Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Štar Trek: Pokračování příště

so 19. srpna 2006      autor: Deaconn      přečteno: 2573x      komentáře: 3

Štar Trek Pro vás všechny fanoušky Štar Treku (vás všechny dva nebo kolik vás je...) je tu pár informací o příštím díle a shrnutí toho, který už máme za sebou. Krom již uveřejněného Nultého kontaktu jsou pro vás připraveny ještě další čtyři díly a je tu docela vysoká pravděpodobnost, že ještě snad jeden přibude (ale nic jsem neslíbil).

Ona je to totiž celkem časově náročná a dost nevýdělečná práce (skor prodělečná, řekl bych) - pro představu: jednu stránku nakreslím cca za jeden den a to počítám s tím, že veškerý volný čas toho dne padne jen a pouze na to a na stránce se nevyskytuje nic ani o trochu složitějšího (jako jsou záběry na lodě ve vesmíru, panoramatické záběry planet, efekty zbraní nebo transportérů, neřkuli exploze). To pak trvá jediná stránka kolikrát i dva dny. A když je na to člověk sám... . Prostě se nedivte, když dobrodružství Štar Treku nebude mnoho...

První díl (Nultý kontakt) byl stejně jako epizoda následující koncipován pouze jako experiment, pokoušející se prověřit, zda je nápad vytvoření originálního českého parodiálního komixu vůbec realizovatelný. Omluvte proto prosím velké množství chyb a nedostatků, ohledně jejichž počtu by se možná dala vyhlásit i soutěž 'kdo najde více chyb' a vítěz by jistě přišel minimálně s trojciferným číslem. Mám na mysli hrubé nedostatky jako různá jména stejných postav, chybná umístění bublin s dialogy (které by měly správně dodržovat pravidlo, že komix se čte odshora dolů a zleva do prava) - nebojte, do budoucna číslování bublin odpadne. Nebo že Kérk se Špockem se transportují, když Kérk je vlevo a Špock vpravo a po transportu je tomu obráceně. Nu, i pravý Star Trek není dokonalý, prosím za prominutí.

Prvních pět dílů sloužilo opravdu původně jen pro vlastní zábavu a relaxaci ve spojení s nějakou tvůrčí činností a ve snu by mě před dvěma lety, kdy byl vytvořen první díl, nenapadlo, že se budou někde publikovat. Berte na to prosím zřetel a promiňte tu hromadu nedokonalostí a takřka nulovou snahu o větší zatraktivnění. Šestý díl, jež je právě ve výrobě, je už od základu koncipován pro zveřejnění a podle toho vypadá. Je o něco delší než jeho pět předchůdců, vizuálně o něco málo (ale opravdu jen málo) zajímavější, komixovější, ukecanější - něco jako Gilmorova děvčata ve Star Treku (a jestli je to výhoda nebo naopak si přeberte sami) - a obsahuje vzhledem ke svému rozsahu mnohem více narážek na Star Trek. Ty sice nejsou tak provokativní jako v případě prvních epizod ŠT, spíše skryté a slouží k poctě fenoménu, zato však pokrývají škálu od zcela očividných až po ty, které objeví jen velmi všímaví fanoušci. Nadále se drží prověřené kolorizace obyčejnými fixy se škálou 18 barev + sem tam doplněno o pastelky, co mi zbyly z první třídy a nepoužít je na tohle, musel bych je vyhodit do popelnice. Je to prostě časově nejšetrnější způsob a i tak bohužel dost náročný.

Druhý díl nese název Smrt praporčíků v růžovém a jak již jméno napovídá, půjde o něco přímočařejšího - útok na trhliny v kanónu Star Treku, podobně, jako se tomu již stalo v prvním díle. Zklamu ty, kteří touží po delším příběhu, Smrt praporčíků v růžovém má zhruba srovnatelnou délku se svým předchůdcem (to si holt počkejte až na šestý díl, pokud se vůbec dočkáte - znova připomínám, že nic neslibuju) :)). Nadšení nebudou ani ti čtenáři, doufající v komplikovanější zápletku - rovnou zkraje varuji - tak prostá jako zde ve ŠT dosud nebyla a nebude. Enterpriše na své první výpravě narazila na opuštěnou Romulanskou loď, poté dokonce na krychli Borgů (jejich první a poslední výskyt) a nakonec zamířila na nejbližší vrakoviště. Ve druhém dobrodružství (pokud to tak vůbec lze nazvat) objeví dosud neprobádanou planetu a od toho se již odvíjí další sled událostí (taky mi slovo 'události' nepřijde moc vystihující pro tu trivialitu, co nastane - přeberte, jak chcete) :)).

Přišlo mi pár dotazů, tak si tady dovolím takový malý FAQ Štar Treku. Všechny dotazy na charaktery posádky Enterpriše si dovolím odbýt skromným tvrzením, že posádka Enterpriše není posádkou Enterprise. Jde o zcela nové charaktery, pouze založené na základech osobností postav z původní série. Ale to je asi jasné. Nebojte, postavy se budou dále vyvíjet a to vlastním směrem. Pak je tu taky dotaz; 'Proč se zatím neobjevilo tolik důležitých postav?'. Nu, v prvním díle jste mohli vidět Kérka, Kostru, Špocka, Šrotyho a Šulua. V budoucnu se dočkáte Uhry, sestry Šeplové a admirála Tečára (o němž v Nultém kontaktu padla pouze letmá zmínka). Čekova neuvidíte, protože i v původní sérii se tuším mladičký Rus připojil k posádce až začátkem druhé série. Dočkáte se ho tedy až tak cca v pětadvacátém třicátém díle, který nebude, takže se ho nedočkáte, máte smůlu. Pište dál, ostatní a nově příchozí dotazy budou zodpovězeny příště (možná).

Proto ještě naposled dodávám - první dva díly byly jen experimenty, a slouží hlavně k seznámení čtenáře s postavami, poznání, co mají se svými vzory společného, jaké vlastnosti mají nové, jejich zvyky i neduhy charakterů, tužby atd. Docela by mě zajímal výsledek hypotetické ankety; 'Kterou postavu máte nejraději?', ale na to je zatím příliš brzy, počkejme, až spolu prožijí nějaká společná dobrodružství a jak se naši "hrdinové" zachovají tváří v tvář nebezpečí a ohrožení jejich skromných, avšak naivně roztomilých životů. Třetí díl zase sází na lepší poznání lodi Enterpriše, která je domovem našich hrdinů a v jediném díle se tak podíváte na spoustu lokací uvnitř nejslavnější lodi Federace. A to už jsem prozradil až moc, takže zas někdy příště. P.S. : Pokud jste to dočetli až sem, máte právo na medajli.

podporučík Deaconn
autor: Deaconn
vydáno: so 19. srpna 2006
přečteno: 2573x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Související články:

Štar Trek 9: Ztraceni na ostrově na pokraji věčnosti (2. část)  -  st 6. listopadu 2013
Štar Trek 9: Ztraceni na ostrově na pokraji věčnosti (1. část)  -  út 5. listopadu 2013
Štar Trek 4 - "Stará generace" (bonusy)  -  st 25. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (11)  -  ne 22. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (10)  -  čt 19. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (9)  -  po 16. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (8)  -  so 14. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (7)  -  út 10. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (6)  -  ne 8. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (5)  -  čt 5. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (4)  -  út 3. června 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (3)  -  pá 30. května 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (2)  -  st 28. května 2008
Štar Trek 4 - "Stará generace" (1)  -  po 26. května 2008
Štar Trek 3 - "Cirkus" (bonusy)  -  ne 16. března 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG