Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Anketa: Deset nejlepších epizod TNG

út 24. dubna 2007      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 8668x      komentáře: 2

TrekFest007 na FF Milí čtenáři, dnešním dnem startujeme speciální anketu "Nejlepší epizody TNG". Níže najdete nominaci dvaceti dílů vybraných dle výsledků anket z předchozích let. Z nich vyberte až deset příběhů, které se Vám nejvíc líbí. Vaše volba bude rozhodující pro chystaný program letošního Festivalu fantazie v Chotěboři, resp. pro volbu projekcí v rámci TrekFESTu. Neváhejte a hlasujte pro TOP 10 TNG!

Vaše hlasy se budou ukládat v hlasovacím formuláři až do pondělí 25.6.2007.

(Pokud se Vám během přehrávání ukázek ztratí zvuk, načtěte stránku znovu - jedná se bohužel o problém s YouTube při současném pouštění většího množství videí.)

1) The Best of Both Worlds, Part I+II (To nejlepší z obou světů, část I a II)
Jedna z kolonií Federace je zničena Borgy. Když se s nimi Enterprise střetne, Borgové unesou kapitána Picarda a asimilují ho. Stane se z něj Locutus, který Borgům poskytne veškeré informace o obraně Federace. Krychle se vydává k Zemi.

2) Yesterday's Enterprise (Enterprise včerejška)
Když časovým zlomem projde Enterprise-C, vytvoří se nová časová linie, ve které je Federace ve válce s Klingony, v níž si nevede moc dobře. Jedině Guinan ví, že něco není v pořádku. V posádce se opět objeví Tasha Yarová, která se velmi spřátelí s důstojníkem z Enterprise-C.

3) Parallels (Paralely)
Při návratu z turnaje v souboji s bath'lethem Worf začne procházet paralelními vesmíry a získá představu, jaké by to bylo, kdyby byl kapitánem Enterprise Riker, on byl prvním důstojníkem a měl dvě děti se svou ženou, Deannou Troi.

4) Cause and Effect (Příčina a následek)
Časovým zlomem proletí osmdesát let stará loď USS Bozeman a srazí se s Enterprise, která vybuchne. Obě lodi jsou však chyceny do časové smyčky, která způsobí, že posádka Enterprise prožívá dané události pořád dokola a postupně začne pociťovat déja vu.

5) Ship in a Bottle (Loď v láhvi)
Při opravách simulátoru spustí poručík Barclay omylem program profesora Moriartyho. Ten je rozhořčen, že Federace nedosáhla žádného pokroku, co se týče jeho osvobození ze simulátoru, a ke všeobecnému údivu bez potíží simulátor opustí.

6) The Inner Light (Vnitřní světlo)
Kapitán upadne do komatu poté, co ho prozkoumá neznámá sonda. Zatímco leží na můstku Enterprise, prožívá život cizího muže na vzdálené a dávno už neexistující planetě. Nakonec mu jako vzpomínka zůstane flétna, na kterou se pokouší naučit hrát.

7) Q Who? (Kdo je Q)
Q se rozhodne uštědřit Picardovi lekci a přesune loď i s posádkou 7000 světelných let daleko, kde se poprvé setkají s Borgy.

8) Conundrum (Záhada)
Po krátkém útoku neznámé lodi posádka Enterprise zjistí, že sice umí ovládat loď, zato však postrádá veškeré ostatní vzpomínky. Dat usoudí, že jeho místo je za barem. Po obnovení funkcí počítače se posádka vydává na misi, která má ukončit dlouholetou válku.

9) Time's Arrow, Part I+II (Šíp času, část I a II)
Enterprise je povolána na Zem, kde se ve vykopávkách v San Franciscu našla Datova hlava. Vyšetřování dovede posádku na Devidii II, kde Dat projde do jiné dimenze a sleduje dvě bytosti do 19. století, do San Francisca. Zde se setká se Samuelem Clemmensem, Jackem Londonem a Guinan. Picard, Riker, La Forge, Troi a doktorka Crusherová sledují Data do 19.století, kde se pokouší zabránit neznámým cizincům v zabíjení nevinných lidí a zároveň se snaží vyhnout všetečným otázkám Samuela Clemense alias Marka Twaina.

10) Clues (Stopy)
Enterprise proletí červí dírou a všichni až na Data upadnou na třicet sekund do bezvědomí. Brzo se však začne ukazovat, že oněch třicet sekund byl celý den a že jim Dat z neznámých důvodů lže.

11) Chain of Command, Part I+II (Změna velení, část I a II)
Kapitán Picard je zproštěn velení a spolu s doktorkou Crusherovou a Worfem se vydává na tajnou misi na cardassijské území. Na Enterprise převezme velení nový kapitán a loď se začne připravovat na možnou konfrontaci s Cardassiany. Výsadek zjistí, že byl vlákán do pasti, a kapitán Picard je unesen. Doktorka Crusherová a Worf se vrátí z výsadku bez kapitána. Kapitán Jellico odmítne podniknout záchrannou misi a Picard je mezitím mučen Gulem Madredem. Poradkyně Troi dostane rozkaz, aby ve službě nosila uniformu.

12) Elementary, Dear Data (Jak prosté, drahý Date)
Dat s Geordim si v simulátoru hrají na Sherlocka Holmese a doktora Watsona a jako protivníka si naprogramují geniálního Moriartyho. Ten vzápětí unese doktorku Pulaski a všem dá pěkně zabrat.

13) Timescape (Past v čase)
USS Enterprise je zamrzlá v čase a dělí ji jen vlásek od totální destrukce a Picard musí přijít na to, jak ji zachránit, aniž by ji zničil.

14) The Measure of a Man (Lidský rozměr)
Kapitán Picard se ujímá obhajoby Data u soudu, který má rozhodnout, zda je Dat živá bytost schopná rozhodovat sama za sebe. Riker je donucen u soudu zaujmout funkci žalobce.

15) Relics (Host)
Enterpise zachytí nouzový signál z lodi pohřešované přes osmdesát let. Loď ztroskotala na Dysonově sféře, která byla pro Federaci dosud pouhou teorií. Výsadek s překvapením objeví v paměti transportéru obíhající vzorec, který se podaří obnovit. Před překvapeným Geordim se zmaterializuje kapitán Montgomery Scott, který se v době nehody chystal do důchodu.

16) Déjà Q (Déjà Q)
Na palubu Enterprise zase jednou zavítá Q, tentokrát však nejen bez své moci, ale i bez šatů. Byl vyhnán z Kontinua a stal se z něj člověk. Zatímco se Picard snaží zabránit přírodní katastrofě na planetě, na kterou padá její vlastní měsíc, kolem Enterprise se shlukují nepřátelé Q, kteří se mu snaží pomstít. Dat se na konci dílu od srdce zasměje a neví čemu.

17) Tapestry (Tapisérie)
Picard je těžce zraněn a převezen do nemocnice, kde mu jeho umělé srdce vypoví službu. Probere se uprostřed bílého prázdna, kde ho Q vítá v posmrtném životě. Q se mu rozhodne dát šanci napravit věci, kterých ve svém životě lituje.

18) All Good Things..., Part I+II (Vše dobré..., část I a II)
Picard zjistí, že cestuje časem mezi třemi obdobími: sedm let vzdálenou minulostí (kde se opět setká s Tashou), současností a 25 let dalekou budoucností (kde je Riker admirálem, Deanna je mrtvá a Beverly velí vlastní lékařské lodi). Znovu se octne před soudem zkonstruovaným Q, který mu dá poslední šanci zachránit lidstvo před vymazáním z historie. A tak se Picard na třech lodích, ve třech časových obdobích vypraví k Devronskému systému, kde se objevila záhadná anomálie.

19) Unification, Part I + II (Sjednocení, část I a II)
Výzvědná služba Federace hlásí, že velvyslanec Spock se momentálně nachází na Romulu. Picard s Datem se tam v přestrojení vydávají, aby zjistili, proč tam Spock je. Objeví ho v čele hnutí, které chce spojit Romulany s "bratranci" na Vulkanu. V řadách hnutí je však zrádce, a tak se Spock, Picard a Dat dostanou do rukou Sely. Velvyslanec Sarek, Spockův otec, umírá.

20) Darmok (Darmok)
Enterprise se snaží navázat přátelský kontakt s Tamariany, jejichž jazyk je pro lodní počítač velkou záhadou. Kapitán Picard je unesen a z neznámých důvodů přenesen spolu s kapitánem tamarianské lodi na pustou planetu. Vypadá to, že mezi kapitány má dojít k souboji.

bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: út 24. dubna 2007
přečteno: 8668x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Jeffrey Combs: Přednášky a promítání na TrekFESTu  -  út 28. června 2016
TrekFEST 2016 – program hotov  -  pá 27. května 2016
TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
Oslavte s námi 10. narozeniny Trekkies.cz  -  st 1. července 2015
Odznáček Vypravěč na Trekfestu 2015  -  pá 19. června 2015
Festival Fantazie v Chotěboři už po dvacáté  -  st 20. května 2015
Genetika ve Star Treku  -  čt 15. ledna 2015
47 dní do PragoFFestu  -  pá 12. prosince 2014
Na FF „jen“ jako divák  -  st 9. července 2014
TrekFEST 2014  -  čt 19. června 2014
PragoFFest tento týden  -  st 29. ledna 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG