Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Mezi prvními diváky nového Star Treku byli američtí vojáci

út 14. dubna 2009      autor: Riker      přečteno: 2621x      komentáře: 23

logo Abramsova Star Treku O premiéře v opeře v Sydney jsme už slyšeli. Ale víte, kdo ještě viděl Abramsův Star Trek dříve než zbytek planety? Američtí vojáci v Kuwaitu. Hvězdné datum 11 04 09. U.S.S. Enterprise přistává na základně Arijan. Tým nového filmu si odskočil z červených koberců, galapremiér a tiskových konferencí do prachu a pouště. Abrams a jeho lidé 11. dubna přistáli ve vojenské základně Camp Arijan v Kuwaitu, aby svůj film představili místní americké posádce.

Podle zprávy americké armády tábor navštívili herci Zoe Seldana, Karl Urban, Zachary Quinto, Chris Pine, John Cho a Eric Bana spolu s producentem Bryanem Burkem a režisérem J.J. Abramsem.

Před promítáním se herci setkali s brigádním generálem Jamesem T.Waltonem a velením základny. Po filmu si vojáci mohli s herci povídat a vyfotit se s nimi.

Abrams k tomu řekl: „Napadlo nás, že premiéra nemusí být jen o filmařině, ale může být o něčem významnějším, než jen film… Je to pocta moci si potřást s rukama těch všech lidí, kteří nás chrání a bojují za nás.“

A co na to Spock? “Je to logické. Star Trek je o hvězdné flotile, čili o armádě. Kde jinde by tedy měla být předpremiéra než u vojáků?

A co myslíte vy? Není Star Trek jen idealizace americké armády ve spadnexu? Neznamená koneckonců zkratka U.S.S. Enterprise - United States Ship (říká se něco jiného, ale my víme své)? Je podle vás americká armáda hvězdnou flotilou současnosti, která chrání slušné občany této planety před darebáky? Nebo patříte k těm, podle kterých je to jen tlupa banditů, kteří kradou po světě ropu?

Zdroj: TrekMovie.com
bez hodnosti Riker
autor: Riker
vydáno: út 14. dubna 2009
přečteno: 2621x
komentáře: 23
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG