Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odpočet do Star Trek traileru: objevena Neobjevená země

ne 9. listopadu 2008      autor: little borg      přečteno: 4964x      komentáře: 2

plakát Star Trek VI: Neobjevená země Pět dní, jen pět dní nás dělí od uvedení nového traileru na chystaný Star Trek. Dočkáme se v pátek 14. 11. V seriálu o trailerech na předchozí startrekové snímky jsme objevili Star Trek VI: Neobjevená země. Film z roku 1991. Po necelých deseti letech se k režii vrací Nicholas Meyer, aby s grácií zakončil dobrodružství kapitána Kirka a jeho posádky. Předešlá Nejzazší hranice totiž podle tvůrců nebyla tím pravým finále.

V Neobjevené zemi se na scénu dostávají opět Klingoni. Jejich hlavní zdroj energie, měsíc Praxis, explodoval a Klingonské říši zbývá 50 let existence. Je na čase začít vyjednávat mír, ale to se některým vysoce postaveným důstojníkům Flotily i zástupcům Říše velmi nelíbí. Zosnují proto spiknutí, které má skončit zavražděním prezidenta Federace. Ve středu všeho dění se ocitne Enterprise a kapitán Kirk, který je spolu s doktorem McCoyem odsouzen k doživotí na ledové planetě Rura Penthe. Boj o záchranu jejich životů a osudu Federace začíná...

Povedlo se. Film nadchnul jak tvůrce samotné, tak hlavně fanoušky. Tržby předčily očekávání a Neobjevená země bodovala i u kritiky. Získala dvě oscarové nominace za efekty a masky.

Na úplném počátku, když se o zápletce šestého Star Trek filmu teprve začalo přemýšlet, vznikl nápad udělat prequel k seriálu Star Trek (1966). Mělo se jednat o dobrodružství mladého Kirka a Spocka, o jejich setkání na Akademii Hvězdné flotily. Kirka si měl podle některých informací zahrát Ethan Hawke a Spocka John Cusack. To by bývalo bylo asi velmi zajímavé, ale studio nápad zamítlo. Jednak se plánoval film s posádkou seriálu Star Trek: Nová generace a za druhé se Paramountu po neúspěchu Star Treku V nechtělo do filmu příliš investovat.

Klingonský generál Chang, kterého si zahrál Christopher Plummer, měl mít původně vlasy. Herci v maskérně se ale natolik líbila holá lebka, že to tak nakonec zůstalo. Postava Changova nadřízeného, kancléře Gorkona, je pak kombinací sovětského politika Michaila Gorbačova a amerického prezidenta Abrahama Lincolna, přiznal režisér.

Den před ukončením natáčení Kim Cattrall, představitelka Valeris, fotila nahé fotografie na můstku Enterprise. Leonard Nimoy přišel a zasáhl. Zničil fotofilm a zavolal ostrahu, která fotografa vyhodila. (Jak dopadla Kim se nikde nepíše.:-) Pouhých 48 hodin po zhlédnutí Neobjevené země zemřel Gene Roddenberry, otec Star Treku. (Tyto dvě události spolu snad nemají žádnou souvislost.)

Hudba k šestému Star Trek filmu měla poměrně trnitou cestu. Režisér Nicholas Meyer nejdříve oslovil ke spolupráci Jamese Hornera, který složil part už ke Khanově hněvu a Pátrání po Spockovi. Horner ale nechtěl spojovat svoji kariéru se Star Trekem a nabídku odmítl. Meyer proto zašel za Jerrym Goldsmithem, který ale po neúspěchu Nejzazší hranice také odmítl. Nakonec dostal šanci (a rozhodně ji nepromarnil) nepříliš známý Cliff Eidelman, který dokázal originálně skloubit umění Hornera i Goldsmithe, a vznikla velmi poutavá a svěží hudba.

A zde je trailer ke Star Trek VI: Neobjevená země:


Zdroj: Imdb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: ne 9. listopadu 2008
přečteno: 4964x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG