Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

VegasCon09: Braga a Coto nejen o páté sezóně Enterprise

út 18. srpna 2009      autor: Weyoun      přečteno: 2847x      komentáře: 3

Brannon Braga a Manny Coto na VegasConu 09 Manny Coto a Brannon Braga se zúčastnili startrekového conu v Las Vegas. V hlavním sále se před početnou skupinou fanoušků rozhovořili o době, kdy byli scénáristy a producenty seriálů ze světa Star Treku. Protože se mezi vámi možná najdou i černé ovce, které se tohoto conu v Las Vegas nějakým nedopatřením nezúčastnily, přinášíme vám první část stručného výtahu toho nejdůležitějšího. Řeč byla především o seriálu Star Trek: Enterprise, ale došlo také na diskuzi k novému filmu a jejich současné práci.

Na úvod Braga a Coto pustili fanouškům trailer na novátorský seriál FlashForward z produkce televize ABC s motem “Co byste dělali, kdybyste mohli zahlédnout vaši budoucnost 6 měsíců dopředu? Jenom letmý pohled na to, kde budete a kdo bude s vámi. Těšili byste se, anebo byste se pokusili budoucnost zastavit?“ Braga publiku sdělil, že pokud měli rádi trekovské epizody zahrnující cestování v čase, budou z nového seriálu nadšeni. Následně Coto zavtipkoval, že FlashForward je patrně prequel časovým studeným válkám ze seriálu Star Trek: Enterprise.
Poté se řeč stočila na osmou sezónu seriálu 24 hodin, na němž se Braga a Coto také podílí a ve kterém Jack Bauer překazí plány na zavraždění iránského prezidenta během mírových rozhovorů.

Star Trek: Enterprise

Během části věnované otázkám a odpovědím pár reagoval především na trekovská témata. Braga na začátku poznamenal, že je připraven na všechno. V centru pozornosti se ocitl právě Star Trek: Enterprise, na němž se Braga podílel v rámci prvních třech sezón. Coto se přidal k týmu ve třetí sezóně a při čtvrté převzal po Bragovi vedení. Na poznámku jednoho z fanoušků, podle jehož názoru celou show zachránil, Coto odvětil, že nic takového nebylo třeba. Braga byl vůči sobě kritičtější a přiznal, že považuje čtvrtou sezónu za nejlepší s tím, že takovým způsobem měl být seriál tvořen hned od začátku.

Fanoušci nezapomněli zmínit téma kontroverzního finále tohoto seriálu, v němž došlo k propojení se seriálem Star Trek: Nová generace, a opět se jim dostalo Bragovy zpytující odpovědi:
„Pro ty z vás, jimž se tahle epizoda nelíbila, beru plnou odpovědnost na sebe. Při pohledu zpět si stále myslím, že to byla velmi zajímavá myšlenka, ale takový konec byla chyba. Naší představou bylo, že Manny udělá závěrečnou dvojepizodu podle svého, ale nakonec se přijalo rozhodnutí, že v rámci poslední epizody pošleme všem fanouškům „dáreček“ za to, že byli těch osmnáct let s námi. Prostě jsme mysli, že je to dobrý nápad ukázat posádku Nové generace při pohledu do minulosti na posádku kapitána Archera. Myšlenka to nebyla špatná, ale obávám se, že to jaksi nepasovalo k sobě.“

Během otázek a odpovědí dále scénáristé uvedli následující:

• Na roli kapitána Enterprise Archera byl Scott Bakula jediným adeptem, Berman a Braga se spokojili s návrhem studia. Bakula byl také prvním, kdo roli v novém seriálu získal.
• Vzorem pro kapitána Archera byl Harrison Ford, všichni však „moudře“ usoudili, že samotného Forda se jim zřejmě obsadit nepodaří
• Coto navrhoval, aby pro práci na čtvrté sezóně byli přizváni vybraní autoři knih z prostředí původního Star Treku s tím, že by mohli pomoci při vytváření propojení mezi posledním a prvním seriálem. Nakonec se ukázalo, že si s tím scénáristé poradí stejně dobře.

A zde jsou zamýšlené koncepty páté, nikdy nerealizované sezóny:

• Coto navrhoval oživit „zrcadlový“ vesmír během čtyř nebo pěti epizod napříč pátou sezónou s tím, že by se jednalo o minisérii v sérii
• V popředí zájmu bylo ukázat počátky Federace a střet s Romulany tak, aby došlo k propojení těchto témat
• Žádní další extra-záporáci nebyli v plánu, Romulani měli být dostatečným soustem, i když trochu jinak okořeněným
• Rick a Brannon původně pojali záhadného muže z budoucnosti jako Romulana, který se snaží ovlivnit válku mezi Federací a Romulany
• Shran (Jeffrey Combs, kterého známe jako milovaného Weyouna z DS9:-)) měl být součástí posádky Enterprise, např. v roli poradce

Star Trek 2009

Scénáristé dostali otázku, jak by vypadal nový Star Trek v jejich pojetí, pokud by je JJ Abrams zvolil do svého týmu.
Braga: "Tak na tuhle otázku nedokážu odpovědět, protože za těch patnáct let práce na Star Treku jsem udělal všechno, co jsem mohl, a nevím, jestli bych udělal něco jinak. Samotný film se mi hrozně líbil a osobně si myslím, že bych na něm nic neměnil. Říkal jsem si, že to znovuobjevování startrekovského universa je velmi vzrušující."
Coto: "Myslím, že rozhodnutí, začít u Kirka a Spocka, bylo správné. Na jejich místě bych využil koncept Pána prstenů ve stylu výpravné trilogie. To hlavní bych neměnil, jen některé detaily typu orionské otrokyně na ubytovně. Jak by se orionská otrokyně dostala do Hvězdné flotily? Myslím, že jako základ pro další výpravné filmy byl film dobře vystavěn, prostě tleskám. Také výběr herců byl skvělý."

Na konci jejich vystoupení se pár autorů rozloučil s fanoušky s poděkováním za účast. Údajně měli kluci obavu, že se nikdo neukáže.

Zdroj: TrekMovie.com
kadet Weyoun
autor: Weyoun
vydáno: út 18. srpna 2009
přečteno: 2847x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG