Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Klasický Star Trek s novými efekty

út 29. srpna 2006      autor: JemHadar      přečteno: 3223x      komentáře: 2

Enterprise Původní Star Trek je v současné době remasterován pro budoucí vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) a vydání na HD-DVD a Blu-ray, kde bude navíc opatřen speciálními efekty ve vysokém rozlišení. Pokud jste byli tedy natolik prozíraví (jako nejmenovaný šéfredaktor tohoto portálu), že jste si koupili klasickou sérii na DVD... inu, můžete se utěšovat tím, že vlastníte originál.

Server The Digital Bits ve své sekci drbárna oznámil, že společnost CBS Video, která vlastní Star Treky na DVD, hodlá převést původní sérii z filmového pásu na HD-DVD a Blu-ray. Remasterovány pro vydání na těchto médiích budou taktéž všechny Star Trek filmy.

Z prostředí filmového průmyslu údajně unikla informace, že CBS předělává mnoho speciálních efektů z klasické série s využitím počítačové grafiky. „Konkrétně předělávají záběry na hvězdné lodě,“ napsal redaktor serveru TDB Bill Hunt. „To mi připadá jako úžasná věc... principiálně. Každý, kdo viděl epizody Star Treku: Enterprise ze zrcadlového vesmíru, vám potvrdí, že staré TOS lodě vypadají v nové počítačové grafice zatraceně dobře.“

Hunt však dodává, že CBS vyrábí nové trikové záběry „na koleně“ a není známo, zda se na nových verzích epizod podíleli někteří z osvědčených startrekových kouzelníků přes efekty. „Snažil jsem na toto téma zeptat CBS a distributora jejich DVD – Paramountu – ale nedočkal jsem se odpovědi.“

Zdroj: Trektoday.com
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: út 29. srpna 2006
přečteno: 3223x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG