Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek už je v Česku - zatím aspoň knižně

po 23. března 2009      autor: Bedraz      přečteno: 4196x      komentáře: 1

obal knihy s románovým přepisem jedenáctého Star Trek filmu Před pár dny jsme přinesli zprávu, že máme z důvěrného zdroje potvrzeno, že nový Star Trek bude "dojemný nářez". A jak mnozí vytušili (a popsali v komentářích), toto shrnutí nepřišlo od nikoho jiného, než od českého překladatele románového přepisu. Radim "Jemhadar" Rouče se sice upsal málem vlastní krví, že nebude ani naznačovat, ale na pár nezáludných otázek nám odpověděl. Jaké byly tvé úplně první dojmy po přečtení Fosterova knižního přepisu?
Trochu rozporuplné, z některých věcích jsem byl rozpačitý, kniha není úplně uhlazená. Ale pak se dostavilo sílící nadšení. A to trvá. Zpočátku jsem si knihu "šetřil", ale pak četl jedním dechem.

Jako jeden z mála fanoušků už víš všechno. Jak se nyní stavíš ke všemožným spekulacím o ději filmu?
Navštěvuji fórum na trekbbs.com a něco z toho jsou opravdové šílenosti, jako například... ale raději nic. Na druhou stranu jsem udiven, jak přesné jsou některé teorie založené jen na znalosti spoilerů a trailerů. Já bych to nikdy takhle neodhadl.

Zmínil jsi, že kniha není "úplně uhlazená". Víš něco ze zákulisí jejího vzniku?
Autor Alan Dean Foster měl na vytvoření přepisu šibeniční termín. V prvním únorovém týdnu zhlédl film ve studiích Paramountu a 1. března odevzdával hotový text. Přitom vycházel pouze ze svých poznámek ze dvou projekcí a z přečtení scénáře, který si ani nesměl odnést s sebou domů! Přepis pak ovšem skoro tři týdny ve studiu schvalovali.

Foster napsal knihu za necelý měsíc. Jak dlouho ji budeš překládat ty? Kdy bude u nás k dostání?
Kniha je o něco delší než například první Titan a skoro dvakrát tak dlouhá než přepis Nemesis, přestože neobsahuje žádnou Making of část nebo fotografie. Troufám si ji přeložit za 3-4 týdny, přestože je Fosterova angličtina trochu květnatější. Vydání by se pak i s redakční korekturou mělo stihnout ke květnové premiéře.

A budeme mít v knize padoucha Nera či Nerona? ;-)
No comment. Počkejte si na knihu a titulky.

A co obálka knihy? Originální příliš velký úspěch nesklidila.
Pokud to bude jen trochu možné, pokusíme se ji změnit. Ta původní je opravdu dost nevýrazná. Navíc slogan "Star Trek" u nás neprodává sám od sebe, možná dokonce naopak.

Jaký význam má dle tebe komiksová řada Countdown?
Je to bonus fanouškům, pravé star-trekové uvedení do děje. Samotný filmový příběh je opravdu jak pro "laické diváky", tak pro fanoušky, kteří si tam najdou řadu odkazů. Na plátně bude jistě fungovat skvěle.

Co říkáš možnému seznamu skladeb na star-trekovském soundtracku? Vypovídá něco o ději?
Nepodepsal bych se pod něj. :-)

Která postava si osobně získala tvé největší sympatie?
Je to doktor McCoy. I kvůli jeho novému hereckému představiteli Karlu Urbanovi.

Jsi přesvědčen, že po tomhle filmu Star Trek znovu ožije?
Určitě!

 

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: po 23. března 2009
přečteno: 4196x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG