Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Oblíbená epizoda sira Patricka?

so 8. května 2010      autor: Riker      přečteno: 3082x      komentáře: 6

Jean Luc Picard Každý máme nějaký oblíbený díl nebo díly v některém ze Star Trek seriálů. V dalším z rozhovorů divadelní a filmový herec Patrick Stewart (nám dobře známý jako neohrožený kapitán Jean-Luc Picard) prozradil, že jeho oblíbená epizoda seriálu Star Trek: Nová generace je ta s názvem "Vnitřní světlo" (25. díl 5. série). Proč právě ta a ne jiná? Podívejte se na výňatek z interview a pochopíte...

Moje oblíbená epizoda je Vnitřní světlo.
Moje také... Byl to zvláštní scénář.... A hrál v tom můj syn. To bylo poprvé, co jsem profesionálně spolupracoval se svým synem. I proto je pro mne vzácná. K té epizodě se vztahuje ještě pár dalších záležitostí, ale... (směje se spiklenecky)... Ty si nechám pro svou autobiografii. Protože až to napíšu, budou mě asi žalovat.

V této epizodě kapitán Picard ztroskotal na cizí planetě. Založil tam rodinu a měl syna. A toho hrál Stewartův skutečný syn Daniel Stewart. Picard měl dojem, že na planetě prožil celý život. Ve skutečnosti šlo jen o iluzi a trvala jen pár minut. Uvnitř sondy, která iluzi vyvolala, našli pak flétnu, na kterou se Picard ve svém virtuálním životě naučil hrát. Flétnu si Picard nechal jako upomínku na život, který nikdy nebyl.

Řada fanoušků tento díl pokládá za nejdojemnější epizodu Nové generace. Byla to totiž jediná rodina, kterou Picard kdy měl.

Zdroj: Bullz-eye.com
bez hodnosti Riker
autor: Riker
vydáno: so 8. května 2010
přečteno: 3082x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG