musia mať vždy pravdu a budú sa kvôli tomu aj biť do pŕs a tvrdiť aké sú dnes moderné Trek seriály s prepáčením sračky a najväčšia vtákovina bude pre nich ako inak Discovery a nejakú paródiu ktorú nebudem radšej menovať aby ma neukameňovali budú oslavovať ako následníka pravého Star Treku. Star Trek sa musí jednoznačne posúvať a vyvíjať a nie ostať len pri Novej Generácií a dokonalých postavách ktoré sú bezchybné a zožrali všetku múdrosť sveta. A ešte k tomu tie reči ako ich to uráža, radšej pomlčím .....

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 19:41

Prometeus: Trochu nesouhlas. Moderní neznamená nový ;-) A tak nějak je tu beztak řeč jen o Disku, což není úplně vhodný brát v množném čísle, protože je to jen jeden seriál. Dovolím si ještě nesouhlasit v jedné věci. Když jsem psal, že mě to uráží, tak protože si to říká Trek. Nicméně, je to špatný, i kdyby to bylo cokoli jinýho. Nejde mi však o to se tu hádat, a když už jsi to tak hezky nakousnul říkat, že jen já mám pravdu. Nicméně, bys měl pochopit, že ty sám tvrdíš, že jen ty máš pravdu, když tvrdíš, to co tvrdíš. Tak je totiž styliztovaný tvůj text. ;-) Nicméně, ani o to mi tu nejde, klidně si svou pravdu nech. Vlastně ti závidím, že se ti Disco líbí. Byl bych mnohem šťastnější, kdyby se líbil i mě. Jenže.. Abych to vysvětlil, jak se u mě Disco podepsala, tím, jak vypráví, jaký má humor, i jak se staví k tématu.. mohl bych to přirovnat takto, kdybych to chtěl třeba přirovnat ke komediím.: Star Trek, ten mimo Disco (Ook Nemesis vynechme) je pro mě asi asi něco jako kvalitní komedie, typu "Na hromnice o den více", prostě dobrý, propracovaný kvalitní humor.. a Disco působí asi jako film "Méďa" - plytký humor o tom, jak se prostitutka vy**re (vlastními slovy) na koberec uprostřed místnosti. I film Méďa má skvělá hodnocení, a je jak říkáš moderní, a je jak tedy mi hodně lidí tvrdí, to prý skvělá komedie... Jako good for you, když se to někomu líbí, jedině dobře... Jen sice nechápu proč, a myslím si, že i lepší než Méďa, je i Žena za pultem. A zbnovu opakuji, nešlo mi o to se s někým hádat nad vkusem, jen vysvětlit, proč mám takový názor jaký mám, což je, podle toho co píšeš ty, evidentně víc a víc potřeba... A v závěru. Jo jo.. Orville. Vynikající záležitost. Myslím, že s LD, to jde pěkně k sobě. Nice. :-D (V závěru si ale rýpnu, ty sám sis to neodpustil: Právě ti, lepší lidé, v TNG, VOY, TOS, ENT.. o tom právě ten ST je. O lepší budoucnosti v tom, že lidé jako jedinci, konečně "zmoudří", v tom právě má mít tu dobrou pointu.. to uklidňující jádro... Depresivní vývoj? .. od toho tu jsou věci jako Galactica, Mad Maxon, Vetřelec, a mnoho a mnoho dalších. Nevidím důvod proč jej tahat do Treku.)

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 19:50

Jakob: On někdo někde tvrdil, že je ST fandom lepší, přívětivější a příjemnější? Kdo to říkal? :-D Osobně si myslím, že 501 je na tom líp. Ale, když už jsi tohle nakousnul tak pár věcí bych tu měl. Zaprvé, nejstarší fandom, v tomhle smyslu, který se zajímal něčím jako setkáními, bádáními ve svém universu, a nemalou mírou aktivit, je fandom Sherlocka Holmese. Ten začal svou činnost již v předminulém století. Stasr Trekový fandom, je pak v podstatě vůbec první fandom v podobě, jak známe fandomy dnes, tedy ve smyslu, pořádání conů, přednbášek, setkáních ve veřejných prostorech, jako veřejně organizované akce. V tom má prvenství právě Star Trek, v takovém časovém závěsu s odstupem deseti let, tu pak je SW, zbytek se pak nabaluje geometrickou řadou. Ale právě Star Trek může za to, že něco jako "fandomy" vůbec existuje v takové podobě, v jaké dnes jsou. To jhe to co odlišuje Trek od zbytku fantastiky. Ale, že by byl lepší? (Krom toho Holmese) je nejstarší. a být nejstarší přináší problémy, protože být nejstarší, znamená být i největší. A to se pak najde víc lidí, co mají své jiné názory a světy se rozděluji. například nějak podobně, je na tom klasické křesťanství... Stalo se tak velkým, že se ti, kteří tenhle "fandom" milovali vlastně rozdělili, na pravověrné, pravoslavné, protestanty, kališníky etc. etc. etc... A hodně "pravověrných" fandomistů křesťanství, nadává na svou vlastní TOSku (Judaismus)... A v celém závěru, neboj stejný problémy, mají všechny fandomy, jen když v nich člověk není aktivní, tak to v nich nevidí. Zažil jsem to v SG, SW, Potterovi, Doctorovi.. Všude je to stejné. všude jsou stejné dohady, stejné hádky mezi aktivními, neaktivními, rádoby aktivními... Jen tyhle jiné fandomy, čas odčasu zanikají, pár chvil po tom, co už je nikdo nevysílá.. Což je něco co se Treku a SW, nestane..Jen v době neaktivity v TV, bude méně hádek..

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 19:59

Johanson: Len mi nehovor že celá Discovery je podla teba depresívna a ide do pesimistického štýlu. Dobre uznám prvú sériu ktorá bola dosť tvrdá, ale o druhej sérií sa to až tak povedať nedá. Aj DS9 mala temnejší nádych ale o tom to predsa je. Star Trek vždy ukazoval čo sa deje v reálnom svete do ktorého bohužiaľ patria aj vojnové konflikty. Taká je realita! Ale do budúcna sa to môže zmeniť a možno budeme žiť v mieri.

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 20:16

No právě že ukazoval, že ty problémy, řeší jiné rasy, a říkal, !Hele, my jsme tohle už překonali. a je to bez toho lepší" Jde o hodnoty. Prvníé szóina Disca byla otřeně příšerná. Ale, jak říkám, ne jen jako trek, podle mě byla příšerná i jako seriál, asi něco jako nová verze MacGyvera... Druhá řada začala slibně, prvbní díly, začaly mít kvalitu těch horších epizod Voyageru.. což byl značný pokrok, ale jakmile nastoupily věci kolem Sekce 31, přestalo to celé dávat smysl. Jak to říkal Omi, pokud nesleduješ i zákulisní info, a další věco kolem, nebude ti druhá řada dávat sama o sobě, jen ze sledování žádný smysl. Mimo chodem, druhou řadou Disco řeklo hlavně jednu tezi "Je jedno, kam se lidstvo vivine v budoucnosti, protože tu vždycky, ale vždycky budou s**ně, které chtějí za každých okolností být nad ostatními." pokud tohle nevnímáš jako pesimismus, tak už nevím co. A právě tohle je také v rozporu s trekem jako takovým. A tenhle nový trek mi nedělá, při sledování dobře na duši. Neříká mi, že má smysl se snažit být lepším, a něco pro to dělat, protože to jednou bude mít smysl, ale říká mi to, že se snažit nemusím, protože se stejně nikdy nic nezmění. Takový pohled ve mě spíš vyvolává pocit, že pokud by to tak mělo být, nemá smysl, tady ztrácet čas. POkud se svět neumí do budoucna stát lepším, růst a vyvýjet se v dobrém slova smyslu (Paradox, že, tohle jsou tvoje slova o novém treku, v jak krásném to je rozporu samo se sebou) pak já osobně nevidím důvod, proč bychom tu třeba pak vůbec měli být! Protože pokud tohle neumíme, nemá naše existence žádný smysl. To je jako u toho Holmese, ten potrestáý neviné. Pointou dobré detektivky je, že je odhalen zločinec. Není-li odhalen a není-li křivda napravena, není detektivka dobrá... detektivka je pohádka pro dospělé.. Stejně jako Dr. House nakonec vyléčí své pacienty, ať už mají jakkoli šílenější nemoc.. (Ikdyž víme, že v reálu to takhle nefunguje), je to ten důvod, proč nás takový serál baví. Protože koho by bavylo se koukat, na seriál o dokorovi, jehož každá druhá diagnoza bude špatná, a jemuž umře každý třetí pacient, což je v zásadě právě ta reálná statistika.. A od toho tu je žánr a od toho tu je umělecký pohled. A Star Trek má být žánr pozitivní budoucnosti. ne té

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 20:18

depresivní. %čekám, že když se podívám na star trek uvidím budoucnost pozitivní pro lidstvo, s tím, že se někam posunulo. stejně tak, když si pustím vetřelce, čekám, že uvidím kvalitní scifi horror, a stejně jako, když si pustím SW čekám, že uvidím, super pohádku se skvělými efekty, nebo když si pustím Holmese, očekávám, kvalitní detektivku s pozitivním koncem. POkud chci depku, pustím si Nezvratný osud.

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 20:39

Pre niekoho by mohla byť depresívna budúcnosť aj tá z TOS alebo DS9. V TOS-ke na teba stále číhali klingóni, romulania, tholiani alebo iný emzáci a v DS9 zase meňavci a spol. Tak isto aj VOY, borgovia všade kam dovidíš :D Bez dobrých záporákov by bol Star Trek nudný. A ešte som zabudol na augmentov :D Toľko záporákov a Star Trek je o optimizme, to sa mi nejako nezdá. Sranda musí byť :D Star Trek potrebuje hlavne brutálnych emzákov ako boli discoverácky klingóni :D Qapla'

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 20:53

Co na discoveráckých klingonech bylo brutálního? Nakonec jsou vylíčeni jako svědkové jehovovi po autonehodě.

Ne, kámo, zkoumáš vesmír a neovlivníš co tam najdeš. Ale ovlivníš, jak se k tomu postavíš. ;-) V tom je takový drobný rozdíl. Zatímco, si Picard i Janewayová, klade otázku, zda má na takové kroky, jaké chce dělat právo, nebo nemá. Zatímco Archer bojuje sám se svým démonem slušňáka, aby vůbec udělal nějaký krok, mimo, a Sisco si ventiluje svou vlastní ztrátu do "učel světí prostředky" stylu, který je pořád v mezích Prime Directive, tak V Discu, je to jedno velké hulvátství. Nepotřebuje řešit morální hlediska svých čínů, hlavně, když je to cool záběr.

Jenže tys, to teď krásně napsal. V tom je právě ten jasný rozdíl. Ty potřebuješ ke spokojenosti, skvělé efekty, a kvalitní záporáky. Vsadím se, že si fandou Marvelovek. Čím větší černobílý boj dobra se zlem, tím lepší... No a to je právě to v čem se neshodnem. Protože vtipně, jsi řekl, že by Trek měl být reálnější, ale sám si šlapeš po vlastních argumentech. Protože svět není černobílý. Vlastně si krásně popsal i to proč se nikdy neshodneme i to proč tu vždycky budou dva pohledy, i více pohledů na věc. :-D Vlastně ti ten jednoduchý pohled fakt závidím.

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 21:21

Marvelovky už dávno nesledujem. Punishera a Daredevila bohužiaľ ukončili, a aj tie ukazovali trochu reálnejší a drsnejší pohľad na svet. Iron Mana a spol. neriešim. A záporáci nie sú na škodu. A ako som už vravel, je to seriál a nie fakt. Takže to netreba brať vážne lebo nám s toho raz všetkým preskočí a skončíme v blázinci :D A ako aj ty tak aj ja premýšľam o rôznych veciach ktoré sa stali v jednotlivých častiach :D Len ma už nebaví to neustále kritizovanie a urážanie, keď sa to niekomu nepáči nech to nesleduje a dá pokoj.

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 21:29

Jako mchápu, jenže to je zbožné přání. Představ si to takto. Objeví se nový nějaký film, shlédneš ho a nezaujme tě, nelíbí se ti, tudíž si ho znovu nepustíš, nebudeš hledat k němu fandom.. To samé budeš mít s nějakou sérií. Ovšem už ne u něčeho, co se ti od začátku líbí, provází tě to (například jako mě Trek) už 26 let... Nějakým způsobem to ovlivní tvé názory, tvůj život... To prostě nemůžeš čekat, že prostě si jen tak řekneš, že se ti to nelíbí a nebudeš to sledovat :-D A už vůbec ne, když máš všude tu masáž o tom, jak skvělé to je, a teď pořád jen a jen Disco.. :-D A ta mediální i fanovská masáž o tom jak skvělé to je... Koukáš v TV na TNG a vyskočí ti rekama na Disco a je u toho napsaný, jak je to ještě lepší Trek, než jaký tu doteď byl... Takže ti to ještě záměrně kazí i ten normální Trek... :-D Máš zbožné přání, které se ti nikdy nevyplní. Z tohoto hlediska ti můžu říct úplně stejně: Když se ti to líbí, tak to sleduj, a dej s tím pokoj těm, kterým se to nelíbí. :-D Možná, když nebudeš mít potřebu pak to rozpitvávat, nebude mýt nikdo další evidentně ti na to reagovat. A budeš tedy mít klid..

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 21:54

Ktorý Star Trek je najlepší? Pre každého iný. Ja mám moc rád TOS lebo som taký retro človek :D Ale nikde som nevidel a ani som nepočul to že Discovery je najlepší Star Trek. Star Trek sledujem skoro 26 rokov a užil som si každú sériu, mám prečítaných plno románov, komiksov, skoro jeden zošit počmáraný kresbami zo Star Treku, počítačové hry :D Takže ma sprevádza skoro celý život. Ale nikomu nevnucujem nech sleduje Discovery!

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 22:01

Tak sleduj média. Sleduj jak se k tmu vyjadřuje oficiální větev. Zkus sledovat tu linii, a i vlastní přístup. Jako kdyby říct, že se ti něco, nebo tohle nelíbí, bylo za každou cenu Hejterství, vlastně ten nejhorší zločin, co můžeš spáchat ;-) Je to stejný zločin, jako říct, že je nesmysl tahat americký problém Black lives, do celosvětového měřítka. :-D Je potřeba z toho totiž udělat ten zločin, pro obhajobu vlastního názoru. Mimochodem tos byl ty, kdo tu začal s tím "Když s eti to nelíbí, tak mlč." ;-) Tak nekaž vodu, když piješ víno ;-)

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 22:12

A teraz jedna novinka ktorá ťa asi nezaujme. Už som videl trailer na tretiu sériu :D

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 22:23

Novinka? To je něco jiného, než to co vyšlo v sobotu?

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 22:30

Na trekmovie.com to vyšlo dnes. Takže neviem čo vyšlo v sobotu.

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 22:34

:-D A to sis ale musel jít napřed ověřit? Kdybys to rozkliknul, tak bys zjistil, že trailery na trekmovie, v tom článku, nejsou pro evropu zpřístupněné. ;-) Takže tam sis to pustit nemoh ;-) Nicméně předpokládám, že to je to samý co jsem viděl v sobotu na youtube... minimálně podle popisky :-D

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 8. září 2020 - 22:40

Ale niekto tam hodil link na startrek.com takže som ho videl tam. Ale už premýšľam nad novou sériou :D Ale zatiaľ som na nič neprišieľ :D

kapitán flotily Johanson
Johanson - út 8. září 2020 - 22:44

:-D No, tak to hodně štěstí. Hlavně, aby to dávalo smysl. Já tuhle řadu už vynechám.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 9. září 2020 - 01:16

Předpokládám, že Jakkob to myslel tak, že trekkies se často povyšují nad jiné v tom smyslu, že když jejich oblíbené seriály představují vyspělé povznesené a ušlechtilé hrdiny, jsou tím pádem fanoušci také takoví, a že když seriál se zabývá otázkami a tématy morálky, dělá to z fanoušků ctnostnější, morálnější, prostě lepší lidi. Což je názor, se kterým se bohužel setkávám občas také. Přitom to prostě není pravda. Teoreticky by tomu tak být mohlo a asi i mělo, prakticky ale není.

Také mi tedy celý ten koncept postavený na hanobení Disca na základě srovnání s Lower Decks připadá divný, pojednal bych jedno či druhé a nesnažil bych se to nějak násilně tlačit proti sobě. To je jako kdybychom chtěli dělat komparaci Akt X a Panství Downton a čekali od toho nějaké hodnotné závěry. Ale kontext tomu dodaly Johansonovy komentáře pod článkem, a z nich je právě znát, že z hlediska jeho osobního vztahu k Treku to smysl vlastně dává. Tohle určité osobní vyznání je důležitý klíč, to nejvíc podstatné, co v tom článku paradoxně chybí.

Co se Discovery týče, je to rozhodně temnější seriál. Hrdinové tu nebojují s pseudoproblémem, který ohrožuje vzdálenou planetu, na které nám stejně nikomu nezáleží, a nevyřeší to technoblábolem, ale diváka tu děsíme pro dramatický efekt samou apokalypsou. Jednou nás mají vyhladit Klingoni, pak šílená AI z budoucnosti a teď už se v postapo budoucnosti rovnou ocitáme. Takže ano, temnější to je. Ale jestli pesimičtější? Nejsem si jist, rozhodně to není totéž. Pořád na tom vnímám hlavně to pableskující světélko naděje, že Flotila to všechno nakonec zachrání. A to je v duchu Treku. I z toho traileru ke 3. sezóně jsem cítil spíš povzbuzení, ve smyslu že nehledě na to, jak zoufalá se jeví situace, my to zvládneme a bude zas dobře. Což je navíc přesně ta message, co dnešní svět potřebuje slyšet.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Johanson
Johanson - st 9. září 2020 - 08:08

Eodeon: Nemohu sohlasit s tezí, že srovnání Disca a Lower Decks, je jako srovnávat "Jablka a hrušky". jak jsi napsal. Právě, že srovnání je na místě. Obojí má být Star Trek. Pokud tvrdíš, že se to tedy srovnávat nedá, je v zásadě stejné jako říct, že jedno z toho Star Trek není.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 9. září 2020 - 08:25

Johanson: Jakž takž se to asi srovnat dá, v nějakých ohledech, s přimhouřenýma očima... Asi jo, ale postavit to vedle sebe jako rovnocenné seriály je něco, co jde zcela mimo mě. Naopak, LD vnímám jako něco docela jiného než jakákoli jiná dřívější ST produkce a s takovou, třeba že obojí má logo Star Treku, o tom nemohu přemýšlet ve stejné rovině. LD jsou zkrátka úplně jiní, hlavně tedy konceptem a velkou měrou i nevážností, namísto které tu je humor a skoro až parodie a velká nadsázka. A nevím sice jak ty nebo jiní, ale já osobně nic podobného v takovém rozsahu u žádného dřívějšího ST seriálu nezpozoroval, takže ty jablka a hrušky, aspoň pro mě, nejsou vůbec tak úplně mimo...

A jinak s tím fandomem jsem to myslel právě tak, jak psal Eodeon. A bohužel si podobné názory pamatuji hlavně tady odsud, i když je to už déle, ale přeci jen to nic nemění na tom, že jsem tímhle mýtem byl naočkován v té době coby novopečený fanoušek právě tady, a jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, jak se věci ve skutečnosti mají...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Johanson
Johanson - st 9. září 2020 - 09:56

Tak mýtus je mýtus, kde je pravda si musí každý najít sám.

K srovnávání. Já budu ošklivý. Ale použít k tomu mohu nakrásně všechny ty argumenty Disco fandů, které tu padaly před pár lety: "Má to název Star Trek. Je to Star Trek." "O tom co je cánon rozhoduje vlastník značky, tedy studio. Nikoli fanouškové." A mohl bych pokračovat :-D Proto prostě je srovnání LD s Discem zcela na místě, stejně jako by bylo na místě srovnání LD a TOS, nebo LD a TNG... A to s odvoláním na stejnou argumentaci k discu, která tu padala na její obhajobu. A to přitom paradoxně je to právě Disco, které svým konceptem, přístupem a pojetím, je zcela jiná, než jakékoli předchozí Treky.

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - st 9. září 2020 - 10:58

Johanson: Ale to neznamená že keď je niečo iné alebo sa z niečím experimentuje tak to musí byť hneď prepadák. Mnohým fanúšikom Discovery sa to páči preto lebo to má iný rozmer, a to ich na tom priťahuje. Tak isto to bolo aj z Enterprise, tiež to malo iný nádych, ľudia to odcudzovali a potom si k tomu našli cestu. Ale ako sa vraví: Sto ľudí sto chutí.

kapitán flotily Johanson
Johanson - st 9. září 2020 - 12:42

Ale to přece neznamená, že to nelze srovnávat...

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - st 9. září 2020 - 12:48

Mne je to jedno, porovnávaj si čo chceš. Ako budú ďalší porovnávať tretiu sériu s Andromedou.... Čo je podľa mňa nezmysel porovnávať akčné sci-fi zo space operou.

kapitán flotily Johanson
Johanson - st 9. září 2020 - 17:13

Ale tak jedno ti to asi není, protože máš potřebu se k tomu vyjadřovat. To je mimochodem vpořádku. Myslím si, že každý má právo na to sdělit si svůj názor, potažmo si jej i obhájit, nebo vysvětlit. Stejně jako dokážu respektovat, že má někdo názor opačný. Ale respektovat opačný názor, nutně neznamená s ním souhlasit. A přžesně v duchu pravého Star Treku, by ti, kterým se třeba to Disco nelíbí, měli respektovat, že se jiným líbí, avšak zároveň by ti, kterým se líbí, měli respetovat fakt, že jsou tu tací, kterým se nelíbí. A to je bohužel něco, co v těchhle diskusích nějak vůlbec není vidno. Bu´d se jedni vrhnou na druhé, nebo opačně. To co v tom vidím já, je pak ten problém, že pokud tu je ten disrespekt k opačnému názoru, je evidentní, že "učení" Treku, se pak míjí účinkem i u samotných jeho fanoušků, a to je problém. A zažil jsem ty hádky kjolem Voyageru, i kolem Enterprise, paradoxně nikdy nebyly kolem TNG, nebo DS9 na našem českém písečku. Dokonce bylo pár hádek ohledně toho, že někteří hlásali, že TOSka není pravý trek :-D Což už je teda poněkud mimo... Nicméně, nikdy... A to bych rád zdůraznil, nikdy to nebylo tak vyhrocené, jako je to s Discovery... Podotýkám mluvím o českém písečku.

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - st 9. září 2020 - 18:59

Už som vyšťavený s toho debatovania :D Jednému sa páči druhému sa nepáči. Ale 15. októbra to konečne vypukne juj :D

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 9. září 2020 - 20:22

Johanson: Sám pro sebe si to klidně takhle srovnávej, to ti zcela jistě brát nebudu :) Z mého pohledu je to srovnání mimo, a sám za sebe nemám žádné tendence to přímo srovnávat, a i kdyby snad, tak se mi ve finále líbí jedno, i druhé, i když každý z těch dvou příkladů, resp. seriálů, pro trošku jiné aspekty, ale kdyby na to přišlo, vychválím oba seriály stejně, neb se mi líbí oba dva a rozhodně moje obliba jednoho nevylučuje oblibu toho druhého ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Johanson
Johanson - st 9. září 2020 - 20:37

Jakkob: Pravda :-D Já je srovnával proto, že jsou si časově produkčně nejblíže. Simply. Ale jako souhlasím, i kdyby Disca nebylo bude se mi LD líbit a existence LD nijak neovlivňuje, že se mi Disco nelíbí.

bez hodnosti radoradovan
radoradovan - pá 16. října 2020 - 06:16
je to urcite viac star trek ako discovery, ktory je pre mna asi najvcasim sklamanim. urcite si radsej pozriem novu sezonu LD ako Disc. teda ak mam byt uprimny disc. nebudem pozerat urcite.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG