Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek Online odhaluje poslední misi Picarda v 25. století

so 7. března 2009      autor: Iconer      přečteno: 4362x      komentáře: 12

Jean-Luc Picard

Nadcházející časová linie v MMORPG hře od Star Trek Online pokračuje tento týden rokem 2385. Pojednává o poslední misi nám známého kapitána Jean-Luca Picarda ve Hvězdné flotile po osobní žádosti od prezidenta. A zdá se, že ztělesňuje nedávný vývoj událostí v komiksových prequelových minisériích Star Trek Countdown od tvůrců nového filmu. Zde je záznam roku 2385.

Velitelství Hvězdné flotily oznamuje, že dokončilo přehodnocení všech svých podominionských prostředků a zdrojů a že se nyní bude soustředit na přidělení některých lodí z obrany a diplomacie na průzkumné mise a vědecký výzkum.

Mezi lodě, které budou přeřazeny k novým povinnostem, je i U.S.S. Enterprise-E. "Vlajková loď Hvězdné flotily není válečná loď," říká komandér Marie Durantová, mluvčí Velitelství Hvězdné flotily. "Enterprise a její posádka jsou vrcholem úspěchů Federace. Potřebujeme je venku na kraji prozkoumaného vesmíru, aby uzavírali nové dohody a v míru oslovovali rasy napříč galaxií."

Závěrečná mise Enterprise před návratem na Zemi kvůli novému přidělení je pomoc obyvatelstvu Khitomeru. K hvězdnému datu 62230.13 vyhlašuje Klingonská říše, že vykazuje z planety všechny neklingonské obyvatele jakožto "bezpečnostní opatření". Dává obyvatelům 14 standardních dní k opuštění planety, ale kancléř Martok souhlasí s prodloužením lhůty po rozmluvě s kapitánem Jean-Lucem Picardem. Enterprise-E vede kontingent lodí ke Khitomeru, pomáhá při evakuaci a dřívější obyvatelé jsou bezpečně umísťováni do federačních kolonií.

Tato mise se také zapíše jako legendární poslední mise pro Hvězdnou flotilu. Po osobní žádosti od prezidenta Federace a po spoustě osobních úvah, rezignuje kapitán Picard na své závazky k Hvězdné flotile. Po tříměsíčním volnu ve Francii přijme Picard místo jako federační velvyslanec na Vulkánu. Není ale jediný člen důstojnického sboru Enterprise, kdo se přesouvá k jiným projektům. Šéf zdravotnického oddělení Beverly Crusherová přijímá místo kapitána lodi U.S.S. Pasteur, lodi třídy Olympic. Její první úkol bude podpora úsilí přestavby nemocnic a léčebných zařízení na Cardassii Prime.

B-4 2379 Šéfinženýr Geordi La Forge zažádá o dlouhodobé uvolnění z Hvězdné flotily, aby pracoval na osobních projektech, které obsahují i plán na stavbu a testování jeho vlastních designů hvězdných lodí. Ale jeho první projekt je pomoc týmu Soongovy nadace studujícímu androida Soongova typu B-4. S jeho pomocí hvězdného data 62762.91 odemkne tým takzvanou "Datovou matrici," s úspěšným přístupem k osobnosti, znalostem a vzpomínkám Data, který stáhl tyto informace do B-4 před svým zničením při bitvě u Bassenova zlomu.

Datova osobnost se prosadí přes primitivní programování B-4 a android je nyní schopen asistovat týmu Soongovy nadace při vylepšování pozitronického mozku a znovuvytvoření emočního čipu vynalezeného Dr. Noonienem Soongem. Tým je přesvědčen, že práci během několika měsíců dokončí.

Worf and Martok 2372 A Worf, syn Mogha, také rezignuje na své závazky k Hvězdné flotile. Worf věří, že při nedávném napětí ve vztazích mezi Federací a Klingony, bude nejlepší v roli diplomata. Vrací se na Qo'nos, aby zaujal místo vedoucího velvyslance a po pár měsících zahajuje pokusný vztah s Grilkou, vůdkyní vznešeného klingonského domu, se kterou se setkal na Deep Space 9.

S většinou služebně staršího personálu mimo loď a se svojí rolí ve flotile je Enterprise-E přiřazena do doků na Utopia Planitia kvůli rozsáhlým opravám. Sbor inženýrů Hvězdné flotily hlásí, že opravy zaberou nejméně jeden rok, protože loď bude využita jako místo pro testování nové technologie. Mezi novým vybavením bude mimo jiné vylepšená senzorová síť, poprvé testovaná na lodích třídy Luna, která byla uznána vhodnou pro nasazení na ostatní třídy lodí.

Jinde ve Hvězdné flotile, po více než dvou letech bez hlášení borgské aktivity ve federačním prostoru, se velitelství Hvězdné flotily rozhodlo rozepustit Borgský krizový štáb a použít jeho zdroje na jiných místech. "Nemůžeme pořád čekat na něco, co se možná vůbec nestane," říká Durantová. "A většina našich analytiků nyní souhlasí, že jim Voyager uštědřil větší ránu v Delta kvadrantu, než se ze začátku věřilo."

Jeden federační expert na Borgy, který nesouhlasí s rozhodnutím Velení Hvězdné flotily je dřívější vedoucí krizového štábu Anika Hansenová, dříve známa také jako Sedmá z Devíti. Opouští svou roli ve Hvězdné flotile na protest proti rozhodnutí a přijímá nabídku, pokračovat ve svém výzkumu v Daystromském institutu. Při rozhovoru pro federační Novinářskou službu kvůli komentářům, jakožto bývalý Borg, řekla: "Borgové se vrátí. Pokud nebude Federace připravena, bude to její konec."

V diplomatických novinách volají Bajoranští zastánci tvrdé linie stále po potrestání Cardassianů za válečné zločiny a zvyšují své požadavky o kapitulaci kolonizovaných světů, daných Cardassianům ve smlouvě mezi Federací a Cardassií z roku 2370. Jak Cardassiané, tak rada Federace podporují zanechání hranic tak jak jsou, tudíž se předpokládá, že hnutí nebude mít velký účinek.

V Romulanském prostoru se to, co začalo jako bouřlivý rok po zavraždění prétorky Tal'aury, zase uklidňuje do stavu, který se dá nazvat dlouhodobým řešením a jak Hvězdná flotila, tak Klingonská říše stahují některé své lodě z hranic Romulanského prostoru.

V týdnech následujících po Tal'auřině smrti zakročuje její prokonzul, Sela, a bere do rukou otěže kontroly ve vládě. Jako nouzové opatření dostává Sela od Senátu dočasně do rukou exekutivní moc a používá ji k nahrazení více než dvou tuctů Tal'auřiných populistických senátorů vybranými reprezentanty vznešených domů, kteří jsou proti Tal'auřině vládě. Mezi Selinými přívrženci je také vlivný urozený Chulan z rodu Tellusů.

Podpora vznešených domů dává Sele potřebnou odrazovou plochu, kterou potřebuje pro vedení vlády, ale nezískává tím podporu armády ani Tal Shiaru a její režim je všeobecně považován za krátkodobý.

Commander Donatra 2379 Rahaek, vůdce Tal Shiaru, udělá ojedinělé vystoupení aby zveřejnil, že osobně povede vyšetřování vraždy prétorky Tal'aury. "Jsou zde jisté věci, které se zdají záměrné, ale které se ctnostným hnusí. Nemůžeme dovolit, aby tento zločin zůstal bez odpovědi." A císařovna Donatra z Císařské Romulanské říše vyhrává srdce Romulanů za nabídku dopravy potravy do nevojenských kolonií.

Federační experti se bojí trojnásobné námahy o kontrolu Romulu, ale místo toho se Donatra setká se Selou a Rehaekem na Romulu kvůli nalezení mírového řešení. Všichni tři neradi souhlasí s odsunutím svých osobních sporů stranou pro dobro Říše, a světy Císařského Romulanského státu se tím znovu skládají do Romulanské hvězdné říše. Donatra drží otěže militární moci, a nechává hodně svých sil bezpečně mimo, pro případ, že mír nevydrží.

S odvrácením hrozby občanské války, otevírá senát debatu, koho zvolit novým prétorem. Sela, jako Tal'auřina prokonzulka, je jedna z vedoucích kandidátů, a dobře hraje o svou pozici. Ale zvěsti o jejím možném zapletení do atentátu na Tal'auru podkopávají její kampaň a když Donatra odmítne Selinu žádost o podporu, je její porážka téměř zpečetěna.

Po rozsáhlé debatě je senátor Chulan vybrán za nového prétora. Je kompromisním kandidátem, který je akceptovatelný, ale ne úplně silně podporovaný kteroukoli z hlavních mocí. Federační analytici předvídají, že bez opory koalice frakcí bude Chulan slabý vůdce.

Donatra, která z většiny vyjednala tento nově nalezený mír, odcestuje na Remus, aby se setkala s generálem Xiomekem z Rému. Nabízí Rémanům plné občanství v říši a zastoupení v Romulanském senátu výměnou za jejich podporu. Zatímco Sela je proti tomuto plánu, který vidí jako odměnění Rémanů za násilné povstání, prétor Chulan nejde proti Donatřině armádní moci.

Fyzická síla Rémanů , stejně jako jejich zdroje dilithia a těžkých kovů, přidává Donatřině hrozivé militární síle a ona otevírá doky a muniční továrny, které byly uzavřeny od Shinzonova povstání. A přitom, co zdroje proudí zpět z Rému na Romulus a na světy kontrolované Donatrou, přidělování energie a fronty na potravu se stávají věcí minulosti.

Romulanský senát je neochotný vyrovnat se s Rémany, ale je ukolébán populární podporou Donatry a neochotně dovolí Xiomekovi, aby zaujal křeslo v senátu a rozšířil obyvatelstvo o Rémany. V běžném životě však většina Romulanů pokračuje v zacházení s Rémany jako s druhořadými obyvateli a Rémanům se nechce otevřeně přesunout do romulanských kolonií.

Zdroj: TrekWeb.com, StarTrekOnline.com
admirál flotily Iconer
autor: Iconer
vydáno: so 7. března 2009
přečteno: 4362x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG