Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Axanar po bitvě neboli o Vládcích své domény

pá 6. listopadu 2020      autor: Eodeon      přečteno: 1107x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 6. listopadu 2020 - 16:39

No vida, tohle by mohlo být věru dost zajímavé! Kauzu okolo Axanaru mám stále ještě v živé paměti, včetně toho, jak strašně moc chválil Prelude, jak moc se hejtila CBS za zveřejnění oné žaloby a následovalo i vydání gauidlinů atd. Dnes už se má situace zase trošku jinak, až mě samotného to překvapuje, nicméně je taky pravda, že okolo Axanaru kolovala spousta urban legend a všelijakých výmyslů, a že to ve finále nebylo zdaleka tak jednostranné, jak se to zprvu tvářilo a leckdy i prezentovalo. Už jen proto a i coby zdroj ponaučení bych si asi přál, aby tento projekt vzniknul a snad i osvětlil to co je okolo Axanaru ještě nejasné..

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - ne 8. listopadu 2020 - 17:33

Jsem lehce v šoku :-/

Doteď jsem si myslel, že se na Axanaru ještě stále pracuje, a dokonce že se blíží dokončení. Dokonce stále odebírám Youtube kanál o Axanaru, ale nemám čas sledovat hodinové dokumenty o natáčení, zvlášť když nejsem v angličtině tak zdatný abych rozumněl alespoň půlce z toho.

Tady je alespoň vidět, jak může legenda skončit, když se práva k ní dostanou do špatných rukou.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 8. listopadu 2020 - 19:53

David: Na Axanaru se podle všeho stále pracuje. Dokončení to ale nezaručuje. Jak zaznělo v článku, film už dávno mohl být dokončen, kdyby se chtělo. Jedna z komplikací v současné době je spor o autorská práva k aktuálně poslední verzi scénáře a již natočeným scénám. Peters se s Jenkinsem zjevně rozešel ve zlém a Jenkins se, nejspíš v zájmu zachování své dobré reputace, snaží od projektu distancovat, což v praxi znamená, že si klade podmínku, aby ve filmu nebylo použito nic, na čem spolupracoval, čímž se míní žádné scény, které režíroval, ani žádné scény, které byly natočeny na základě jím přepracovaného scénáře. Peters to odmítá s tím, že k tomu nemá práva, Jenkins je ale přesvědčen, že má, a dokonce si svou verzi scénáře nechal registrovat jako copyright, aby si autorské právo pojistil. Žaloba za nactiutrhání je pak způsob, jakým se to pánové snaží řešit. Abych mluvil čistě za sebe, mně už na tom osobně ani moc nezáleží, jak to dopadne, a to jsem ze začátku byl jedním z největších fanoušků Axanaru. V tuto chvíli mám spíš ten pocit, že i kdyby z toho přeci jen nakonec vzešel nejlepší fan film všech dob, za všechny ty aféry a soudy a guidelines a rozhádaná přátelství a zničené životy to ani omylem nestálo.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 9. listopadu 2020 - 08:18

Eodeon: Jakkoli je to smutné, tak jest.. !

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - po 9. listopadu 2020 - 21:32

Aha, takže ony jsou v tom ještě navíc i rozpory mezi tvůrci... To jsem vůbec netušil, a mrzí mě to. No, momentálně mě nenapadá nic jiného než rčení "rozděl a panuj".
Ale ono je těžké být "objektivní", když amatérská tvorba z, byť z roku 2020 , vypadá o tolik líp než profi film, i když z roku 2009. I když, jsem si nevšiml, že by se kvalita videí v souvislosti s Axanarem nejak podstatně zvyšovala.

 pattcz
pattcz - ne 29. listopadu 2020 - 08:11

Tak hlavně, že jsme dostali od CBS ST Discovery (fuj).

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 1. prosince 2020 - 20:40

Dříve jsem byl díky guidlinům na CBS taky nakrknutej a měl jsem jim to fakt hodně za zlé, ale dnes už jsem s tím za dobře. Axanar, resp. Prelude tu je a ten je stále skvělý, a na Axanar jako takový čekáme už nevím jak dlouho, plus to všechno okolo něj atd. Osobně jsem dnes mnohem raději za Discovery než za celý Axanar, ačkoli jak říkám, Prelude je skvělý, o tom žádná :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG